Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, mikoko napisał:

A to w trakcie dzisiejszych testów nie dołączono już ECP? Bo wydaje mi się ze już leci z nowym zabezpieczeniem

 

Ale na C+ NOW? bo 4K leci normalnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, PawelTSW napisał:

czyli wszystko jasne - na niebieskim działa - info od  @seatibiza

sprawa dotyczy tylko modułów ECP - no ale to tak jak podejrzewaliśmy, na niebieskim nie ma ECP więc kanał działa :)

Nawet nie wiedziałeś jaki ma Moduł, a piszesz o niebieskim?. Mniejsza o to. Wczoraj było wiadomo, że moduły bez ECP będą odbierać, a Ty drążysz z niedowierzaniem. Dzisiaj ktoś błysnął, podejrzewam że z taką wiedzą jak Twoja, czyli co przeczytam podam dalej, i stwierdził że to nie potwierdzone, bo jedna osoba tylko to potwierdziła, i w ten sposób mity powstają. A Ty przytakujesz. Co z Tobą.? Robisz kawał dobrej roboty z doradzaniem, a popierasz takie posty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście widzę dwa wyjścia:

 

albo operator wymieni wszystkim niebieskie na czarne z ecp żeby spełnić wymagania zabezpieczeń lub niebieskie moduły będą zablokowane przez dostawcę podczas włączenia ecp, tylko jeszcze nie wiadomo w jaki sposób

 

 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ircios napisał:

Tak? A to dlaczego dzisiaj jest i wczoraj na modułach bez ECP była jasność, pomimo tego, że ECP jest nadawane? Słucham

@ircios może dlatego że testują czarne, a za inne wezmą się na sposób, albo bierzesz czarny moduł albo odłączymy Ci c+4k

 

To by było totalnie bez sensu gdyby na niebieskich działało a na czarnych nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawane ECP ma wpływ tylko ma moduły z ECP. Inne będą odbierały pomimo nadawanego ECP. Koniec i kropka.

 

@PawelTSW proszę przeczytaj post na który dałem odpowiedź i pytałem kogoś innego. Odpisałeś bez sensu.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję wyłapać z tego szumu informacyjnego jakieś fakty, ale nie jest to proste. 
1. ECP dotyczy wyłącznie modułów z ECP (czarny moduł CANAL+ CI+ ECP). 
2. Włączenie ECP w transmisji nie ma wpływu na dekodery oraz moduły bez ECP (dlatego DeltaCAM i niebieski CAM CI+ nadal deszyfruje sygnał). 
 

Coś źle zrozumiałem czy jest tak jak napisałem?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ircios napisał:

Tak? A to dlaczego dzisiaj jest i wczoraj na modułach bez ECP była jasność, pomimo tego, że ECP jest nadawane? Słucham

A tak z ciekawości to c+now na niebieskim świecił ci na linuksie czy tylko na tv. z certyfikowanym ci+ ?

 

28 minut temu, PawelTSW napisał:

@ircios może dlatego że testują czarne, a za inne wezmą się na sposób, albo bierzesz czarny moduł albo odłączymy Ci c+4k

 

To by było totalnie bez sensu gdyby na niebieskich działało a na czarnych nie

Pewnie zrobią tak jak tivusat że na ,,złotych" wyłączą uprawnienia tam gdzie mają być nadawane programy z ecp....żadnej tu wielkiej technologii i filozofii nie potrzeba.

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy sprzęt certyfikowany czy na linuksie. Ważne aby było wejscie CI+. .ECP jest tylko dla modułu z ECP. Gdyby było inaczej to i na dekoderach by była ciemność.  No tak...zaraz ktoś  powie że dekodery to nowoczesna technologia jakim jest dekoder 4k, a czy tak można powiedzieć o Pejsie czy Wifibox na którym  odbiór jest?  Koniec dyskusji na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niebieskich modułach nc+ CAM CI+ z kartą Cayman, pewne treści 4K nie będą także dostępne w efekcie finalnym po testach z audycjami z załączonym zabezpieczeniem ECP. Platforma CANAL+ już o tym informowała nie dawno Abonentów z niebieskim modułem, którzy mają załączony kanał CANAL+ 4K Ultra HD takim oto mailem:

559288b3397e0a96.jpg

95f58e583fd3f4d7gen.jpg

ecb4813a72d70a6dgen.jpg9bb97ae35337b5a8gen.jpg

 

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ircios napisał:

Nadawane ECP ma wpływ tylko ma moduły z ECP. Inne będą odbierały pomimo nadawanego ECP. Koniec i kropka.

 

@PawelTSW proszę przeczytaj post na który dałem odpowiedź i pytałem kogoś innego. Odpisałeś bez sensu.

Czyli tak jak przypuszczałem, na niebieskich zablokują treści mimo braku ecp 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ircios napisał:

Nie ma znaczenia czy sprzęt certyfikowany czy na linuksie. Ważne aby było wejscie CI+. .ECP jest tylko dla modułu z ECP. Gdyby było inaczej to i na dekoderach by była ciemność.

Jeśli chodzi o ecp to zgoda ale o te certyfikowane to nie do końca. Bo jak wyjaśnisz że niektóre programy na Museum 4k , Travelxp 4k czy My Zen 4k z modułu tivusat ecp nie można oglądać na linuksie a na tv. z ci+ programy na tym module działają prawidłowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...