Jump to content

Recommended Posts

Mam problem z TVP 1 (z nadajnika Lublin - Piaski 199,25 MHz) , w czasie oglądania zanika / przerywa mi dźwięk (co chwilę się urywa) . Nie mam pojęcia co zrobić . Może ktoś wie? :(

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Od jakiegoś miesiąca na analogowym TVP 2 z Łazów k/Warszawy dźwięk jest tak jakby przesterowany. W zależności od tego kto jakim głosem mówi pojawiają się jakieś syczenia i [beep]zenia. Bardzo ważna jest tu barwa głosu osoby mówiącej. Nie sądzę by przyczyna leżała po mojej stronie. Na początku myślałem, że jest coś z telewizorem ale na innym też tak się dzieje. Czy ktoś zaobserwował takie zjawisko lub mógłby wyjaśnić czym może być spowodowane?

Już kiedyś przez długie miesiące TVP 2 raczyła Mazowsze obrazem z odbiciami. Tym razem chce nas raczyć [beep]zącym dźwiękiem?

Link to post
Share on other sites

Przyczyna może być prozaiczna... - może nadajnik z Łazów k/Warszawy zwiększył swą moc. Dodatkowe wzmocnienie sygnału wzmacniaczem przy antenie może dać taki rezultat. Wymiana płytki wzmacniacza może to zmienić.

 

@pavI6 musisz sprawdzić instalację antenową. Po tych wichurach może coś przy antenie się obluzowało.

Link to post
Share on other sites

Bogdan425 - może i tak było , ale od listopada 2008 kiedy utworzyłem ten temat , po jakimś czasie te zakłócenia zniknęły (tak nagle jak się pojawiły) . Jeśli pojawią się znowu to sprawdzę .

Link to post
Share on other sites

Co to znaczy "najlepiej"? Wszystko zależy od lokalizacji a w mojej lokalizacji lepszy odbiór jest z Łazów. Z Łazów wszystkie kanały są w stereo, a z PKiN tylko Polsat i TVN.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

W stereo z PKiN nadaje od niedawna również TV Puls.

Wcześniej w tym wątku pisałem o syczeniach i jakiś takich jakby przesterach dźwięku, które zaobserwowałem na TVP 2 z Łazów. Występują również na TVP 1, TV 4 i TV Puls. Bogdan425 sugerował, że może to być spowodowane dużą mocą nadawania. O ile w przypadku TVP 2 miałoby to sens bo moc jest duża, to w przypadku TV 4 i TV Puls przyczyna musi być inna bo tu moc nadawania jest zdecydowanie niższa. Chyba Emitel nie przykłada się do swoich obowiązków tak jak należy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...