Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum, więc z góry przepraszam, jeżeli pomyliłem dział.

 

Problem wygląda następująco. Mam ofertę multiroom nc+, w tym jeden dekoder główny(turbobox recorder) i 3 dodatkowe, w tym 1 zwykły i 2 na wifi.

 

Dekoder główny razem z dodatkowym zwykłym położone są na parterze a 2 dodatkowe na wifi położone na piętrze. Sieć wygląda w ten sposób, że kabel telefoniczny podłączony jest do liveboxa 2.0 z orange a do niego podłączyłem router dlinka DWR-116, który jest "przedłużeniem internetu"(livebox i router dlinka polożone na parterze). Livebox jest ustawiony tak, że komputery nie widzą go tylko łączą się z dlinkiem.

 

Przechodząc do meritum, wszystkie dekodery z enki podłączone są z dlinkiem, główny i dodatkowy zwykły podłączone są kablem do dlinka, a te na piętrze podłączone są przez wifi. Wszystkie dekodery ustawione na konfigurację ręczną i mają powpisywane ip.

 

-Główny:

Ip: 192.168.1.6

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.1.1

Pozostałe tak samo tylko ip siE różni ostatnią cyfrą, reszta bez zmian.

 

Jeżeli ustawione jest w ten sposób to wszystkie dekodery działają, główny wszystkie widzi, ale dostęp do internetu mają tylko te na kablu. Te na piętrze na wifi nie mają połączenia z internetem. Zaznacz, że konfiguracja ręczna. Jeżeli na głównym i na dodatkowym na parterze (te co są na kablu) ustawię reczne ip, a na piętrze tym na wifi ustawię na automatyczną konfigurację, to wszystkie mają dostęp do internetu, ale te na wifi po jakichś 15 min wyświetlają komunikat o braku uprawnień i braku możliwości połączenia się z głównym dekoderem.

 

Zaznaczam, że wszystkie inne urządzenia typu laptop, telefony i komputer stacjonarny z kartą wifi, też łączą się z siecią przez tego dlinka. Wszystkie urządzenia mają przydzielane dynamiczne ip a jeżeli chodzi o dekodery to w ustawieniach routera ustawione mają ip statyczne.

 

Co jakiś czas występuje też problem, ale tylko i wyłącznie z komputerem stacjonarnym, który co ileś uruchomień "gubi" internet, tzn. wykrywa sieć(dlinka) ale nie może nawiązać połączenia lub jest ono ograniczone, co skutkuje tym samym, czyli brakiem dostępu do internetu. Pomaga tylko restart dlinka. Inne urządzenia nie mają tego problem tylko PC. Jak powinno być to wszystko skonfigurowane, żeby wszystko działało jak powinno? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuje.

 

Piszę z telefonu, później wstawię poglądowe zdjęcie, jak to wszystko jest podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to, że D-Link prawdopodobnie rozdaje swoją własną podsieć (np. 192.168.2.1) a dekodery NC+ wpisujesz na podsieć Liveboxa. Podłącz komputer do D-Linka, sprawdź z jakieś puli dostałeś adres, jeśli dostajesz np. 192.168.2.105 to dekodery ustaw na np:

 

192.168.2.111

192.168.2.112

192.168.2.113

 

Wszystkie urządzenia przed D-Linkiem pracują w podsieci 192.168.1.1 ... za D-Linkiem jest to prawdopodobnie 192.168.2.1 (zdarza się 192.168.10.1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz nie do końca skonfigurowaną poprawnie sieć, jeżeli jak myślę masz te dwa routery położone w dużych odległościach i są połączone kablem to propozycja z mojej strony jest taka, w liveboxie ustaw sobie wszystko normalnie WiFi włączone i ustawiony np. kanał 1 sieć lan skonfigurowana na IP: 192.168.1.1 maska 255.255.255.0. Konfiguracja DLinka połączony z Liveboxem portami LAN(wcześniej skonfiguruj sobie w Dlink podsieć jako adres IP: 192.168.1.3 255.255.255.0 i najważniejsze w DLink serwer DHCP musi być OFF - od tego momentu do tego routera dostajesz się przez adres 192.168.1.3), WiFi ustawiasz tak samo jak w Livebox(ten sam SSID, hasło i rodzaj szyfrowania) tylko inny kanał np. 8. Przy tak skonfigurowanej sieci możesz sobie dać wszystko na auto i powinno działać. Teraz każde urządzenie będzie w tej samej sieci i Livebox będzie przydzielał adresy IP urządzeniom, więc nie będzie konfliktów, zyskasz na WiFi, bo urządzenia będą szukać najlepszego sygnału i łączyć się albo z Liveboxem albo Dlinkiem, według minie tak powinna wyglądać najbardziej poprawna sieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to, że D-Link prawdopodobnie rozdaje swoją własną podsieć (np. 192.168.2.1) a dekodery NC+ wpisujesz na podsieć Liveboxa. Podłącz komputer do D-Linka, sprawdź z jakieś puli dostałeś adres, jeśli dostajesz np. 192.168.2.105 to dekodery ustaw na np:

 

192.168.2.111

192.168.2.112

192.168.2.113

 

Wszystkie urządzenia przed D-Linkiem pracują w podsieci 192.168.1.1 ... za D-Linkiem jest to prawdopodobnie 192.168.2.1 (zdarza się 192.168.10.1).

Widocznie masz nie do końca skonfigurowaną poprawnie sieć, jeżeli jak myślę masz te dwa routery położone w dużych odległościach i są połączone kablem to propozycja z mojej strony jest taka, w liveboxie ustaw sobie wszystko normalnie WiFi włączone i ustawiony np. kanał 1 sieć lan skonfigurowana na IP: 192.168.1.1 maska 255.255.255.0. Konfiguracja DLinka połączony z Liveboxem portami LAN(wcześniej skonfiguruj sobie w Dlink podsieć jako adres IP: 192.168.1.3 255.255.255.0 i najważniejsze w DLink serwer DHCP musi być OFF - od tego momentu do tego routera dostajesz się przez adres 192.168.1.3), WiFi ustawiasz tak samo jak w Livebox(ten sam SSID, hasło i rodzaj szyfrowania) tylko inny kanał np. 8. Przy tak skonfigurowanej sieci możesz sobie dać wszystko na auto i powinno działać. Teraz każde urządzenie będzie w tej samej sieci i Livebox będzie przydzielał adresy IP urządzeniom, więc nie będzie konfliktów, zyskasz na WiFi, bo urządzenia będą szukać najlepszego sygnału i łączyć się albo z Liveboxem albo Dlinkiem, według minie tak powinna wyglądać najbardziej poprawna sieć.

Widocznie masz nie do końca skonfigurowaną poprawnie sieć, jeżeli jak myślę masz te dwa routery położone w dużych odległościach i są połączone kablem to propozycja z mojej strony jest taka, w liveboxie ustaw sobie wszystko normalnie WiFi włączone i ustawiony np. kanał 1 sieć lan skonfigurowana na IP: 192.168.1.1 maska 255.255.255.0. Konfiguracja DLinka połączony z Liveboxem portami LAN(wcześniej skonfiguruj sobie w Dlink podsieć jako adres IP: 192.168.1.3 255.255.255.0 i najważniejsze w DLink serwer DHCP musi być OFF - od tego momentu do tego routera dostajesz się przez adres 192.168.1.3), WiFi ustawiasz tak samo jak w Livebox(ten sam SSID, hasło i rodzaj szyfrowania) tylko inny kanał np. 8. Przy tak skonfigurowanej sieci możesz sobie dać wszystko na auto i powinno działać. Teraz każde urządzenie będzie w tej samej sieci i Livebox będzie przydzielał adresy IP urządzeniom, więc nie będzie konfliktów, zyskasz na WiFi, bo urządzenia będą szukać najlepszego sygnału i łączyć się albo z Liveboxem albo Dlinkiem, według minie tak powinna wyglądać najbardziej poprawna sieć.

 

Dziękuje za odpowiedzi.

Dokładnie tak mam skonfigurowaną sieć. Tylko z taką różnicą, że livebox ma ip 192.168.1.1 a dlink ma ip 192.168.1.5 i niestety chyba dalej jest coś nie tak.

Problemem jest to, że D-Link prawdopodobnie rozdaje swoją własną podsieć (np. 192.168.2.1) a dekodery NC+ wpisujesz na podsieć Liveboxa. Podłącz komputer do D-Linka, sprawdź z jakieś puli dostałeś adres, jeśli dostajesz np. 192.168.2.105 to dekodery ustaw na np:

 

192.168.2.111

192.168.2.112

192.168.2.113

 

Wszystkie urządzenia przed D-Linkiem pracują w podsieci 192.168.1.1 ... za D-Linkiem jest to prawdopodobnie 192.168.2.1 (zdarza się 192.168.10.1).

Ale, wszystkie urządzenia łączą sie z dlinkiem i dostają adresy z puli 192.168.1.15- do 192.168.1.150.

 

Chcesz mi powiedzieć, że mimo tego, że dlink ma ip 192.168.1.5 rozdaje inne ip? Czy te ip, które otzrymują inne sprzęty, które łączą się przez wifi z dlinkiem otrzymują ip z w/w puli to mimo wszystko mają inne ip? Nie bardzo rozumiem, przecież widzę, że każdy sprzęt otrzymuje ip z puli 192.168.1.xxx

Edytowane przez paczek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam zrobione. No i niestety efekt jest jaki jest.

 

Tutaj link do screena z dlinka, co dziwne cały czas wyświetla, że internet offline mimo, że można się łączyć z internetem.

http://imgur.com/4SibxNu

 

 

Sieć mniej więcej wygląda tak jak na poglądowym rysunku - odnośnie mojego pierwszego posta

 

http://imgur.com/2vvlwA4

 

A tutaj błąd, który co jakiś czas pojawia się tylko na komputerze stacjonarnym, który łączy się przez wifi.

http://imgur.com/hO5CVVx

 

Jak widać problem z połączeniem, pomaga tylko restart dlinka

Edytowane przez paczek85
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie masz internetu w samym Dlinku to normalne. Tak już soft jest zbudowany. On sprawdza "internet" na porcie WAN, a ty tam nic nie masz. Spróbuj jeszcze przywrócić tego Dlinka do ustawień fabrycznych i skonfigurować jeszcze raz, może to pomoże, bo widać, że coś jest nie tak. Na pewno masz tak ustawione WiFi, jak pisałem w poprzednim poście na tych routerach?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedzieć, że mimo tego, że dlink ma ip 192.168.1.5 rozdaje inne ip? Czy te ip, które otzrymują inne sprzęty, które łączą się przez wifi z dlinkiem otrzymują ip z w/w puli to mimo wszystko mają inne ip? Nie bardzo rozumiem, przecież widzę, że każdy sprzęt otrzymuje ip z puli 192.168.1.xxx

Niczego Ci nie chcę powiedzieć, nie wiem na ile jesteś zorientowany w sieciach i multiroom'ie, więc tłumaczę od początku, jak chłopu na miedzy. Jeśli każdy sprzęt za D-Linkiem dostaje adresację z Liveboxa to powinno wszystko śmigać. Wg mnie możesz mieć problem z D-Linkiem lub ewentualnie z Liveboxem. Ja na próbę ustawiłbym w D-Linku adres np. 192.168.2.1, włączył mu DHCP  a kabel z Liveboxa włożył w gniazdo WAN w D-Link'u.

Wtedy D-Link będzie rozdawał własną podsieć i częściowo wykluczysz problem z Liveboxem.

Jeśli Livebox nie ma porobionych żadnych zmian w ustawieniach to wg mnie nie ma sensu wstawiać z niego screenów.

To normalne, że D-Link pokazuje status "internet offline", ponieważ nie ma włożonego przewodu z internetem w gniazdo WAN.

Edytowane przez jeremiw1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo mnie to cieszy, że próbujesz mi pomóc i tłumaczysz łopatologicznie ponieważ konfigurację sieci znam na tyle ile poczytam w internecie, ale chodziło mi o to, że chyba jedno rozwiązanie tego problemu jest poprawne a Ty mówisz inaczej i Twój poprzednik też inaczej, więc nie wiem do których wskazówek się zastosować, boję się, że jak coś pozmieniam to później już nie ustawie tego tak jak jest teraz. :(

 

Zmieniłem w dlinku ip na 192.168.2.1 sama zmiana nic nie wnosi, jeżeli ustawię w nim DHCP włączone, sieć pada i nic nie działa. On nie może mieć włączonego DHCP, tylko Livebox może mieć inaczej wszystko wysiada. Jakieś inne pomysły?

Edytowane przez paczek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć pada i nic nie działa bo nie masz kabla z internetem włożonego do gniazda WAN. To musi działać, dekodery NC+ potrzebują być w jednej puli adresowej i to właśnie D-Link z włączonym DHCP im zapewnia. Dekodery musisz oczywiście ustawić na automat albo ręcznie wpisać im adresy z puli x.x.2.x :)

 

Wejdź w D-Linka (gdy już masz w nim włączone DHCP i włożony kabel z internetem w gniazdo WAN), w Status lub dział WAN i zobacz jakie port WAN pobrał adresy z Liveboxa. Zobacz też czy działa internet jeśli podepniesz np. komputer do D-Linka.

Edytowane przez jeremiw1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczynię jak mówisz i dam znać, tylko mam pytania pomocnicze, czy port WAN będę musiał jakoś konfigurować w dlinku? Czy po podłączeniu po Twojemu czyli kabla w port WAN w dlinku będę musiał podłączyć komputer kablowo z dlinkiem czy mogę przez Wifi? i czy adres ip dlinka ma zostać już mieniony na 192.168.2.1 czy tak jak było po staremu ma być 192.168.1.5?

 

I w który port ma być wpięty kabel do liveboxa?

Edytowane przez paczek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli port WAN ma ustawione "Dynamic IP/DHCP" to nie, bo automatycznie pobierze sobie adresację z Livexa, będziesz to mógł sprawdzić w dziale status lub ewentualnie dziale WAN. Jeśli jednak masz ustawione "Static IP" to dane trzeba wpisać ręcznie, może być tak jak miałeś czyli:

IP: 192.168.1.5

Maska: 255.255.255.0

Brama:192.168.1.1

DNS:192.168.1.1

DNS2: możesz wpisać 8.8.8.8

Komputery możesz podłączać tak kablem jak i po WiFi. Zmienia się tylko pula adresowa jaką urządzenia dostaną od D-Linka. Wcześniej dostawały je z Liveboxa a D-Link tylko to wszystko przepuszczał.


Lan zostawiasz na 2.1 i dajesz mu włączone DHCP. WAN ustawiasz na automat albo tak jak Ci podałem wyżej.

 

W, który port ma być wpięty kabel do Liveboxa ? W ten, który był włożony wcześniej ... Tam jest żółty, czerwony, szary oraz zielony. Kiedyś żółty był chyba od TV, czerwony normalny do neta. Szary i zielony też do neta ale uaktywniało się je w menu. Standardowo były wyłączone albo były też do TV.

Edytowane przez jeremiw1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba coś robię nie tak, albo już nie wiem. Podpiąłem kabel pod port WAN w dlinku, później chciałem na niego wejść by zmienić mu jakiekolwiek ustawienia, ale jest brak łączności z dlinkiem. Podpiąłem go do komputera kablem, ale nie mogę na niego wejść to jak mam zmienić jakieś ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj bo sie znów gubię, podłączam kabel do portu WAN dlinka, potem w jaki sposób mam sprawdzić to ip? Przez wifi czy po podpięciu kabla? I gdzie ta brama będzie widoczna? W cmd mam wpisać ipconfig /all?

Jak sprawdzę jakie ip dostala karta sieciowa jak wszystko zdechło?

Edytowane przez paczek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że WiFi oraz kabel to jest to samo. Tylko, że na WiFi nie ma kabla + jest hasło. Tak więc obojętnie jak sprawdzisz. Brama będzie widoczna w połączenie sieciowe/szczegóły. Możesz też, tak jak proponujesz użyć CMD. Jeśli wszystko zdechło to karta sieciowa dostanie jakiś dziwny adres, tj. 169.x.x.x oraz jakąś maskę, bez bramy i DNS'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...