Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według @czarusia z forum n będzie 5 meczów Serie A co kolejkę, 5-6 meczów Primera Division, 3 mecze Ligue 1, 2 mecze Ligue 2, 5 meczów NBA w HD + retransmisje, żużel, NHL i stworzenie jakiejś grupy promotorskiej boksu. Nie wiadomo czy przedłużą te prawa do ligi angielskiej, dlatego może być więcej meczów z Hiszpanii. Kasę, która zostanie po PL mają przeznaczyć na 2 nowe wytwórnie. No i Ekstraklasa do tego. A od 1 marca w C+ LM i LE. Nie za bardzo w to wierzę, więc proszę nie brać tego za pewne info, ale dzisiejsze działanie przedstawicieli n powoduje, że można zastanowić się czy czasem nie miał prawdziwej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL jest magnesem (magnez to taki zwiazek chemiczny [Mg]), to prawda, ale jezeli naprawde beda to jakies cholendarne kwoty na nowe sezony, to Canal+ (nC+) odpusci sobie wszystko, co duzo kosztuje (nie znam sie na tych wszystkich cenach, ale domyslam sie, ze moga to byc NBA, Primera Division, SGP lub nawet Euroliga), byle tylko zostawic Premier League. Jednak Ja bym sie nie martwil, bo przeciez przed koncem sezonu powstanie juz nC+, bedzie wiecej klientow (wiecej kasy) i jakos to wszystko ogarna.

SGP mają do 2017,Hiszpańską do 2015, NBA jeszcze do czerwca 2014, chyba tylko Euroliga teraz się kończy umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze jak słyszę o tej całej fuzji n z c+, i docierają do mnie kolejne informacje jak to bedzie slicznie, pieknie i jaki to jest sukces to sie łapie za głowe.

Zaczne od ekstraklasy. Po co chca zrobić reforme ekstraklasy, wiecej meczów w sezonie, podział na grupy?

Chyba nie po to, zeby podwyzszyc poziom polskiej pilki, przeiez to bedzie 30 kolejek o nic, bo potem podzielą liczbe punktów przez 2 albo przez 10, i wszystko bedzie sie decydowac w ostatnich siedmiu kolejkach. Chcą nam przygotować papke meczów ekstraklasy i zaplecza, z marnym poziomem i nuda, z meczami od lipca do czerwca.

 

Liga mistrzow to 25 meczów w sezonie (ja nie umiem ogladac dwóch meczy naraz w tym samym czasie, może ta liczba jest większa, bo np mecze 1/8 rozkładają sie na 4 kolejki, ale to obrazuje rozmiar liczby transmisji), a zgodnie z ideą Uefa połowa z nich + finał transmitowanych jest w telewizji otwartej (aktualnie TVP). Zostaje 14 spotkań na cały sezon. O Lidze Europoy nie wspominam, bo nie da sie ogladać codziennie meczów, oglądam ten produkt tylko jak grają polskie druzyny lub finał.

 

Jeżeli w Canale zabraknie Ekstraklasy i Premier League kosztem Ligi Mistrzów to w mojej opini bedzie tragedia. Zamiast 190 meczy Premier League (teraz C+ transmituje 4-5 meczów z kolejki, w tym jeden hit ze znakomitym komentarzem duetu Twarowski, Nahorny) i 240 meczy ekstraklasy, dostaniemy 14 meczy Ligi Mistrzów i będziemy mogli sobie dopłacić za PL i lige polska.

Kalkulacja jest prosta i oczywista. Reasumując szykuje sie kanał Ekstraklasa.tv za np. 20 zl miesiecznie, który bedzie wiał nudą z brakiem meczy o stawke od lipca do czerwca, do tego mecze Premier League za np. 3 zł sztuka (5 meczów w kolejce x 38 kolejek x 3 zł to OPŁATA 570 ZŁ ZA SEZON)

 

A co z komentarzem? Gwiazda C+, w moim przekonaniu najlepszy komentator piłki Andrzej Twarowski co będzie komentował? Co z świetnymi magazynami typu Liga+Ekstra z udziałem Smokowkiego, Mielcarskieo czy Węgrzyna. A może ekipa sportowa z n wejdzie do c+? To już pozostawie bez komentarza.

 

W moim przekonaniu najlepiej będzie jak zabiora ta lige mistrzow z C+, niech trzymają sobie ten Nsport z cała ekipą i zostawią produkt C+Sport bez zmian, bo szykuje sie tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując szykuje sie kanał Ekstraklasa.tv

 

Spokojnie, kanał tak szybko nie powstanie, jeśli w ogóle kiedykolwiek. Trochę jest o nim mowa w mediach i zapowiedziach społki Ekstraklasy ale do utworzenia jeszcze bardzo daleka droga. Na grudniowym posiedzeniu Rady Nadzorczej Ekstraklasy nawet nie był ten temat poruszany. Kluby nie zgodziły się nawet na zmiany od nowego sezonu proponowane przez spółke; czyli to co wspominałeś; podział na dwie grupy po rundzie zasadniczej; walczących o utrzymanie i o mistrzostwo a co tu dopiero mówić o pomyśle pozbawienia się przez kluby zagwarantowanych pieniędzy od telewizji na rzecz liczenia ile osób dodatkowo zapłaci za kanał Ekstraklasie a potem ona przekaże je klubom i to w czasach gdy ludzie coraz mniej chcieliby płacić za telewizje i nie tylko ; ) czekają na jakieś zmiany w umowach, wtedy wysyłać wypowiedzenie i wytargować chociaż 10 zł taniej albo negocjować tygodniami lepsze, tańsze o parę złotych warunki przy przedłużaniu umowy. Prezesi klubów na kanał się nie zgodzą , wolą pieniądze zagwarantowane od telewizji. Ale to jest kraj absurdu ; ) i zakładając, że społka Ekstraklasa jednak zaciągnie taki kredyt na utworzenie swojego kanał, że kluby i tak dostaną swoje za prawa telewizyjne nawet jak kanał okaże się takim beznadziejnym interesem w stylu jak zarobek na dodatkowo płatnych wrześniowych meczach reprezntacji które mało kto wykupił, to i tak tak ten kanał nie może powstać wcześniej niż dopiero za półtora roku. Ta umowa co teraz obowiązuje z telewizjami musiałby zostać wypowiedziana przez społke do 19 grudnia, wtedy mogliby utowrzyć kanał od nowego sezonu więc jeśli już to Ekstraklasa tv dopiero od lata 2014, choć i w to wątpie, prezesi klubów na to sie nie zgodzą i znów bedzie wielomiesięczny przetrag i zagwarantowane pieniądze od telewizji tak jak jest praktycznie we wszystkich ligach gdzie prawa do ligi sprzedawane do tv a nie bawienie się w swój własny kanał i szybciej się wyjaśni sprawa Premier Leauge bo prawa kończą się za poł roku niż Ekstraklasy gdzie prawa C+ ma jeszcze przez połtora roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doprawdy wątpię w brak powodzenia negocjacji w sprawie premier league. To jeden z flagowych produktów.

 

Co do LM to ona musi się pojawic C+ bo inna stacja nie będzie potrafiła nam tak opakowac tego produktu jak zrobi to C+.

 

Liczę na zniknięcie polskiej kopanej z c+ i powstanie kanału ekstraklasy. To zwiększy szansę by zagraniczna piłka była bardziej bezpieczna na dłuższy okres w C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na zniknięcie polskiej kopanej z c+ i powstanie kanału ekstraklasy. To zwiększy szansę by zagraniczna piłka była bardziej bezpieczna na dłuższy okres w C+

 

Mi tam w sumie obojetnie, jak jednak spólka Ekstraklasa S.A zdecyduje się za połtora roku na utworzenie swojego kanału to niech sobie tworzy, do odważnych świat należy ; - ) mecze i tak miałbym gdzie oglądac i bez kanłau Ekstraklasy ; stadion a reszta w pubie ; ) Ale szkoda by było to co wspomniałeś w kontekście jakby była LM w C+, że inna stacja tak nie potrafiłaby tego opakować jak C+. To samo się tyczy Ekstraklasy, oddanie jej już całej w sensie transmisji w ręce Ekstraklasy SA i ich Live Parku, pewnie zastąpienie na przykład Superpiątku jakimś innym programem, tak samo Ligi+Ekstra ze Smokowskim i Twarowskim jakimś programem na przykład z Iwańczykiem albo Polem, brak słów ; -) Ale nie o tym głownie, napisałeś że Ekstraklasa TV ; cytat "zwiększy szansę by zagraniczna piłka była bardziej bezpieczna na dłuższy okresw C+". Kanał Ekstraklasy nie ma w dzisiejszych czasach racji bytu więc jesli nawet za te połtora roku prezesi klubów zgodzą się na powstanie kanału ( już widze jak np Widzew czy inne kluby gdzie pieniądze od telewizji to ponad połowa rocznego budżetu klubu zgodzą się na kanał rezygnując z gwarantowanych pieniedzy od tv, jasne ; -) to i tak ten kanał po sezonie góra dwóch będzie do likwidacji i Ekstraklasa SA szybko przeprosi się z C+ i sprzeda prawa TV, więc pisanie na "dłuższy okres" nie ma sensu, bo jeśli za połtora roku powstanie Ekstraklasa TV to po roku, gróra dwóch liga która jest piorytetem w C+ , od której zawsze zaczynają sie reklamy Sport w C+ ( najpierw Ekstraklasa, potem Premier Leauge a pożniej reszta) wróci tam gdzie była od lat czyli w Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na zniknięcie polskiej kopanej z c+ i powstanie kanału ekstraklasy. To zwiększy szansę by zagraniczna piłka była bardziej bezpieczna na dłuższy okres w C+

 

Mi tam w sumie obojetnie, jak jednak spólka Ekstraklasa S.A zdecyduje się za połtora roku na utworzenie swojego kanału to niech sobie tworzy, do odważnych świat należy ; - ) mecze i tak miałbym gdzie oglądac i bez kanłau Ekstraklasy ; stadion a reszta w pubie ; ) Ale szkoda by było to co wspomniałeś w kontekście jakby była LM w C+, że inna stacja tak nie potrafiłaby tego opakować jak C+. To samo się tyczy Ekstraklasy, oddanie jej już całej w sensie transmisji w ręce Ekstraklasy SA i ich Live Parku, pewnie zastąpienie na przykład Superpiątku jakimś innym programem, tak samo Ligi+Ekstra ze Smokowskim i Twarowskim jakimś programem na przykład z Iwańczykiem albo Polem, brak słów ; -) Ale nie o tym głownie, napisałeś że Ekstraklasa TV ; cytat "zwiększy szansę by zagraniczna piłka była bardziej bezpieczna na dłuższy okresw C+". Kanał Ekstraklasy nie ma w dzisiejszych czasach racji bytu więc jesli nawet za te połtora roku prezesi klubów zgodzą się na powstanie kanału ( już widze jak np Widzew czy inne kluby gdzie pieniądze od telewizji to ponad połowa rocznego budżetu klubu zgodzą się na kanał rezygnując z gwarantowanych pieniedzy od tv, jasne ; -) to i tak ten kanał po sezonie góra dwóch będzie do likwidacji i Ekstraklasa SA szybko przeprosi się z C+ i sprzeda prawa TV, więc pisanie na "dłuższy okres" nie ma sensu, bo jeśli za połtora roku powstanie Ekstraklasa TV to po roku, gróra dwóch liga która jest piorytetem w C+ , od której zawsze zaczynają sie reklamy Sport w C+ ( najpierw Ekstraklasa, potem Premier Leauge a pożniej reszta) wróci tam gdzie była od lat czyli w Canal+.

 

Sęk w tym czy to nie jest oszukiwanie kogoś ? Prezent można ładnie zapakowac ale i tak to co jest w środku wyjdzie .

 

Nawet prezes spółki ekstraklasy wspomniał dośc wymownie że absolutnie pomysł nie upadł. Ba ! jakiś czas temu było słychac głosy że to właśnie częśc klubów lobbuje by to przedsięwzięcie nabrało kształtów.Widocznie jakoś to sobie wykalkulowali , w tym kanale powinien też byc puchar polski.

 

Ja nie będę płakał ze tymi programami ligowymi. Zamiast tego mogę byc studia po i przedmeczowe lig zagranicznych i długie studio poświęcone LM. Do tego Smokowski i Twarowski idealnie będą pasowali.

 

Ja bym nie płakał na polską kopaną i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również płakał nie będę ale to zrozumiałe, że na pewno wielu innych tak. Polska liga jest znacznie bardziej rozchwytywana, bo jest polska. :P Poza tym Ekstraklasa ma swój niepowtarzalny urok, drugiej takiej ze świecą szukać. :) Jednak mi się marzy, żeby prawa do PL zostały utrzymane, trudno sobie wyobrazić Canal bez tych praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie będę płakał ani za polską ani za angielską ani za Messim czy Krysią ;) Pisząc o Lidze+Extra bardziej chodziło o to, że takie pragramy jak Liga Plus i i Liga Plus Extra są juz magazynami kultowymi i mozna powiedzieć że są częścią tej ligi, ligi która pomimo poziomu ciągle cieszy się najwięszym zainteresowaniem wśród abonentów C+, pożniej zaraz za nią jest Premier Leauge i oby Premier Leauge ciągle była w C+ bo też ma mnóstwo fanów a piłkarsko najlepszą ze wszystkich lig.

 

@domin107;

Poza tym czy ja napisałem, że pomysł upadł absolutnie ??? Nie. Napisałem, że kanał jak już to może powstać najwcześniej latem 2014 bo obecnie trwająca umowa pomiędzy telewizjami a Ekstraklasą nie została zerwana do 19 grudnia. Było słychać, że częśc klubów lobbuje pomysł Ekstraklasy TV ??? Coś ci sie raczej pomyliło. Częśc klubów ostatnio lobbowała pomysł Esktraklasy SA ale nie był to pomysł stworzenia Ekstraklasy TV a pomysł zwiększania liczby kolejek w sezonie i to nieznaczna częśc klubów bo dokładnie lobbowały dwa kluby, Lech i Legia dlatego bo na tych stadionach jest największa liczba kibiców i najwięszy potencjał kibicowski (wtedy kiedy nie ma protestu - ;) i klub mógłby przez większą liczbe meczów w sesonie więcej zarobić na biletach niz obecnie dlatego Lech i Legia lobbowały ten pomysł, pozostałe kluby w grudniu były przeciwne podziałowi na grupy po 30 kolejce i zwiekszeniu liczby kolejek i dlatego pomysł nie przeszedł a pomysł stworzenia własnego kanału przez Ekstraklase i liczenie na to ile osób dodatkowo zapłaci w tych czasach jeszcze bardziej sie klubom nie uśmiecha tym bardziej tym których wiekszą cześcią budżetu są własnie zagwarantowane pieniądze od telewizji co nie oznacza że kiedyś kanał nie może powstać jak się społka bardzo uprze ; -) najwcześniej za połtora roku.

 

 

 

Bardzo zaskakującym będzie fakt, że kluby będą lobbować za utworzeniem kanału Ekstraklasy. Osobiście w to nie wierzę.

 

Bo nie będą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest ciekawe. Mnie mimo wszystko podobał się pomysł reformy rozgrywek, trochę szkoda, że to nie przeszło. Ale czasem to ma się wrażenie, że żadna reorganizacja rozgrywek nie odpowiadałaby klubom Ekstraklasy, w ogóle wszelkie zmiany nie są chyba mile widziane, bo przecież dobrze jest, jak jest, prawda? Bardzo zaskakującym będzie fakt, że kluby będą lobbować za utworzeniem kanału Ekstraklasy. Osobiście w to nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że te proporcje wyglądają tak ; C+ 60, CP 30, ES2 10 co daje te 100 za sezon plus pieniądze od sponsora tytularnego T Mobile. Wcześniej było 120 za sezon ( C+ 80, Orange Sport 40 ). Za połtora roku będzie pewnie jeszcze taniej ale i tak więcej niż byłoby przy Eklstraklasie TV. A co do tych wyliczeń Ekstraklasy to społka się łudzi, że nie 100 tysięcy wykupiłoby kanał tylko 500 tys albo i milion :crazy: i to w czasach i kryzysu ligi pod wieloma względami jak i portfeli abonentów, dookoła podwyżki ; -) to szkoda nawet to ich łudzenie się komentować, mają chyba dobre poczucie humoru w tej Ekstraklasie SA. Za to kluby od którch tak naparwde w głownej mierze zależy czy kanał będzie mogła Ekstraklasa za 1.5 roku utworzyć teraz liczą każdą złotówke i w taki niepewny biznes nie uśmiecha im się wchodzić jakim jest kanał ligowy .Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest ciekawe. Mnie mimo wszystko podobał się pomysł reformy rozgrywek, trochę szkoda, że to nie przeszło. Ale czasem to ma się wrażenie, że żadna reorganizacja rozgrywek nie odpowiadałaby klubom Ekstraklasy, w ogóle wszelkie zmiany nie są chyba mile widziane, bo przecież dobrze jest, jak jest, prawda? Bardzo zaskakującym będzie fakt, że kluby będą lobbować za utworzeniem kanału Ekstraklasy. Osobiście w to nie wierzę.

 

 

Mi też, same +, więcej meczy, krótsza przerwa zimowa i letnia, przez to lepiej mozna sie przygotować do pucharów, większe emocje, wiecej klasyków typu Lech-Legia, kluby będą grały o coś, każdy punkt moze się liczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sportspromedia.com/news/cana ... er_league/

 

http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... eague.html

 

Wygląda na to, że obecne prawa na Polskę kosztowały ok 25 mln $. Z tabelki wynika, że niektórzy płacą nawet 200-300% więcej za nowe prawa, ale są to ogromne rynki (jak USA), albo rynki, gdzie płaciło się mało. Według mnie cena nie powinna być większa niż 50-60 mln $ za 3-letnie prawa. Jest to do przełknięcia, wziąwszy pod uwagę, jak popularna jest u nas PL i jaki byłby krzyk, gdyby tych praw zabrakło. Ponadto dojdzie jeszcze ok milion abonentów n.

 

Linki z forum n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...