Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy moduł Cam CI+, to tak jak wcześniej karty Cyfry+ i własnymi modułami,  to swego rodzaju wyznacznik mojej wolności. To dzięki temu modułowi mam możliwość odbierania kanałów z czterech satelitów, w tym listy Canal+, ustawiania ich w dowolnej kolejności i sterowania jednym pilotem. Nie mam zamiaru trzymać się jakiś niezrozumiałych wytyczonych ścieżek przez Canal+ i ich polityki sterowania abonentem. To ja jestem płacę, a nie Canal+. Jeżeli tego nie będzie, obecnie w dobie światłowodów i 5G, na rynku pojawią się takie ofert, że spełną moje oczekiwania, a Canal+ pójdzie w kanał przeszłości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dekoder 4k nie wchodzi w grę?

Wiesz w strefie abonenta mam ofertę wymiany modułu na dekoder 4K za 5 zł miesięcznie bez dysku i 10 zł z dyskiem. Aktywacja 99. Za moduł płace 1 zł. Ciekawe czy w razie czego zejdą z opłata do wysokości 1 zł tyle ile było za moduł. Już widzę jak pieją ze na dekoderze ma pan dodatkowe Vod i opłata musi być

Dobra pisze do Sony jak zamierzają to rozwiązać. Chyba nie sądzą ze po 5 miesiącach kupię ich nowy tv

Dziś dostałem maila. Przypadek? Nie sadze 0746a781e1282caf9f91c797ff52212f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mail do Sony wysłany :”Witam dziś mój operator prowadzi testy z zabezpieczeniem treści na module CI+ ECP. Okazuje się ze moduł zgodny z tym zabezpieczeniem nie odbiera testowanego kanału. Pytanie mam takie. Czy państwo zamierzacie zaktualizować oprogramowanie w TV XG9505 zakupiony w styczniu 2020? Na forum piszą ze model XH odbiera kanały zabezpieczone ECP. Proszę o rzetelna odpowiedz bo jeśli okaże się ze mam kupić nowy telewizor po 6 miesiącach to kupię. Ale nie będzie to Sony”

Zobaczymy co odpiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, drq napisał:

A jak chciałbyś żeby moduł bez ECP działał na ECP? ;)

Bo są tu tacy co twierdzą że: "Jeśli odbiornik posiada certyfikat ECP, a kanał jest nadawany z ECP, to moduł niebieski nie da rady, a moduł czarny da radę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle wszyscy oglądają tylko i wyłącznie c+ 4k ;)

Na razie nie ma żadnej potwierdzonej daty odnośnie wprowadzanie ECP. Dodatkowo operator ma możliwość uruchomienia ECP tylko na wybranym kontencie np. tylko na lidze angielskiej.

Panika niewskazana, czekamy na rozwój wydarzeń.

 

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat dla 4K kupiłem tylko cały zestaw C+.. bo nie można kupić tylko 4K.. i reszty nie oglądam.. więc jeśli o mnie chodzi to tak, oglądam tylko 4K + info... dlatego na [beep]ę mi pierniczony dekoder... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, drq napisał:

Nagle wszyscy oglądają tylko i wyłącznie c+ 4k ;)

Na razie nie ma żadnej potwierdzonej daty odnośnie wprowadzanie ECP.

A jakie to ma znaczenie kiedy? Lepiej od razu reagować i mieć odpowiedni sprzęt do odbioru lub z nimi rozmawiać co w takim przypadku niż się później zdziwić. Nikt z nas nie wie kiedy i na których kanałach zostanie włączone. Masz gdzieś gwarancję na to że będzie tylko na 4k, a nie na innych kanałach HD np. w trakcie ligi angielskiej? Liga angielska nie tylko jest w 4k, za to jest na wyłączność w canal+ jeśli chodzi o polskich operatorów.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji C+ jest w porządku. Nie oni wymyślili ECP. Zamieścili na stronie listę rekomendowanych telewizorów. Wprowadzili test na C+ Now. Nikogo nie zmuszają do brania Modułu CAM. Teraz ruch po stronie producentów telewizorów i dekoderów.

Nie c+ nie jest w porządku. Te testy powinny być zanim powydawiali lub powymieniali moduły. Jak wymieniono mi niebieski na czarny to gdzie niby miałem sprawdzić ich ECP ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Canal+ wprowadzał moduły z ECP do oferty to było chyba zaznaczone, że będą one dekodowały kanały z tym dodatkowym zabezpieczeniem na sprzęcie z umieszczonej na ich stronie listy. Tak naprawdę to chyba niewiele platform, póki co używa tego standardu zabezpieczeń, więc na rynku też jest pewnie ciągle mało sprzętu, zgodnego z tym standardem. Wydaje mi się, że zarówno Sony jak i czołowi producenci tunerów satelitarnych zareagują na zmieniające się wymogi odnośnie zabezpieczeń treści i niebawem na rynku pojawi się sprzęt z którym moduł ten będzie współpracował. Inna sprawa, że nabici w przysłowiową butelkę będą mogli czuć się ci, którzy niedawno kupili telewizory lub tunery 4K, z gniazdami CI+, ale nie ECP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony 55AG9 (seria z 2019) zakupiony w 2020, najnowszy soft  nie działa :( 

Zgłaszam do serwisu o naprawę lub wymianę na działający - sorry, ale TV zakupiłem WYŁĄCZNIE na oglądanie mistrzostw Europy i innych imprez sportowych w 4K via SAT jak nasz JK obiecywał w TV itd, a tu taka wpadka jedyny dostępny kanał na terenie RP nie odbiera - TV nie powinien trafić na rynek RP 

ECP jest dostępne w Europie - SKY prowadzi jakieś transmisje - Koncerty w zeszłym roku, Sony dużo sprzedaje na Europę i RP również, więc będzie miał zwroty - akurat prawo jest po naszej stronie - towar niezgodny z umową itd - nie było informacji że kanały nadawane  w RP nie odbiera - dobrze że to wyszło teraz a nie za 2 lata - pomimo że gwarancja jest na 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się natomiast z opinią, że ECP może zostać wprowadzone nie tylko na kanałach 4K. Po pierwsze, w żadnym oficjalnym komunikacie z ich strony nie padło zastrzeżenie, że to dodatkowe zabezpieczenie treści będzie wprowadzone tylko na kanałach 4K lecz na niektórych kanałach lub programach. Stawiałbym, że ECP pojawi się na kanałach premium na których są premiery filmowe i transmisje sportowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...