Skocz do zawartości

TV Analogowa dawniej


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odkodowywało się. Po prostu był komunikat wcześniej "Program będzie niedostępny drogą satelitarną, prosimy o korzystanie z odbiorników naziemnych". Niektóre filmy tak kodowali, czym wprowadzali wielu ludzi w stan wściekłości. TVN też tak robił później z meczami właśnie (a przynajmniej z meczem Wisła - Real bodajże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mnie zastanawiało jak był jeszcze analogowy polsat na satelicie jak oni kodowali np mecze?

 

wygladało to podobnie jak canal + ale była tylko fonia

wspomne jak telewizja rai kodowała swoje transmisje obraz w kolorze był "rozmywany" ale dało sie coś "podpatrzec "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha :D a przypomnijcie mi jeszcze jak to było z tv odra-oni wykorzystywali częstotliwość polstatu do przesyłania jakichś danych czy co.... oni to też kodowali bo nie pamiętam ?

Polsat albo Polsat 2 - już nie pamiętam - emitowały w nocy program (seriale, kreskówki) w negatywie. Program był przeznaczony dla telewizji kablowych a także na potrzeby ponadregionalnych - bodajże TV Odry, Bryzy, itp. Nagrywano go, przepuszczano przez filtr i obraz znów był w normalnych kolorach. Zabieg tańszy niż rozsyłanie kaset po całej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio doszedłem do takiego wniosku-do telewizji analogowej potrzebne były duże talerze satelitarne, potem przeszliśmy na cyfrowy przekaz i zmniejszyliśmy rozmiar :D teraz przechodzi się często na mpeg-4/hd i znowu powiększamy anteny :D zataczamy koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odkodowywało się. Po prostu był komunikat wcześniej "Program będzie niedostępny drogą satelitarną, prosimy o korzystanie z odbiorników naziemnych". Niektóre filmy tak kodowali, czym wprowadzali wielu ludzi w stan wściekłości. TVN też tak robił później z meczami właśnie (a przynajmniej z meczem Wisła - Real bodajże).

 

Ja pamiętam też kiedyś jak na TV4 pokazywali wyścigi F1 to obraz był rozmazany, oraz na TVN była jakaś gala boksu czy coś i był głos, ale zamiast obrazu jakiś napis o tym, że program nie jest nadawany czy coś takiego (myśleliśmy, że TVN już zakodowali :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc o ten kanał chyba sam kiedyś się tutaj pytałem. Nazywa się SIMAYEH MOGHAVEMAT . Jest to kanał prawdopodobnie irańskiej opozycji , ponieważ w czołówce widzimy flagę tego kraju z lwem perskim. Tak poza tym to bardzo ciekawy był tam obraz kontrolny, bardzo głośny z wizerunkiem satelity i jeśli się nie mylę wizerunkiem France Telecom . Chyba na ich częstotliwości nadawało więcej kanałów, ale tego dokładnie nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Ostatnio doszedłem do takiego wniosku-do telewizji analogowej potrzebne były duże talerze satelitarne, potem przeszliśmy na cyfrowy przekaz i zmniejszyliśmy rozmiar :D teraz przechodzi się często na mpeg-4/hd i znowu powiększamy anteny :D zataczamy koło

Ja tam nic nie zataczam 8) , od kilkunastu lat mam tą samą czaszę, która dobrze służy (kiedyś z dekoderem analogowym Pace).

Oczywiście zanim pojawiły się tak silne satelity jak Astra, potrzebne były większe czasze. Ale to nie miało związku z "cyfryzacją" lub jej brakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam przybliży mi ktoś temat o odbiorze cartoon network i chanel 5 pamiętam ze odbiór był możliwy przez jakąś kartę lub specjalny dekoder zaraz po zakodowaniu tych kanałów ok 2000 r

Cześć.Jak było z Cartoon Network to chyba (nie jestem pewien) tak jak Channel 5 był kodowany miękkim videocryptem więc do odbioru wystarczał sam tuner z dekoderem vc np. Pace Prima dla ciekawostki dodam, że w drugiej połowie lat 90 Disney Channel robił w weekendy promocje "Big free for All" i początkowo nadawał FTA, potem zrezygnowali z FTA i stosowali miękki vc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odbioru Cartoon Network wystarczył sam tuner, aby zdekodować kanał.

Poza tym, z momentem zakodowania CN w Videocrypt, nastąpiły ciągłe przerwy w kodowaniu kanału. Raz w tygodniu, czasami nawet co trzeci/czwarty dzień tygodnia, kanał był niekodowany przez dobę.

 

Disney Channel bardzo często miał przerwy w kodowaniu, które zazwyczaj trwały do trzech dni. Wielką niespodziankę kanał przygotował dla widzów na święta Bożego Narodzenia, w bodajże 1998 roku - 24, 25 i 26 grudnia Disney nie kodował sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z cartoonem pamietam że zawsze co miesiąc byl niekodowany najdużej to chyba do 3 dni zbierałem z to i owo notatki "satelitarni szperacze" i zawsze w co 3 numerze była wzmianka że niekodowli sygnału cn później miałem jeszcze okazje odbierać go z d2maca chyba z sirusa ale tylko trwało to ok 2 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dziś porobiłem trochę skanów z książki ''SATTECH - Technika Telewizji Satelitarnej'' wyd. Harpo z 1991. Polecam, książka ponad 350-stronnicowa z ciekawymi informacjami na temat satelitów, odbiorników, stacji TV, a także z wykazami wszystkich stacji Satelitarnych do roku 1991 podanymi ze szczegółami :) Książkę można obecnie nabyć za grosze np. na allegro...

 

A więc poskanowałem z niej informacje o kanałach TV:

 

81837687.th.jpg

 

43212618.th.jpg

 

24574766.th.jpg

 

I wykaz kanałów RTV ze wszystkich Satelitów:

 

65184193.th.jpg

 

38420455.th.jpg

 

30616611.th.jpg

 

27785400.th.jpg

 

Miłego czytania... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tym to bardzo ciekawy był tam obraz kontrolny, bardzo głośny z wizerunkiem satelity i jeśli się nie mylę wizerunkiem France Telecom . Chyba na ich częstotliwości nadawało więcej kanałów, ale tego dokładnie nie pamiętam

Na tej częstotliwości leciało dużo tymczasowych przekazów, nadawano także regularne programy. Pojawiały się transmisje startów różnych satelitów nastawionych na cyfrowe nadawanie (m.in. pakiet Digitaly (?) - lub coś w tym stylu), nadawał tu także arabski kanał YNN, Eurotica i parę innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...