Jump to content
Wizjoner

Platforma Orange TV

Recommended Posts

2 godziny temu, maly801 napisał:
2 godziny temu, Pawel1987 napisał:
Mogliby w końcu dokończyć podmiany kanałów SD co mają już odpowiedniki w HD.
Wprowadzić radio Internetowe, więcej niż kilka stacji.
Większe dyski, lub nagrywanie w chmurze/ 

Na dniach się powinno pojawić Fokus TV w HD, Nowa tv w HD i w Polsce 4K...

Fokus HD i Nowa HD na satelicie, czy w IPTV? 

Za telepolis.pl:

Pakiety telewizji kablowej:

Optymalny - 102 kanały, 104 z Internetem światłowodowym, w tym 55 HD,  [zdaje się że to odpowiednik obecnego Optymalnego]

Komfortowy - 42 kanały, w tym 27 HD za 25 zł miesięcznie, [prawdopodobnie odpowiednik pakietu Bogatego]

Multi+ (Ale Kino+ HD, Domo+, Kuchnia+ HD, nSport+ HD, TeleTOON+) - 5 zł miesięcznie, [jest w ofercie]

Eleven (Eleven 1, Eleven 1 4K, Eleven 2) - 15 zł miesięcznie, [w ofercie już jest pakiet Eleven 1+ 2 jako opcja w tv sat]

HBO (HBO HD, HBO2 HD, HBO3 HD plus HBO GO) - 25 zł miesięcznie, [jest w ofercie]

Polsat - 14 kanałów za 10 zł miesięcznie,  [jest w ofercie]

Cinemax - 2 kanały za 15 zł miesięcznie,  [jest w ofercie]

Filmbox - 5 kanałów za 15 zł miesięcznie,  [jest w ofercie]

Fun - 5 kanałów za 20 zł miesięcznie.  [jest w ofercie]

Pakiety telewizji satelitarnej:

Optymalny - 96 kanałów, w tym 47 HD,

Multi+ - 5 zł miesięcznie,

HBO - 25 zł miesięcznie.

Czyżby mieli pociąć pakiet Bogaty na kawałki (jeżeli przyjąć, że Komfortowy ma być następcą Bogatego, to będzie mniejszy niż jego poprzednik) oraz dodać jakiś kanał 4K do Optymalnego (ze względu na różnicę 2 kanałów pomiędzy światłowodem a miedzią, a oferta miedziowa pakietu Optymalnego ma obecnie tylko 1 kanał mniej niż oferta światłowodowa) ? Przynajmniej ja tak odczytuję tę wiadomość.

Posted (edited)

Czyli te duże zmiany to to, że można dokupić pakiety bez zobowiązania i oddzielony pakiet Eleven od pakietu Bogatego (który widnieje pod nową nazwą). No to faktycznie, "duże zmiany" 😂

Aktualnie pakiet Optymalny to, według ich strony 103 kanały, tutaj podają 102 przy miedzi? Kolega na poprzedniej stronie podał informację o "wPolsce 4K"? 

Druga sprawa Komfortowy tylko z 42 kanałami? Aktualnie Bogaty z HBO to 53 kanały, odliczając 3 HBO i 2x Eleven mamy 48 kanałów, chyba że źle liczę.

Edited by mrozio11

Posted (edited)

Zastanawia też większa ilość kanałów w HD w pakiecie Optymalnym. W sumie też szkoda, że nic nie słychać o tym, aby zaoferowali dekoder, który zastąpiłby przedpotopowe Sagemcomy.

Edited by PepinMały

Weź mi nawet nie przypominaj o tych dekoderach. Dla mnie to jest niepojęte, jak w 2019 roku tego typu urządzenia mogą być na tak żenująco niskim poziomie. Ja nie mam jakiś wygórowanych wymagań ale głupie przełączanie między kanałami trwa wieki.

• Upvote 1

22 minuty temu, PepinMały napisał:

Zastanawia też większa ilość kanałów w HD w pakiecie Optymalnym. W sumie też szkoda, że nic nie słychać o tym, aby zaoferowali dekoder, który zastąpiłby przedpotopowe Sagemcomy.

Są szanse na: Kino Polska HD, Kino TV HD, Stopklatka HD, Zoom TV HD, Metro HD, Nowa TV HD, WP HD, Fokus TV HD, 13 Ulica HD, Eska TV HD, Eska TV Extra HD, CNN HD

Faktycznie, większość z nich już są w HD ale na stronie w spisie nie były zaktualizowane, więc będzie się zgadzać. 

@mrozio11 - u mnie jakoś Sagemcom (co prawda jako drugi dekoder w multiroom przy światłowodzie 100Mb/s, ale dysk 320 GB ma) w przełączaniu kanałów jest szybszy niż TurboBOX+ od nc+ kiedykolwiek.

@PepinMały - hmmm... Czyżby też ten pakiet wykastrowali także z Multi+? Tam akurat jest 6 kanałów, a środkowa z trzech opcji Orange Love z 4 usługami ma kombinację pakietów TV Optymalny + Komfortowy + Polsat + Multi+ + Eleven...

13 godzin temu, maly801 napisał:

Więcej klientów ma opcję satelitarną.

Obawiam się że funkcje o których piszesz nie udźwigną sagemy... A Samsungi są tylko do światłowodu... Dostęp do txt jest ale trzeba podłączyć dekoder za pomocą kabla euro emoji23.png

Ale nadzieję zawsze trzeba mieć ,emoji6.png

Akurat mi się przypomniała jedna rzecz związana z HbbTV w Orange - w Samsungu ICU 100 w zeszłym roku dwa razy (podczas MŚ w Rosji i przed którąś galą KSW) testowano czerwony przycisk, więc tam uruchomienie tej funkcji z którąś wersją oprogramowania jest tam możliwe. Z Sagemcomami to nie wiem, ale możliwe, że to też by jednak uciągnęły.

Posted (edited)

Moim zdaniem Komfortowy to Bogaty, ale bez kanałów Eleven. Orange "odcina się" od nc+,  migrując klientów na swoje pakiety

Edited by truszek

Czy w nowym pakiecie Premium są kanały tematyczne Polsatu, Filmboxy i pakiet Cinemax?

Posted (edited)

Pakiet Komfortowy to Bogaty z usuniętymi Elevenami i opcją Multi+. A więc żeby miec to co było w Bogatym trzeba zapłacić 25 za Komfort, 5 za Multi+ i 15 za Eleven - razem 45 zł bez zobowiązania. Wcześniej 35 zł 

Pakiet Extra obejmuje opcję Standard oraz dodatkowo Komfort (42), Eleven(3), Polsat (14), Multi+ (5)

a Pakiet PREMIUM obejmuje Extra oraz  HBO i CANAL+ (8) 

Extrapłatne sa pakiety Cinemax, Filmbox i Fun - ogólnie droga ta telewizja

Edited by rotalplus

Tak z ciekawości ile musiałbym zapłacić za pakiet, który mam w Vectrze+ dekoder 4K, Eleven i PSP?

Oczywiście, dlatego pytam. Nawet dzwonili do mnie w sprawie dekodera 4K.

• Thanks 1

Z jednej strony masz rację, ale z drugiej ani Vectra, ani Orange nie oferują(na razie?) kanału Canal+4K, na którym najbardziej mi zależy. Orange wygrywa mając PSP. Cenowo znowu ciekawsza wydaje się Vectra, ale z drugiej strony cała moja rodzinka ma telefony w Orange. Na koniec roku czekają mnie ciekawe negocjacje. :)

Posted (edited)

U mnie Raczej VDSL Orange 80 Mb/s na osiedlu to maks, ale pojawia się  się światełko w tunelu jeśli chodzi o  szybkość internetu. Jest pewien lokalny dostawca internetu , który już jest niedaleko mojego osiedla i taki internet światłowody 800Mb/s za 80 zł można wyhaczyć.   :D

Moja umowa w lipcu z Neostradą się  kończy , pozostało mi teraz czekać na rozwój wydarzeń.

Edited by kingofsouth

W przypadku Vectry i nc+ należy liczyć dodatkową opłatę miesięczną za sprzęt 4K (odpowiedni 30 zł i 15 zł), której nie nalicza Orange.

W pakiecie Premium pakiet z LM jest w cenie czy trzeba dopłacić?

Mają kamery 4K? :>  Czy to kolejny upscaling? W taki sposób to wszystkie kanały w światłowodzie mogą być w 4K, nawet Mango :lol2:

• Haha 1