Skocz do zawartości

TV Analogowa dawniej


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dobrze że te czasy minęły bo oglądać w TV nie było za bardzo co, magnetowidy i setki kaset, teraz na jednym dysku 500GB pomieszczę 10x większą filmotekę niż miałem, TV obraz miał koszmarny i brak efektów w KD, jak to wtedy można było oglądać, jak sobie wspomnę to mnie otrząsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam to chyba właśnie francuski TV5 Monde Europe był ostatnim kanałem analogowym na "Gorącym Ptaku". ;). A przed nim "na cyfrowy świat" odszedł chyba nasz polski TVN. :roll:

Co do odbioru przy gorszej pogodzie (czyt. intensywna ulewa) to fakt, że pojawiały się "jedynie" dropy, a nie jak obecnie, że obraz szatkuje albo i zanika całkowicie... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim kanałem analogowym na Hot Birdzie był TV5 Monde, wyłączony 27 lipca 2010 roku. Wcześniej, 30 marca 2010 wyłączono węgierską TV Duna. Jest na naszym forum taki wartościowy wątek o wyłączeniach satelitarnej TV analogowej: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=13&t=10004 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pamiętam czasy kiedy mój tata kupił antenę satelitarną wraz z analogowym dekoderem amstrad srx350. Pamiętam jak by to było wczoraj ręczne ustawianie kanałów, podbijanie dźwięku aby móc posłuchać radia :) Jednakże ciągle siedzą mi w głowie występujące 'Dropy' które towarzyszyły nam przy złej pogodzie aczkolwiek nie pamiętam aby one mi jakoś mocno przeszkadzały w oglądaniu TV. Potem nastała era kablówek i oddaliśmy satelitę dobrym znajomym :) Po pewnym czasie oglądania kanały powoli znikały z satelity pozostawiając po sobie niebieski obraz. Potem dowiedzieliśmy się że z tych wszystkich kanałów zostały tylko DUNA TV oraz TV5 Monde Europe. Ten kto pamięta erę analogu nigdy nie powinien o nim zapomnieć tak jak ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądając stronę lyngsat.com napotkałem satelitę o nazwie Star One C2. Satelita nadaje sygnał analogowy aż z 33 transponderów. Na początku stwierdziłem że dana satelita po prostu nie była aktualizowana aczkolwiek znalazłem informację która mówi że ostatnia aktualizacja nastąpiła 17.10.2015. Ciekawe czy można było by złapać wiązki sygnału i spróbować odpalić kanał na dekoderze analogowym :)

 

Link do satelity : http://www.lyngsat.com/Star-One-C2.html

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po liście kanałów nadawanych z tego satelity widać, że są to głównie kanały brazylijskie.

Tak więc, przypuszczam, że są one nadawane w wiązce na Amerykę Południową. :roll:

Zresztą, jak się bliżej przyjrzałem tej tabelce z wykazem tych kanałów to dostrzegłem na górze taką informację: "This satellite is below horizon in Lubin, Poland. The EIRP values are for Poland". Oznacza to nie mniej, nie więcej, niż to, że satelita ten znajduje się w Polsce poniżej horyzontu. 70°W to już długość geograficzna obu Ameryk.

W związku z powyższym, odbiór tego satelity w Polsce nie jest w ogóle możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w Portugali nie jest Możliwy ani w Stanach Zjednoczonych, Maże o tym żeby w Każdej satelicie był przynajmniej Jeden kanał Analogowy a mówię o ty poto bo w przypadku jakiegoś kryzysu światowego lub wojen załamań pogody epoka lodowcowa lub inne anomalie pogodowe jakiś zapas łączności gdy będą zakłucenia to z cyfrowej łączności nici a na analogu będą szumy i trzaski ale coś usłyszymy i zobaczymy jakieś informacje. Na codzień w normalnej sytuacji jaką mamy teraz była by emitowana plansza z napisem o tym żeby nie wyżucać tunera do kosza z przeplatanymi dla umilania czasu teledyskami z całego świata lub coś ala VIVA PLUS z informacją o tym po co ten kanał istnieje. Na podnośnej można by było dać jakieś radio informacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się rozmarzyłeś :lol2:

 

Takie coś mogło by być, ale działające na zasadzie nadawania satelitarnego, a odbioru za pomocą anteny naziemnej. Taką myśl techniczną stosowano w ZSRR w obwodach położonych na części Azjatyckiej w latach 70 i 80 ubiegłego wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w Portugali nie jest Możliwy ani w Stanach Zjednoczonych, Maże o tym żeby w Każdej satelicie był przynajmniej Jeden kanał Analogowy a mówię o ty poto bo w przypadku jakiegoś kryzysu światowego lub wojen załamań pogody epoka lodowcowa lub inne anomalie pogodowe jakiś zapas łączności gdy będą zakłucenia to z cyfrowej łączności nici a na analogu będą szumy i trzaski ale coś usłyszymy i zobaczymy jakieś informacje. Na codzień w normalnej sytuacji jaką mamy teraz była by emitowana plansza z napisem o tym żeby nie wyżucać tunera do kosza z przeplatanymi dla umilania czasu teledyskami z całego świata lub coś ala VIVA PLUS z informacją o tym po co ten kanał istnieje. Na podnośnej można by było dać jakieś radio informacyjne.

Kolega ma rację, aktualnie podczas silnego zachmurzenia i obfitych opadów deszczu odbiór ze słabszych transponderów np. z satelity hotbird staję się nie możliwy na antenie 80 cm. Ostatnio podczas silnej nawałnicy sporo transponderów pokazało informację "Zły sygnał lub Brak sygnału". Z tego co pamiętam jeszcze za czasów sygnału analogowego nawet podczas urwania chmury, fakt obficie ujawniały się dropy ale jakoś szło jeszcze oglądać co nieco :)

 

Mem jak tłok w cylindrze pasuje do tego tematu :D1277912490_by_przemczar93_600.jpg

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

To może być okres 1986-1989, pierwszy taki ident był używany pod koniec 1984, ale to już jest jego druga wersja bodajże, a zegar widoczny po idencie był używany do 1989 roku. To jest prawdopodobnie nagranie z nocy, przed ostatnim wydaniem Tagesschau, kończącym program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Tagesschau zawarty jest ident tego typu (tamto to chyba późniejsza wersja) + dobrze Kirk napisał o nagraniu z nocy:

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...