Skocz do zawartości

TV Analogowa dawniej


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jego miejsce zajal pozniej DSF, a Tele5 z 2002 to jest cos jakby reaktywacja samej nazwy (marki?).

No, DSF mial prawa do nazwy Tele5. Chyba w roku 2001 te prawa tracily waznosc i DSF je jus nie odnowial.

I przez to TMG pozniej mog wystartowac swoj nowy kanal pod nazwa Tele5. Nawet kanal mial wtedy duzo ambycji, dobra ramowke i duzo wlasnych produkcjow. Nawet na poczatku mieli podobne logo do logo starego Tele5 z kwiatka. Ale potem sie zrobiol coraz gorszej ten program.

 

Warto jeszcze dodać parę słów o teleturnieju Ruck Zuck (Podaj dalej), bardzo fajny był i można było go oglądać na niemieckim TM3. Później Podaj dalej trafił na RTL2. Kilka miesięcy temu jeszcze oglądałem ten teleturniej właśnie na RTL2.

Nie, najpierw lecial na starym Tele5, potem na RTL2 a potem na TM3.

I pozniej na nowym Tele5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba jingiel RTL2 z 1995 roku. To pewnie jeszcze ich pierwsze logo, później mieli takie, jak się nie mylę: rtl2vg7.gif

Jingiel RTL2

Tutaj jest trochę dłuższy filmik:

RTL2 - rok 1993

 

A to jest zajawka z jakiegoś innego kanału niemieckiego dla dzieci, może dawnego Kinderkanal?

Kabelkanal: Bim Bam Bino

 

Zajawka niemieckiego RTL Plus:

Program dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba jingiel RTL2 z 1995 roku. To pewnie jeszcze ich pierwsze logo, później mieli takie, jak się nie mylę: rtl2vg7.gif

No to bylo pierwsze logo.

 

A to jest zajawka z jakiegoś innego kanału niemieckiego dla dzieci, może dawnego Kinderkanal?

Kabelkanal: Bim Bam Bino

To jest z kanalu Kabelkanal, dzisiaj Kabel1. To jest Bino, i program "Bim Bam Bino".

Program byl bardzo popularny, i juz nadawal przed startu Kabelkanal na Tele5.

 

http://chronik.tele5.de/stay_tuned/bim_bam_bino/maus_bino.jpg - Z Tele5

http://chronik.tele5.de/media/tele5_prospektfotos/kabelkanal_bim_bam_bino.jpg - Reklama Kabelkanal

 

Powtorki programu teraz leca na kanalu "ProSiebenSat1 Welt".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto pamięta to logo RTL Plus?

http://www.youtube.com/watch?v=rci6ROteGZs

Moim zdaniem było najlepsze.

 

Dorzucę jeszcze nieistniejący NBC Super Channel:

http://tvstory.online.fr/corpstest.php?channel=NBCsuper

 

No to jeszcze na dokładkę 3sat:

http://www.youtube.com/watch?v=WJHPxBS4Fyo&NR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jako fan telewizji mam piękne wspomnienia z satki analogowej , choć na pewno nie tak bogate jak starsi. U mnie zaczeła się w `93 gdy rodziciel zakupił tuner. Od 93 do 99 przez 6-8 godzin dziennie oglądało się Cartoon Network i tak nauczyłem się angielskiego. Gdy kończył się CN (na początku o 20.00 potem o 22.00) w każdy piątek oglądało się wrestling WCW Nitro. To były piękne czasy. Oglądałem też sporo niemieckich stacji i Monter Trucks na DSF. DSF-owi zawdzięczam również pierwszy kontakt z erotyką :lol: dzięki i ch słynnym nocnym reklamom. Gdy zakodowali CN był to już zwiastun końca analogowej ery. Jeszcze przez miesiące oglądałem zakodowany sygnał bo głos nie był kodowany. Czassem zdarzyło im się odkodować na pare godzin albo dzień lub dwa. Hmmm co jeszcze ? A no, było tych stacji od groma. Na Sat1, Pro7 czy RTL często leciały fajne stare filmy s-f i filmy z Godzillą. MTV Germany do pewnego czasu było wypas, ale zeszli na psy. Co do muzycznych TV, to zupełnie osobnym tematem jest Viva Zwei, która po CN/TNT była dla mnie kanałem nr.2 wszechczasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mój pierwszy kontakt z analogiem to rok 1995 pmiętam że najwięcej w tym czasie oglądałem Polonie1, na Hot Birdzie była chyba jeszcze dostępna TVP polonia i Polsat, pózniej pojawił się canal +, RTL7, Polsat2. Negatywnym faktem były czasy kiedy na ekranie telewizora oglądajac Polsat pojawiła sie plansza Film będzie niedostępny droga satelitarną, prosimy o odbiór z nadajników naziemnych, a pózniej dodali jeszcze lub dekoderów Polsatu. Nie mogłem odbierać wtedy Polsatu naziemne, więc wszystkie najlepsze filmy( bo te kodowali), praktycznie codziennie( chyba tylko we wtorek był jakiś film niekodowany) przepadały. Początkowo kodowali cały film z reklamami, nawet lotto początkowo było kodowane( dobrze ze fonia nie była zakodowana), pózniej na looto już odkodowywali( dobrze pamiętam bo gram w lotto), a pózniej nawet reklamy odkodowywali. Niektóre seriale np Jezioro Marzeń, czy filmy animowane Godzilla, też były kodowane. Czy ktos mi może powiedzieć co było przyczyna w tamtym czasie kodowana Polsatu i jaki to był system kodowania. Pamiętam coś ze Polsat miał jakiś konflikt z Cyfrą i to było głownym powodem zakończenia nadawania polsatu analogowo. Potem w miejsce Polsatu pojawiła się TV4, która także czasami była kodowana tak samo jak polsat pojawiał sie komunikat: prosimy o Odbiór za posrednictwem dekoderów Polsatu. Ale na TV4 na szczęscie kodowanie nie było codziennościa, najczęściej sport kodowali. Pamiętam jak RTL7 zmienił się na TVN7 i był chwilowo FTA. Dużym zawodem było też zniknięcie POloni1 z analogu. Pamiętam ze tvn24 był chwilowo dostępny na anlogu i Animal Planet z polską fonią. A z zagranicznych to sporo tego było Rtl, Eurosport, Kabel1( który na Hotbirdzie był kodowany a na Astrze FTA) Viva.

 

Aha jeszcze przypomniało mi się, ze w czasach początków polsatu jeszcze gdzies około roku 1995 roku, chyba codziennie po północy, na częstotliwości na której nadawał Polsat z satyelity Hot Bird był polski program Bryza, który był kodowany, chociaż dało się go oglądać, bo tylko kolory były nie takie jak trzeba, coś jakby negatyw nałożony.

 

Edycja RafiX: Wkleiłem dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowali w systemie SVC31 (filtry), a przyczyną były najpierw prawa autorskie, a później konflikt z Cyfrą + (konflikt z C+ doprowadził ostatecznie do przyśpieszenia zakończenia analogowego przekazu Polsatu)

 

A Bryza TV to był negatyw właśnie - wystarczało to przepuścić przez filtr np.: na komputerze i był normalny obraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zmieniając nieco temat:

Kto z Was pamięta "kultową" reklamę emitowaną swego czasu często-gęsto w TVP:

 

Facet siedzi u wróżki, ta mu "czyta" ze szklanej kuli, i mówi

- "widzę wielki świat, cuda, dziwy przyrody!"

Facet na to, bezradnie:

- "nie widzę, nie widzę, nic nie widzę!"

I głos "zza ekranu"

- I nie zobaczysz! Dopóki nie kupisz zestawu do odbioru TV satelitarnej firmy ARCON!

 

Ciekawe co się stało z tą firmą.....? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...