Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.07.2024 o 06:43, dvbtowiec napisał(a):

Jeśli mieliby nic nie płacić, dziwię się wPolsce24 czemu nie korzysta z planszy, dziwię wszystkim startującym dotychczas nadawcom że nie korzystali z plansz przed startem kanałów.

 

Dlatego że są równi i równiejsi. Republika należy do tych drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

To że jest to kwestia kilku kliknieć można się domyśleć. Nadal pozostaje otwarte pytanie ile to kosztuje nadawcę, bo Emitel tego charytatywnie nie robi, a gdyby robił to inni nadawcy startujący w dowolnym MUX od początku uzyskania koncesji postępowaliby podobnie, a jak wiemy tak nie było nigdy. 

 

Czy nigdy w swoim życiu nie dostałeś do zakupu gratisu? Czy wtedy też się zastanawiasz ile to kosztowało sprzedającego?

Zwykła umowa emisja planszy to bonus i już, tak trudno załapać?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, support458 napisał(a):

Zwykła umowa emisja planszy to bonus i już, tak trudno załapać?

Republika jak tylko dostała koncesję to od razu uruchomiła planszę tak jakby uruchomiła normalny kanał. Republika za emisję tej planszy zapłaci tyle, ile za każdą emisję. Dla Emitela emisja to emisja, a przynajmniej powinno tak być. Jak jest inaczej, to się mocno zdziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Paweł 68 napisał(a):

Znaczy że nie zapłacili, zapłacą to będzie emisja. 

Coś tu ni gra. "Jak zapłacą to będzie emisja". A emisja właściwie już jest. Na zasadzie jakiego układu nadają tą planszę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem tu nowy. Mam kilka pytań. Czy RTCN w Raszynie nadaje MUX 8 bo gdy czytam informacje na temat a to każde źródło podaje co innego? A jeśli nie czy jest w planach? Druga sprawa: czy do odbioru MUX 8 potrzebna jest specjalna antena? Jak sprawdzić czy posiadaną antena jest zgodna z MUX 8? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na pierwsze pytanie znajdziesz na tej mapce https://emimaps.emitel.pl , jest na niej lista wszystkich nadajników.

Co do MUX8 tak jest to inne pasmo VHF i najlepiej mieć osobną antenę. Ale wiele zależy od lokalnych warunków odbioru. Czasami udaje się odebrać na antenie na pasmo UHF jeśli pokrycie sygnałem jest duże, wówczas w tej antenie wystarczy zmienić symetryzator na szerokopasmowy aby polepszyć odbiór MUX8.

Są także anteny combo, ale także nie wszędzie się sprawdzają, ze wzgl. na to iż większość z nich nie ma zbyt dużego zysku własnego.

Godzinę temu, Tomekrn napisał(a):

Jak sprawdzić czy posiadaną antena jest zgodna z MUX 8?

W specyfikacji anteny. Ma oznaczenia pasm (kanałów na które jest przeznaczona). MUX8 to to pasmo VHF kanały od 6 do 12.

Czy odbierasz dotychczas takie kanały jak Metro, WP, Zoom, Nowa TV? Jeśli nie, to Twoja instalacja nie jest przystosowana do MUX8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Odpowiedź na pierwsze pytanie znajdziesz na tej mapce https://emimaps.emitel.pl , jest na niej lista wszystkich nadajników.

Co do MUX8 tak jest to inne pasmo VHF i najlepiej mieć osobną antenę. Ale wiele zależy od lokalnych warunków odbioru. Czasami udaje się odebrać na antenie na pasmo UHF jeśli pokrycie sygnałem jest duże, wówczas w tej antenie wystarczy zmienić symetryzator na szerokopasmowy aby polepszyć odbiór MUX8.

Są także anteny combo, ale także nie wszędzie się sprawdzają, ze wzgl. na to iż większość z nich nie ma zbyt dużego zysku własnego.

Dziękuję za odpowiedzi. Chciałbym odbierać kanały z MUX 8, nie mam tych kanałów, o których napisałeś, moja antena jest stara(ma już kilka lat i nie odbiera VHF). Na stronie, którą podałeś pokazuje mi najbliższy nadajnik oddalony o 43km z tym MUXem, znajduje się on na PKiN w Warszawie. Jaką antenę najlepiej kupić, do tego wzmacniacz? Czy w ustawieniach telewizora można znaleźć informację, z jakiego nadajnika(z jakiej miejscowości) obecnie odbieram kanały? Wydaje mi się, że jest to Raszyn, ale mieszkam na południe od Warszawy, a Raszyn i PKiN w Wawie mam prawie w tym samym kierunku.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Tomekrn napisał(a):

Jaką antenę najlepiej kupić, do tego wzmacniacz?

Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Każdy przypadek jest indywidualny, zależy od ukształtowania terenu, czy w pobliżu są przeszkody i można by tak długo.

Zacząłbym od combo, lub logarytmiczną. Prosta instalacja, jedna antena.

Wzmacniacz absolutnie nie, w ostateczności jeśli danym rejonie sygnał jest słaby.

Zamawiaj w sklepie gdzie będziesz mógł zwrócić jeśli antena się nie sprawdzi.

 

50 minut temu, Tomekrn napisał(a):

Czy w ustawieniach telewizora można znaleźć informację, z jakiego nadajnika(z jakiej miejscowości) obecnie odbieram kanały? 

Nie.

Jeśli nadajniki są prawie w tym samym kierunku to zmartwienia co do odbioru MUX8 raczej być nie powinno.

O ile znajdujesz się w zasięgu nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Każdy przypadek jest indywidualny, zależy od ukształtowania terenu, czy w pobliżu są przeszkody i można by tak długo.

Zacząłbym od combo, lub logarytmiczną. Prosta instalacja, jedna antena.

Wzmacniacz absolutnie nie, w ostateczności jeśli danym rejonie sygnał jest słaby.

Zamawiaj w sklepie gdzie będziesz mógł zwrócić jeśli antena się nie sprawdzi.

 

Nie.

Jeśli nadajniki są prawie w tym samym kierunku to zmartwienia co do odbioru MUX8 raczej być nie powinno.

O ile znajdujesz się w zasięgu nadajnika.

Dzięki. I już ostatnie pytanie:): czyli najlepiej kupić antenę bez wzmacniacza, a jeśli coś będzie nie tak to dokupić do niej wzmacniacz z zasilaczem, czy kupić antenę ze wzmacniaczem, ale nie podłączać zasilacza żeby nie uruchamiać tego wzmacniacza i tak sprawdzić? Tak jak pisałem mam 43km w linii prostej, po drodze raczej nie ma górek:)

4 godziny temu, Artur912 napisał(a):

najlepiej będzie logarytm

Lepiej logarytm niż combo? Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomekrn napisał(a):

moja antena jest stara(ma już kilka lat i nie odbiera VHF)

To że ma kilka lat nie oznacza że jest niesprawna. Jeżeli odbiera poprawnie mux-y z UHF, wystarczy dokupić do niej oddzielną antenę VHF (np. Link) i obie połączyć zwrotnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli emisja Eski Rock Warszawa jest nielegalna, ponieważ nadaje 90% ramówki jak zwykła Eska Rock.  Szkoda że Sobala dziś nie ma audycji, ponieważ dało by się pomagać widzom dostroić.

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię. Sprawdzaj posty, zanim je wyślesz. To polecenie.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...