Skocz do zawartości

TechniSat Digit HD8-S


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, tych wszystkich błędów o których pisał kkuba, nie ma na liście zamieszczonej powyżej.

Tylko dlatego, aby się nie powtarzać daremnie.

Teraz jeszcze parę zdań o zapisie PVR dla dekodera HD8-S. Część informacji poniższych można znaleźć na niemieckich forsach dot. HD8-S, a inne wynikają z moich doświadczeń zawodowych z pamięciami różnego typu.

 

Na chwilę obecną poprawny zapis PVR dla dekodera HD8-S udaje się tylko w niektórymi wersjami

dysków twardych USB 2.0 firmy WD (Western Digital) i najlepiej jest, gdy mają one ZEWNĘTRZNE ZASILANIE (osobny zasilacz). Prawdopodobnie można znaleźć dyski USB innych firm (widziałem np. odp. dysk f-my SAMSUNG), ale powinne pobierać mniej niż 0.5A prądu z gniazda USB w stanie aktywnym i muszą mieć w miarę dużą pamięć buforową. Myślę. że zapis na pena w czasie rzeczywistym nigdy nie będzie działał stabilnie dla tego typu dekodera (kłania się tzw. 'overhead time' kontrolera pamięci flash - wymaga on buforowania danych przez czas ok. 0.2-0.5 sek!).

 

Rozwiązanie jest zatem takie.

Do tylnego portu USB HD8-S podłączamy dysk USB 2.0 np. 2,5" z własnym zasilaniem, lub o jak najmniejszym poborze prądu. Port USB na przedniej ściance dekodera może służyć do kopiowania danych z w.w. dysku np. na pena.

Uwaga - możliwy jest także podział dysku 2.5" na dwie partycje: jedna do zapisu - sformatowana w dekoderze jako PVR, a druga do kopiowania danych - sformatowana w komputerze jako FAT32.

Osobiście nie przypuszczam, aby firma TechniSat coś poprawiła lub zmieniła w przyszłości w temacie PVR.

Obym się mylił...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko kto pokieruje mnie krok po kroku by ustawić pena do nagrywania wyskakuje mi komunikat po angielsku

"there is on recording volume.Please attach a device and configureind under menu.rekording media organiser"

a mój tłumacz kiepsko tłumaczy,instukcja polska jest tak skrucona że niema nic na ten tanat napisane jak ustawiać na dysk lub pena.

 

Z góry dzięki i za jeszcze więcej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIGIT HD8-SX

INSTRUKCJA: 5 kroków nagrywania na zewnętrzny dysk USB:

1. Przed przystąpieniem do nagrywania należy przygotować dwie przenośnie pamięci USB 2.0

(sformatowane do Fat 32)

2. W czytniku USB 2.0 należy umieścić pierwszy dysk zewnętrzny a następnie w menu

wybrać:

1) „Recording media organizer”

2) „Test reading speed”

3) „Formating with PVR - file system”

4) „PVR - suitability test”

5) „Check PVR - file system”

3. Na tak przygotowanym dysku można w każdej chwili rozpocząć nagrywanie (na 2

sposoby):

a) Poprzez wybranie odpowiedniego programu TV w darmowym informatorze

o programach „SiehFern INFO”

B) Poprzez naciśnięcie przycisku nagrywania na pilocie podczas trwania programu

4. Podczas trwania nagrywania po naciśnięciu przycisku stop lub przycisku nagraj/play zakończy

się proces zapisu.

5. W celu archiwizacji nagrań na PC/Notebook należy skopiować pliki na drugi dysk USB

(w formacie Fat 32) umieszczony w odbiorniku DIGIT HD8-S w dodatkowym wejściu USB 2.0.

Pełny instruktaż z obrazkami do ściągnięcia ze strony TechniSat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki jak narazie nagrywa i żadnych zastrzeżeń,no i żadne zawieszki,szybko przełącza,może to że kupiłem w hollexie? :lol2:

 

a poprawili by tak jak wspomniałem tu na forum współprace moduł Polsat pakiet mini z kartą cyfry+(w module cyfra+HD),bo jak wiadomo Polsat z pakietu mini blokuję prawie wszystkie kanały nawet te co są dostępne w pakiecie mini Polsatu oraz w cyfrze+ a wiadomo Polsat i cyfra+ dzielą swe kanały z tego samego tp.

Czy jest taka możliwość do poprawienia?,przeważnie wszyscy testują tunery ma modułach Polsatu w pakiecie familijny lub wyżej i bez różnicy pakiet cyfry+ i nie widzą problemu,ale nigdy na pakiecie mini w Polsacie.

 

a czy ten pilot jest uniwersalny? czy można go zaprogramować też do obsługi tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam instrukcję, ale nie wynika z niej,że pilotem tez można obsługiwać telewizor. Zwykle w takich przypadkach podane są modele telewizorów i przypisane im kody do wprowadzenia pilotem, a tu tego nie ma.

Co do pozostałych pytań, nie potrafię Ci odpowiedzieć :( - nie mam CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i następne pytanie: jak przenieść nagranie na komputer,mam nagrane a komp nie wykrywa nawet USB pena mam 2 i żadnego z nich nie wykrywa choć nagranie jest,jestem w tym bardzo zielony bo pierwszy raz spotykam się z taką trudna obsługą.Proszę o bardzo wyraźne wskazówki,co gdzie jeszcze ustawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie wykrywa? Masz Windowsa czy Linuxa? A wcześniej, przed nagraniem, próbowałeś?

A z pilotem to faktycznie :

Fernbedienoption:

Durch Umschalten der Fernbedienoption können mit dieser Fernbedienung zwei TechniSat-Receiver und ein TechniSat-

Fernsehgerät mit gleicher Codierung bedient werden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie wykrywa? Masz Windowsa czy Linuxa? A wcześniej, przed nagraniem, próbowałeś?

A z pilotem to faktycznie :

Fernbedienoption:

Durch Umschalten der Fernbedienoption können mit dieser Fernbedienung zwei TechniSat-Receiver und ein TechniSat-

Fernsehgerät mit gleicher Codierung bedient werden.

 

 

Windowsa xp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wykrywany u kolegi ale tylko z informacją żeby sformatować cały pen USB i po tym jest pusty,wsuwam do tunera i mam powtórzyć czynność formatowania w tunerze w menu "Recording media organizer" tu mam jeszcze 4 czynności do zrobienia i gotów do nagrania i nagrywa,po nagraniu zapisz na pamięć i ok i wsuwam do kompa a tu nic a u kolegi prosto że do sformatowania dysk USB. i tak w kółko. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zachowanie pena. Sprawdzałeś na tunerze, czy rzeczywiście coś się nagrało?

Może trzeba zrobić tak jak w tym instruktażu :

"W celu archiwizacji nagrań na PC/Notebook należy skopiować pliki na drugi dysk USB

(w formacie Fat 32) umieszczony w odbiorniku DIGIT HD8-S w dodatkowym wejściu USB 2.0."

Ale dziwne jest,że Twój komputer nie wykrywa Pena jako dodatkowegodysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtórzyłem czynność z instrukcji 5 kroków,nagły cud,na pena 4G co nagrywam dziś mogłem nagle przerzucić na zewnętrzny dysk 2 pen 8G,komp znajduję penDrive 8G i jego zawartość nagrania,ale potrzebuję plik do odtworzenia tego filmu,czy ktoś poda z skąd ściągnąć by móc odtworzyć nagranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wszystko ok,nagrywa i odtwarza,dzięki i jeszcze raz czy tu mam coś ustawiać- w menu ustawienia-specjalne funkcję?

 

-pvr-format nagrywania radia?

-media player:kodowanie znaków itd.?

-sieć:ip mode itd.?

-remote access?

 

jak ma tu być po ustawiane bo nieco coś tu poprzestawiałem,jak ma być prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Format nagrywania radia - a nagrywasz radio???

- Kodowanie znaków - Technisat nie był łaskaw zrobić ani strony kodowej 1250, ani 8859-2. W końcu mają fabrykę w Polsce więc nie wiedzieli jak to zrobić. :lol2: Więc ustaw sobie co chcesz...

- IP MODE - to jest sposób przydzielania nr ip dekoderowi. Zazwyczaj to jest klient DHCP, ale to zależy od Twojej konfiguracji sieci LAN, a nie od dekodera.

- Remote access to włączenie serwera WWW. Zależy czy z tego korzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się właśnie do kupna tego tunera i nurtują mnie dwa pytania:

Ile własnych list ulubionych programów można stworzyć i czy tuner posiada funkcję manipulowania rozmiarem obrazu bez

zagłębiania się w ocje (szybka zmiana pilotem) ewentualnie jakie proporcje obrazu można wybrać przy SD bo przy HD na pewno jest ustawione na stałe 16:9 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Maksymalnie 4, w praktyce się używa jednej.

- Poprawiano to. Obecny soft nie skaluje kanałów po stwierdzeniu, że nadawany program jest 16/9. Dla sygnału 4/3 jest kilka typów skalowania, w tym rozciągniecie do rozmiaru ekranu.

- Da się ustawić typ skalowania z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stoję przed wyborem / zakupem porządnego odbiornika TV SAT HD z opcj a nagrywania.

Moją uwagę przykuł niedawno Technisat DIGIT HD8-S / do dziś zdążyłem już trochę poczytać na jego temat...jednak nadal mam pewne wątpliwości.

Dlatego zwracam się z pytaniem do użytkowników tego Tunera:

1. Według Grudniowego wydania Sat Kuriera z 2008 roku, oprogramowanie tunera powodowało częste zawieszanie się urządzenia / czy ta bolączka nadal występuje - jak jest ze stabilnością?

2. Jak wygląda sytuacja z funkcją nagrywania programu na Pen Drive lub Dysk zewnętrzny. Czy zapis jest stabilny zarówno przy materiale SD jaki i HD?

3. Czy zdażyła się wam sytuacja w której mimo nagrywania programu nie było go na nośniku?

4. Czy funkcja Time Shift działa poprawnie?

5. Jakiego modułu najlepiej użyć do współpracy z cyfrą + z pakietami HD?

6. Ilu dniowe EPG obecnie oferuje tuner dla Cyfry +?

 

Wiem że pytań jest dość trochę, jednak chcę wybrać dobrze a niestety nie jestem zbyt biegły w tych tematach :]

Mimo wszystko dziękuję za wszystkie odpowiedzi jaki zostaną mi udzielone oraz sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...