Skocz do zawartości

Twin Monoblock pod czasze 115cm-czy istnieje coś takiego?


Rekomendowane odpowiedzi

Konwerter Twin Monoblock pod czasze 115cm - Czy pojawiło się już może coś takiego na rynku??

 

Chodzi o uzyskanie następującego efektu:

Astra 1 + Hotbird bez obrotu - przy zachowaniu możliwości nagrywania dwóch kanałów + oglądanie trzeciego, inne satelity (opcjonalnie) przy pomocy obrotnicy.

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Który wymiar anteny(Talerza) jest istotny do przy zakupie monobloku. Wymiary mojego talerza są 94(pion)/ 85(poziom)cm.W specyfikacjach pisze się ze monoblocki HB/Astra są dla anten 75/85 cm.Czy mój talerz już jest za duży do monoblocku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziękuję za szybką odpowiedź, a jaki waszym zdaniem konwerter (Twin Monoblock) nailepiej współpracowałby z czaszą 115 cm? Chodzi mi o to, aby miał jak największy zakres obsługiwanych częstotliwości/polaryzacji, czyli żeby można było odbierać za jego pomocą jak najwięcej kanałów.

 

Ps. Jeśli może mieć to jakiś wpływ na dobór odpowiedniego konwertera, to obecnie używam tunera Inverto PVR 7000, (który ma funkcje nagrywania dwóch programów,a trzeciego oglądania.)

 

Pozdrawiam

Z góry dziękuję za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres obsługiwanych częstotliwości i polaryzacji to każdy monoblock twin dostępny na rynku ma taki sam.

 

Sam sens zakupu pod 115cm poddaję pod poważną wątpliwość. Słusznie zauważono wcześniej, że Monoblocki są do anten 75-85cm. Monoblock to zwarta konstrukcja. Nie da się zmienić rozstawu LNB, bo są zalane w jednej obudowie. Rozstaw jaki jest prawidłowy dla 80cm nie jest prawidłowy dla 115cm. O ile sygnał z Hot Bird-a (tj. z głównej pozycji) będzie OK, o tyle z Astry nie i wcale nie jest powiedziane, że będzie taki jak na 90cm. LNB z Astry będzie patrzył na złe miejsce w czaszy. Równie dobrze sygnał z Astry może być słabszy jak na 60cm, a nawet nienadający się do odbioru.

 

Oprócz tego piszesz, że masz obrotnicę. Obrotnica jest obsługiwana przez komendy DiSEqC, ale Monoblock ma w sobie także DiSEqC.

 

Moim zdaniem zakup Monoblocka w Twoim przypadku to zły pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego piszesz, że masz obrotnicę. Obrotnica jest obsługiwana przez komendy DiSEqC, ale Monoblock ma w sobie także DiSEqC.

 

Niestety, mój Inverto pvr7000 nie współpracuje dobrze z obrotnicą (tak jak już kiedyś na tym forum pisałem). Działał tylko OK przy pierwszym oprogramowaniu, przy kolejnym uaktualnieniu (z satelity) tej "współpracy" można powiedzieć zaprzestał, antena zmienia swą pozycję tylko przy wchodzeniu do katalogu multimediów.

 

Hmm...skoro kilka osób pisało że można używać tego Twin Monoblocka przy czaszy 115, to mam pytanie: Czy ktoś faktycznie z takiej opcji korzysta? bądź widział "w realu" jej funkcjonowanie? - Jeśli odpowiedź na któreś z pytań jest tak, to jaki jest odbiór z obu satelitów?

 

Z góry dzięki za wasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci odpowiem trochę pokrętnie.

Możesz sobie założyć dowolny konwerter do dowolnej anteny, nikt Ci nie będzie tego zabraniał. Pamiętaj tylko, tak jak już napisał @Mr. Orbita, popularne monobloki 6° są budowane do anten ~80cm. Na większej antenie będzie to mniej stopni, na mniejszej antenie więcej stopni.

Podzielam zdanie @Mr. Orbita, lepiej wykonać zeza.

W racając do Twoich pytań: nie korzystam z takiej opcji, nigdy nie widziałem aby coś takiego poprawnie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja też spytam "pokrętnie " :)

 

Jaka odległość w (stopniach/cm) była by "zalecana" w rozstawie konwerterów w układzie Twin Monoblock, tak aby ten Twin był przystosowany do tej (anteny) 115cm ??

 

Hmm...przecież (o ile się nie mylę) można by taki konwerter spróbować (znając odpowiednie parametry) samodzielnie "zmodernizować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie przejdzie. Monoblocka nie da się zmodernizować - popierami pittera, jak zajrzysz do środka, to się ciężko zdziwisz ;) Zacząć trzeba od tego, że pod wierzchnią plastikową obudową jest zwykle druga, szczelna metalowa konstrukcja.

 

Czemu to ma być koniecznie monoblock? Przecież monoblock to jest niemal to samo co dwa konwertery + przełącznik (w monoblocku oczywiście też jest przełącznik). W praktyce jedyna namacalna różnica, to fakt, że przy zezie jest więcej kabelków. Jak na jedno wychodzi, to po co przepłacać? ;) Ale i tak zez = przypuszczalnie rezygnacja z obrotnicy (tak naprawdę wiele zależy od odbiornika, czy da radę odseparować DiSEqC 1.0 od 1.2; wprawdzie jak piszesz ona Ci nie działa, ale dla jasności wspominam o tym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ok, to ja też spytam "pokrętnie " :)

 

Jaka odległość w (stopniach/cm) była by "zalecana" w rozstawie konwerterów w układzie Twin Monoblock, tak aby ten Twin był przystosowany do tej (anteny) 115cm ??

 

Hmm...przecież (o ile się nie mylę) można by taki konwerter spróbować (znając odpowiednie parametry) samodzielnie "zmodernizować".

 

 

Konwerter konwerterowi nie równy!!!! Bywa i tak, że dokładnie takie same dwa LNB inaczej działają!!! Oprę się na przykładzie Sharpów. Umieszony w czaszy jeden LNB dokładnie w tym samym miejscu pokazuje BER przy Skesie około +5C 3.3E-2 gdy drugi przy tym samym SKESie pokazuje 1,8-1,9E-2 i pomaga mu SKES +6,5C (prcyzja) by osiągnął taki sam BER jak jego kumpel... Jeśli chodzi o monoblocki, to tak jak już kiedyś wspomniałem.... Badziew! LNB wyprofilowane pod z góry określoną antenę ( mogli by chociaż na naklejkach pisać po jaką????? czaszę to robili , choć by notka 80x75+5) czyli wymiary i głębokość tłoczenia anteny... Było by naprawdę łatwiej to dobrać pod konkretną czaszę... Nie raz widziałem monoblocka w antenach Triaxa TD88 (100cm) Gdzie tu sens i logika??? Jaka odległość???? Takie parametru nikt a nikt Ci nie poda... no może jedynie instalatorzy z wieloletnim doświadczeniem lub instalatorzy z Hollexu lub Dipola... Tam testowali masę tego sprzętu i mają wiedzę z praktyką... Zapomnij, że sprzedawca dobierze Ci LNB!!! On ma tyle pojęcia o elektronice co nasz Prezydent o polityce

 

Druga sprawa...

MonoBlocka pod 115cm nie znadziesz w Polsce!!!!!!!! Zakładam się o litra że nie ma!!! Producenci widzą jaki jest odsetek klientów którzy posiadają takie kolosy jak 115cm za oknem! Jest ich mały %

LNB takie profilowane są pod anteny najczęściej 70-90cm MAX!!! dlatego, przy 115cm wyprofilowanie promiennika dla np. Astry będzie już złe! LNB będzie patrzył za wąsko, i tracisz na sygnale... efekt sygnałowy taki sam jak w antenie 70-80cm

dlatego, najlepszym rozwiązaniem jest diseQ i ZEZ... Tam regulujesz co chcesz....SKEZ, zbliżenie itp. itd.

BER w takim zestawieniu będzie o wiele lepsze jak w monoBlocku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter konwerterowi nie równy!!!! Bywa i tak, że dokładnie takie same dwa LNB inaczej działają!!! Oprę się na przykładzie Sharpów. Umieszony w czaszy jeden LNB dokładnie w tym samym miejscu pokazuje BER przy Skesie około +5C 3.3E-2 gdy drugi przy tym samym SKESie pokazuje 1,8-1,9E-2 i pomaga mu SKES +6,5C (prcyzja) by osiągnął taki sam BER jak jego kumpel...

Jak już zahaczyliśmy o to... nie zawsze podziałka na obudowie musi się zgadzać ze "stanem faktycznym", czyli wskazywać dokładnie "antenki" w falowodzie. Dobrze to było widać w Maximum (model V-1 zdaje się), który miał przeźroczystą "pokrywkę", różnica między wytłoczoną podziałką na obudowie, a rzeczywistym ustawieniem konwertera to było jakieś 1-2 stopnie.

Takie przeźroczyste "pokrywki" to świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę, i przyznam... że podziałki takie są, bo, pewnie INNI mają i trzeba nadrukować... W większości przypadków SKES regulowany na oko za pomocą podziałki jest błędny... bo na mierniku wyłazi inaczej (czyli, ustawione na podziałce OK w rzeczywistości jest ZŁE)... Testuje teraz Twina w czaszy Triaxa100 ( jakiś SHARP bardziej NN) i według podziałki, to SKES dla HB 13,0E mam.... +11...12stopni.... czyli o conajmniej 5-6 za wiele... a jak ustawię go na +5 to miernik pokazuje BER 4,5-5E-3 gdy jest na +10 (naprawdę ostro skręcony) to BER spada do 1,0E-2

 

a tak już przy okazji, konwerterów TWIN Sharp, to powiem szczerze, to jest SZAJS!!! Zrywa transmisje HD...

w porównaniu z Golden Interstarem 0,2dB (Gold Edition) to Sharp kwalifikuje się na śmietnik! SHARP strasznie pływa pow. 11800... ANtena nieruchoma, naprawdę z głową ustawiona , a tu patrz, SHARPIk pokazuje ceregiele... Bez powodu pojawia się kratka na ekranie... od czasu do czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ustawię go na +5 to miernik pokazuje BER 4,5-5E-3

gdy jest na +10 (naprawdę ostro skręcony) to BER spada do 1,0E-2

:shock:

Jeśli wartości są dobrze podane to przy skręceniu +5 wartość BER jest lepsza.

Przy +10 rośnie.

Wykładnik (exponent) jest różny o rząd wielkości i mantysa nie ma decydującego znaczenia przy porównywaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pfuuuu .... kalkulator mi padł

na odwrót było z tym BER

ale wtopa

he he

(wczorajszy smirnoff jeszcze działa...)

 

 

jak ustawię go na +5 to miernik pokazuje BER 1,0-E-2

gdy jest na +10 (naprawdę ostro skręcony) to BER spada do 4,5E-3 tak miało być :D:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Pojawił się dość ciekawy konwerter tj. Dual Single Cabletech, szkoda tylko, że to nie jest twin :(:(:(... ciekawe czy wypuszczą takiego w wersji twin - jak dla mnie pod czasze 115 byłby wtedy idealnym rozwiązaniem.

 

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/mo ... -cabletech

 

Co sądzicie o tym konwerterze??? (w/g mnie dość ciekawie to wygląda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...