Skocz do zawartości

Zanikanie dźwięku


pavl6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Od jakiegoś miesiąca na analogowym TVP 2 z Łazów k/Warszawy dźwięk jest tak jakby przesterowany. W zależności od tego kto jakim głosem mówi pojawiają się jakieś syczenia i [beep]zenia. Bardzo ważna jest tu barwa głosu osoby mówiącej. Nie sądzę by przyczyna leżała po mojej stronie. Na początku myślałem, że jest coś z telewizorem ale na innym też tak się dzieje. Czy ktoś zaobserwował takie zjawisko lub mógłby wyjaśnić czym może być spowodowane?

Już kiedyś przez długie miesiące TVP 2 raczyła Mazowsze obrazem z odbiciami. Tym razem chce nas raczyć [beep]zącym dźwiękiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna może być prozaiczna... - może nadajnik z Łazów k/Warszawy zwiększył swą moc. Dodatkowe wzmocnienie sygnału wzmacniaczem przy antenie może dać taki rezultat. Wymiana płytki wzmacniacza może to zmienić.

 

@pavI6 musisz sprawdzić instalację antenową. Po tych wichurach może coś przy antenie się obluzowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam jakieś 80 kilometrów od Łazów. Mam antenę podobną do tej: http://www.hollex.pl/zdjecia/3862.jpg Nie ma w niej żadnych wzmacniaczy. Jedyny wzmacniacz jaki mam jest w rozgałęźniku AMS AWS-143S. Moc z jaką nadaje TVP 2 jest duża, walą z mocą aż 800 kW ale wcześniej moc była taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W stereo z PKiN nadaje od niedawna również TV Puls.

Wcześniej w tym wątku pisałem o syczeniach i jakiś takich jakby przesterach dźwięku, które zaobserwowałem na TVP 2 z Łazów. Występują również na TVP 1, TV 4 i TV Puls. Bogdan425 sugerował, że może to być spowodowane dużą mocą nadawania. O ile w przypadku TVP 2 miałoby to sens bo moc jest duża, to w przypadku TV 4 i TV Puls przyczyna musi być inna bo tu moc nadawania jest zdecydowanie niższa. Chyba Emitel nie przykłada się do swoich obowiązków tak jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...