Skocz do zawartości

krab13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Rozdzielczość 704x576, bitrate w okolicach 3.6 Mbps. Jest to więc średnia jakość obrazu jeśli nie słaba. Większość materiału jest w formacie 4:3 (choć są i 16:9) i niestety koncerty są w formacie 16:9, a więc dostajemy pasy góry i u dołu. Dobre w tym wszystkim jest to, że logo Mezzo mieści się w polu górnego pasa, zaś w pasie dolnym co jakiś czas wrzucany jest repertuar. Jakość dźwięku jest nawet dobra, ale biorąc pod uwagę, że do tego typu muzyku włączają mi się dodatkowe rejestry słuchowe (na co dzień słucham muzyki klasycznej) to taka sobie. Np. jeśli porównać by ją do przekazu radiowego z RMF Classic. Opóźnień fonii w stosunku do obrazu nie stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość 704x576, bitrate w okolicach 3.6 Mbps. Jest to więc średnia jakość obrazu jeśli nie słaba.

Nie bredź. Jakość obrazu jest bardzo dobra. Debit nie ma nic do tego. To nie sport, gdzie są dynamiczne sceny.

 

Większość materiału jest w formacie 4:3 (choć są i 16:9) i niestety koncerty są w formacie 16:9, a więc dostajemy pasy góry i u dołu. Dobre w tym wszystkim jest to, że logo Mezzo mieści się w polu górnego pasa, zaś w pasie dolnym co jakiś czas wrzucany jest repertuar.

Niektóre transmisje są w 16/9. Wszystko zależy od źródła. Coraz więcej materiałów nagranych tez jest w 16/9. Niestety ta plaga i dopada najlepsze stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku jest oceną subiektywną, zaś jakość obrazu oceń sam po parametrach przekazu. Aha, teraz leci materiał 4:3, wiec logo Mezzo jest w obrazie. To tak tytułem uzupełnienia. Jak trzeba to mogę gdzieś wystawić przykładowego mpega, to sam ocenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na LCD 37" kanał prezentuje się znakomicie. Zero pikselozy. Podczas przełączania z 4/3 na 16/9 sygnał WSS wstawiany jest tak, żeby zwykły widz nie zauważył momentu zmiany formatu. W drugą stronę podobnie.

Zawartością i jakością kanał absolutnie warty 4zł miesięcznie. Jestem w stanie nawet zapłacić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam przykładowe mpegi, jakie przed chwilą nagrałem. Są takie jak wychodzą w tunera, bez żadnej ingerencji. Pierwszy materiał to pełne 4:3, a drugi to materiał 16:9 w okienku 4:3.

 

http://rapidshare.com/files/367568405/tmp1.mpg

http://rapidshare.com/files/367571082/tmp2.mpg

 

A to, że jest wart swojej ceny to nie ulega wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Sam sobie odpowiedziałeś :)

W Twojej wypowiedzi zawarłeś tezę, że kanał ma niską oglądalność. Jeśli tak, to umieszczenie go w pakiecie Optimum lub Kompakt nijak nie wpłynie na przyciągnięcie potencjalnego widza. Jest więc dodatkowo płatny, bo tak to już jest, że jeśli komuś na danym kanale zależy, to jest on w stanie za niego zapłacić dodatkowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...