Skocz do zawartości

TVN Meteo


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kanał jedyny w swoim rodzaju, istnieje już dłuższy czas, a dopiero został wątek założony. Czy tylko pitter odczuwał brak tego kanału na forum :?:8)

karol91 Znaczna część ramówki, to także pogramy typu Maja w ogrodzie. Ja czekam na TVN Meteo HD :wink: , nie tylko aby widzieć ładne prezenterki w HD, ale także, aby oglądać tego typu programy przyrodnicze w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to powinni nadawać w panoramicznym formacie nie zeby było widac czarne pasy. To samo z tvn turbo tez powinni nadawc panoramicznie a nie z pasami. A co do TVN Meteo HD to mogli by taki zrobic w koncu powinno w Polsce i nie tylko HD byc standardem a nie jak to sobie CP i C+ kaza placic za ogladanie kanału HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekb1976 - nie, kurcze, nie miałem gdzie napisać o swoim spostrzeżeniu. Z lekka się zdziwiłem, że jeszcze nie ma takiego wątku. :)

 

TVN Meteo - to teoretycznie "łatwy kanał" do wprowadzania formatu 16/9, przecież sporo materiału jest "świeża" lub na żywo. Teoretycznie tylko wymiana sprzętu wchodzi w grę. Podobnie jest w przypadku TVN24.

 

Najwyższy czas na 16/9 w polskiej telewizji! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN Meteo - to teoretycznie "łatwy kanał" do wprowadzania formatu 16/9, przecież sporo materiału jest "świeża" lub na żywo. Teoretycznie tylko wymiana sprzętu wchodzi w grę. Podobnie jest w przypadku TVN24.

Jakiego sprzętu? Kamery na 100% obsługują format 16/9, a dla urządzeń obrabiających obraz jest wszystko jedno. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TVN Meteo to przejście na emisję w 16:9 jest najłatwiejsze bo wystarczy jedynie dostosować mapy do tego formatu :) TVN24 (co prawda wątek nie dotyczy tego kanału, ale napiszę) ma większe problemy, bowiem przechodził ostatnio wymianę całego sprzętu. Teraz zbierane są materiały zrealizowane w tym formacie aby w przyszłości zminimalizować ilość przeskalowanych fragmentów nagrań lub co gorsza materiałów z czarnymi pasami po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN24 (co prawda wątek nie dotyczy tego kanału, ale napiszę) ma większe problemy, bowiem przechodził ostatnio wymianę całego sprzętu. Teraz zbierane są materiały zrealizowane w tym formacie aby w przyszłości zminimalizować ilość przeskalowanych fragmentów nagrań lub co gorsza materiałów z czarnymi pasami po bokach.

Nie wyobrażam sobie takiej emisji w 16:9. Ależ to by było wkurzające. Nawet wtedy, kiedy tych pasków pionowych i poziomych byłoby jak najmniej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, ale wygląda to na testy 16:9. Po prostu nie ma tu jeszcze WSS, więc wygląda to tak, jak wygląda powyżej ;]

Zupełnie nie wiem co przedstawia twój screen. To jest zdjęcie z telewizora, zrzut z karty telewizyjnej lub satelitarnej? Piksel pikselowi nierówny, tzn. na monitorze komputerowym zawsze jest kwadratowy, a na telewizorze panoramicznym już nie.

 

PS. Mango na nSport jest w 16:9 :)

Chyba tylko naciągnięte do 16:9, tak jak na TV Silesia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zdjęcie z telewizora, zrzut z karty telewizyjnej lub satelitarnej?

Chyba mnie nie rozumiesz... Tak jak wygląda ten screen, tak wyglądało to wtedy na telewizorze 4:3. Screen jest z karty TV. Wiesz co to w ogóle WSS? :woot:

 

Chyba tylko naciągnięte do 16:9, tak jak na TV Silesia.

I tu kolega jest w błędzie, polecam nSport w godzinach około północy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie rozumiesz... Tak jak wygląda ten screen, tak wyglądało to wtedy na telewizorze 4:3. Screen jest z karty TV. Wiesz co to w ogóle WSS? :woot:

No właśnie w tym rzecz, że nie rozumiem, bo zamieściłeś jakiś obrazek i nie wiadomo właściwie co on przedstawia: czy to zdjęcie telewizora panoramicznego i tego, jak to się na nim wyświetlało (wtedy to żaden brak WSS, tylko ustawienie pillarboxu na 16:9), czy zrzut z karty satelitarnej na komputerze (wtedy kanały panoramiczne mają identyczne rozmiary w pikselach jak te w 4:3 i nie sposób rozróżnić). Co to WSS mniej więcej wiem (specjalistą nie jestem), dlatego mi to nie pasowało. Jeśli to zdjęcie z telewizora 4:3, to pasowałoby napisać przy jakim ustawieniu tunera: obcinania boków, wyświetlania letterboxu czy ściśnięcia wszystkiego na jeden ekran.

 

I tu kolega jest w błędzie, polecam nSport w godzinach około północy.

Niestety w tak późnych godzinach nie mam dostępu - sklep nie jest tak długo czynny, a sam zrezygnowałem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zdjęcie z telewizora 4:3, to pasowałoby napisać przy jakim ustawieniu tunera: obcinania boków, wyświetlania letterboxu czy ściśnięcia wszystkiego na jeden ekran.

Ok, łopatologicznie:

Tego screena zrobiłem za pomocą karty telewizyjnej. Kanał był nadawany w 4:3 - czyli tak jak wygląda na zamieszczonym przeze mnie screenie, tak był nadawany. Obraz z Mango, czarne pasy po bokach - wszystko to było nadawane. Rozumiesz?

Wyobraź (przypomnij) sobie reklamy na nSport (zwykłe reklamy TV). I jak jest większość nadawana? Z czarnymi pasami bo lewej i prawek stronie. Więc to samo mamy tu, na TVN Meteo, tyle że nie ma flagi WSS - więc obraz rozciągnięty jest na full.

 

Inaczej wytłumaczyć nie umiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak Ci trudno przetłumaczyć? Nikt nie napisał, że jest oczywiste, że TVN Meteo przygotowuje się do emisji w 16:9. Jedynie materiał Mango był do tego przystosowany, jednak stacja nie miała możliwości technicznych (najwidoczniej) by go wyemitować w panoramie. I nie przeżywaj tak, że TVN24 nadaje w panoramie tylko w swojej kablówce, bo o tym już było mówione od dawna, w dodatku sam o tym pisałem, a Ty teraz zachowujesz się, jakbyś sam tą informację wypuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj chłopie spokój. Nikt nie napisał, ale to jest oczywiste, bo jeśli TVN24 przechodzi, to TVN Meteo i CNBC Biznes również muszą. Normalna kolej rzeczy. TVN Meteo nie miał możliwości wyemitowania? To znaczy, że mają gorszy sprzęt od TV Biznes? Raczej nie. A jeśli chodzi o TVN24 w 16:9 w kablówce - najlepiej podpisz się pod tą informacją rękami i nogami, albo od razu zastrzeż znak towarowy. Nie ma "kto pierwszy ten lepszy", bo to są informacje ogólnodostępne dla wszystkich, a że akurat ty napisałeś o tym najwcześniej na forum, to nie znaczy że jako jedyny dostrzegłeś na ekranie swojego telewizorka, bo raczej nie pracujesz w TVN24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...