Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Natomiast w MUX8 będzie konkurs na 3 programy i idę o zakład, że na każdy z nich Polsat złoży wniosek, z trzema nowymi kanałami, wymyślonymi pod ten konkurs. :)

Ja myślę, że złoży na 3 i wygra wszystkie, mamy niestety dziwne czasy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam jeszcze jednej możliwości. Przeniesienia MUX-8 z VHF na pasmo UHF jako MUX-5.

Dopiero wówczas może być ogłoszony konkurs na kolejne wolne miejsca.

Nie wiem, może Emitel dostanie z urzędu jakąś rekompensatę, a może lada chwila UKE się określi z ogłoszeniem operatora MUX-R1 (DAB+). Trudno powiedzieć jak to będzie do końca ustalone. W tym roku zapewne większość z tych pytań się wyjaśni, choćby to co będzie dalej z pasmem 600MHz w Europie.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą przenieść decyzję rezerwacyjną UKE z MUX8 na MUX5 i od razu ją przedłużyć odnowa na 10 lat w ramach rekompensaty dla tego operatora za te zmiany. Razem z operatorem na MUX5 z MUX8 przeskoczą 4 kanały tam nadawane teraz komercyjnie a na 4 pozostałe sloty ogłoszą konkursy i proces zostanie zakończony. Pasmo częstotliwości VHF po MUX8 od razu pod emisje cyfrowego radia pójdą i tyle w temacie. Z tego mi wiadomo Emitel jak i nadawcy komercyjni MUX8 są za tym by przenieść ich na MUX5 i wygasić MUX8. Wszyscy czekają na decyzję UKE, który nadal tą sprawę analizuję i nie podjął takiej decyzji.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emitel to tak naprawdę jedyna firma, która jest w stanie obsługiwać ogólnopolski multipleks. Dużo zainwestowali już w MUX 8 na VHF, więc nie sądzę, żeby chcieli teraz wydać jeszcze więcej, tylko po to żeby przenieść ten MUX na pasmo UHF. Przecież gdyby MUX 8 pozostał w VHF i MUX 5 wystartował jako nowy MUX w UHF to Emitel miałby o jeden MUX więcej, a nie tyle samo. Prezes Emitela wypowiadal się, że MUX 8 prędzej przejdzie na DVB-T2 HEVC w paśmie VHF, niż przejdzie na pasmo UHF. I bardzo mnie to cieszy! Więcej kanałów zawsze na duży plus!

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie skąd ta informacja że Emitel jest za przeniesieniem? 

Nie wydaje mi się. Koszty infrastruktury nadawczej są ogromną inwestycją. Samo przeniesienie MUX nie załatwi sprawy. Potężne odszkodowanie musiałoby zostać zapłacone, aby zrekompensować koszty inwestycji. 

Do 2030 nic z MUX8 się nie wydarzy. 

Prędzej przejdzie na HEVC, co mówił już ktoś z UKE. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2030 nie będą czekać jak koncesje są na 10lat a 2016roku kanały nadają więc zmiany co nastąpią to 2026r i w tym roku przejdą DVB-T2 Hevc jako mux5 lub pozostać VHF technologi Hevc.Jeśli oddadzą częstotliwości kolejne w 5g lub 6g to będą musiały powstać więcej SFN lub powstanie nowa oferta satelitarną na takie Polskie Tivusat.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultacje ws. 3 wolnych miejsc na MUX 8

 

Mając na uwadze stanowisko strony rynkowej, przewodniczący KRRiT zwraca się do podmiotów zainteresowanych uzyskaniem koncesji na rozpowszechnianie kanału w bezpłatnej ofercie MUX 8 o wskazanie charakteru programu oraz zwięzłe przedstawienie planowanej oferty programowej.

 

https://satkurier.pl/news/225554/krrit-konsultacje-ws-3-wolnych-miejsc-na-mux-8.html

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UKE opóźnia decyzję o wejściu kolejnych kanałów prywatnych na MUX 8. Na temat powodów opóźnienia wydania decyzji nie chce wypowiadać się Urząd Komunikacji Elektronicznej. 

https://www.press.pl/tresc/75117,uke-opoznia-decyzje-o-wejsciu-kolejnych-kanalow-prywatnych-na-mux-8?rss=1

 

Jak myślicie dlaczego? Znowu polityka wkroczyła jak przy MUX3 rok temu? 

 

 

 

 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheheeh ale co tu jest do myślenia , sprawa tylko polityczna, a głupie odzywki, że nie chcą komentować są żenujące jak nasi politycy, dla mnie KRRiT i UKE to są urzędy do likwidacji, dać ministra cyfryzacji i niech się tym zajmuje 1 człowiek a nie 10 stołków czy więcej , przecież i tak o tym decyduje jeden człowiek, a oni tylko pieczątki wbijają i podpisują listę obecności ...

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie ma co robić afery bo:

Cytat

– Do 28 lutego UKE przedłużyło czas na decyzję – przekazała nam Agnieszka Sobucka, menedżerka ds. komunikacji i PR oraz rzeczniczka prasowa firmy Emitel.

 

Poza tym, może jeszcze trwają jakieś konsultacje odnośnie przeniesienia MUX-8 z tej porażki jak na Europę czyli VHF do UHF MUX-5? A może myślą, o przełączeniu do DVB-T2 HEVC? To wszystko wymaga stosownych zapisów.

 

Swoją drogą i tak jakiś cud to jest, że mamy w Polsce aż tyle multipleksów TV naziemnej. Jesteśmy w ścisłej czołówce w skali świata.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2023 o 10:07, pietrek1 napisał(a):

Teraz będą specjalnie blokować konkurs na mux8 i przedłużać bo TVP zrezygnowała z mux8 więc będą w nim brać wyłącznie kanały komercyjne czyli konkurencja dla TVP, więc lepiej jej nie mieć i przedłużać (grać na czas) , czuje że po wyborach najszybciej coś tam będzie, tak nie powinno być....

Sama machina już ruszyła - w marcu może ruszyć konkurs na te miejsca, więc Twoje wróżby się raczej nie sprawdzą, bo już teraz są konsultacje, w nie jak przewidywałeś - dopiero "po wyborach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz10, nie do końca bo są blokowane już się czas przedłuża, mam nadzieję że twoja teoria się sprawdzi i przed wyborami bedziemy mieli nowe kanały, także jestem za tym żeby były nawet jutro, ale to jest polityka więc rządzi jedna osoba, nie mamy na nią wpływu i ty i ja :) Ja się w politykę nie mieszam, tam już nie raz machina ruszała i w jeden dzień inna decyzja bo ktoś pieczątkę nagle przybił więc nikt nie zna decyzji wodza :) 

 

 

10 godzin temu, DanielK napisał(a):

przeniesienia MUX-8 z tej porażki jak na Europę czyli VHF do UHF 

Swoją drogą i tak jakiś cud to jest, że mamy w Polsce aż tyle multipleksów TV naziemnej. Jesteśmy w ścisłej czołówce w skali świata.

Jaki cud, da się spokojnie jeszcze więcej lokalnych zrobić i rozszerzyć nadawanie w VHF, pasmo VHF nie jest porażką, to bardzo dobre pasmo, porażką są ludzie którzy nie potrafią zainstalować normalnej anteny.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Poland napisał(a):

Ja tymczasem mam pytanie odnośnie postępowania KRRiT a mianowicie czy może udzielać koncesji na podstawie przeprowadzanego właśnie postępowania czy od marca musi uruchomić kolejne? Myślę że te obecne w zupełności by wystarczyło. 

 

Dobre pytanie. Ale chyba niestety nie mogą udzielić koncesji na podstawie tego. Obecnie jest to rozmowa pomiędzy możliwymi chętnymi, a KRRiT. Nie każdy kto zgłosi się teraz ze swoją propozycją, wystartuje w konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces od nowa, stare kanały mogą być nieaktualne, nowe kanały mogą być , wszystko od nowa. Miejmy nadzieję, że pójdzie szybko..

Przy okazji nadawcy tego mux powinni zgłosić wniosek o przejście do HEVC, wtedy byłoby idealnie.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec  dokładnie to napisałem :)

 

22 godziny temu, September77 napisał(a):

 

Dobre pytanie. Ale chyba niestety nie mogą udzielić koncesji na podstawie tego. Obecnie jest to rozmowa pomiędzy możliwymi chętnymi, a KRRiT. Nie każdy kto zgłosi się teraz ze swoją propozycją, wystartuje w konkursie.

 

Edytowane przez September77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...