Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, mikoko napisał:

No właśnie Dr.STech twierdzi inaczej ze klucz zaszyty jest w fabryce a nie w sofcie głównym tv. Ciekawe jak to jest. Czy będzie możliwość rezygnacji z kanału c+4K bo z modułu nie zrezygnuje. Zobaczymy kto wygra 

Do mikoko. Proszę nie rezygnować z C+4K. Jak na tę chwilę mamy problem, ale problem ma również Canal+. C+ 4K będzie funkcjonował. Czasami może jakiś mecz z ligi angielskiej będzie zakodowany (bo to jest główny problem Canal+).Czy klucz został zaszyty fabrycznie czy w sofcie głównym tv nie ma znaczenia. Programiści be z problemów mogą to zmienić. Pytanie jest tylko jedno czy będą chcieli. Producenci telewizorów, przy obecnych problemach z pandemią, będą dążyć żeby modułowicze kupili nowe telewizory, a może rzucą nową nakładkę w trosce o wizerunek firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mikoko. Proszę nie rezygnować z C+4K. Jak na tę chwilę mamy problem, ale problem ma również Canal+. C+ 4K będzie funkcjonował. Czasami może jakiś mecz z ligi angielskiej będzie zakodowany (bo to jest główny problem Canal+).Czy klucz został zaszyty fabrycznie czy w sofcie głównym tv nie ma znaczenia. Programiści be z problemów mogą to zmienić. Pytanie jest tylko jedno czy będą chcieli. Producenci telewizorów, przy obecnych problemach z pandemią, będą dążyć żeby modułowicze kupili nowe telewizory, a może rzucą nową nakładkę w trosce o wizerunek firmy.

Tyle ze ja jestem z tych typów ze jak mi coś nie działa to mnie nosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po testach na kanałach HD też mogą włączyć ECP.

Widać parcie na likwidację ograniczenie ilości modułów. 

Kto ma TV HD i moduł CI+/CI+ z ECP to po włączeniu ECP na kanałach HD będzie miał ciemność.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, G2000 napisał:

Ten test jest właśnie po to by nie denerwować abonentów. Jak ktoś chce moduł to go bierze na test. Jak działa to zostawia a jak nie działa to zwraca do punktu C+.

Mam TV HD moduł CI+ ECP działa dekoduje kanały HD ( bez C+ Now bo sa testy ).

Nie mam zamiaru zmieniać TV a chce dalej korzystać z modułu.

Jak włącza na kanałach HD ECP to będzie zgrzyt.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tweed77 napisał:

Mam TV HD moduł CI+ ECP działa dekoduje kanały HD ( bez C+ Now bo sa testy ).

Nie mam zamiaru zmieniać TV a chce dalej korzystać z modułu.

Jak włącza na kanałach HD ECP to będzie zgrzyt.

ECP dotyczy  TYLKO kanału 4K i jego treści

 

jakby mieli niby włączyć na wszystkich, to po co to? :D żeby oglądać tylko na najnowszych tv ?

a jak ktoś ma stary to wtedy tylko dekoder? bez sensu. 

To po co w ofercie by były moduły? :)

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PawelTSW napisał:

ECP dotyczy  TYLKO kanału 4K i jego treści

 

jakby mieli niby włączyć na wszystkich, to po co to? :D żeby oglądać tylko na najnowszych tv ?

a jak ktoś ma stary to wtedy tylko dekoder? bez sensu. 

To po co w ofercie by były moduły? :)

 

Moduły to zło konieczne dla platform. Brak kontroli nad tym gdzie i co ogląda klient. Pomyśl czemu np nie można normalnie mieć dwóch - pięciu modułów w usłudze Multiroom.

Żebyś się nie zdziwił jak włącza ECP na kanale C+ w HD jak pójdzie parcie ze strony ligi angielskiej / twórcy zabezpieczeń na przykład.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC+ stwierdziło, że dawno nie wkurzyło swoich abonentów

Ten test jest właśnie po to by nie denerwować abonentów. Jak ktoś chce moduł to go bierze na test. Jak działa to zostawia a jak nie działa to zwraca do punktu C+.

 

Ale ja brałem moduł 5 miesięcy temu gdzie testów jeszcze nie było. I co teraz ?

Mało tego 2 miesiące temu wymieniałem niebieski na czarny bo tak zalecali w c+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mikoko napisał:

Ten test jest właśnie po to by nie denerwować abonentów. Jak ktoś chce moduł to go bierze na test. Jak działa to zostawia a jak nie działa to zwraca do punktu C+.

 

Ale ja brałem moduł 5 miesięcy temu gdzie testów jeszcze nie było. I co teraz ?

Mało tego 2 miesiące temu wymieniałem niebieski na czarny bo tak zalecali w c+

a dekoder 4k nie wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mikoko napisał:

Ale ja brałem moduł 5 miesięcy temu gdzie testów jeszcze nie było. I co teraz ?

Mało tego 2 miesiące temu wymieniałem niebieski na czarny bo tak zalecali w c+

To chyba lepiej że teraz dowiesz się że twój tv nie obsługuje ECP niż jakbyś miał zobaczyć czarny ekran na meczu na który czekałeś? Teraz możesz się z nimi skontaktować, powiedzieć że tv nie obsługuje ECP, nie masz obrazu na testowej planszy i dowiesz się co zaproponują.

 

Wraz z zapowiedzią testu powinni jasno określi gdzie to ECP będzie używane? Czy na pewno tylko na 4K? Jeśli tak to przy jakich transmisjach, jak często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tweed77 napisał:

Żebyś się nie zdziwił jak włącza ECP na kanale C+ w HD jak pójdzie parcie ze strony ligi angielskiej

A co z tymi co odbierają C+ na DSI83/87 lub WiFiBox? Myślisz że te dekodery poradzą sobie z ECP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...