Skocz do zawartości

[13.09]Kompendium promocji CP + podmiana dekoderów + kary


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien, więc pytam. Mam umowę z CP na 17 miesięcy, która kończy mi się pod koniec stycznia i chcę podmienić dekoder SD na HD, więc koszt w tej chwili to 399zł. A jak przejdzie umowa na czas nie określony to wtedy koszt wyniesie 199zł :?::?::?: I ostania rzecz dekoder sam wybieram czy wciskają sami?

Jak wynikałoby z tego fragmentu newsa:

[...] Znane są też ceny w tym promocjach Cyfrowego Polsatu:

 

- dla abonentów w okresie podstawowym cena dekodera to 399 zł,

 

- dla abonentów po okresie podstawowym (umowa na 24 miesiące) cena zależy od wybranego pakietu:

* 299 zł przy wyborze pakietu Familijnego, Familijnego + HBO,

*199 zł przy wyborze pakietu Familijnego + Relax Mix lub Familijnego + Relax Mix + HBO lub Familijnego + Super Film. [...]

dekoder HD dla abonentów z umową na czas określony kosztuje 399 zł, a dla abonentów z umową na czas nieokreślony, jeżeli podpiszą kolejną umowę na 24 miesiące (nie ma nic za darmo - w tym przypadku tańszego dekodera HD - lojalność musi być :]), kosztuje 299 zł lub 199 zł w zależności od pakietu na jaki podpiszą tą umowę (kolejna metoda żeby zapewnić sobie dodatkowy zysk :|).

 

A z dekoderem może być różnie, bo np. w APS-ie nie będą mieć na stanie Samsunga HD, więc na chwilę w której będziesz chciał wymienić dekoder, będą mogli zaproponować ci tylko tego Echostara HD lub też tak, jak podejrzewasz, że będą wciskać ci tego Echostara, pod pretekstem, że niby nie mają Samsungów :roll: Zawsze możesz jednak postawić warunek, że wymienisz, ale tylko na ten dekoder, który ty im zaproponujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak w zeszłym roku brałem CP to w APSie pan powiedział mi, że oprócz dekodera Echostar DSB-717A mają jeszcze w ofercie Samsungi DSB-S305G , ale na daną chwilę nie mają go na stanie. Natomiast na stronie internetowej CP pisze coś takiego:

 

Dekoder cyfrowy - wybierając go, otrzymasz jeden z poniższych modeli, bez możliwości wskazania konkretnego:

- Samsung DSB-S305G

- Echostar DSB 717

- Echostar DSB 616

 

Dekoder HD (nowoczesny dekoder, który pozwala na odbiór telewizji wysokiej rozdzielczości HD) - wybierając go, otrzymasz jeden z poniższych modeli, bez możliwości wskazania konkretnego:

- Dekoder HD Samsung DSB-H370G

- Dekoder HD Echostar DSB 7100

 

źródło: :arrow:http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-s ... dery_cp.cp

 

Także jasno widać, że w APSie dostaje się taki dokoder jaki mają w danej chwili na stanie i klient nie może wskazać modelu, który np. by chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoście tematu. Gratulacje dla autora!

Od siebie w najbliższym czasie zrobię najczęściej występujące problemy dla poszczególnych dekoderów i sposoby ich rozwiązania. Kiedyś już coś takiego zrobiłem, ale nie wiem, czy tamte informacje są nadal aktualne. Skonsultuje to i wypisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu, po co śmiecić? Zrobię spis (jestem w trakcie "uaktualniania" informacji - trzeba popytać tu i tam) i wyślę Ci (wkleisz do 1 posta) lub z edytuje któryś ze swoich postów a resztę np. skasuje. Do poniedziałku powinienem się wyrobić. Sporo tego jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Wam porobić osobne wątki, zamknięte, w których będziecie wprowadzać zmiany, a ogólna dyskusja będzie prowadzona w "starym" wątku o promocjach, tam będziecie też informowali o zmianach i odsyłali do przyklejonego?

Albo jeden wątek i dwa Wasze posty informacyjne?

Chyba "regular user" może edytować w zamkniętym wątku.

 

Jak to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niewiele osób zagląda do wątków zamkniętych.

Dla przykładu gdyby zamknąć ten temat - użytkownicy pytaliby w innych tematach - mija się to z celem.

A gdybym walnął gafę i napisał 99 zamiast 299 - przynajmniej ktoś to może napisać :)

 

Temat będzie uaktualniany w miarę mojego wolnego czasu.

 

 

Jeżeli już chcielibyście go zamknąć to jedyne co bym zmieniał to nazwa tematu: z "Kompendium promocji CP + podmiana dekoderów" na "[DD.MM] Kompendium promocji CP + podmiana dekoderów". Wiadomo co to by oznaczało - aktualizacja z dnia xx.xx. W historii wersji napisałbym co się zmienia :)

W sumie to teraz można już to zrobić - co o tym myśli załoga ?

 

==============================

Co do 2 tematów (promocje i sprzęt) ---> jestem za utworzeniem 2 oddzielnych tematów.

Trzeba tylko jakoś sensownie zatytułować takowy temat - np. Dekodery CP - wady / usterki / porównania .

Ten temat lepiej jakby był otwarty - będzie na pewno wiele postów - sam mógłbym dorzucić coś od siebie.

 

 

Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwe wątku to chyba możesz sam zmienić - jesteś jego autorem i przy edycji posta możesz skorygować nazwe, chyba, sprawdź :P

 

Chodziło mi o to, że ktoś może nie załapać, że są istotne dane w pierwszym poście i będzie się "głupio pytał" ;) A tak jeden informacyjny + jeden dyskusyjny (ten starszy o promocjach), tam były by uwagi, pytania do tego "informacyjnego". Chociaż w tym proponowanym wariancie też może znaleźć się ktoś niezorientowany gdzie są informacje. Teraz jest trochę nie teges sytuacja, bo ten wątek tez traktuje o promocjach i wynika z tego, ze mamy dwa bardzo podobne wątki.

 

Podobnie jest z tunerami - dla każdego modelu jest już poświęcony wątek, a taki zbiorowy z danymi technicznymi (i innymi tego typu sprawami) każdego modelu byłby dobrym pomysłem.

 

Mógłbyś utworzyć nowy wątek i "naciapać" kilka postów jeden pod drugim, każdy traktujący o innym zagadnieniu, lepsza przejrzystość i łatwiejsza edycja.

 

Ostateczna decyzja oczywiście nalezy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja - po co zaśmiecać forum. Zamknij temat. Usuń posty, ALE poczekajmy najpierw może na odpowiedź od Paranoic.

 

Co do opcji tego działu z problemami ze sprzętem - to lepiej poczekać, aż Paranoic coś naskrobie (dziś już coś miało być - tak anonsował :) ). Wówczas można założyć nowy temat i coś konkretnego we 2 sklecić. Z góry zaznaczam, że tylko z aktualnej oferty CP (aktualne modele - czyli stare Echostary 606,616, Thomsony, Sagemy etc. odpadają - są poza moim zasięgiem)

 

Z tymi postami [naciapać jeden pod drugim] to faktycznie dobry pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie to pozakładajcie tematy.

@Paranoic - możesz założyć temat i kilka razy na niego odpowiedzieć (znaczy zrobić temat z kilkoma postami), np. jeden post = jeden typ tunera. Możesz w każdym tylko strzelić wypowiedź "test", ja ten temat zamknę, przykleję, a Ty w miarę mozliwości będziesz go tworzył, edytował swoje posty.

 

Tak samo możesz zrobić Ty @Xenomorph - pokopiować tekst z pierwszego posta do nowego tematu.

 

Później zrobi się porządek z tym wątkiem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Od siebie dodam - że informacje dotyczą nowych umów zawartych od 5 listopada 2009r. Stare wersje umów miały kary w wysokości np. 370zł, teraz jest to już 'okrągła' kwota 400zł.

Czy tu nie ma błędu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie CP.

Zastanawiam się nad kupnem telewizji cyfrowej.

Bardzo mnie zainteresowała promocja CP.

Tylko nie wiem za bardzo czy podpisując umowę na pakiet Mini Max 36m za 19,90 zł a przez 12m za free to jak przejdę po 12m na pakiet Mini za 9,90zł

to jeśli dobrze rozumiem to co Xenomorph napisał to do 31 siepnia 2009r. nie będzie żadnej różnicy między pakietem Mini a Minia Max?

 

A jeśli teraz wezmę pakiet Mini to będę miał umowę na 24m i do 31.08.2009 te same kanały co w pakiecie Mini Max.

 

P.S. aaa teraz zobaczyłem pakiet Mini nie ma promocji 12m za free.

 

 

Czyli pozostaje jednak tylko pakiet Mini Max za free + dekoder 149zł + antena (można ją kupić w CP - mam już antenę i dekoder w domu, ale ten dekoder nie jest i nigdy nie była na żadną kartę. kupiłem go kiedyś wraz z anteną w MAKRO jako ostatnią sztukę towaru za 80 czy 100 zł i tak sobie oglądałem darmowe kanały na Astrze). Ale pewnie teraz będę musiał kupić nową antenę i dekoder - prawda? Bo nadal chciałbym odbierać kanały z Astry m.in. Eurosport DE.

 

Jaka jest wasza rada co do pakietu, anteny i dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem za bardzo czy podpisując umowę na pakiet Mini Max 36m za 19,90 zł a przez 12m za free to jak przejdę po 12m na pakiet Mini za 9,90zł
Przez 12 miesięcy pakiet "Mini Max" będzie darmowy dla nowych klientów, pod warunkiem, że podpiszesz umowę na okres 36 miesięcy. Do jedenastego miesiąca włącznie możesz przejść na pakiet "Mini" bez żadnych konsekwencji. Wtedy też zaczniesz opłacać abonament za pakiet "Mini".

 

Antena może być, jeśli jest to 80-tka, czy chociaż 70-tka, to bez żadnego problemu zainstalujesz drugi konwerter a wszystko podłączysz przełącznikiem DiSEqC. Astra będzie też odbierać na tunerze Polsatu, więc obecnie posiadany tuner będzie nieprzydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuję

Udoskonalenia:

# Zestawy antenowe można kupić bez konieczności podpisywania umowy – obie wersje SD jak i HD kosztują 50zł (nie ma znaczenia czy dekoder SD czy HD)

 

jak mam to rozumieć? mogę przyjść po tygodniu od podpisania umowy i kupić antenę? u siebie w systemie nie widzę takiej opcji "podarowania"

 

 

Druga sprawa prepaidy:

Jak wygląda sytuacja z modułem prepaid za 399? 6x familijny lub 4x relax mix w cenie? Nie widzę wzmianki.

Poza tym od dłuższego czasu CP informuje, że moduły sprzedaje się bez ingerowania w SoS jedynie sprzedając je detalicznie i klient może je aktywować jedynie poprzez infolinię. Jeśli tak rzeczywiście jest, to nie widzę sensu informować o prepaidach z kodem w systemie świadczącym o tym, że była to opcja z 2007 roku - prepaidy z systemu.

 

Poza tym to gratki - tyle pisać na tak niewdzięczny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dominik_fil najlepiej jeśli możesz weź C+, TNK, lub n bo obecnie n i C+ mają atrakcyjniejszą promocję lub TNK ponieważ nie podpisujesz umowy a masz prawie wszystkie TVNy (prócz TVN Historia)no i tvp1,tvp2 za free zapoznaj się z promocją C+ i n bo od dziś są jeszcze bardziej atrakcyjniejsze niż w CP chyba że ci zależy na Polsatach to bierz CP a jak nie to bierz inną platformę a główny Polsat zawsze można mieć naziemnie :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zdecydowałem się na pakiet Familijny Relax Mix. Dekoder HD. I teraz pytanie.

 

1. Podpisywać umowę na 29 miesięcy - dekoder 249 zł, 6 miesięcy gratis w abonamencie.

2. Kupić dekoder HD pre-paid za 150 zł i nie patrzeć na 6 miesięczną promocję.

 

I jeszcze jedno ważne pytanie:

Czy jeśli kupię dekoder HD pre-paid to czy rzeczywiście będę płacił 57,80 zł/mc za pakiet Familijny Ralax Mix??

 

To moja pierwsza styczność z pre-paid... Dekoder tani, płacę tyle samo(?) za pakiety, nie podpisuję umowy... Gdzie jest haczyk??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótce czym jest pre-paid.

 

Kupujesz dekoder. Dzwonisz na infolinie i go rejestrujesz. W cenie dekodera masz nadawany pakiet na określony czas (np. Familijny na pół roku). Po tym czasie dekoder działa jako FTA na który możesz (ale nie musisz) podpisać umowę (na dowolny pakiet, od MINI do SUPERFILM).

 

Co się bardziej opłaca? No cóż, rozważ wszelkie za i przeciw, kalkulator w rękę i prześpij się z tym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie,

 

Prześledziłam z uwagą ten wątek i wydaje mi się, że nie znalazłam niczego podobnego do tego:

:censored:

 

W czym tutaj tkwi haczyk? Na stronach Polsatu też nie znalazłam żadnej tego typu promocji i nie wiem, czy po miesiącu tego polsatu dekoder można wyrzucić, czy będą na nim przynajmniej FTA (bo chyba z kartą cyfry+ to on nie pójdzie, prawda?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuję

Udoskonalenia:

# Zestawy antenowe można kupić bez konieczności podpisywania umowy – obie wersje SD jak i HD kosztują 50zł (nie ma znaczenia czy dekoder SD czy HD)

 

jak mam to rozumieć? mogę przyjść po tygodniu od podpisania umowy i kupić antenę? u siebie w systemie nie widzę takiej opcji "podarowania"

 

 

Druga sprawa prepaidy:

Jak wygląda sytuacja z modułem prepaid za 399? 6x familijny lub 4x relax mix w cenie? Nie widzę wzmianki.

Poza tym od dłuższego czasu CP informuje, że moduły sprzedaje się bez ingerowania w SoS jedynie sprzedając je detalicznie i klient może je aktywować jedynie poprzez infolinię. Jeśli tak rzeczywiście jest, to nie widzę sensu informować o prepaidach z kodem w systemie świadczącym o tym, że była to opcja z 2007 roku - prepaidy z systemu.

 

Poza tym to gratki - tyle pisać na tak niewdzięczny temat.

 

1) co do anten - inni tego nie potwierdzają, ale jak znajdę źródło to podam, a jak nie znajdę to poprawię posta :(

2) opcji prepaid za 399zl nie ma - pytałem, ale dla pewności zapytam raz jeszcze

3) prepaidy z systemu są sam wiesz jakie - opcje 599,799,899 są z ubiegłego roku, ale nadal aktualne

4) samsungi h370g - wiem skąd są w takich cenach. Sam Samsung wypuścił małą partię takich dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos odpowie na pytanie część z was juz moze wymieniła dekoder SD na HD z zachowaniem starego nr konta itd itp i tu jest ? Niechce juz sprzętu od CP mam własny dekoder HD czy wymienili by moj stary dekoder na modul z zachowaniem aktualnych cen itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...