Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Liverpool vs. ktoś tam.. a to jest jakaś różnica??

To jak widać TV SONY z 2019 roku i wciąż aktualne i najnowsze - chyba serii AH jeszcze nie ma - mają problem z odbiorem kontentu do którego zostały sprofilowane na rynku na którym są sprzedawane - no chyba UOKiK powinien się tym zainteresować - użytkownik nie powinien się zastanawiać czy tak TV posiada ECP, nie posiada - w ogóle nie powinien wiedzieć, że jest takie coś jak ECP, powinien wykupić usługę podłączyć kabelki, zestroić - na TV wybiera się wg operatora który jest dostępny, włożyć moduł z kartą i ma działać, a jak nie to jest gwarancja pełnej funkcjonalności - reszta to już czysty marketing., 

albo operator tak powinien robić swoje zabezpieczenia żeby użytkownik płacący abonament nie mały nawet nie wiedział że takie coś jak ECP istnieje, czy wyświetlany numer karty na środku ekranu - to nie powinno się dziać kosztem i problemami użytkownika - za moduł też niektórzy płacą - to też jest produkt taki sam jak dekoder tylko że alternatywa.

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co te kombinacje z ECP na telewizory. Powinno być tylko CI+ gniazdo i tyle w temacie. Na telewizorach z oprogramowaniem producenta nie mają o co się obawiać że ktoś będzie coś kombinować. Nikt nie wgrywa do telewizorów oprogramowania tak jak to ma miejsce z tunerami sat. Podsumowując takimi zagrywkami szkodzą tylko sobie ludzie zaczną się denerwować że przestało im coś działać i będą rezygnować z TV. Kto już się przyzwyczaił do korzystania z oferty na telewizorze na pewno nie będzie brać ich  super skrzynek. Życzę powodzenia w prowadzeniu biznesu

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przez piracenie... więc raczej tutaj nie spodziewałbym się zmian w dół.. więc jak TV nie będzie śmigać to tylko dekoder... a UOKiK nie ma nic do tego gdy nie masz kompatybilnego sprzętu.. 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie zaznaczę że moja wiedza w temacie jest słaba a poszukiwania odpowiedzi od wielu tygodniu nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. - dlatego zdecydowałem się napisać.

 

Jestem abonamentem Canal+ (dawniej NC+), posiadam dwie stare karty cameleon i cztery dekodery Ferguson Ariva.

Aktualnie działa to poprawnie w konfiguracji, jeden niezależny dekoder z kartą, jeden dekoder z kartą jako Multiroom master oraz dwa dekodery jako Multirom Slave.

 

Moje pytanie dotyczy zapowiadanej unifikacji w Canal+, obawy czy nadal będzie to działać po zmianie kodowania.

Bardzo proszę o porady znawców w temacie, jakie kroki podjąć abym w najbliższym czasie nie oglądał czarnego obrazu ale nadal korzystał z obecnego sprzętu.

 

Ostatecznie jeśli wymaga to inwestycji, czy w grę wchodzi moduł CAM z linku poniżej w dekoderze jako Multiroom Master a pozostałe jako Slave?

https://satkurier.pl/news/183899/nowe-moduly-unicam-pro-i-deltacam-pro-twin.html

 

Z góry dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak by było dla nich priorytetem pozbycie się piratów to pierwsze powinny wylecieć camele a jak wiadomo do dzisiaj pięknie sobie śmigają. Na pewno dużo mniejsze zagrożenie mają ze strony klientów z modułami sparowanymi z kartami cayman. A jak będzie trzeba wymiany na dekodery to się pożegnamy na zawsze. Tak to jest kwestia  czasu kiedy internet pogrąży telewizje satelitarną i zostaną z tym niepotrzebnym nikomu sprzętem który oddadzą do muzeum:rofl:

 

 

8 minut temu, service napisał:

@tomek6680t

Dziękuje za szybką i konkretną odp.

 

Jeszcze chciałbym prosić o odp. czy jedynym wyjściem z tego jest zabranie do każdego odbiornika sprzętu od operatora i do każdego dekodera karty multiroom?

:-? nie chce ich sprzętu - złe doświadczenia

 

 

 

 

 

Jak masz karty cameleony bez żadnych dekoderów od operatora to możesz walczyć o dwa moduły CI+ ECP

Jak chcesz odbierać na 4 tv to tylko opcja 4 dekoderów nie ma żadnych multiroomów z samymi kartami.

Edytowane przez stanley840
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stanley840

Problem w tym że nie uważam się za "pirata", jak trzeba będzie mogę zapłacić +10zł za karty multiroom do każdego dekodera ale z tego co czytam i tak nie będzie to działało na innym sprzęcie.

 

Efekt całej akcji jest taki że szukam alternatywy dla C+ czy CP i właśnie w efekcie końcowym wszystko sprowadza się do "kombinowania" .... bo już badam jak głupek temat [beep] czy OSCAM (co to jest) bo może będzie dobrą alternatywą. - Sorry to jest dla mnie totalna patologia.

2 godziny temu, stanley840 napisał:

 

 

Jak masz karty cameleony bez żadnych dekoderów od operatora to możesz walczyć o dwa moduły CI+ ECP

Jak chcesz odbierać na 4 tv to tylko opcja 4 dekoderów nie ma żadnych multiroomów z samymi kartami.

 

OK, czyli maksymalnie, co mogę wywalczyć to dwa odbiorniki pod warunkiem, że wymienię dekodery na nowsze :(  Ariva ma tylko CI a jak rozumiem CI+ nie będzie na tym chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o piracenie nie było to ciebie tylko ogólna rozmowa na forum tylko połączyło w jedną odpowiedz? 

Moim zdaniem tak już się nie ma co bawić w OSCAM i inne dziwactwa bo za niedługo camele przestaną działać i kasa pójdzie w błoto.

Oczywiście możesz przeciągać tyle czasu ile to będzie chodzić na camelach najlepiej na umowie czasu nieokreślonego.

A później tylko albo dwa moduły lub 4 dekodery od operatora za każdy 10 zł extra.

 

Ja też miałem dekoder CI który wcześniej chodził z modułem Astona ale nowy moduł CI+ ECP już z nim nie współpracuje więc trzeba się rozejrzeć za nowymi dekoderami CI+ lub mieć TV z CI+ i to będzie śmigać.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, darlen napisał:

Właśnie miałem czarny obraz na kanale Canal + Premium oraz Canal+ 4K - leciał jakiś mecz, MUSEUM 4K było OK - zatem to nie tylko C+4K ale i kanały nie 4K (Full HD również)

@darlen Może to był błąd ze strony techników, bo nie możliwe żeby ECP było stosowane na CANAL+ Premium, ponieważ z tego co mam potwierdzenia i jak mówi instrukcja nowego modułu, to ECP jest przeznaczone tylko dla treści 4K i jeśli by było tak jak mówisz, to Abonenci z poprzednim modułem niebieskim z kartą Cayman też by mieli ciemność na CANAL+ Premium. Były stosowne informacje wysyłane do Abonentów z niebieskimi modułami, że od 1 lipca będzie zwiększenie zabezpieczeń treści jedynie kanale CANAL+ 4K Ultra HD i żeby móc nadal odbierać pełne treści 4K wymagana jest bezpłatna wymiana modułu na nowy czarny. Standard ECP jest stworzony pod treści 4K Ultra HD.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadam Wam jaki miałem odbiór - tzw czarne tło i bez fonii (w info TV brak parametrów odbioru typu parametr fonii oraz rozdzielczość) w tym samym czasie na tylko 2 kanałach  tylko Canal premium (canal +1 był obraz cacy) oraz na C+4K ultra. Dzwoniłem na infolinię i Pan mi powiedział że wysyłają zabezpieczenie nie tylko na 4 K ale na paczkami - tak to powiedział - nie analizuję jego kompetencji - ale myślę że tu są bardziej poinformowane osoby i wyjaśnią zjawisko - czy to incydent czy będzie to już norma od 1 lipca. Wcześniej takiego zjawiska nie obserwowałem a jestem dość świadomym użytkownikiem. Zrobiłem interwencję serwisie SONY i zobaczymy co mi odpowiedzą - dam znać. 

Tak jak mówię jak są tu specjaliści to proszę o jakąś pomoc zbiorową. 

Ja zupełnie nie rozumiem komentarzy niektórych tu osób dlaczego tak bronią korpo (zagranicznych operatorów lub producentów sprzętu) że nic się nie da wyegzekwować pro klienta- przecież to od nas zależy jak będą nas w ciula robić za nasze pieniądze.

Ja dbam o swój prywatny interes i nie zgadzam się z postępowaniem korpo, natomiast czy mam rozumieć że osoby które bronią interesu korpo - mają z tego interes? Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. ECP to standard komunikacji między modułem, a odbiornikiem (albo telewizorem, albo dekoderem z gniazdem CI+). Nie obowiązuje to dla dekoderów, które korzystają z karty wprost.
 

Co do wczorajszego przypadku braku odbioru na modułach zarówno na kanale CANAL+ PREMIUM, jak i CANAL+ 4K, to mogło to być spowodowane tym, że zabezpieczenie ECP włączył nie tyle nadawca (platforma CANAL+), lecz twórca treści (jak rozumiem, Premier League). To oczywiście tylko teoria, nie znam sprawy, ale standard ECP to dopuszcza.

Edytowane przez AliAs99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dekoderach (czy to dekoderach platformy, czy niezależnych) nic by się nie wydarzyło. Chyba, że korzystamy z modułu włożonego do dekodera. Np. do dekodera Vu+ włożymy moduł CANAL+.
ECP dotyczy tylko modułów. Oczywiście możliwe są inne zabezpieczenia.
Zabezpieczenie ECP może być załączone na konkretnej audycji zarówno przez nadawcę treści, jak i przez twórcę treści.

Edytowane przez AliAs99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...