Skocz do zawartości
  • 0

jaki tani tuner FTA ma największą czułość, dobrą głowicę ?


madrazel
 Udostępnij

Pytanie

kupiłem ostatnio tuner Ferguson 3100CK i jestem bardzo zawiedziony jakością sygnału, niektórych transponderów na astrze po prostu nie łapie pomimo że stary wysłużony AF 3018, który niejednokrotnie spadał na podłogę i doświadczał spięć na f-ce nie ma z tym najmniejszego problemu

 

problemu nie rozwiązało nawet kupno konwertera 0,3 db, owszem sytuacja nieco się poprawiła ale dalej jakość jest katastrofalna i ma duże wahnięcia, do tego stopnia że ciężko jest ustawić antenę

 

ale jeśli sygnał złapie to jest wszystko ok, tzn. obraz jest ok, bez kwadratów... no ale jestem bardzo zawiedziony jak kupuję coś nowego to z tą intencją że będzie działać lepiej niż stare a tu taki klops

 

(tunery nie pirackie, z najnowszym legalnym softem)

 

więc stąd to pytanie.... jaki tuner ma najmniej problemów z odbiorem ze słabych transponderów o nietypowych parametrach i jednocześnie potrafi wycisnąć z konwertera ile się da

 

Opticum 4100C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co do czułości głowicy w tunerach... Nie tak dawno zrobiłem testy i użyłem do tego dwóch odbiorników: staruszka Echostar DSB-780 FTA i niedawno nabytego Globo 7010 CX Plus. Okazało się, że ten starszy posiada lepszą głowicę. Głównie wieczorami pojawia się u mnie problem z odbiorem następujących częstotliwości z satelity EuroBird 1 - 28.5E: 11.222 H (ClublandTV) i 11.623H (Russia Today). Na Echostarze kanały odbierają, ale lekko przycinają, z kolei na Globo w tym samym czasie obydwie częstotliwości już w ogóle nie działają.

 

Tak więc to potwierdza fakt, że co stare, to najlepsze. Dzisiejsze tunery to gnioty i nic nie warty złom :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no właśnie, ciekawy jestem czy uwzględnią mi reklamację -> no bo przecież działa, nie ? większość ludzi jest zadowolona jak cokolwiek zobaczy i nie przejmuje się procentami

 

przydał by się taki test... ja ostatnio bawiłem się konwerterami i naprawdę widać na słabych transponderach spore różnice, pewnie tak samo jest i w tunerkach a nie każdy jest (ma w rodzinie, wśród znajomych) właściciela sklepu tvsat gdzie można się bawić i podmieniać sprzęt

 

adrian:

jak z nast częstotliwościami z astry, bo u mnie nie chodzą na CK, tylko taka enigmatyczna czerwona kreseczka że coś tam widzi: 12604, 12611, 12633, 12640 - są to najsłabsze transpondery na astrze bo reszta ma tak wielką moc że nie da się porównać pomiędzy odbiornikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@madrazel, jaką posiadasz antenę? W trakcie odbioru transponderów 12604, 12611, 12633, 12640 na tym starszym AF 3018 masz dużą rezerwę na złą pogodę, itp.? Może coś nowym tunerem jest nie tak, w sumie dziwne by było, gdyby różnica w jakości zastosowanych głowic do obu Fergusonów była aż tak duża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. nie ważne jaką posiadam antenę skoro jeden tuner w identycznej konfiguracji łapie nawet egzotyczne transpondery z wielu satelitów a ten nowszy ma problemy nawet z tymi najbardziej podstawowymi

 

2. mam nowy egzemplarz, wymienili mi w sklepie i się okazuje że jest dokładnie to samo, a w dodatku jako wisienka na torcie przy próbie wpisania transpondera wyskakują jakieś dziwne komunikaty (nie wiem dlaczego nie można podać rate jako 27500 ale już 27501 tak)

 

3. największy problem z transponderami jest tylko na astrze , na hotbirdzie chodzą wszystkie ale mają obniżoną jakość, co oczywiście nie przekłada się na jakość obrazu

oto niektóre z nich, wszystkie fec 5/6 i rate 22000, widać tuner ma problem z tą konfiguracją, chociaż są takie z tego zbioru które łapie więc ciężko powiedzieć gdzie tak naprawdę leży problem

częstotliwość --- ferdek 3018 --- nowy ferdek CK

12633 H - 70% - brak sygnału

12640 V - 80% - 40%

12604 H - 99% - niestabilny uciekający sygnał do zera, co chwila czerwony pasek

12721 H - 99% - brak sygnału

12728 V - 99% - brak sygnału

12699 V - 99% - 40%

 

poziomy dla CK silnie uśrednione ponieważ poziom sygnału bardzo skacze

 

naprawdę jestem bardzo zdziwiony taką różnicą bo to przecież ta sama firma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...