Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witem. Zastanawiam sie nad przeniesieniem z CP do nc+ i skorzystania opcji multiroom. Chciałbym sie wam zadć kilka pytań :)

1. czy do multiroomu do łączności wi-fi mogę wykorzystać mój obecny router pentagram Cerberus P 6331-42 (podpięty kablem ethernet do mediaBOX+) a przy drugim dekoderze (BOX+) skorzystać z Tp-Link TL-WR702N ( zakupiony w punkcie CP aby korzystać z ipli (po resecie nie ma ustawień CP))

2. czy dekoder dodatkowy musi utrzymywać ciągłe połączenie z dekoderem głównym czy też router będzie można wyłączyć np. na noc a TV nadal będzie na 2 TV czy w przypadku wyłączenia dekodera tracimy mozliwość oglądania na dekoderze dodatkowym.

3. czy ktoś miał jakieś problemy z siecią wi-fi po podłączeniu multiroomu i laptopa? (w CP jeżeli korzystam z ipli na dekoderze z wi-fi i włączę laptop automatycznie tracę połączenie z internetem na dekoderze)

4. czy konfiguracja 2 dekoderów multiroom przebiega w ten sam sposób co 1 czy jest to bardziej skomplikowane.

 

Bardzo proszę was o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) a co do DHCP próbowałem na pentagramie i na TP-linku ale po podpięciu dekodera do TP wgrywają sie ustawienia od CP i gdy chce sie wtedy pogrzebać w ustawieniach nie można sie już zalogować na TP :/

A jeszcze jedno pytanie co do podłączenia, tu chodzi o sieć a nie o to aby był internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w MR standard, dekoder główny Mediabox+ mam podłączony kablem ethernet do rutera Huawei B593s-22 z Plusa.

Natomiast w sypialni, dekoder Box+ mam podłączony kablem ethernet do AP-ka TPLINK WA801 który pracuje w trybie Client (jest tak jakby przeźroczysty) i łączy się po WIFI z Huawei.

Obydwa dekodery samoczynnie po DHCP nadały sobie adres IP z puli 192.168.1.x.

W dekoderze Mediabox+ dodatkowo pojawiło się MENU Multiroom Standard HD, gdzie mam opcję Lista dekoderów i można tam sprawdzić jakie deki mamy połączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc. Zamówiłem multiroom standard i wszystko wiem oprócz tego jak podłączyć antenę. Posiadam na antenie konwerter monoblock twin, z którego do głównego dekodera idą dwa kable. No i tu mam zagwozdkę jak z tego pociągnąć kabel do drugiego dekodera. Nie znam się na tym ale z tego co wyczytałem to muszę kupić jakiś multiswitch? Może ktoś podać linka do niego. Nie zamierzam więcej rozbudowywać o większą ilość dekoderów dwa mi wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy o MR (wydanie karty) mozna sie ubiegac w kazdym APSie czy tylko w tych oznaczonych niebieskimi plusami ? (w sumie bialymi na niebieskim tle)

 

edit: jasna [beep]a, pomylilem tematy, prosze moda o przeniesienie do wlasciwego

W tych, które wcześniej sprzedawały Cyfrę+ najlepiej :) Na stronie są podane numery do punktów, zadzwoń i zapytaj, czy mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do Was pytanie i prosiłbym o w miarę jak najszybsza pomoc. Otóż, dzisiaj podpisałem umowę z NC+, mam 1 dekoder główny oraz 2 dodatkowe. Przedstawię Wam to obrazkowo(łatwiej będzie zrozumieć) : http://bankfotek.pl/view/1690631

W obu domach jest taka sama sieć. Po wpisaniu polecenia "ipconfig" na komputerach w obu domach adresy się zgadzają(3 części adresów IP są takie same).

Dom nr 1: http://bankfotek.pl/view/1688986

Dom nr 2: http://bankfotek.pl/view/1689405

W domu nr 1 dekoder główny jest podłączony do routera nadającego. Dekoder dodatkowy w domu nr 1 jest podłączony kablem ethernet o długości 30m do routera. W domu nr 2 dekoder jest podłączony kablem o długości 30m do routera odbierającego sygnał.

Router nadający oczywiście ma DHCP więc w ustawieniach sieci w dekoderach miałem ustawienia automatyczne. W domu nr 2 telewizja działała bez najmniejszego problemu, jednak z dekoderem dodatkowym w domu nr 1 nie było tak prosto. Próbowałem wszystkiego i cały czas nic. Nie może połączyć się z głównym dekoderem. Bo wielu godzinach starań postanowiłem zadzwonić do NC+. Konsultant powiedział mi, że muszę czekać na to aż w menu ustawień głównego dekodera pojawi się opcja Multiroom'u, jednak nie mam pojęcia czemu jeden dekoder może działać, a drugi już nie. Chciałem się jednak Was zapytać, czy jeżeli będę miał już tą opcję, to czy nie będe miał problemów z połączeniem? Konsultant mnie troche zmartwił, bo mówił, że nie powinno stosowac się tak długich kabli. Będę ogromnie wdzięczny za Waszą pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrętka Cat 5E spokojnie działa do 100m, chyba że położyłeś kabel na kablach zasilających jakiś silnik albo piecyk. Lepszym rozwiązaniem niż ustawienia automatyczne jest ręczne przypisanie adresów IP do poszczególnych urządzeń. Kabel sprawdzałeś jakimś laptopem czy działa poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam i na to forum może kto pomoże bo ręce opadają.

Usługa multi premium.

Od zawsze srebrny dekoder (mydelnica) nie zachwycał.

Od początku pojawiały się okresowe problemy z łącznością z czarnym dekoderem.

Kiedy dekodery były spięte z moją siecią domową

A wygląda to tak:

 

SWITCH 3COM 8 port

- TV Smart

- komputer

- laptop

- turbodekoder

- dekoder multi

- połączenie z ruterem TPlink

 

RUTER TP LInk 1043 ND

- połączenie z switchem 3com

- smart TV

- tablet i 2 telefony przez WI-FI

 

- modem vectra

 

(powyższe urządzenia podpięte wszystko do swtcha 3com'a 1GB)

z kolei switch podpięty do rutera tplink 1043 ND.

Do switcha ruterka jest jeszcze podpięty smart TV

Przynajmniej raz na 3 dni pojawiał cyrk z połączeniem do czarnego dekodera.

 

 

Problem rozwiązałem następująco:

Wypiąłem kable ze switcha i połączyłem je przelotką. Świadomie zrezygnowałem z usług przez internet na dekoderach

Od tego momentu srebrny zawsze łączy się z czarnym dekoderem za pierwszym razem i następuje do zauważalnie szybciej niż w poprzedniej konfiguracji.

Rozwiązanie to działa od momentu połączenia N z C+ do dziś.

 

Problem z okablowaniem mam wykluczony na 3 sposoby:

- tv smart chodził na nich bez problemu

- mierzyłem miernikiem do kabli

- dekodery spięte bezpośrednio działają zawsze

- dekodery jak już się dogadają pokazują prędkość 58 Mb w górę

 

 

Zachciało mi się NC+ GO przez co znowu muszę podłączyć turbodekoder do internetu.

(Pominę już jakąś ogólnopolską awarię z błędem D1 przy próbie rejestracji tabletu)

Od połączenia N i C+ mija już prawie rok a więc pomyślałem, że po tych wszystkich aktualizacjach

i zmianach problem nie będzie już występował.

 

Byłem w błędzie....

Dekoder srebrny zwykle łączy się za drugim lub trzecim razem.

Jeśli uda się za pierwszym razem trwa to zauważalnie dłużej niż

przy połączeniu bezpośrednim (w okienku z info o problemie wybieram ponów za drugim lub trzecim razem łapie)

Od razu napiszę, że maski adresacja sieci wszystko książkowo porobione.

Pracuje w IT nie mam z tym problemu.

 

Oczywiście w ramach eksperymentu zawęziłem maski żeby ograniczyć widoczność innych urządzeń

Poniżej parametry:

Konfiguracja rutera:

192.168.0.1 maska 255.255.255.0

 

Konfiguracja dekodera turbo:

192.168.0.34 maska 255.255.255.192

(przy tym ustawianiu powinien widzieć

adresy 192.168.0.1 - 192.168.0.62

a więc ruter i srebrny dekoder mieszczą się w widzianej puli)

 

konfiguracja srebrnego multi

192.168.0.33 przy masce 255.255.255.252

(przy tym ustawianiu powinien widzieć

adresy 192.168.0.33 - 192.168.0.34

w więc tylko siebie i dekoder turbo)

 

Wszystkie pozostałe urządzenia oprócz tabletu wyrzuciłem na adresy od 70 w górę, tak żeby dekodery ich nie widziały.

 

Konfigurowałem z internetem i bez i bezpośrednio nic to nie daje

dalej srebrny robi problemy przy próbie połączenie do tego straszliwie zamula.

Wygląda to tak jakby dekodery miały alergię na coś w mojej sieci.

Niestety nie ma informacji na jakich portach i protokołach operują te urządzenia

Oczywiście w BOK przeprawiłem się już przez wszystkie pseudo porady.

 

Ma ktoś jakieś przemyślenia jak problem rozwiązać ?

 

167m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw w spokoju te maski, wrzuć na standardowe 255.255.255.0, problem jest ze współpracą dekoderów ze switchem, lepszy byłby ruter mogący ustawić im tryb 100MBit, bo na 1GBit jest problem z komunikacją. Też to miałem i też na 3COM, problem jest zarówno po stronie dekodera, bo w nim sieciówka jest po prostu słaba jak i przełącznika, bo miewa problemy z współpracą z wolnymi sieciówkami.

 

Masz może pod ręką przełącznik 100MBit? Spróbuj jak będzie działało na nim. Kable masz krzyżowo-łączone czy proste? Skoro podłączyłeś dwa dekodery razem to chyba któryś jest krzyżowo-łączony czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw w spokoju te maski, wrzuć na standardowe 255.255.255.0, problem jest ze współpracą dekoderów ze switchem, lepszy byłby ruter mogący ustawić im tryb 100MBit, bo na 1GBit jest problem z komunikacją. Też to miałem i też na 3COM, problem jest zarówno po stronie dekodera, bo w nim sieciówka jest po prostu słaba jak i przełącznika, bo miewa problemy z współpracą z wolnymi sieciówkami.

 

Masz może pod ręką przełącznik 100MBit? Spróbuj jak będzie działało na nim. Kable masz krzyżowo-łączone czy proste? Skoro podłączyłeś dwa dekodery razem to chyba któryś jest krzyżowo-łączony czy tak?

 

 

Kable proste. Przy połączeniu bezpośrednim dekoder CLRA ogarnia pary zarówno proste jaki i skrosowane.

Dziś podłączyłem oba dekodery przez przełącznik 100 Mbit również 3 COM (prostsza konstrukcja) maski zrobiłem wg instrukcji /24

Niestety wciąż nie ma poprawy, na samym switch'u 3coma 100 Mbit w miarę się łączy po dołączeniu do reszty sieci (poprzez tego 100 Mbit switcha) znowu problemy.

Jutro atakuje serwis żeby mi wymienili tego srebrnego bubla, z tą uwaloną kartą sieciową może być jakiś trop miałem kiedyś NAS'a który wysiadał po wpięciu do większej sieci.

Z czarnego turbodekodera jestem mega zadowolony szybki, nigdy nie zawodzi gdyby jeszcze zasnąć umiał z małym poborem energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zrobić, aby na "własną rękę" uruchomić sobie multiroom za pomocą splittera:

 

1) Rozumiem, że trzeba zaopatrzyć się w dekoder z wolnego rynku, np Ferguson Arriva 102E (~220zł) lub 202E(~280zł). Są to chyba najpopularniejsze dekodery PVR HD z wolnego rynku współgrające z nc+. Oby bez problemów.

2) Do tego zaopatrzyć się w splitter + przewody, np http://www.eltrox.pl/zestaw-splitter-bl ... -1665.html.

3) Dysk zewnętrzny mam.

 

Teraz o ile dobrze kojarzę, należy oryginalną kartę wsunąć do splittera i następnie połączyć przewodami te niebieskie karty ze splitterem. Po podłączeniu, niebieskie karty wsunąć do dekoderów. Z dekoderem od cyfry+ nie byłoby problemów, bo bez zbędnych komplikacji, sam automatycznie pamięta ustawienia i wyszukuje kanały. Z tą Arriva byłby większy problem, bo pewnie trzeba jakoś ręcznie wyszukiwać kanały, ustawiać jakieś polaryzację itp. Pytam bo nie wiem czy jest to aż tak skomplikowane, że zwykły laik jak ja sobie nie poradzi. Czy przy wyszukiwaniu kanałów znajdzie wszystkie te które będą na dekoderze z cyfry+? Jak długo taki "multiroom" będzie działał, bo np okaże się, że będzie obowiązkowa wymiana kart po cyfrze+ na te parowane od nc+ i okaże się, że ferguson jak i splitter będą mogły służyć jako podstawka do kwiatów.

 

Całkowity koszt to coś około 400zł. Multiroom standard to opłata 49zł za aktywację i np 15m x 10zł, wychodzi 200zł. Nie ukrywam, że chciałbym aby na dwóch dekoderach, działało niezależnie nagrywanie jak i Time Shifting, co przy usłudze Multiroom Standard jak i Multiroom Premium nie wchodzi w grę. Dowiedziałem się, że nawet po podłączeniu dysku zewnętrznego do mydelniczki przy usłudze Multiroom Standard, funkcja Time Shifting nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zrobić, aby na "własną rękę" uruchomić sobie multiroom za pomocą splittera:

 

1) Rozumiem, że trzeba zaopatrzyć się w dekoder z wolnego rynku, np Ferguson Arriva 102E (~220zł) lub 202E(~280zł). Są to chyba najpopularniejsze dekodery PVR HD z wolnego rynku współgrające z nc+. Oby bez problemów.

2) Do tego zaopatrzyć się w splitter + przewody, np http://www.eltrox.pl/zestaw-splitter-bl ... -1665.html.

3) Dysk zewnętrzny mam.

 

 

Jeżeli masz dwa dekodery np. Ariva Fergusona nie potrzebny ci żaden splitter. Łączysz dwa dekodery jeden jest master drugi slave i multiroom śmiga. Ja już tak jadę prawie 3 lata.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...