Skocz do zawartości

Platforma Orange TV


Wizjoner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niby tak, ale tylko HotBird w dekoderze mnie nie urządza. Chyba, że się mylę?... A przynajmniej tak po forach czytałem i się dowiadywałem. -.-

Jak pisałem wyżej, jeśli wejdą kiedyś moduły na tv na pakiety łączące c+ i polsaty to wtedy można zastanowić się nad Orange... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, od paru godzin jestem "szczęśliwym" posiadaczem usługi orange love. Oczywiście nie obyło się bez komplikacji, po których wniosek nasuwa się jeden. Na infolinii pracuje całe multum niekompetentnych ludzi, którzy mówią jedno a robią drugie lub wcale nie robią niczego po ustaleniu, że coś zrobią. Przykład? Zamówienie anulowano mi 2 razy i dopiero za trzecim razem je zrealizowali. Nikt nie potrafił mi powiedzieć dlaczego  je anulowano i wszystko co mogą to jedynie przyjąć reklamację. Z tego powodu instalacja została przesunięta o około tydzień.

 

Jak już zainstalowali, to okazało się, że zamiast aktywować mojego numeru w ramach orange love (nr 505********) to aktywowali nowy (nr 507*******) i technik nie mógł/nie miał pojęcia jak aktywować mój numer. Zadzwoniłem przy nim na infolinię i doradca jedyne co mógł, to przyjąć reklamację w moim imieniu. W reklamacji domagam się, aby w ramach usługi orange love abonamentem komórkowym był objęty mój nr telefonu (505). Ciekawe czy jest w ogóle opcja na takie przepięcie. Jeżeli nie to będę musiał odstąpić od umowy i zamówić jeszcze raz (sic!). Jestem tym bardzo zdenerwowany, bo na infolinii czternaście razy podkreślałem, że mój nr ma zostać objęty orange love a tutaj taka kupa.

 

PS: Czy orientuje się ktoś może czy na tych nowych dekoderach istnieje możliwość sprawdzenia na danym kanale jakie filmy będą dalej tego dnia do obejrzenia? W nc+ robiło się to poprzez naciśniecie przycisku w bok a tutaj to nie działa i jedyne co na razie znalazłem to odpalenie funkcji program, ale jest to rozbudowana funkcja pokazująca wszystkie kanały i zasłaniająca obraz a mi nie o to chodzi. W jednym zdaniu np. oglądając canal+ o godzinie 20:00, chciałbym móc sprawdzić jakie będą filmy o 22,24, itd. na planszy informacyjnej podstawowej. Czy jest to możliwe?

Edytowane przez KERMIz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada tu nowy dekoder Orange Samsung IPTV? Jak wrażenia? Dużo lepszy od UHD88? 

Niestety pośpieszyłam się z podpisaniem umowy z Orange (Grudzień 2016r) i teraz nie mam możliwości wymienić tego badziewia UHD88 i modemu FunBox 2.0 który też jakością nie grzeszy. Net nie dość, że wolny to wystarczy przejść do innego pomieszczenia i zanika. DRAMAT. 

 

Czy ewentualny zakup Routera do tego FunBoxa coś by dał? Jaki byście polecili i czy wystarczy tylko podłączyć? Czy coś trzeba ustawiać? 


PS: Czy orientuje się ktoś może czy na tych nowych dekoderach istnieje możliwość sprawdzenia na danym kanale jakie filmy będą dalej tego dnia do obejrzenia? W nc+ robiło się to poprzez naciśniecie przycisku w bok a tutaj to nie działa i jedyne co na razie znalazłem to odpalenie funkcji program, ale jest to rozbudowana funkcja pokazująca wszystkie kanały i zasłaniająca obraz a mi nie o to chodzi. W jednym zdaniu np. oglądając canal+ o godzinie 20:00, chciałbym móc sprawdzić jakie będą filmy o 22,24, itd. na planszy informacyjnej podstawowej. Czy jest to możliwe?

 

No właśnie też mi tej opcji brakuje w UHD88. Na nc+ to była bajka. Strasznie żałuję, że tu gdzie mieszkam nie mam pozwolenia od TBS na umieszczenie na balkonie anteny satelitarnej. Przecież nc+ a orange to niebo a ziemia na korzyść tego pierwszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie, żebym mógł porównywać, ale na pierwszy rzut oka, obraz od orange po światłowodzie wydaje się lepszy. Funkcje dekoder też ma fajne, np. kafelki przedstawiające obraz z kilkunastu/kilkudziesięcu kanałów naraz to dla mnie bajka, nie trzeba przeskakiwać kanał po kanale a jedynie plansza po planszy, żeby "obczaić" co ciekawego aktualnie leci w tv. Jedynie brakuje mi możliwości szybkiego podejrzenia następnych programów/filmów  na danym kanale. A może jest taka opcja tylko nie mogę jej znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swiatlowod i ten UHD88 ale tez obraz wydaje mi sie lepszy

ciekawe czy jest roznica w jakosci obrazu miedzy samsungiem a UHD88

 

Obraz na Samsungu jest podawany w zupełnie innym formacie niż na UHD88... Wyjdzie w praniu czy rzeczywiście jest lepiej. Dekoder automatycznie rozpoznaje rozdzielczość telewizora i dostosowuje podawany sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz na Samsungu jest podawany w zupełnie innym formacie niż na UHD88... Wyjdzie w praniu czy rzeczywiście jest lepiej. Dekoder automatycznie rozpoznaje rozdzielczość telewizora i dostosowuje podawany sygnał.

 

mi chodzilo o to ze np na eurosportach obraz jest bardziej "czysty" ostry niz mam np w nc + i sie zastanwialem jak w tym wzgledzie bedzie wygladac roznica miedzy samsungiem a uhd88

bo o ile dobrze zrozumialem w praniu wyjdzie jak tv dostosuje obraz i format programu np nadawanego  4:3 tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nc+ masz obraz podawany z satelity w mpeg-2. Na dekoderze podłączonym do IPTV (UHD 88 ale IPTV a nie SAT) masz obraz który jest brany z satelity przez profesjonalne enkodery ode Emitel i dopiero "wkładany" do sieci IP.

Dla dekodera samsung obraz nie jest podawany w mpeg-2 tylko w mpeg-dash.

 

Na dekoderze Samsunga przy światłowodzie obraz live jest bardzo dobry. Kanał Festival 4K na dobrym (zaznaczam że dobrym a nie jakims LG) telewizorze 4K też robi robotę. Podobnie serial Pakt 4K w sVoD dla tych co mają kanały HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bolo tak, obraz dużo ładniejszy od orange, bardziej wyraźny, żyleta. Nie twierdze , że obraz ncplus jest zły, ale razem z żoną od razu zauważyliśmy różnicę na plus w orange.

 

Dla jakości obrazu nie ma znaczenia czy weźmiesz 100,300 czy 600 megabitów, gdyż spokojnie ci 100mb wystarczy. Ja mam 300, ale to dlatego, że zależy mi na szybkim ściąganiu plików z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nc+ masz obraz podawany z satelity w mpeg-2. Na dekoderze podłączonym do IPTV (UHD 88 ale IPTV a nie SAT) masz obraz który jest brany z satelity przez profesjonalne enkodery ode Emitel i dopiero "wkładany" do sieci IP.

Dla dekodera samsung obraz nie jest podawany w mpeg-2 tylko w mpeg-dash.

 

Na dekoderze Samsunga przy światłowodzie obraz live jest bardzo dobry. Kanał Festival 4K na dobrym (zaznaczam że dobrym a nie jakims LG) telewizorze 4K też robi robotę. Podobnie serial Pakt 4K w sVoD dla tych co mają kanały HBO.

Kolega pomylił MPEG2 z MPEG4 w którym od dawna nadawana jest większość kanałów SD i HD.

Trochę mi się nie chce wierzyć żeby źródłem dla IPTV był sygnał z satelity ale jeśli to prawda to żaden światłowód tutaj nie pomoże.Obraz będzie co najwyżej taki sam jak z satelity jak nie gorszy bo po drodze dojdzie kolejne kodowanie sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...