Jump to content

Recommended Posts

A co tam język. Mowa muzyki nie ma granic. Inna rzecz, że oprócz TVP Kultura powinien być jeszcze jeden taki kanał po polsku.

Mam pytanie do tych, którzy oglądają Mezzo jak przedstawia się jakość obrazu oraz dzwięku na tym programie.

Dzięki za info zastanawiam się właśnie nad tym programem i jeżeli to prawda to super. A jak wygląda sprawa koncertów na żywo nie ma opóźnień foni do obrazu?

Rozdzielczość 704x576, bitrate w okolicach 3.6 Mbps. Jest to więc średnia jakość obrazu jeśli nie słaba. Większość materiału jest w formacie 4:3 (choć są i 16:9) i niestety koncerty są w formacie 16:9, a więc dostajemy pasy góry i u dołu. Dobre w tym wszystkim jest to, że logo Mezzo mieści się w polu górnego pasa, zaś w pasie dolnym co jakiś czas wrzucany jest repertuar. Jakość dźwięku jest nawet dobra, ale biorąc pod uwagę, że do tego typu muzyku włączają mi się dodatkowe rejestry słuchowe (na co dzień słucham muzyki klasycznej) to taka sobie. Np. jeśli porównać by ją do przekazu radiowego z RMF Classic. Opóźnień fonii w stosunku do obrazu nie stwierdziłem.

Rozdzielczość 704x576, bitrate w okolicach 3.6 Mbps. Jest to więc średnia jakość obrazu jeśli nie słaba.

Nie bredź. Jakość obrazu jest bardzo dobra. Debit nie ma nic do tego. To nie sport, gdzie są dynamiczne sceny.

Większość materiału jest w formacie 4:3 (choć są i 16:9) i niestety koncerty są w formacie 16:9, a więc dostajemy pasy góry i u dołu. Dobre w tym wszystkim jest to, że logo Mezzo mieści się w polu górnego pasa, zaś w pasie dolnym co jakiś czas wrzucany jest repertuar.

Niektóre transmisje są w 16/9. Wszystko zależy od źródła. Coraz więcej materiałów nagranych tez jest w 16/9. Niestety ta plaga i dopada najlepsze stacje.

Jakość dźwięku jest oceną subiektywną, zaś jakość obrazu oceń sam po parametrach przekazu. Aha, teraz leci materiał 4:3, wiec logo Mezzo jest w obrazie. To tak tytułem uzupełnienia. Jak trzeba to mogę gdzieś wystawić przykładowego mpega, to sam ocenisz.

Na LCD 37" kanał prezentuje się znakomicie. Zero pikselozy. Podczas przełączania z 4/3 na 16/9 sygnał WSS wstawiany jest tak, żeby zwykły widz nie zauważył momentu zmiany formatu. W drugą stronę podobnie.

Zawartością i jakością kanał absolutnie warty 4zł miesięcznie. Jestem w stanie nawet zapłacić więcej.

A w Cyfrze można sobie go włączyc na przykład na 1 miesiąc żeby się samemu przekonać jak jest naprawdę?

W tej jakości 4/3 to na zwykłym telewizorze powinno wyglądać dobrze, natomiast plik w 16/9 ten drugi to rzeczywiście jest super :D

Myślę, że nawet jakby został FTA to nie wpłynęło by to znacząco na liczbę jego widzów ;)

Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego ten kanał jest dodatkowo płatny zamiast być np w pakiecie Optimum lub Kompakt.

Sam sobie odpowiedziałeś :)

W Twojej wypowiedzi zawarłeś tezę, że kanał ma niską oglądalność. Jeśli tak, to umieszczenie go w pakiecie Optimum lub Kompakt nijak nie wpłynie na przyciągnięcie potencjalnego widza. Jest więc dodatkowo płatny, bo tak to już jest, że jeśli komuś na danym kanale zależy, to jest on w stanie za niego zapłacić dodatkowo :)

A czy ktoś potrafi powiedzieć, dlaczego ten kanał jest kodowany w rozpracowanym dawno dawno temu systemie Viaccess 2.3?

Nie mając żadnej platformy cyfrowej można go tak czy siak oglądać, jakby był FTA.

Był kodowany, a jak ktoś "nie mając żadnej platformy cyfrowej" go oglądał to wiedz, że czynił to nielegalnie. Dopiero teraz jest FTA, choć dawno temu był.