Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I oby się spełniło ostatnie zdanie

Cytat

W przyszłym roku cały MUX-8 może zostać przeniesiony do pasma przewidzianego dla MUX-5 w zakresie UHF.

 

Po propozycji byłego przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witolda Kołodziejskiego sprawę analizuje UKE. Wówczas pasmo MUX-8 trafiłoby na potrzeby cyfryzacji radia i posłużyłoby kolejnym multipleksom DAB+.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pablo21 napisał(a):

No a gdzie by mogły by się pojawić jak nie tam. 

 

To było wiadome. Ale w tym momencie dostaliśmy odpowiedź potwierdzająca fakt, że TVP może opuścić MUX 8. Informacja mówi, że przygotowali już miejsce, a nie jak to zazwyczaj się dzieje "Narazie nie komentujemy tej sprawy". 

 

32 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie sprawdzi się. Autor artykułu jest zbyt wielkim optymistą. Na MUX8 obowiązują umowy z nadawcami komercyjnymi do 2030 roku, a Emitel już wnioskuje o zmianę rezerwacji, na możliwość uzupełnienia MUX kanałami komercyjnymi, gdyby TVP z niego wyszło. 

 

I to jest bardzo dobra informacja! Dlaczego mamy tracić pasmo przeznaczone dla NTC? 3 nowe kanaly na MUX 8, możliwy 1 nowy kanal na MUX 1 i cały multipleks 5 (pewnie 8 miejsc). Będzie ciekawie! Teraz tylko musimy czekać na konkursy! :D

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknął mi MUX8 (tvp kultura, metro,zoom) na antenie telmor 345.

Obiekt nadawczy:Szczecin / Kołowo

Kanał nadawczy:6 (184.5 MHz)

Moc ERP:20 kW

Polaryzacja:pozioma

Wys. anteny:223 m (n.p.t.)

Odległośc od nadajnika:24 km

 

Czy ponownie ustawiać antenę ?  

Edytowane przez Darek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu na przedłużenie umowy zostało coraz mniej, a my jak narazie nie słyszymy o rozmowach  dotyczących jej podpisania. Tak więc teoria, o zagraniu negocjacyjnym według mnie, jest coraz mniej prawdopodobna. :)Chociaż ostatnio TVP zdecydowała się rozpocząć negocjacje w ostatnie możliwe dni. Ciekawe czy nabór na trzy kanały do MUX 8 zostanie jeszcze ogłoszony w tym roku? ;)

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwa, dalsza historia. Chociaż mam nadzieję że się nie sprawdzi. Wedlug mnie MUX 8 powinien zostać w VHF. 

 

 

Czyli jeżeli MUX 8 stanie się MUX 5 to konkurs odbędzie się na 4 kanaly, a nie na 3. Ale z drugiej strony też warto na to popatrzyć. Jeżeli MUX 8 pozostanie w VHF, a MUX 5 wystartuje jako oddzielny multipleks to konkurs odbędzie się na 3 kanaly dla MUX 8 + 8 kanałów dla MUX 5 = 11 nowych kanałów w NTC. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że MUX 8 powinien przejść na DVB T2, w tym samym terminie co MUX 3, ale pozostając w VHF! Ewentualnie, bez zmiany standardu nadawania dużo też dałoby, nadawanie kanałów w tym MUXie w taki sposób, jak nadawała Antena HD w DVB T, czyli w niepełnym Full HD.

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbyt dużo nowych kanałów bym nie liczył. Najbliższy rok-dwa lata będą pod hasłem cięcia kosztów, a potem co może być to już osobna historia.

 

Przy okazji warto przypomnieć wyniki ankiety serwisu DVBT2wPolsce.pl
https://dvbt2wpolsce.pl/wiecej/ankieta-dvb-t2-podsumowanie

 

Zacytuję tutaj z moimi dopiskami:

Cytat

Jakie nowe bezpłatne kanały telewizyjne chciałabyś/chciałbyś w naziemnej telewizji cyfrowej?

35,3% - Polsat 2
30,2% - Stars TV [mój dopisek - też bym chciał]
28,4% - TVS (TV Silesia)
24,7% - wPolsce.pl
24,2% - TVP Polonia [mój dopisek - już jest w NTC]
23,3% - 4FunTV
17,2% - Red Carpet TV
15,3% - GOLD TV
14,9% - 4Fun Dance
14,9% - TBN Polska
12,1% - Power TV
11,2% - 4Fun Kids
5,1% - TV Okazje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wydaje mi się, że do ewentualnych konkursów NTC zgłoszą się:

- Telewizja Polsat

- Warner Bros Discovery 

- MWE

- Red Carpet 

 

Możliwe że ATM, Kino Polska, WP, Telewizja Puls.

Wedlug mnie będzie kilka niespodzianek.

 

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w MUX 8, chociaż nigdy nic nie wiadomo. Jak był konkurs na miejsce w MUX 1 to Discovery (obecnie: Warner Bros Discovery) zgłosiło się z kanałem DMAX, pomimo że w MUX 8 już mieli Metro. Patrząc jednak na ofertę FTA z zagranicy ja liczę na coś w stylu HGTV, ponieważ na samo HGTV nie liczę, że względu na obecność w płatnych pakietach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale właśnie i za granicą i w Polsce ramówka tych kanałów jest taka sama albo bardzo podobna, ale za granicą wszystko może być FTA, a w Polsce wszystko zakodowane 

Może najbliższe konkursy na kanały do NTC coś zmienią. 

 

Do możliwych zmian na MUX 8 został tydzień!

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...