Skocz do zawartości

TechniSat Digit HD8-S


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie chce się czepiać, ale odpowiedzi na pytania 1-3 i 6 masz DOKŁADNIE nad swoim postem w TYM wątku. Jeśli chodzi ci o coś szczegółowego skonkretyzuj pytanie.

Co do pozostałych:

ad. 4 Nie wiem co masz dokładnie na myśli. Działa zatrzymanie i przewijanie telewizji na żywo (prawie jak w n) acz do obsługi klawiszy trzeba się przyzwyczaić.

ad. 5 Akurat działąją praktycznie dowolne moduły - łącznie z tym Cyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ku rozśmieszeniu czytelników. Obecny soft ma całkowicie zepsuty serwer WWW. Przestało stabilnie działać nawet ustawienia timera zmiany kanałów. A najlepsze, że osobiście zgłaszałem Technisatowi problemy z poprzednią wersja softu w tym zakresie. Mają jednak jak widać w głębokim poważaniu polskich użytkowników, nie tylko im się nie chciało tego poprawić, ale nawet to zepsuli co działało (znowu). :brawo: Nie wiem jak wam, ale mnie z tą wersja softu MediaPort praktycznie nie działa. Wiesza się po chwili kopiowania z komunikatami, że ta wersja MadiaPortu jest nieaktualna. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak;kupiłem ten tuner z myślą że będzie służył mnie i mojej rodzinie.opłacam za cyfrę+ i cyfrowy Polsat.niestety po za mną (trochę się orientuję)nikt nie może sobie poradzić z jego obsługą gdy się np."zawiesi"nie mówiąc o innych niespodziankach .nie ma wysterowania na HD,trzeba wchodzić w ustawienia telewizora,ucina nagrywanie zaprogramowane z przeglądu programów itd.moim zdaniem tuner ten jest w wersji eksperymentalnej i nie powinien trafić do sprzedaży.jak coś kupuję to oczekuję jego niezawodności w działaniu a tu co?powinni zwracać pieniądze . :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić, ale to znaczy tylko tyle, że nie korzystałeś z rozszerzonych funkcjonalności w tym odbiorniku. Tam wszystko się sypie w dowolnie wybranym miejscu np. serwer www, zdalny dostęp, timery... Acz trudno nie zauważyć zepsutego EPG nawet w podstawowej eksploatacji - dla Twojego info - ten tuner kiedyś obsługiwał EPG Cyfry. Już nawet tego nie robi. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przez serwer WWW wprowadzić timer zmiany kanałów. Są losowe efekty. Wchodzi formatka (ta zepsuta - bez opisu pozycji), wprowadzasz dane zatwierdzasz wpis i nie dzieje się nic. Nie ma na liście timerów. Wchodzisz znowu - nie da się zatwierdzić - formularz wchodzi w kółko nie da się wyjść. :lol2: Czasami znowu dane wchodzą i jest wszystko ok. Miałem też objaw, że wchodzisz wpisujesz dane timer przyjmuje, działa, ale nie ma go na liscie timerów. :brawo: Jednym słowem porażka... Popróbuj sobie - możesz powpisywać dane tak na dwie minuty do przodu, zobaczysz od razu efekty. A będą to cuda. Na poprzednim sofcie tego nie było. Grafika też była w nim rozwalona na max, ale takich numerów nie było.

A swoją drogą ciekawe czy Technisat się zmiłuje i poprawi wygląd formularzy. Te formularze, listy czy okna dialogowe bez tekstu, te guziki bez opisu sprawiają, że opadają mi ręce. :evil: Tracę siłę do tego dekodera. To jest dobra konstrukcja techniczna z koszmarnym softem. Na obecnym sofcie znowu mi się gryzą moduły SCM od Cyfry i od Polsatu. Ale mało, więc już nawet nie pomstuje...

 

Nasuwa się zresztą dość ponura refleksja. Od lat od kolejnych producentów słyszymy jaki to polski rynek trudny jakie to nietypowe standardy etc. Wszystko to oczywiście bzdury. Rynek normalny, standardy ustalone, rozwiązania typowe, no może poza nietypowym kodowaniem znaków. To ostatnie nie jest oczywiście ŻADNYM problemem o czym wie każdy kto zetknął się z programowaniem. Co więcej soft da się BARDZO łatwo przetestować. Na rynku są praktycznie moduły CI od raptem 3 firm, a platformy udostępniają moduły CI tego samego producenta. Do tego platformy od lat NIC nie zmieniają w standardach. To nie Windows gdzie są setki kombinacji sprzętu. Testy więc łatwo zrobić tylko... trzeba chcieć. Jak widać po przykładzie Technisata nikomu się nie chce. Po co? Może ktoś to i tak kupi... Jak widać nasz rynek wszyscy mają w... (proszę sobie dostawić wedle uznania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden plus nowego oprogramowania do HD8-S.

 

Parę postów wcześniej napisałem o braku obsługi wzajemnego sterowania

urządzeń podłączonych przez złącze HDMI (czyli dek. HD8-S i odb. TV).

W najnowszej wersji oprogramowania (1271) jest już opcja pozwalająca na odblokowanie w.w. funkcji.

NAWET DZIAŁA i to działa DOBRZE !!! (spr. z TV Sony KDL40S3500).

 

Oczywiście przy okazji wprowadzono parę innych "kwatków", ale fajnie, że w ogóle jeszcze coś robią.

Po cichu liczyłem na cud np. taki, że poprawią obsługę timerów,

stabilność/powtarzalność zapisu na pendrive-a itp.

Niestety cudów NIE MA, bo trzeba było kupić sprzęt z dyskiem, a nie jego namiastkę.

Ale kto wierzy reklamom to teraz ma i czasem może cosik uda mu się nagrać na tym sprzęcie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia sterowania urządzeń via złącze HDMI.

 

Naciśnij na pilocie klawisz Menu, potem wybierz kolejno opcje Ustawienia i Specjalne Funkcje.

Tam właśnie możesz ustawić sposób działania interfejsu HDMI.

Detale w.w. przetestuj najlepiej doświadczalnie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałem sprawdzić jak w moim dekoderze będzie wyglądać sterowanie przez HDMI i w menu specjalne funkcje takiej opcji nie mam.

W menu informacja o systemie zauważyłem, że dekoder pracuje na poprzednim oprogramowaniu tj. 1195d. Jak to możliwe skoro dekoder sam aktualizuje oprogramowanie, a nowy program jest do pobrania od 1. lipca.

Po wejściu do aktualizacji oprogramowania otrzymuję informację o "braku dostępnego oprogramowania".

Panowie czy możecie coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Znalazłem również opis tej procedury podanej przez Ciebie i innych kolegów, ale dotyczący Digi Cordera HD S2. Sądzę, że będzie przydatna dla mnie. Niedługo dokonam tej "operacji", chociaż zastanawiam się jeszcze czy warto.

Pozdrawia i jeszcze raz dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc wgrałem ten nowy soft via satellite...

Wydaje się, że parę tekstów niemiecko/angielsko/polskich zostało

w końcu poprawionych. Chwała producentowi za to wielkie osiągnięcie.

 

Innych "drobiazgów" nie sprawdzałem, ale zapis na pena

tak jak to się producent reklamuje, niestety dalej NIE DZIAŁA poprawnie.

Może przesadzam z wymaganiami.

Napiszę tak: zapis nie działa w możliwy do zaakceptowania sposób.

 

Jeżeli macie inne spostrzeżenia na temat nowego oprogramowania HD8-S napiszcie.

Na ten sprzęt wydaliśmy kupę forsy.

I chyba wszyscy chcielibyśmy, aby działał OK.

Ja nie mam drukarki pieniędzy w piwnicy, a Wy?

Również wiem komu na cele charytatywne mogę dać pieniądze...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...