Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robiłem kilka razy multiroom z dekoderami ADB po wifi - wykorzystywałem AP Client. Multiroom standard na 2,3 i 5 dekoderów. Jak na razie cisza od prawie roku zero telefonów od klientów. Z adapterami PLC też raz robiłem i jak na razie cisza. Działa co ma działać.

Multiroom Premium nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę MR na nowych zasadach.

Będzie Opcja 1+1 lub 1+2.

raczej w grę wchodzi opcja bezkablowa.

Pytania do praktyków:

1. Jakie są praktyczne wady takiej instalacji?

2. Jak to rozegrać od strony Technicznej? co trzeba kupić? Router? Transmitery? U mnie jest tak, że jeden dekoder jest na piętrze (główny). Drugi pójdzie na parter i ewentualnie trzeci na poddasze.

3. Czy NC+ daje konkretne dekodery czy jest jakiś wybór a jeśli tak to na co zwracać uwagę lub jakie modele brać w ciemno? Dekodery słuzą nam jedynie do oglądania + ten główny musi mieć nagrywarkę. VOD, ncgo itp zupełnie mnie nie interesują. Chodzi o dobry dek z dobrym EPG i tyle. Oby się tylko nie zacinał i nie wieszał...

Również chciałbym się dowiedzieć na temat nowego multiroomu w opcji wifi, mógłby ktoś napisać warunki z jakimi trzeba się liczyć przy przedłużeniu umowy z MR. Czy trzeba dotychczasowy dekoder wymienić wraz z kartą? Jakie opłaty( miesięczne,aktywacja) i ogólnie jakie są wady jak napisał Martinos skoro mówi się, że opcja MR jest gorsza od Splitera. Skoro jest w ofercie to jakiś poziom musi prezentować :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ile obecnie trzeba zapłacić wszelkiego rodzaju aktywacji i opłat dodatkowych żeby dobrać Multiroom Premium do Turbodekodera przy pakiecie Canal+ Platinum? 300 zł (150 Opłata Aktywacyjna za Opcję dodatkową Multiroom Premium + 150 zł Opłata Aktywacyjna dla Sprzętu Uzupełniającego) czy jakaś inna kwota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że jestem zupełnie zielony w te sprawy potrzebuje porady. Obecnie posiadam nc+ z media box. Podrzebuje podłączyć 2 tv który znajduje się do góry dzieli go strop. Jest jakaś możliwość podłączenia go bezprzewodowo ? Nie mam żadnych kabli pociagnietych pod drugi tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jestem w trakcie przedłużania umowy z NC+ i tym razem będę brał umowę z Multiroomem.

Do tego czasu byłem pewien że by mieć możliwość nagrywania na drugim TV potrzebna jest wersja Premium która daję tego namiastkę korzystając z dysku mediaboxa poprzez sieć...

Niestety, przeczytałem że dotąd było możliwe mieć "własną nagrywarkę" podłączając dysk do pudła od wersji Standard co niesamowicie mnie ucieszyło a zaraz potem przeczytałem że już nie jest to możliwe...

 

Także zwracam się do Was z pytaniem czy obecnie jest jakakolwiek możliwość by cieszyć się możliwością nagrywania na drugim dekoderze, a timeshifting to już w ogóle był by raj, biorąc którąś z ofert Multiroomu pomijając korzystanie z dysku mediaboxa.

Instalacja u mnie będzie pełna, mediabox - 2 kable + sieć, drugie pudło - kabel(e) + sieć.

Może jest możliwość by wynegocjować z działem utrzymania Multiroom Standard z pudłem box+?

Bo z tego co wiem w wersji Premium mimo posiadania pudła box+ nie można podłączyć dysku zewnętrznego.

 

Dziwie się że NC+ nie pozwala dobrać drugiego mediaboxa / turbodekodera za dodatkową opłatą, na pewno część osób by się skusiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zamówiłem sobie przez infolinię multrioom standard do obecnej umowy. Chciałem sobie odebrać dekoder w apsie zamiast czekać na kuriera, ale konsul twierdzi, że nie da się. Jedynie przy przedłużeniu umowy można sobie odebrać deka w salonie nc+. Pytanie do zorientowanych, jak to jest z wiarygodnością konsuli co do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery ciągle sprawdzają widoczność ze sobą. Odłączysz LAN albo wifi i na dekoderze dodatkowym box+ masz czerwona planszę i blokadę.

 

 

Chyba do końca tak nie jest.

Podłączałem dekodery do sieci u znajomego i okazało się, że dekodery muszą się widzieć tylko przy starcie (włączaniu do prądu)

drugiego.

Po takiej autoryzacji można było wypiąć dekoder z sieci, włączać/wyłączać go pilotem, zmieniać kanały i wszystko chodziło.

Jedynie odłączenie od prądu skutkowało koniecznością ponownego podłączenia do netu.

 

Jeśli inni mają odmienne doświadczenia, to może zależy to od rodzaju (oprogramowania) dekoderów lub kart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sytuacja jest następująca. Dwa telewizory, jeden "goły", drugi z bardzo starym dekoderem po Cyfrze (chyba Thomson TS4P, teraz nie mam możliwości sprawdzić) i abonamentem Cyfry. Jest możliwość żeby wziąć do tego stary "cyfrowy" multiroom (jaka by była cena multiroomu i drugiego dekodera?), czy jedyna opcja poza splitterem to nowa umowa już w ramach NC+, nowe dekodery i N-kowy multiroom po ethernecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że przy migracji standardowo zostaje stara karta od Cyfry i ew. (jeśli ktoś chce PVR albo miał SD a chce HD) nowy dekoder z tych po Cyfrze, pasujący do niej.

 

A jeśli ktoś chce migrację + multiroom, to co wtedy? Dostaje całkowicie nowy sprzęt, już w Conax ze sparowanymi kartami?

 

Ile dopłaca się za ten multiroom (na forum znalazłem że 20 zł, to aktualne?), jakie dekodery do drugiego TV są dostępne i na jakich zasadach (zakup czy wynajem i za jaką cenę/opłatę miesięczną)? Forum nie śledzę, na stronie NC+ są tylko informacje o multiroomie w systemie znanym z N, a na stronie Cyfry jeszcze o tym z starym modułami, które trzeba było przenosić co ileś godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie wszystko rozumiem.

 

Dobieram kartę i dekoder do istniejącej umowy zawartej jeszcze z Cyfrą, na razie nie ma żadnej migracji. Ile drożej płacę? W jednym miejscu widziałem 20 zł/mies. za multiroom, w innym 20 zł za dzierżawę dekodera. To 20 zł czy 40 zł więcej? Bo rozumiem że darmową dzierżawę wynegocjować można dopiero przy migracji (?).

 

I jak wygląda kwestia dekoderów? Ktoś pisał, że SD już nie dają - ale dekodery bez funkcji nagrywania w ofercie chyba jeszcze są. Nie ma między nimi żadnej różnicy w cenie?

 

Przy migracji, z tego co tu piszą: http://ncplus.pl/pomoc/zmiana-oferty-na ... a-dekodera wymiana dekodera jest już obowiązkowa. I rozumiem, że oni będą starali się dać któryś z tych pod karty po Cyfrze (Cameleon). W takiej sytuacji, jeśli multiroom nie został wzięty przed migracją, już nie mam na multiroom szans (bądź ew. jeśli multiroom będę chciał wziąć przy migracji, dadzą mi ten tzw. "gorszy", znany z N i sprzęt już pod Conax sparowany z kartami)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że pogubiłem się już w tym multi...

 

Aktualnie mam PACE500 z kartą cameleona i chciałbym rozszerzyć sobie ofertę o multiroom...

 

Czy istnieje szansa że dostanę drugiego cameleona z opcją najmu dekodera czy muszę przejść na system n-ki?

Z tego co czytam to raczej niestety opcja n-ki :( i teraz na jaki dekoder wymienią mi mojego pejsa i jak to jest z tym parowaniem dekoderów ( jak coś to mam pociągnietą po domu sieć LAN - kabel skrętka z 8 żyłami bo ktoś mi mówił że trzeba mieć łącze telefoniczne na 4 żyły... czy muszę bezprzewodowo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już jesteś w nc+ to zostaje Ci albo oficjalny MR Cyfry albo nieoficjalny przez zakup splittera i zakup własnych dekoderów. Do splittera możesz kupić albo droższe karty bezprzewodowe albo tańsze przewodowe, które jak pogrzebiesz to połączysz po sieci LAN. Jeśli zdecydujesz się na oficjalne rozwiązanie to wymienią Ci dekoder na mediaboksa, którego możesz połączyć z drugim dekoderem przez sieć LAN albo po dokupieniu adapterów bezprzewodowo. To rozwiązanie niestety też nie jest tanie, płacisz za wydanie dekoderów ("aktywacja"), do tego płacisz miesięcznie za multiroom i za mediaboksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do splittera możesz kupić albo droższe karty bezprzewodowe albo tańsze przewodowe, które jak pogrzebiesz to połączysz po sieci LAN.

Jakieś szczegóły? Jak dotąd jedyna koncepcja jaką znalazłem, to wykorzystanie par skrętki sieciowej które nie są wykorzystywane przez standard 100 Mb/s. Co po pierwsze jest, przynajmnej dla mnie, partactwem (nie mogę po ludzku, jak należy, założyć końcówki RJ45 na kabel wraz z zewnętrzną koszulką, tylko muszę rozdzielić pary), po drugie - taki sygnał nie przejdzie przez switch, czyli również przez domowy "router wifi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej denerwuje mnie sytuacja, gdzie mam 2-ga, mniej wazna karte od Multiroom w nC+ i co 2 miesiace musze robic uprawnienia przez telefon - da sie to jakos ominac/usunac, zebym po ludzku mogl ogladac TV bez obawy, ze zaraz padna uprawnienia i bedzie sie trzeba bawic z nadaniem nowych uprawnien? Dlaczego musze dzwonic i ponawiac uprawnienia przez telefon? Przeciez musze placic za kazdym razem pieniadze, za cos za co i tak sie placi i powinno dzialac caly czas. Do tego oczekiwanie na pojawienie sie uprawnien zajmuje czasem nawet 2 dni (robie je nawet kilkanascie razy czasami) a przeciez w umowie jest info o stalym swiadczeniu uslug i nie ma informacji, ze musze co 2 miesiace ponawiac uprawnienia na tej karcie - nic mi z abonamentu przeciez nie odliczaja.

 

Glowna karta dziala caly czas, a z ta druga sie musze szarpac co 2 miesiace, tracic nerwy i kase. Dzisiaj wlasnie nadszedl ten dzien i przed chwila znow musialem zaczac sie z tym bawic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...