Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój dodatkowy dekoder do multiroom nie pyta o dekoder główny i to od bardzo dawna (ponad 2 lata) a jest odłączony od sieci lan :) coś się w nim zawiesiło i nie sprawdza połączenia sieci. 

 

Także nawet takie błędy jak widać w dekoderach się zdarzają. 

Edytowane przez PawelTSW
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelTSW napisał:

No to go sobie weźmiesz, w czym problem? 

Dziś jadę do drugiego domu , stoi tam podłączony dekoder z karta i sobie oglądam, a w pierwszym domu zostaje żona lub dzieci i tez sobie oglądają.

Rozumiem, że po wymianie karty nie będę mógł tak zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, yaacek napisał:

po wymianie karty nie będę mógł tak zrobić

Dekoder blokuje się co 7 dni, więc będziesz mógł, nie musi być połączony non stop, ale raz na tydzień musisz przełożyć kartę. 

Multiroom po sieci nie oznacza non stop połączenia z głównym, bo to by było uciążliwe nawet w jednym domu. 

 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelTSW napisał:

A on ma mieć nowy multiroom, więc po co piszesz, że do restartu dekodera? 

Tym bardziej nowy dekoder musi pobrać plik konfiguracyjny. Jak go pobierze i nie będzie miał łączności z dekoderem głównym to zobaczy co najwyżej komunikat na ekranie.

Jeśli chce odbierać usługę w dwóch rożnych lokalizacjach to wygodniej będzie mieć dwie umowy a nie mr który w każdej chwili może przestać działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawel napisał:

Tym bardziej nowy dekoder musi pobrać plik konfiguracyjny. Jak go pobierze i nie będzie miał łączności z dekoderem głównym to zobaczy co najwyżej komunikat na ekranie.

Ty wiesz jak działa nowy multiroom?pobiera konfigurację z nieba, na drugi dzień sprawdza jeszcze połączenie z dekoderem głównym po wifi. 

Po połączeniu z dekoderem głównym ma 7 dni spokoju i może odłączyć do od sieci lan i zabrać sobie do domku letniskowego na weekend 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jesteś pewien, że po tygodniu jak włączy dekoder do gniazdka (zakładam, że w domku letniskowym wyłącza prąd podczas nieobecności) nie będzie on domagał się połączenia z dekoderem głównym ?Bo ja wiem, że mój dekoder dodatkowy po każdorazowym wyłączeniu z gniazdka szuka dekodera głównego wywalając co kilka minut komunikat na ekranie.

I dla jasności. Mam mr po sieci. Nie wiem co nazywasz "nowym", bo on ma kilkanaście lat jeśłi policzymy kiedy został wdrożony przez platformę N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pawel napisał:

mój dekoder dodatkowy po każdorazowym wyłączeniu z gniazdka szuka dekodera głównego wywalając co kilka minut komunikat na ekranie.

Pisałem ci jak działa nowy multiroom.

Nie "poenkowy" a ten z c+. 

Nowy multiroom po wyłączeniu z gniazdka i włączeniu dalej działa, po 7 dniach się blokuje, wtedy po wyciągnięciu z gniazdka działa 10 minut. Wystarczy znów włożyć kartę dekodera głównego i znowu masz 7 dni spokoju, możesz go w tym czasie wyciagać z prądu ile razy chcesz.

 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelTSW napisał:

...Wystarczy znów włożyć kartę dekodera głównego i znowu masz 7 dni spokoju...

 

Zasada działania jest dokładnie taka sama jak w poenkowym. Zmieniły się dekodery i być może stąd małe różnice.

Czyli do domku letniskowego musisz za każdym razem zabierać kartę z dekodera głównego. O to mi cały czas chodzi, że jeśli nie jest to usługa w ramach jednego gospodarstwa to każdorazowo będzie problem z aktywacją dodatkowego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pawel napisał:

musisz za każdym razem zabierać kartę z dekodera głównego

No nie musi pod warunkiem że dekoder wraca do domu, ale 7 dni to spokojny czas by pojechać na kilka dni na działkę bez karty z dekodera. Równie dobrze może łączyć się ze swoim domem z działki i wtedy już nawet karta niepotrzebna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...