Skocz do zawartości
  • 0

Sprzęt do Cyfrowego Polsatu + TNK na dwa satelity


drozol
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Otóż posiadam u siebie i u rodziców dwa dekodery echostar dsb-616, z antenami oraz konwerterami dołączonymi do tego zestawu (anteny chyba 70 (jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi) – zestaw był kupowany dwa lata temu jak wszedł pakiet mini). W tej chwili w obu miejscach chciałbym podłączyć drugi dekoder TNK. U rodziców chciałby dodatkowo od wykonać instalację do podłączenia jeszcze jednego dekodera ( w sumie trzech). Przy okazji tej przeróbki chciałbym też zainstalować zeza do odbioru programów z astry. W związku z tym mam kilka pytań:

 

1.Czy na polsatowych (70cm) można zainstalować monoboloki (moja lokalizacja okolice Gdańska i Lęborka) – czytałem, że do monobloków wskazane są anteny 80-90cm.

2.Czy lepiej zastosować monoblock twin w jednym czy dwa twiny w układzie „zeza” ?? Zaznaczam, że anteny instalowałem sam i raczej nie będę nikogo zatrudniał w związku z tym co łatwiej zrobić – zeza czy układ z monoblokiem ???

3.Jaki dekoder do TNK polecacie czy ten TECHNISAT jest OK ?? Czy np. LINBOX 7818 byłby lepszy.

4.Czy jeśli wybrał bym tuner LINBOX 7818 z funkcją PVR to aby oglądać i nagrywać jednocześnie muszę podłączyć dwa kable do tunera ??

 

Zaznaczam, że nie jestem maniakiem telewizji i to co oferuje pakiet mini jest dal mnie wystarczające, stąd nie bardzo chciałbym inwestować w tunery oraz inne bajery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1. Dobrze czytałeś, monoblocki są szykowane pod anteny 80-90 cm.

2. Jeżeli chcesz podłączyć trzy tunery pod jedną antenę satelitarną, należy zastosować konwerter "Quad". Jeżeli chciałbyś, aby wszystkie trzy tunery odbierały sygnał z Astry, to trzeba takich dwóch konwerterów i trzy przełączniki DiSEqC 4/1. Możesz zdecydować się na dwa konwertery typu "Twin", jeżeli nic by nie stało na przeszkodzie, by ten trzeci odbiornik był podłączony przez przelotkę od jednego z tunerów, wtedy też trzeba by dokupić dwa przełączniki DiSEqC 2/1. W tym przypadku jeden z tunerów miałby dostęp tylko do jednego satelity, no i koniecznie tylko jeden z nich mógłby być włączony, drugi musialby pozostawać w trybie "Stand-by". Trzeci działałby niezależnie. Monoblock odpada, na antenie CP nie spełni Twoich oczekiwań.

3. Technisat jest OK, ale skłaniałbym się w kierunku Linbox'a. Wiadomo, sprzęt bardziej rozwojowy i więcej na nim w przyszłości będziesz mógł odebrać z Pay TV.

4. Zdaje się, że nie, ale ręki nie dam. Musiałby to ktoś jeszcze potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...