Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Besciakos

Tak dopóki nie zmigrujesz, poczytaj wcześniejsze posty w tym wątku.

 

 

Witam , prosba o wyklarowanie jednej kwestii - Mam C+ z wynajmowanym PacePVR i chciałbym mieć w domu MR z dwoma zupełnie niezależnymi kartami (bo latem na 2 miesiące biorę jeden zestaw na letni domek) bez wymaganej synchronizacji przez kabel czy wifi. Rozumiem z z wieku postów poprzedzających ze mogę pobrać teraz druga kartę/MR z cyfry za 20zl/m, OK. Pytanie brzmi gdy przejdę kiedyś na NC+ czy będę mógł wymienić dekoder PacePVR na lepszy model Mediabox lub podobny z nc+ aby korzystać w pełni z ich oferty a zarazem utrzymać drugą kartę z MR po staremu niezależną która bedzie działać z każdym typowym dla C+ dekoderem ? Czy wyłączą i bedą kazali wymienić obie karty? Sorry jeśli to zostało napisane ale w ten weekend przeczytałem już z 80 stron na forum w związku z NC+ i powoli mam dosyć tego całego zamieszania....

Dzieki!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie o multiroom premium. Jeśli podłącze główny dekoder do instalacji 2 przewodowej a dodatkowy podłącze tylko i wyłączńie do dekodera głównego przez LAN to czy będę mógł oglądać jednocześnie 2 rożne programy na dekoderach oraz nagrywać zupełnie inny program na dek. głównym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Besciakos

Tak dopóki nie zmigrujesz, poczytaj wcześniejsze posty w tym wątku.

 

 

Witam , prosba o wyklarowanie jednej kwestii - Mam C+ z wynajmowanym PacePVR i chciałbym mieć w domu MR z dwoma zupełnie niezależnymi kartami (bo latem na 2 miesiące biorę jeden zestaw na letni domek) bez wymaganej synchronizacji przez kabel czy wifi. Rozumiem z z wieku postów poprzedzających ze mogę pobrać teraz druga kartę/MR z cyfry za 20zl/m, OK. Pytanie brzmi gdy przejdę kiedyś na NC+ czy będę mógł wymienić dekoder PacePVR na lepszy model Mediabox lub podobny z nc+ aby korzystać w pełni z ich oferty a zarazem utrzymać drugą kartę z MR po staremu niezależną która bedzie działać z każdym typowym dla C+ dekoderem ? Czy wyłączą i bedą kazali wymienić obie karty? Sorry jeśli to zostało napisane ale w ten weekend przeczytałem już z 80 stron na forum w związku z NC+ i powoli mam dosyć tego całego zamieszania....

Dzieki!

Kuba

 

Karta C+ nie będzie działała z dekoderem, który dostaniesz od NC+. Dekodery NC+ są sparowane, więc razem z tunerem dostaniesz także kartę. I analogicznie chcąc korzystać z MR na Mediaboksie będziesz musiał wybrać także drugi tuner sparowany z kartą. Nie zmiksujesz tunera C+ z tunerem NC+ na MR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem Cię do NC+ przejdziesz na starej karcie C+, ona jest darmowa. 20 zł/msc to za drugą kartę do MR. Po migracji nie weźmiesz tych dekoderów, bo ich po prostu nie ma w ofercie NC+. Jeśli wejdziesz do nowej platformy z dekoderem i starą kartą to będziesz ich używał, od NC+ nie dostaniesz na pewno. Jeśli zechcesz wziąć kartę NC+ to od razu ze sparowanym dekoderem NC+.

 

Lista, którą wrzuciłeś zawiera 4 dekodery, które możesz wybrać (w zależności od pakietu), innego wyboru miał nie będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. W takim razie prosze o radę. Mam umowę z cyfra+, która kończy się w lipcu. Mam dekoder Thompson sd i korzystam ze splittera. Chciałbym mieć dekoder hd. Co mam zrobić, żeby wziąć nowy dekoder, ale moc dalej korzystać ze splittera, skoro wszystkie dekodery w nc+ mają parowane karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek1

 

Nie mieszajmy wątków. Ty już masz MR, ja mówię o sytuacji, w której ktoś dopiero teraz dobiera kartę do MR, wtedy kosztuje ona 20 zł/msc. Nie wiem na ile NC+ wyceni Ci "luksus" posiadania MR.

 

@charlie4

 

Odpowiedź jest bardzo prosta. Musisz wziąć albo dekoder od Cyfry, zanim zrobisz migrację (dopóki jesteś w C+ możesz do nich iść i sobie wybrać Pace'a albo Philipsa cena 20 zł/msc), albo kupić coś na wolnym rynku, tylko musisz migrować razem ze starą kartą C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Multiroom 2 karty, Mam od Cyfry Pace PVR który chcę im zwrócić bo mam swój sprzęt a płacę za Pace 10 zł./mies. Czy żeby mieć dalej (gdybym migrował do nc+) multiroom z 2 kartami muszę mieć jakiś ich dekoder czy jak do niedawna (Pace dobrałem później) 2 karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie mam MR w cyfrze. 2x Pace i 2 karty. Każdy z dekoderów jest połączony osobnym kablem antenowym, każdy ma własna kartę i jest OK. Czy migrując do nc+ jest szansa, że wymienię oba pace na 2x mediabox pozostając na opisanych warunkach? Bez konieczności wymiany kart, łączenia dekoderów kablem czy przez wifi itp utrudnień. Zamiana 2xPace na 2xMediabox i tyle. Zależy mi tylko na mediaboxach, a nie mam ochoty łączyć dekoderów pod sieć domową, czy mieć jednego mediaboxa i drugi słabszy dekoder.

 

Dzwoniłem na infolinię, lecz nie uzyskałem jakiejkolwiek odp na moje pytanie. Panie po prostu nie wiedziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie mam MR w cyfrze. 2x Pace i 2 karty. Każdy z dekoderów jest połączony osobnym kablem antenowym, każdy ma własna kartę i jest OK. Czy migrując do nc+ jest szansa, że wymienię oba pace na 2x mediabox pozostając na opisanych warunkach? Bez konieczności wymiany kart, łączenia dekoderów kablem czy przez wifi itp utrudnień. Zamiana 2xPace na 2xMediabox i tyle. Zależy mi tylko na mediaboxach, a nie mam ochoty łączyć dekoderów pod sieć domową, czy mieć jednego mediaboxa i drugi słabszy dekoder.

 

Dzwoniłem na infolinię, lecz nie uzyskałem jakiejkolwiek odp na moje pytanie. Panie po prostu nie wiedziały.

 

Niestety, ale MediaBox'y to odbiorniki, które mają sparowane karty ( Conax ) i decydując się na Multiroom musisz połączyć oba odbiorniki ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie mam MR w cyfrze. 2x Pace i 2 karty. Każdy z dekoderów jest połączony osobnym kablem antenowym, każdy ma własna kartę i jest OK. Czy migrując do nc+ jest szansa, że wymienię oba pace na 2x mediabox pozostając na opisanych warunkach? Bez konieczności wymiany kart, łączenia dekoderów kablem czy przez wifi itp utrudnień. Zamiana 2xPace na 2xMediabox i tyle. Zależy mi tylko na mediaboxach, a nie mam ochoty łączyć dekoderów pod sieć domową, czy mieć jednego mediaboxa i drugi słabszy dekoder.

 

Dzwoniłem na infolinię, lecz nie uzyskałem jakiejkolwiek odp na moje pytanie. Panie po prostu nie wiedziały.

 

Niestety, ale MediaBox'y to odbiorniki, które mają sparowane karty ( Conax ) i decydując się na Multiroom musisz połączyć oba odbiorniki ze sobą.

 

To w takim wypadku możliwy jest któryś z układów(oczywiście bez łączenia dekoderów kablem lub wifi):

mediabox - pace

mediabox - turbobox

turbobox - pace

turbobox - turbobox

 

Nie chce mieć jednego głównego dekodera, i drugiego słabego z ograniczonymi możliwościami. Chce mieć wszystko na full i jednocześnie pozbyć się pace'a.

 

Jeżeli te pytania wydają się komuś bardzo głupie, to przepraszam, ale nie znam się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na full to tylko na MR od Cyfry na Pace albo dwa mediaboxy i pełna funkcjonalność jak weźmiesz dwa abo w NC+ bo tam do MR dają te białe "mydelniczki".

 

No tak. Tylko żeby mieć dwa mediaboxy, trzeba je połączyć, a tego chciałbym uniknąć. Natomiast gdy zostanę z MR cyfry, dalej będę musiał się męczyć z pacem. Po nc+ spodziewałem się większej elastyczności(nie mam tu na myśli głównie cen). Wyszło jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie i prosbe o opinie - nie znam sie w ogole na technicznych parametrach itd nie znam sie na dekoderach po prostu ogladam cyfre+ i mam na pewno dekoder hd i drugi inny nie hd

na multiroomie

jezeli w koncu zmigruje do nc+ z 2 niezaleznymi kartami to czy jedna z nich bedzie dzialac na tym dekoderze zwyklym nie hd ?

bo wiem ze na tym hd ma dzialac

prosze o odpowiedzi i zaznaczam ze nie znam sie na tym calym kodowaniu itd wiec prosze o wyrozumialosc i cierpliwosc he pozdrawiam i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym dekoderze będziesz miał tylko kanały SD dopóki będą nadawane a do kiedy będą tego nie wiadomo. Aby zwiększyć funkcjonalność na drugim odboirniku udaj się do punktu Cyfry i dobierz drugi dekoder lub dokup coś np z ryknu wtórnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym dekoderze będziesz miał tylko kanały SD dopóki będą nadawane a do kiedy będą tego nie wiadomo. Aby zwiększyć funkcjonalność na drugim odboirniku udaj się do punktu Cyfry i dobierz drugi dekoder lub dokup coś np z ryknu wtórnego.

ok a czy dostane taki dekoder w punkcie cyfry plus zeby mi dzialal z ta karta niezalezna?

bo podobno jesli chodzi o dekodery to daja juz tylko takie z n na ktorych niezalezna karta multiroom nie dziala

dzieki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...