Skocz do zawartości

Platforma Orange TV


Wizjoner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przez IPTV będzie lepszy odbiór i nieco lepiej z ofertą kanałów, poza tym nie ma problemów z odbiorem zależnym od wahań pogodowych.

 

W IPTV pakiet kanałów Polsatu jest za 10 zł / mies. więc możesz brać i wtedy w zasadzie nic nie stracisz.

Warto tu przy tym zaznaczyć, że w razie awarii łącza internetowego, w przypadku IPTV nie pooglądamy wówczas zupełnie nic. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tu przy tym zaznaczyć, że w razie awarii łącza internetowego, w przypadku IPTV nie pooglądamy wówczas zupełnie nic. :wacko:

 

Hmm dla mnie bardziej dokucza ulewa, zasypana śniegiem antena, burza itd., gdy nie można oglądać ani DVB-T ani sat, niż kabel z którym tak naprawdę nie ma żadnej awarii.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, awarie kablowego, jak to nazywasz, łącza internetowego (mam tu na myśli Neostradę od Orange) też się zdarzają. Co prawda, dość rzadko, ale nie jest tak, że nie ma ich wcale. I wówczas przy IPTV można zapomnieć o jakimkolwiek odbiorze telewizji. W dodatku IPTV "zabiera" też część pasma łącza internetowego, więc aby z tego komfortowo korzystać, najlepiej jest posiadać bardzo szybkie łącze. A dostęp do takowego wciąż w Polsce mają nieliczni. :?

 

Ja osobiście preferuję odbiór satelitarny. Jedyną przy tym niedogodnością jest zanik sygnału przy złej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPTV w Orange nie zabiera pasma internetu.

Dla mnie częściej się zdarza zła pogoda niż że ktoś mi przegryzie kabel przesyłowy;p

Zaznaczam, że mój internet w Orange nie będzie światłowodowy, czyli jak mniemam będzie to Neostrada (do 80Mb/s). Czy Neostrada to wszystko (znaczy się IPTV, komputer, smartfon itp.) udźwignie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie nie mam telewizji od Orange, ale też mam Neostradę w opcji "do 80 Mbit/s", gdzie fizycznie wyciąga mi maksymalnie 60 Mbit/s i nie ma żadnych problemów z podziałem Internetu pomiędzy dwoma (a czasem i trzema) komputerami, dwoma smartfonami i czasem też tabletem mojego brata. Nie korzystam jednak przy tym ze sprzętu od Orange, tylko z własnego niezależnego routera.

To tak na marginesie. Wątek dotyczący Neostrady jest w innym dziale forum. Tutaj rozmawiamy wyłącznie w kwestiach związanych z telewizją Orange. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę Ci jeszcze przypomnieć , że jeśli wybierzesz satelitarny odbiór, to nie dostaniesz " ich nowego dziecka " , czyli dekodera 4k od Samsunga, tylko już kilkuletni WHD80 od Sagemcoma, który jest wolniejszy, ma mniej funkcji, ale za to aktywne wyjście sat, w przeciwieństwie do tamtego. ;)

@fan tv ,ma rację, aby mieć Eleven na sat , musisz mieć jakiś C+ wykupiony, chore, ale prawdziwe, przynajmniej dla obecnych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz możliwość 80MB/s, to linia jest porządna, a centrala VDSL znajduje się blisko. Raczej nie musisz bać się przerw, utrat synchronizacji. Takie rzeczy, to zdarzają się na 10Mb/s, gdzie linia jest słabiutka.

 

No i Eleven jest bez łaski w IPTV.

 

80Mb/s to już całkiem szybko. Spokojnie udźwignie to nawet multiroom i innych domowników robiących co innego.

 

@nieczęstygość99 Procedury się zmieniły i już wydają ICU100 dla klientów VDSL?

Pamiętam, że na premierę uznali, że tylko klient FTTH jest godzien tego dekodera, choć żadnych technicznych przeciwwskazań nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na marginesie. Wątek dotyczący Neostrady jest w innym dziale forum. Tutaj rozmawiamy wyłącznie w kwestiach związanych z telewizją Orange. :read:

 

OK, niech tak będzie. 

 

Wracając więc do tych kanałów TV z ulotki to masakra, jak bardzo nietransparentne są te wszystkie broszury, reklamówki, ulotki Orange. Czyli mam rozumieć, że w ramach pakietu Orange Love dostępne są tylko kanały IPTV, a satelitarne już nie? Tak się składa, że mam w rękach tę ulotkę, oglądam ją wzdłuż i wszerz i nie ma tam ani słowa o IPTV. 

 

Cały czas jednak niepokoją mnie te kanały niegwarantowane. Nie chciałbym takiej sytuacji, że wezmę Orange Love na dwa lata, a w międzyczasie znikną mi Eleveny. :roll:  

Edytowane przez Barti
"OK" to nie to samo, co skrót od "około". Poprawiono też ogólnie pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie Orange Love można wziąć telewizję w technologii satelitarnej. Kilka miesięcy temu przedłużyłem umowę i przeszedłem wtedy właśnie na to. Przy czym weź pod uwagę, że przez satelitę nie masz pakietu Bogatego i Maksymalnego, jedynie Optymalny i Extra+ od nc+. Tobie pewnie zależy na Elevenach, więc lepiej by ci się kalkulowało wziąć to IPTV. W dodatku masz tam Polsaty Sport, przez satelitę niestety nie.

Kanały niegwarantowane są też w innych platformach, ubezpieczają się na wypadek wyłączenia danego kanału bardziej moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrozio11 - ale te Polsaty Sport oczywiście dodatkowo płatne w ramach "pakietu kanałów Polsat" za 10 złotych miesięcznie?

 

PS. Tak z ciekawości zapytam jeszcze, czemu wolałeś telewizję w technologii satelitarnej zamiast IPTV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Tak z ciekawości zapytam jeszcze, czemu wolałeś telewizję w technologii satelitarnej zamiast IPTV?

 

Po pierwsze, z przyzwyczajenia. Zawsze miałem telewizję z satelity to już nie zmieniałem tego. Po drugie, jak przedłużałem umowę to w IPTV nie było wcale Polsatów, brakowało mi Polsatu Film, czy News, więc te pakiety od Orange nie miały mnie czym zachęcić. Tu mam pakiet Extra+ za 30 zł to uznałem to za dobrą opcję. Teraz trochę tego żałuję, ale muszę czekać do końca umowy, bo zmiana technologii w czasie trwania umowy nie wchodzi w grę.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że tak łażę od tematu do tematu pytając o jakość obrazu u różnych dostawców usług, ale chcę się solidnie rozeznać, zanim podejmę decyzję o przejściu do któregoś z nich. Jak wypada pod tym względem telewizja od Orange po światłowodzie? Obecnie mam Vectrę która, jak rozumiem, jest pod tym względem złem wcielonym :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CANAL+ Select jest za 39,99 zł i masz wtedy 2 mies. za darmo przy umowie na 14 mies. (lub 3 mies. za darmo przy umowie na 24 mies.).
Możesz też wziąć na czas nieoznaczony, cena taka sama, ale wtedy nie masz żadnego miesiąca za darmo.

Edytowane przez spello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Jak wygląda sprawa jakości kanałów HD.Ma ktoś możliwość porównania do nc+?

Polsat jest nadawany w SD czy HD?

Oferta dot.światłowodu.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Część kanałow lepiej wyglada w orange np Eurosporty, pakiet TVP, oba Eleven .Część tak samo np FOX , AXN, 13 Ulica, czesc ciut lepiej nc+ TVN24HD,ale ogolnie jest b.dobrze

Testowałwm w marcu miałem przez chwile nc+ i orange ftth iptv .Porownywalem tak "na oko" na  -  nc+ Pace HDS 7241 PVR HD[/size] a w orange UHD88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...