Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko obcemu to precyzyjnie policzyć, bo są opłaty stałe w zależności od wybranej opcji, ale w przebiegu negocjacji aneksu można próbować uzyskać zwolnienie z aktywacji mediaboxa jak i przynajmniej częściowe z opłaty miesięcznej za MR. Od razu mówię, że jak myślisz o MR na ADB to sprawę najtaniej załatwisz podczas najbliższego aneksu, po wypowiedzeniu i negocjacjach oczywiście.

 

Zresztą nie tylko kwestia ceny ma tu znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę z innego wątku. Proszę o odpowiedź...

 

Mam pytanie - na czym polega usługa Multiroom w obecnej NC+ ? Kiedyś były moduły, albo dawali drugą kartę. Ja mam splitter, C+ i niedługo migruję na NC+, mam swoje dekodery.

Jak to obecnie wygląda ?? Widziałem różne warianty Multiroom Standard i jakiś inny rodzaj.

Weź drugą kartę cameleon jeszcze przed migracją. Po migracji powinna być za free.

Okej... Sytuacja wygląda tak, że dziś ma być telefon w sprawie nowej oferty.

Zatem jak to załatwić ? Starą drugą kartę uzgadnia się na infolinii i odbiera w punkcie ? Czy może od razu powiedzieć że chce 2 nowe karty free bo mi się należy ? ;)

 

Jak masz splitter, i nadal chcesz go używać, to musisz zostać na starej karcie (cameleon) i dotychczasowym sprzęcie. Czyli przy migracji nie daj sobie wcisnąć sprzętu ADB sparowanego z kartą.

Masz na myśli - ADB = nowy dekoder tak ? Bo nowe karty, jeśli mam swój sprzęt, nie mogą być parowane, czyli chyba niczym się nie różnią od starych Cameleon w C+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli dzwonię do najbliższego punktu, pytam czy mają karty (pytanie teraz czy karty do C+ i NC+ są te same ? na razie mam C+ ale będę migrował). Jeśli mają to pokazuję umowę i mi dają bez żadnej łaski, czy tak ?

Po migracji do NC+ rozumiem, że wystarczy że powiem - mam swój czy swoje dekodery i mi dają nowe karty czy zostają te stare ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli dzwonię do najbliższego punktu, pytam czy mają karty (pytanie teraz czy karty do C+ i NC+ są te same ? na razie mam C+ ale będę migrował). Jeśli mają to pokazuję umowę i mi dają bez żadnej łaski, czy tak ?

Po migracji do NC+ rozumiem, że wystarczy że powiem - mam swój czy swoje dekodery i mi dają nowe karty czy zostają te stare ??

Czytaj tu bo raczej sam tego nie znajdziesz viewtopic.php?f=174&t=30710&start=22290

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za link ale nadal mam mętlik w głowie.

Pytałem konkretnie... Jeszcze raz spróbujmy.

Z tego co piszecie, jeśli teraz (póki jestem w C+) nie dobiorę drugiej karty Cameleon, to później nie będę mógł już dobrać, tzn później będę mógł mieć tylko jedną kartę, nową kartę NC+ niesparowaną z dekoderem (czyli ta stara z C+ będzie wymieniona), a multiroom tylko na nowych dekoderach. Ponieważ w C+ miałem 2 karty to mi wydadzą drugą kartę, wyjątkowo, również w NC+, zgadza się ?

 

W tym wątku jest taka wypowiedź:

O nic nie prosisz tylko przed migracją udajesz się do APS i dobierasz kartę do MR a później negocjujesz z konsultantem telefonicznym MR za 0zł. Kartę do MR najlepiej dobrać w miesiącu w którym masz zamiar klepnąć migrację.

 

Jeżeli zgodzisz się na wymianę dekoderów na ADB m.in.mediabox to o całej sprawie możesz zapomnieć.

Czyli dobieram drugą kartę C+ i potem uzgadniam z konsultantem MR (na tej karcie C+) aby ją aktywować za darmo tak ? A potem po migracji dostanę normalnie 2 karty NC+.

 

Jeśli coś zamieszałem to mnie poprawcie, tylko spróbujcie tak wyjaśnić aby było wszystko jasne do końca. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę Cameleon możesz dobrać tylko teraz.Bo nie migrowałeś jeszcze do NC+.Teraz dobierasz kartę i migrujesz już z tymi kartami sa to karty niesparowane z dekoderem.Nowe karty są już parowane i w innym systemie.Wszystko opisane jest kilka razy w tamtym wątku co wstawiłem link.Jak czegoś nie będziesz wiedział w związku z tym pytaj w tamtym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, właśnie nie jest przejrzyście do końca dla kogoś, kto nie siedzi w temacie. Bo skąd ja mam wiedzieć, że karta Cameleon jest tylko w C+ a nie w NC+ ? Przecież ludzie też mają NC+ na swoich dekoderach. Nikt nie wpadł na pomysł aby napisać od razu że w NC+ ludzie na swoich dekoderach mają stare karty C+ Cameleon. Tylko tak wszystko trzeba wyciągać pisząc 2 dni kilkanaście postów...

A przecież pytałem wyżej - padła odpowiedź - karty są różne, ale o tym że kart się NIE WYMIENIA w takim przypadku, to kolega już nie wspomniał słowem.

Czyli dobieram kartę C+ drugą i obydwie karty zostają jak chce mieć swoje dekodery w NC+. Napiszcie tylko jak z tą "negocjacją MR za 0zł", chodzi po prostu o aktywację tej drugiej karty C+ za 0zł na infolinii, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare miesięcy temy zmigrowałem z C+ na NC+ bez MR. Za chwile wprowadzimy się z bratem do nowych bliźniaków. Potrzebuje MR tak aby każdy miał po 3 dekodery na dom. Co można wynegocjować w NC+ (kończy mi się za chwile umowa). Czy jest sens brać MR Standard z 6 dekoderami? Mam Pace PVR z stara karta C+ więc może MR we własnym zakresie ? Jeśli tak to jaki koszt trzeba przyjąć wraz z dekoderami ?

 

z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że dzielenie/udostępnianie płatnej telewizji kodowanej poza lokal abonenta(Twój lokal) to tak zwany card sharing i jako takie zjawisko jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od roku do trzech lat(źródło: USTAWA z dnia 5 lipca 2002 r. o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym)

 

Na dzień dzisiejszy aby mieć dostęp do telewizji NC+ na 6 TV w obrębie własnego lokalu trzeba zaopatrzyć się w usługę multiroom standard z sześcioma dekoderami 5 x box+ i 1 mediabox. Dekodery łączy się ze sobą skrętką UTP(kablem ethernet) poprzez odpowiedni przełącznik/router oraz dla poprawy działania usługi doprowadza się do wszystkich dekoderów sygnał satelitarny z Hotbirda 13*E(i ewentualnie dodatkowo z Astry 19,2*E). Daje to nam 7 kabli koncentrycznych, czyli konwerter przy antenie musimy mieć albo octo(8 wyjść), albo zainstalować multiswicha 9/x - gdzie 9 to 2 x 4 wejścia konwerterów quattro(na 13*E i 19,2*E) i jedno wejście anteny naziemnej do DVB-T/DAB+ , x natomiast oznacza dowolną wymaganą liczbę wyjść(w opisanym przypadku minimum 7)

Przy budowie nowego domu/remoncie opłaca się inwestycja w multiswich, gdyż daje to możliwość łatwego rozwoju instalacji TV-SAT w przyszłości.

Koszty wyglądają mniej więcej tak: multiswich 9/8 kompatybilny zarówno z konwerterami quattro, jak i z quadami około 370 PLN http://www.hollex.pl/multiswitch/852-multiswitch-wavefrontier-9-8-piu

2 x konwerter quattro do multiswicha około 130 PLN za sztukę http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/quatro-multiswitch/1120-konwerter-quatro-inverto-black-ultra lub model z wąskim promiennikiem http://www.hm-sat-shop.de/lnb-lnb-quattro-switch/alps-uni-quad-switch-lnc-40mm-feed.html

Kabel koncentryczny około 220 PLN za 100 merów http://www.hollex.pl/kabel/kabel-sateli ... 00m-czarny

koszty złączek 140 PLN za 50 sztuk http://www.hollex.pl/akcesoria/zlacza-wtyki-i-zabezpieczenia/1385-zlacze-f-kompresyjne-aquatight-ppc-ex6-51wsnt-50-szt

Kiedyś można sobie było dzielić kartę od cyfry+ przez tak zwany card splitter, chyba już nie jest z tym tak różowo. Jeżeli udałoby Ci się utrzymać kartę z cyfry możesz próbować czegoś co nazywa się clone+(musisz mieć wtedy jakikolwiek tuner z uniwersalnym czytnikiem, odpowiednią ilość kart klienów do clonea oraz bardzo stabilną sieć WI-FI we wszystkich planowanych punktach odbioru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...