Skocz do zawartości
  • 0

TNK na obecnej sieci + naziemna.


kamoreks
 Udostępnij

Pytanie

Witam, w obecnej chwili mam instalację naziemną i satelitę PACE 200. W tej satelice mam jakby modulator z wejściem ARIAEL.

antenainstxa8.th.jpgthpix.gif

 

Chce zamiast tej anteny wstawić Telewizję na Kartę z tym odbiornikiem seryjnym model S2. Tylko potrzebny mi będzie chyba taki modulator tak ?

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=34&id=613

 

Czy jeżeli z tego odbiornika S2 podłącze SCARTEM do tego modulatora. I z obecnej instalacji naziemnej w miejsce ARIEL tak jak jest to teraz. To czy będzie wszystko działało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z anteny naziemnej odbierasz określone kanały, przepuszczasz sygnał przez tuner satelitarny, dodatkowo w tunerze jest dołączony jakiś inny (TVN?) i całość trafia na rozgałęźnik i odbiorników. Tak? W tej instalacji zmieni się tylko tuner, cała reszta "ideologii" zostaje taka sama.

 

Proponuje wstawić wspomniany wcześniej tuner z modulatorem, wyjdzie taniej i wygodniej niż Technisat (ten od TNK) + zewnętrzny modulator.

 

"CH 1 ,2 3 ... 61 na modulatorze" jak to mówisz to informacja na którym kanale UHF swój sygnał emituje modulator, można go dowolnie zmieniać (znaczy na tyle, na ile pozwala modulator). W tunerze analogowym, przy gniazdach TV masz "pokrętełko" którym ustawiasz, na którym kanale UHF jest widoczny sygnał z tunera. Przy tunerach cyfrowych robi się to z poziomu menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proponuje wstawić wspomniany wcześniej tuner z modulatorem, wyjdzie taniej i wygodniej niż Technisat (ten od TNK) + zewnętrzny modulator.

 

"CH 1 ,2 3 ... 61 na modulatorze" jak to mówisz to informacja na którym kanale UHF swój sygnał emituje modulator, można go dowolnie zmieniać (znaczy na tyle, na ile pozwala modulator). W tunerze analogowym, przy gniazdach TV masz "pokrętełko" którym ustawiasz, na którym kanale UHF jest widoczny sygnał z tunera. Przy tunerach cyfrowych robi się to z poziomu menu.

 

Jestem kompletnym laikiem w sprawach TV. Więc, czy ten modulator co podałem i ten tuner od TNK będą OK działały ze sobą?

I czy będe miał tak jak teraz, że programy z anteny naziemnej będe mógł dowolnie przełącząć miedzy kanałami na różnych TV. Czyli na TV1- TVP a na TV2 - TVP3. I sygnał z TNK będzie taki sam w każdym TV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...