Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Mr. Music napisał(a):

Wręcz przeciwnie. Wbrew śpiewce dawnego składu rady, że nie pociągną finansowo, radzą sobie już dekadę. Jak to możliwe?

Wystarczy mieć przychylny rząd i pieniądze będą płynęły szerokim strumieniem.

Cytat

„300 tys. to jest niespełna miesięczny budżet, którego my potrzebujemy. Na utrzymanie” – zastanawia się zakonnik.

„W sensie radia?”

„To jest prawie miesięczny budżet. Więc to jest... ”

https://oko.press/ziobro-rydzyk-roksana-wegiel-fundusz-sprawiedliwosci

 

Cytat

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało dane o kwotach dotacji oraz ich beneficjentach, które popłynęły z Funduszu Sprawiedliwości. Pierwsze z nich dotyczą realizacji zadań z zakresu przeciwdziałania przyczynom przestępczości w latach 2017-2023.

 

Od 2017 r. do końca 2023 r. otrzymała łącznie 14,3 mln zł na różne akcje, które miały dotyczyć "przeciwdziałania przyczynom przestępczości". 

 

Wśród fundacji, którym zakręcono kurek, znalazły się m.in. Fundacja Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka, która miała otrzymać ponad 7 mln zł do końca 2026 roku,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mateusz2006 napisał(a):

Czy we wrześniu Republika i wPolsce będą nadawać na MUX 8?

Pewnie najszybciej od września. 

Notabene, to znakomite informacje i dzień dla polskich mediów konserwatywnych! Dla mnie najlepsza że wPolsce wchodzi na MUX!

6 godzin temu, Adrian96 napisał(a):

Przynajmniej w końcu będzie wybór. Jeszcze się zdziwicie jak TV Republika i wPolsce osiągną znakomite wyniki oglądalności po wejściu na MUX-8. I ostrzegam. Jeśli będzie próba odebrania koncesjom naziemnym tym dopiero wybranym stacjom możecie być pewni że wyjdą widzowie na ulicę i będą przeciwko temu masowe protesty przeciwko próbom. Jeszcze wspomnicie moje słowa. Przypomnijcie sobie jak to było z Telewizją Trwam i konkursem na miejsce na MUX-1 który zakończył się masowymi protestami.

Wtedy nawet TV Trwam stanie za nimi murem i będzie o tym głośno. Dla mnie informacja przyznania miejsca dla wPolsce to najlepsza decyzja jaką KRRiT mogła podjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Trzeba nowe umowy podpisać na nowy kanał, bo zapewne zastosują myk jak Wydarzenia 24. Teraz będzie wniosek o zmiany nazwy. Ale to nadal nowy kanał. Obexna Republika zapewne formalnie zakończy nadawanie. 

Wcale się nie zdziwię jak spróbują nadawać jeden kanał na dwóch koncesjach. Widzowie nie zauważą róznicy między "Republika" a "TV Republika" (obie nazwy są używane zamiennie), a ich logiem i tak jest litera "R". Nie cieszy mnie to, bo mam pewne zamiłowanie do porządku, ale takie może być praktyczne wyjście z tej sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michael112 napisał(a):

Wcale się nie zdziwię jak spróbują nadawać jeden kanał na dwóch koncesjach. 

To generuje niepotrzebne koszty. A jak wiadomo nie przelewa im się. 

Nie przypuszczam zatem. Będą a w zasadzie muszą nadawać na koncesji naziemnej, a ta którą mają teraz moim zdaniem będzie wygaszona. 

 

A to siłą rzeczy wymusi dystrybucję od zera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Beks napisał(a):

Słyszałem wypowiedź rzeczniczki KRRiT która powiedziała, że głównym powodem dlaczego wybrali te kanały są maile od widzów 🤣

W zasadzie to gotowy akt oskarżenia, bo jak wiadomo takie kryterium nie może być podstawą do rozpatrywania wniosków. Członek KRRiT Pan Kowalski z pewnością zanotował sobie tą wypowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

W zasadzie to gotowy akt oskarżenia, bo jak wiadomo takie kryterium nie może być podstawą do rozpatrywania wniosków.

 

No bo kto to słyszał żeby szarzy obywatele mieli wpływ na to, jakie kanały są dostępne w ich odbiornikach?

Tak naprawdę, konsultacje społeczne organizowane przez samą KRRIT powinny być normą przynajmniej przy ogólnopolskich konkursach koncesyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michael112 napisał(a):

 

No bo kto to słyszał żeby szarzy obywatele mieli wpływ na to, jakie kanały są dostępne w ich odbiornikach?

Tak naprawdę, konsultacje społeczne organizowane przez samą KRRIT powinny być normą przynajmniej przy ogólnopolskich konkursach koncesyjnych.

Normą to powinny być jawne postępowania koncesyjne pokroju tego co robi słowacki odpowiednik KRRiT. Tamtejszy regulator medialny transmituje posiedzenia w których to o swoich projektach ustnie (a nie tylko przez dokumenty) opowiadają nadawcy. 

Jeżeli chodzi o konsultacje społeczne na temat postępowań koncesyjnych to odpowiadając na post kolegi @Mateusz2006 (który to nie jako przywołał mnie do tablicy) myślę że tego typu inicjatywy mogą się przyjąć o ile oczywiście KRRiT będzie robić je z głową. Z własnego doświadczenia bowiem wiem że mogą one pomóc danym organom w podejmowaniu decyzji choć w przypadku konsultacji o transmisjach i tak zawsze wychodziło że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wie lepiej przez co na przykład odrzucała próby poszerzenia listy wydarzeń o wydarzenia kulturalne i rozrywkowe które to mogłyby dołączyć do tych sportowych. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultacje mogą pomóc w podejmowaniu decyzji o profilu stacji jaki widz chciałby widzieć w NTC. Żaden widz nie ma merytorycznej wiedzy o tym jak działa nadawca, jakie ma zaplecze finansowe, czy jego działalność jest bezpiecznia z punktu widzenia interesów państwa, jaką będzie miał ofertę i czy stać go na utrzymanie stacji w tym opłaty. To są główne kryteria ocenne przy wyborze. 

Widz nie może decydować jaki kanał ma trafić do oferty. Po co by nam był wówczas taki organ jak KRRiT skoro to plebiscyt miałby decydować o uzyskaniu koncesji. 

Bez porównania jest zestawianie tego z konsultacjami tupu jaka dyscyplina sportowa powinna być dostępna FTA jeśli chodzi o polskich reprezentantów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...