Skocz do zawartości

TVN Meteo


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciek z media2 marny, taki nieporządek tam w komentrzach (żeby nie powiedzieć [beep] :lol: ), że radziłbym poczekać.

 

Utrzymanie TVN Meteo wcale nie musi być drogie. Prezenterzy ci sami co w TVN-ie, pracownicy pewnie tez. Oprócz kosztów wynajmu transpondera itp., dochodzi obsługa studia, kamer, grafika (bo ktoś musi siedzieć nad tym przez cały czas)... trochę "mało" tych wydatków ;D Na pewno mniej niż w TVN Warszawa. Choć z drugiej strony, i to może być zbyt dużym obciążeniem.

 

Z drugiej strony, niby pogodowy kanał TVN-u miał otrzymać 11 czerwca nową strone internetową. Czyli ktoś się interesuje tym projektem. Zmiany zapowiedziano na obecnej stronce - jednak info teraz wyparowało ;D Opóźnienie w pracach, a może coś grubego się szykuje? Kto wie. Optymizm przed likwidacją TVN Meteo radzę jednak zostawić na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN Meteo od początku istnienia był oferowany jako pakiet wspólnie z TVN 24, a że wystartował znacznie później to i zasięg jest nieco mniejszy...

Faktem jest ze jest to niszowy kanał ale lepszy od raczkującej za czasów Wizji TV autorski projekt Wizja Pogoda (dzieląca czas z Travel Channel) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uatrakcyjnił "TVN Meteo" o jeszcze większą liczbę programów podróżniczych. Dobrym krokiem było wrzucenie do ramówki programu "Kobieta Na Krańcu Świata", ale dałbym takich programów jeszcze więcej, w tym np. cykl prezentujący szczegółowo polskie miasta, takie jak np. Sandomierz, Ciechocinek, Malbork itp. Każdy odcinek tego cyklu sponsorowałoby dane miasto, a prowadzącym mógłby być Bartek Jędrzejak, który podróżuje dużo z ekipą "Dzień Dobry TVN", ale właśnie mogliby na takich wyjazdach robić dodatkowo taki program dla "TVN Meteo".

 

Przydałby się też jakiś program popularno naukowy robiony w stylu kącika o tej tematyce, który kilka razy pojawił się ostatnio w weekendowych wydaniach "Dzień Dobry TVN".

 

Dodatkowo dla jeszcze większego spopularyzowania "TVN Meteo" dałbym wybrane wcześniejsze odcinki takich programów jak "Encyklopedia Pogody", czy "Cegiełka Zdrowia" na antenę głównego "TVN", co też pomogłoby urozmaicić ramówkę tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wysoka oglądalność zależy od punktu widzenia. W miarę świeża informacja mówi o udziałach sięgających 0,11% - http://www.tvn.pl/grupatvn/advertising/252/news. Niby rośnie, ale ciekawi mnie, jak ten procent jest rozłożony godzinowo. Nie wyobrażam sobie, by np. o 8:00 osiągano choćby 0,05%.

 

Z drugiej strony nigdy nie widziałem innych danych - chociażby średniego czasu oglądania TVN Meteo przez jednego widza. Osiągnąłby chociaż z 30 minut dziennie :lol: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nigdy nie widziałem innych danych - chociażby średniego czasu oglądania TVN Meteo przez jednego widza. Osiągnąłby chociaż z 30 minut dziennie :lol: ?

Osiągnąłby. Ja ktoś włączy na pogodę i Kobietę na krańcu świata np. o 11:00 to co najmniej jeden widz będzie oglądał kanał przez 30 minut. Dodam że sporo osób ogląda na tym kanale Kosmicę TV (12-14) i Wieczór meteo (21-23), więc osiągnięcie 30 minut w porównaniu do tych dwóch programów to pestka. Ja sam wczoraj oglądałem Wieczór Meteo dla widoku i głosu pogodynki - Weroniki Diallo (na antenie była tylko o 21.00, 21.15, 21.30 i 22.00 przez 2 minuty, a wydanie z 21:15 to jej 10 minutowy program Raport Meteo).

 

Dodam że info o zakończeniu nadawania kanału 1 lipca to wymysł dzieci z niebieskiego portalu. Kanał ma się dobrze. Ponadto ruszyła sprzedaż czasu antenowego na lipec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalność TVN Meteo nie ma większego znaczenia, jest ważna tylko dla garstki reklamodawców. Kanał jest robiony tanim kosztem, bo nie potrzeba tutaj wielu pieniędzy - zaplecze techniczne i tak już jest, studio także. Miejsce na transponderze nie kosztuje, ponieważ niezależnie od ilości kanałów emitowanych na nim, ITI uiszcza te same opłaty za całość. Kanał zarabia od tzw. "gniazdka" więc wszyscy płacimy za niego tyle samo - zarówno sieciom kablowym jak i platformom cyfrowym. Nie ma tu walki o widza, o udziały w prime-time. Po prostu zapchajdziura, która i tak się sprzeda - bo pogodę można obejrzeć o różnych godzinach. To samo jest z Mango24, z tą różnicą, że w tym przypadku nadawca sam płaci operatorom za miejsce w pakietach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nigdy nie widziałem innych danych - chociażby średniego czasu oglądania TVN Meteo przez jednego widza. Osiągnąłby chociaż z 30 minut dziennie :lol: ?

Chyba nie oglądasz tego kanału. Czasem po włączeniu na ten kanał musze właśnie z 30 minut poczekać na prognozę pogody dla Polski. Już szybciej sprawdzę ją przez np. telegazetę TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie "TVN Meteo" mógłby być spokojnie emitowany "FTA" i tak chyba jest z podobnymi kanałami na świecie, bo przecież nie ma tam żadnych programów licencyjnych, ale od początku został on pomyślany niestety jako "gratis" do "TVN 24" ("gratis" nie dla widzów, a sieci kablowych i platform, żeby było jasne :D ), więc na zmianę nie ma co liczyć...

 

Właśnie, dalej jest tak, że "TVN Meteo" jest "gratisem" do "TVN24", czy teraz "kablówki" i platformy muszą za niego płacić osobno???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym nie liczył na odkodowanie TVN Meteo, sam kanał najgorszy nie jest, ale jakoś nie przyciąga uwagi. Wyniki oglądalności na pewno nie będą porażające dla tego kanału bo i tematyka poruszana na łamach tego kanału jest mało interesująca dla przeciętnego widza w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Jak chcą już wróżyć, to niech wywróżą pogodę długoterminową, może się sprawdzi :mrgreen:

O! To byłby dobry pomysł! :P Chociaż przez dwie godziny o pogodzie wróżyć to trochę za dużo, ale we wstępie można by ten temat poruszyć. Dodajmy do tego wierzenia ludowe, przysłowia związane z pogodą czy prognozy górali i mamy niezły rozwój ramówki stacji - tak trochę z przymrużeniem oka, ale widzów powinno zadowolić - tym bardziej, że teraz chyba jest to modne. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...