Skocz do zawartości

TV Analogowa dawniej


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

EuroSport mam od chyba 1990 roku. I nie pamiętam zawieszenia emisji. Musiałeś pomylić go ze ScreenSportem. Na ScreenSport po połączeniu co jakiś czas pojawiała się informacja o połączeniu z EuroSportem.

 

Potwierdzam, Eurosport byl przez jakis czas niedostepny, byla niebieska plansza z info o zaprzestaniu nadawania ze wzledow finansowych. Co do ScreenSport'u, to pamietam ze byl na transporderze nr 1 Astry, i polaczyl sie z Eurosportem, tylko nie pamietam czy nastapilo to przez problemami finansowymi Eurosportu, czy juz po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ScreenSport połączył się z Eurosportem, a nie Eurosport padł.

 

ScreenSpoort albo padł, albo z niego powstał DSF, jakoś tak to było

 

ScreenSpoort byl kanalem angielskojezycznym, natomiast DSF, jak wiadomo jest niemiecki, jak dzis pamietam jego start, z 31 grudnia na 1 stycznia 199..., ruszyl po polnocy i nadawal wtedy lyzwiarstwo figurowe na lodzie :D

 

Edycja pitter: nie cytujemy posta, jeżeli odpowiadamy tuż pod nim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy u mnie został zakupiony analog to było coś pieknego ;)

tuner Amstrad , tylko nie pamietam jaki model... było to w 96 roku...

Najbardziej rzucała mi sie stacja w oczy RTL 7 :) Oraz kupe niemieckich własnie kanałów... A jeszcze Cartoon Network cudny kanał... Ech to były czasy... Wszystko jak sie miało , i było za darmo... A później wymyślili kodowania...

 

A jeszcze ten niemiecki Nikolodeon... ;) fragmenty nie kodowania C+ Horizons oraz Premiere...

 

Co do Eurosportu ,to ciekawa historia ... Coś możecie wiecej napisać na ten temat ?

Eurosport padł ? Jakos nie moge uwierzyć... :) Bardzo fajna stacja do dzisiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem kodowanie to bajki w 92r. juz byly dziestaki kanalow kodowanych w D2-MAC wtedy nie do zlamania. A na Tele5

to byl wtedy taki program hit Bitte Lachen czy jakos tak ze zmiesznymi filmikami amatorskimi (pozniej trafil do RTL) . To bylo wieki temu

a Drozda wtedy jeszcze nie wiedzial co to "Smiechu warte"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie znowu bajki. Na Astrze mozna bylo policzyc na palcach jednej reki kodowane kanaly (glownie siec Sky). D2-Mac jak dobrze kojarze to nie system kodowania, lecz standard przesylu obrazu (jak PAL czy SECAM) tyle ze stosowany w Skandynawii. Kanaly nadawane w tymze systemie byly zwykle kodowane w Eurocrypcie ale pamietam ze byl rowniez przynajmniej jeden kanal D2-Mac ktory nie byl kodowany. Poza tym mozna bylo nabyc przywiezione z Szwecji telewizory Loewe, ktore "rozumialy" D2-Mac. Poprawcie mnie jak zle pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtych czasach bardzo pasjonowalem sie TV-SAT, co miesiac bieglem do sklepu po nowy numer TV-SAT Magazyn'u, a pozniej co kwartal, po chyba jak dobrze pamietam INFOSTARA, ktorego bardzo ciezko bylo dostac :D

Mialem wtedy antenke 90 cm, stalowa parabole z wielkim napisem DIORA i tymze samym tunerem oraz mechanicznym konwerterem o parametrach 1,4dB :D , niestety przy tych parametrach odbior CNN na transporderze 28 Astry 1B, ktorego wiazka byla skierowana na Wyspy Brytyjskie, byl fatalny :D , to samo tyczylo sie calej "paczki" SKY.

Pamietam wystrzelenie i wlaczanie nowych transporderow na Astrze 1C, ktorych nie mogl ogladac moj sasiad na najnowszym ECHOSTARZE, natomiast moj konwerter, lykal ponizej 10,9MHz i mialem m.in RTL4.

To byly czasy, az sie lezka w oku kreci, pozniej zaczely sie dziac smutne rzeczy, zakodowano MTV Europe na transporderze 15 i Cartoon Network/TCM, a pozniej przyszly czasy kablowki i antena poszla do muzeum.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywało się to "WCW Nitro on TNT" jak ktoś nie pamięta. Później Cartoon Network przedłużył nadawanie do 22. A kiedyś zrobili tak: do 6 do 20 Cartoon Network, od 20 do 21 wrestling na TNT, od 21 do 22 jeszcze Cartoon Network, a od 22 do 6 dalej TNT.

 

Kiedyś miałem od kablówki dekoder HBO (niestety nie mam zdjęcia :( ). Dokładnego wyglądu nie pamiętam, ale wydaje mi się, że był podobny do licznika zużycia ciepła podpinanego na kaloryfer. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSF, jak wiadomo jest niemiecki, jak dzis pamietam jego start, z 31 grudnia na 1 stycznia 199...,

Ruszył chyba 1 stycznia 1998 roku i pojawił się w miejscu TELE5.

 

DSF istnieje już na niemieckim rynku dłuższy czas, jego start był chyba w okolicach roku 1992 (dokładnie nie wiem). Coś mi się tutaj nie zgadza, chodzi mi o Tele5, ten kanał w ogóle nadawał w tamtym okresie? Wydaje mi się że ruszył 18 kwietnia 2002 roku, dzień przed startem polskiego Tele5. Oczywiście cały czas chodzi o niemiecki Tele5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSF, jak wiadomo jest niemiecki, jak dzis pamietam jego start, z 31 grudnia na 1 stycznia 199...,

Ruszył chyba 1 stycznia 1998 roku i pojawił się w miejscu TELE5.

 

DSF istnieje już na niemieckim rynku dłuższy czas, jego start był chyba w okolicach roku 1992 (dokładnie nie wiem). Coś mi się tutaj nie zgadza, chodzi mi o Tele5, ten kanał w ogóle nadawał w tamtym okresie? Wydaje mi się że ruszył 18 kwietnia 2002 roku, dzień przed startem polskiego Tele5. Oczywiście cały czas chodzi o niemiecki Tele5?

 

 

mam na VHS nagrane co nieco z Tele5 niemieckiego. napewno był w latach 90-tych. Tu masz informacje na temat Tele5: http://de.wikipedia.org/wiki/Tele_5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz za informacje. Nawet nie spodziewałem się że Tele5 już kiedyś był nadawany w Niemczech, bardzo mnie zaskoczyliście Wszyscy :D

 

Podsumowując wiadomości z tego linka co podałeś to dawny Tele5 nadawał od 11 stycznia 1988 roku do 31 grudnia 1992 roku. Ciekawą informacją jest to że kanał należał do Silvio Berlusconis który miał także włoski Canale5, hiszpański Tele5, francuski La Cinquieme (dzisiaj France5). Od 1 stycznia 1993 roku miejsce Tele5 zajął niemiecki kanał sportowy DSF który trwa do dzisiaj.

 

Warto jeszcze dodać parę słów o teleturnieju Ruck Zuck (Podaj dalej), bardzo fajny był i można było go oglądać na niemieckim TM3. To były czasy (ok. 1998 roku) bo nie miałem wtedy jeszcze satelity a miałem tylko kablówkę. Vectra czasami tylko włączała ten kanał w miejsce Onyx. Później Podaj dalej trafił na RTL2. Kilka miesięcy temu jeszcze oglądałem ten teleturniej właśnie na RTL2.

PolskA wersja tego teleturnieju też była nadawana (RTL7), ale sielanka nie trwała zbyt długo (kilka miesięcy) i emisję zakończono. Pamietam, od poniedziałku do piątku o 19.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...