Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie..C+ ..ma zapewnić moduł (co zrobił) ..a to czy wasz tv jest zdolny to już nie ich problem.

 Może wam po tv mają kupić?;)

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Operator parł na wymianę niebieskich na czarne z ECP. Gdybym wiedział ze tak to się skończy w życiu bym nie wymienił. Zaraz powiesz ze niebieskie może zablokować. „Może” słowo klucz bo jak na razie testy przechodzą. Nawet jak zablokują niebieski to okazuje się ze dla ludzi bez ECP w tv to wsio ryba.

A jakby tak w ramach reklamacji próbować odzyskać „swój poprzedni” niebieski moduł? „Panie działa niebieski a czarny nie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu argument, bo równie dobrze można powiedzieć, że może wprowadzić ECP bo przecież na razie go nie ma

 

Inna sprawa, że kupując flagowy model z 2019 mieliśmy podstawy twierdzić, że takie czy inne wsparcie nowych standardów powinien posiadać. W tamtym czasie nie było nawet jak tego zweryfikować.

Pretensję mogę mieć tylko do siebie, ale niesmak do marki jednak zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zamierzam mieć pretensji do siebie - bo pytałem producenta przez serwis - to kto ma wiedzieć o parametrach technicznych - przecież nie w sklepie, a EPC jest od dłuższego czasu na rynku - we Włoszech i chyba SKY - ktoś jakiś koncert w tym systemie transmitował w zeszłym roku

  

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mikoko napisał:

Nie do końca. Operator parł na wymianę niebieskich na czarne z ECP. Gdybym wiedział ze tak to się skończy w życiu bym nie wymienił. Zaraz powiesz ze niebieskie może zablokować. „Może” słowo klucz bo jak na razie testy przechodzą. Nawet jak zablokują niebieski to okazuje się ze dla ludzi bez ECP w tv to wsio ryba.

A jakby tak w ramach reklamacji próbować odzyskać „swój poprzedni” niebieski moduł? „Panie działa niebieski a czarny nie”

ja Camela oddałem za czarny, ale jeszcze jeden Camel mam :) - tego oddam za niebieski

Znajdą się moduły uniwersalne, jest Kodi, w przyszłym roku wyjdzie nowa seria TV wtedy się wymieni - przecież to OLED -więc matryca poleci - ja tak czy owak będę miał nowy TV, a niektórzy zostaną z czarną ...

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gość napisał:

No nic.. dla tych co planowali w tym roku kupić nowego iphone'a,  będą musieli kupić nowy TV.. cena pewnie będzie podobna  :)

Ja nie mam tego problemu, bo tak wysublimowane treści płatne mnie zupełnie nie interesują :) Chcę obejrzeć film w 4K - włączam Netflixa, a sport w TV może dla mnie iść nawet w SD, nie oglądam :)

Nie mniej rozumiem wasz ból :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec

Ja na powtórki w kółko różnych treści w C+4K to mam wyrąbane.. wszystko jest w porządnym VOD jak Apple TV.. ale niestety sport na żywo w 4K to tutaj nie ma konkurencji w Polsce :/ 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez lata producenci tv po macoszemu traktowali DVB-S. Tunery tv-sat w telewizorach na dobre zagościły dopiero kilka lat temu. Wcześniej miały je tylko najbardziej wypasione modele. Więc nie powinno dziwić że część producentów tv jest zaskoczona czymś takim jak ECP. Zresztą nadal DVB-S/S2 w telewizorze to taki dodatek żeby tylko był. Bo gdzie w takim tv np. Unicable? Gdzie podwójne gniazdo CI+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, G2000 napisał:

Zresztą nadal DVB-S/S2 w telewizorze to taki dodatek żeby tylko był. Bo gdzie w takim tv np. Unicable? Gdzie podwójne gniazdo CI+?

Poniekąd masz rację, ale np w lg c9 mam możliwość konfiguracji pod unicable, sony montuje już podwójny tuner sat. Pomału, ale jednak idzie to do przodu.

A sama funkcja wcale nie jest taka nowa ja z modułu korzystam od 2013 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni prowadzę korespondencję z LG Polska mój  LG 55E9 TV jest zarejestrowany poprzez ich stronę i dziś otrzymałem info, które chyba chciałem usłyszeć aby mnie zbyć.

"Uprzejmie informujemy, iż brak wsparcia danego standardu jest indywidualną decyzją producenta urządzenia. Sugestia dotycząca dodania możliwości obsługi została jednak przekazana do odpowiedniego działu firmy LG Electronics Polska."

 

Proponuję aby każdy z Was użytkowników TV napisał do producenta (polskiego oddziału). Czy to coś pomoże ? Wątpię ... ale niech wiedzą, że problem istnieje i nie dotyczy tylko jednej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, G2000 napisał:

Przez lata producenci tv po macoszemu traktowali DVB-S. Tunery tv-sat w telewizorach na dobre zagościły dopiero kilka lat temu. Wcześniej miały je tylko najbardziej wypasione modele. Więc nie powinno dziwić że część producentów tv jest zaskoczona czymś takim jak ECP. Zresztą nadal DVB-S/S2 w telewizorze to taki dodatek żeby tylko był. Bo gdzie w takim tv np. Unicable? Gdzie podwójne gniazdo CI+?

Nie jest tak źle. Unicable miałem już Sony z 2013 roku.

Nie wiem jak wcześniej, ale modele Sony z 2019r. mają już podwójne tunery Sat i Unicable.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mikoko napisał:

Potwierdzam w Sony mam 2 tunery.

Czy Twój Sony pozwala oglądać kablówkę lub naziemną gdy nagrywasz z satelity? Wątpię ale ..... Mój z 2013 roku nie pozwala. To jest chore! Niedopracowany software. Te dwa tunery SAT pozwalają na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelach z 2019 r. Można bez problemu przełączyć tunery i oglądać dowolny kanał, nagrywając coś na satelicie, ba nawet możesz oglądać inny kanał satelitarny nagrywając jeden. Jedynym ograniczeniem w oglądaniu z satelity jest moduł CAM, który nie dekoduje dwóch kanałów równocześnie. Zatem możesz na satelicie oglądać inny kanał FTA.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, umek napisał:

Ludzie..C+ ..ma zapewnić moduł (co zrobił) ..a to czy wasz tv jest zdolny to już nie ich problem.

 Może wam po tv mają kupić?;)

 

Oczywiście, można jeszcze oprócz ECP wprowadzić kontrole policji co tydzień, żeby sprawdzić, czy ktoś przypadkiem nie wyświetla zbyt często zabezpieczonego kontentu premium swoim znajomym. Ja kupiłem około 3 miesiące temu telewizor z ówczesnej najnowszej serii Samsunga, nie firmy krzak. Oczekiwałbym, że wydając ponad 4 tysiące na 55 cali i nie bylejak model będzie spełniał najnowsze standardy. Niestety nie spełnia, bo to był model na 2019 rok, a chwilę temu wyszły nowe na 2020. Nie popadajmy w paranoję - to my jesteśmy klientami. Oczekiwałbym raczej zachęty ze strony operatora w postaci elastycznego systemu a nie wprowadzenia kodowania, które wyklucza większość odbiorników wiodących marek. To nie jest w porządku.

 

Inna sprawa, że nawet gdyby spełniał, bardziej mi odpowiada dekoder ze względu na treści VOD i inne możliwości. Lepiej działa nagrywanie i przełączanie kanałów odbywa się szybciej. Wkładając moduł mamy dostęp do "kanałów" jak w 15 lat temu. Dekoder jest obsługiwany przez uniwersalny pilot od telewizora, pokazuje się osobny kafelek NC+ obok Netflixa - takie rozwiązanie ujdzie. Owszem, idealnie byłoby mieć OTT z cofaniem o 14 dni z nagrywaniem w chmurze + TV SAT z CI+ który nie jest blokowany wg. widzimisię dostawców ale tak nie jest. Ja pogodziłem się z dekoderem. Gdybym miał pozostawić moduł i zastanawiać się, kiedy ograniczą mi dostęp do zakupionych za niemałe pieniądze treści to w ogóle bym dał sobie spokój.

 

 

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mikoko napisał:

Jeśli moduł byłby wielostrumieniowy CI + to tak

Proszę napisz czy sprawdzałeś konkretny moduł? Który? Pytam, ponieważ niewiele tunerów obsługuje wielostrumieniowość modułów, raczej stacje czołowe. Aha, czy tunery w Twoim TV obsługują konwertery Unicable II?

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@regedit32 ty chyba nie zrozumiałeś co napisałem.... Canal+ ma obowiązek wprowadzić nowe zabezpieczenia i jest to wymagane przez dostawców treści...to że jakiś tv nie jest w stanie tego ogarnąć..to już im wisi.

 

A to czy to z 2019 coś obsłuży czy nie...to zupełnie inna sprawa..zawsze pozostaje dekoder i wtedy jest spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli operator zmienia w trakcie trwania umowy warunki technologiczne nadawanych treści - bez względu na to z jakiej przyczyny - to nie może wymagać, żeby umowa, która obowiązywała przy innych warunkach miała nadal obowiązywać, gdy te warunki uległy zmianie.. a dekoder to oczywiście syf jakich wiele... najgorsze zło jakie zostało wdrożone przez operatorów, aby mieć w pełni kontrolę nad wszystkim..  ale niestety, wielu pewnie to boli, że oni musza korzystać z dekodera, gdzie inni mogą się cieszyć modułem i pełną integracją z TV.. bez pajęczyny z kablami.. czy tez zasyfieniem sobie miejsca dekoderem.... oczywiście taki moduł najlepiej śmiga na flagowcach.. wtedy już człowiek nie chce nigdy wracać do tych 'wspaniałych' dekoderów.. 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że "flagowe" tv to kosztują 15k+.  I na tych "flagowcach" nikt sobie telewizją satelitarną jako głównym źródłem sygnału 4K raczej nie będzie głowy zawracać.

Za 5-6 tysięcy (a tutaj takie modele tv wśród narzekających się przewijają) flagowy to może być smartfon ;).

 

Ponownie chciałem się dowiedzieć, czy ktoś ma w regulaminie opcji dodatkowej Canal+ 4K inny zapis niż ten o wymaganym Ultraboxie?

Bo jestem ostatni w kolejce do obrony PC+, ale to jęczenie to jest już śmieszne...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator nie zmienił żadnych zasad..zastosował nowe zabezpieczenia wysyłając wcześniej moduły..to wasze telewizory nie spełniają nowoczesnych standardów (dziwne nie jest skoro ich wsparcie często kończy się przy kasie)..

 

I tego się uczciwie trzymajmy. Nie wińmy Canal+  bo to jest zwyczajnie żałosne...Chcesz jeden z drugim "wolności" od dekodera to po kolejnego flagowca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...