Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Bonifacy napisał:

Mam właśnie przedłużyć umowę na kolejne 2 lata. Mam własny stary moduł i kartę sprzed wielu lat, jeszcze z TNK. Mój telewizor (Panasonic TX-47AS750E) nie współpracuje z ECP i nie jest dostosowany do 4K, tak więc z atrakcji nowego modułu i tak nie mógłbym skorzystać. Czy mogę spokojnie podpisywać umowę, czy też są podstawy, by obawiać się, że w trakcie tych dwóch lat Canal+ zrobi coś, że nie będę mógł korzystać z TV, jak dotychczas?

Spokojnie możesz przedłużać.  Zwłaszcza, że nie zależy Ci na 4K. Masz kartę z modułem Conax. Ten system będą w przyszłości wyłączać. Nawet nie wiadomo jeszcze kiedy. Najpierw jednak muszą ogarnąć problem dla nich, z kartami Cameleon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co od jakiegoś czasu informuje Platforma CANAL+ swoich klientów, którzy mają włączony kanał CANAL+ 4K Ultra HD na module tym niebieskim nc+ CAM CI+ z kartą Cayman, to oznacza, że gdy pewne audycje będą miały załączone zabezpieczenie ECP, to wtedy te audycje nie będą dostępne na tych niebieskich modułach. Także potwierdza się to, że ECP będzie dotyczyć tylko treści 4K, bo gdyby zastosowali to na wszystkim, to na niebieskich modułach byłaby ciemność. Także nie ma znaczenia, który moduł się ma, czy starszy czy nowszy, bo na jednym i drugim będą w pełni dostępne kanały w SD i HD na odbiornikach CI+ bez wsparcia ECP.

559288b3397e0a96.jpg

95f58e583fd3f4d7gen.jpg

9bb97ae35337b5a8gen.jpg

ecb4813a72d70a6dgen.jpg

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku stron jest dyskusja o tym, który moduł lepszy i dlaczego brać bez ECP czy z ECP,  ale jeżeli dobrze myślę, to i tak dla kogoś kto nie ma zgodnego sprzętu jest to bez znaczenia?

Przecież jak załączą ECP, to niezależnie od modułu kanał nie będzie świecił jeżeli nie mam zgodnego z ECP sprzętu.

Dlatego uważam, że ECP jeżeli wejdzie, to tylko na kanały 4k. W przeciwnym przypadku musieli by wszystkie starsze moduły wymieniać. Może i kiedyś się to stanie, ale to raczej dalej niż bliżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, drq napisał:

W przeciwnym przypadku musieli by wszystkie starsze moduły wymieniać.

 

Jeżeli masz udostępniony przez operatora. Jeżeli masz wykupiony na własność dostaniesz taką odpowiedź:

Cytat

Nie ponosimy odpowiedzialności za niedostateczną jakość lub brak odbioru programów z przyczyn nieleżących po stronie naszej stronie, w tym za nieprawidłowe działanie sprzętu będącego Pana własnością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, drq napisał:

Od kilku stron jest dyskusja o tym, który moduł lepszy i dlaczego brać bez ECP czy z ECP,  ale jeżeli dobrze myślę, to i tak dla kogoś kto nie ma zgodnego sprzętu jest to bez znaczenia?

Przecież jak załączą ECP, to niezależnie od modułu kanał nie będzie świecił jeżeli nie mam zgodnego z ECP sprzętu.

Dlatego uważam, że ECP jeżeli wejdzie, to tylko na kanały 4k. W przeciwnym przypadku musieli by wszystkie starsze moduły wymieniać. Może i kiedyś się to stanie, ale to raczej dalej niż bliżej.

 

Zgadza sie.  Jesli ktos uzywa sprzetu oficjalnie niezgodnego z ECP , nie ma dla niego zadnego znaczenia ktorego modulu bedzie uzywac , bo jesli beda zalaczac to ECP na kanalach 4K, to zarowno na jednym jak i na drugim bedzie ciemno.  Ja wymienilem stary ,,niebieski,, modul na ECP dlatego ze na chwile obecna oferta 4K na PC+ jest praktycznie znikoma , a po drugie chce sie przekonac jak to bedzie faktycznie z tym ECP na niecertyfikowanym sprzecie , w moim przypadku na DM920.  Dlatego czekam az to w koncu na jakims programie na Canal+ 4K uruchomia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bonifacy napisał:

Dzwoniłem w sprawie starego modułu  z TNK. Pan powiedział, że te moduły są autoryzowane przez C+ i mają działać, chyba żeby 1 lipca coś nie działało, to wtedy interweniować. Ponieważ mogę zrezygnować do 14 dni od akceptacji, to chyba przedłużam.

A skąd Twoje obawy, że  te moduły miałyby przestać działać? Do tego jeszcze daleka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce wymienić jedną kartę cameleon z multiroomu na CAM CI+ z ECP z karą cymana (czytałem że tak można) i kupić tuner sat. na Linuxie z gniazdem CI+ np. GiGaBlue UHD UE 4K

Mam pytanie:
Czy CAM CI+ z ECP szyfruje nagrania? można je bez problemu przerzucić na komputer i na nim oglądać czy tylko można w tunerze z tym modułem?

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy

Z ciekawości przed chwilą zrobiłem coś takiego:

Wypiąłem całkowicie z mojego tunera Vu+ Duo 4K moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu wraz z kartą i ponownie uruchomiłem tuner.

Następnie sprawdziłem jak zachowują się nagrania z dysku tunera, które wcześniej dokonałem na kanałach dekodowanych wyłącznie z tego właśnie modułu CAM.

I kompletnie wszystkie nagrania, mimo braku modułu CAM w slocie tunera, dają się normalnie odtwarzać. :) Na żadnym z nich nie mam czarnego ekranu, żadnego komunikatu itp.

Widać to na poniższych moich screenach na przykładzie koncertu zespołu Coldplay, emitowanego w stacji HBO3, który to sobie ostatnio też nagrałem.

Jak też widać, nie mam w tym czasie włożonego modułu CAM do tunera:

 

Modul-CAM-01.png

 

Modul-CAM-02.png

 

Modul-CAM-03.png

 

Modul-CAM-04.png

 

Widoczny na powyższych screenach kanał Planete+ był w tym czasie dekodowany przez kartę Smart HD+, która "siedzi" bezpośrednio w czytniku kart mojego tunera i która to działa poprzez OScam.

 

Tak więc, jak widać, moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu oraz znajdująca się w nim sparowana z nim karta nie mają tutaj nic do rzeczy, jeśli chodzi o dostępność nagrań dokonanych wcześniej. Zarówno moduł CAM, jak i znajdująca się w nim karta nie biorą żadnego udziału w odtwarzaniu dokonanego wcześniej nagrania.

Przypuszczam, że podobnie może być też w przypadku zastosowania modułu CAM CI+ (ECP) Platformy CANAL+. :roll:  Ale to w podobny sposób jak ja, musiałby sprawdzić ktoś, kto ma właśnie moduł CAM CI+ ECP Platformy CANAL+ i korzysta z niego w swoim tunerze opartym na systemie Linux i dać nam tutaj znać, jaki jest rezultat takiej próby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzwoniłem dziś jeszcze raz na infolinię odnośnie modułu CAM CI+.

Powiedziałem, że mam 2 karty Cameleon + jeden dekoder od operatora (Wifibox+) w usłudze multiroom (stary).

Chciałem zatrzymać ten dekoder + kartę, a drugą kartę Cameleon wymienić na moduł CAM CI+.

Otrzymałem odpowiedź, że ja nie mam takiej możliwości, mogę tylko wziąć drugi dekoder. :(

To jak to w końcu jest? :( Bo nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eXtinction napisał:

Witam.

Dzwoniłem dziś jeszcze raz na infolinię odnośnie modułu CAM CI+.

Powiedziałem, że mam 2 karty Cameleon + jeden dekoder od operatora (Wifibox+) w usłudze multiroom (stary).

Chciałem zatrzymać ten dekoder + kartę, a drugą kartę Cameleon wymienić na moduł CAM CI+.

Otrzymałem odpowiedź, że ja nie mam takiej możliwości, mogę tylko wziąć drugi dekoder. :(

To jak to w końcu jest? :( Bo nie rozumiem.

Miałem to samo... Wymieniłem obie karty i wifibox na tuner 4K i moduł CI+ ECP w zeszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szyfrowanie nagrań to nie wiem, jak to wygląda w tunerach, ale w TV Samsunga moduł ECP nie bierze udziału w tym procesie.

Mam kilka nagrań z kanałów, do których miałem dostęp, a aktualnie nie mam uprawnień (np. Canal+, w tym 4K) i mogę je bez problemu odtwarzać.

Oczywiście oddzielnym tematem jest szyfrowanie nagrań przez telewizor (format plików srf), które można oglądać tylko na tym konkretnym odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Barti napisał:

@czerstwy

Z ciekawości przed chwilą zrobiłem coś takiego:

Wypiąłem całkowicie z mojego tunera Vu+ Duo 4K moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu wraz z kartą i ponownie uruchomiłem tuner.

Następnie sprawdziłem jak zachowują się nagrania z dysku tunera, które wcześniej dokonałem na kanałach dekodowanych wyłącznie z tego właśnie modułu CAM.

I kompletnie wszystkie nagrania, mimo braku modułu CAM w slocie tunera, dają się normalnie odtwarzać. :) Na żadnym z nich nie mam czarnego ekranu, żadnego komunikatu itp.

Widać to na poniższych moich screenach na przykładzie koncertu zespołu Coldplay, emitowanego w stacji HBO3, który to sobie ostatnio też nagrałem.

Jak też widać, nie mam w tym czasie włożonego modułu CAM do tunera:

 

Modul-CAM-01.png

 

Modul-CAM-02.png

 

Modul-CAM-03.png

 

Modul-CAM-04.png

 

Widoczny na powyższych screenach kanał Planete+ był w tym czasie dekodowany przez kartę Smart HD+, która "siedzi" bezpośrednio w czytniku kart mojego tunera i która to działa poprzez OScam.

 

Tak więc, jak widać, moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu oraz znajdująca się w nim sparowana z nim karta nie mają tutaj nic do rzeczy, jeśli chodzi o dostępność nagrań dokonanych wcześniej. Zarówno moduł CAM, jak i znajdująca się w nim karta nie biorą żadnego udziału w odtwarzaniu dokonanego wcześniej nagrania.

Przypuszczam, że podobnie może być też w przypadku zastosowania modułu CAM CI+ (ECP) Platformy CANAL+. :roll:  Ale to w podobny sposób jak ja, musiałby sprawdzić ktoś, kto ma właśnie moduł CAM CI+ ECP Platformy CANAL+ i korzysta z niego w swoim tunerze opartym na systemie Linux i dać nam tutaj znać, jaki jest rezultat takiej próby.

 

To jak wyjaśnisz, że nagrania, powtarzam, po długim czasie nagrane z modułu były nie do otworzenia, a z karty już tak? Nagrania nie miały miesiąc, dwa, a ok. 1-2 lata. I co ma do tego wyciąganie i wsadzanie moduł, skoro nagranie jest na dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dvbx napisał:

Oczywiście oddzielnym tematem jest szyfrowanie nagrań przez telewizor (format plików srf), które można oglądać tylko na tym konkretnym odbiorniku.

 

Tutaj to już jest właściwość telewizora. Sam moduł CAM nie ma tutaj już nic do rzeczy.

 

 

7 minut temu, czerstwy napisał:

I co ma do tego wyciąganie i wsadzanie moduł, skoro nagranie jest na dysku? 

 

A no to, że wówczas tuner nie ma dostępu do modułu i znajdującej się w nim karty i tym samym nie może odczytywać z niej uprawnień odbioru. A jeśli przy tym nagrania z dysku, nagrane wcześniej z użyciem tego właśnie modułu i karty dają się normalnie odtwarzać to jest to jasny sygnał, że zarówno moduł CAM, jak i znajdująca się w nim karta, nie mają żadnego wpływu na późniejszą dostępność takich nagrań dla użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejednokrotnie już kopiowałem różne nagrania z mojego tunera Vu+ Duo 4K, które to były utworzone z kanałów dekodowanych przez posiadany przeze mnie moduł CAM i normalnie się one odtwarzają na moim kompie, bez żadnych problemów. Tyle tylko, że podczas kopiowania tych nagrań na komputer, moduł CAM wraz z kartą "siedział" w tym czasie w złączu na moduł w moim tunerze.

Musiałbym sprawdzić, jak sytuacja będzie wyglądała, gdy skopiuję nagranie po wypięciu z tunera modułu CAM wraz z kartą, jednak dzisiaj już tego nie zrobię, gdyż nie mam aktualnie dostępu do tunera. Jak nie zapomnę to jutro wieczorkiem spróbuję to zrobić. ;) Aczkolwiek, nie sądzę, żeby to miało jakieś znaczenie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jest jakiś sposób, żeby wyciągnąć od C+ moduł CAM z ECP zamiast Wifiboxa i innych dekoderów? Kończy mi się umowa, wypowiedzenie złożone, konsultanci twierdzą, że moduły tylko dla nowych abonentów... Już nie mam siły z nimi walczyć.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...