Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowszy jest szybszy, większy przesył danych. W związku z tym wyraźnie szybciej się inicjuje oraz przełączają się kanały.

Nie jest to oficjalnie potwierdzone (przynajmniej ja nie miałem czasu sprawdzić), ale nowy moduł jest więcej niż 1-strumieniowy. Na TV, czy tunerze z więcej niż 1 głowicą SAT będzie możliwość nagrywania i oglądania 2 różnych kanałów.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Bushiken napisał:

Jak napisała kilka postów wyżej osoba pracująca/współpracująca z APS, ECP będzie załączone jedynie na 4K.


Uwierz mi, że takie zapewnienie nie jest funta kłaków warte. Jeżeli nie masz tego na piśmie lub nie nagrałeś rozmowy telefonicznej, w której takie zapewnienie padło, to jesteś przegrany. 
W każdej chwili może się to zmienić na Twoją niekorzyść, a wszelkie próby kontaktu z BOKiem będą kwitowane słowami „nie jesteśmy zobowiązani...” lub „nie ponosimy odpowiedzialności...”. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wspomniałem, że jest na piśmie w oficjalnej instrukcji. Co prawda, nie jest to regulamin, ani umowa wiążąca. Jednakże bardziej wierzę pracownikowi APS, który z problemami różnego rodzaju styka się w sposób praktyczny, a nie pracownikom infolinii na umowie zlecenie, którzy wszystko wiedzą tylko teoretycznie z ich regułek, a o cokolwiek więcej proszą przełożonego.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Besciakos napisał:

dlatego zdecydowałem się na CAMA Moduł CAM CI+ nc+ bez ECP, ale też bez dostępu do treści 4K.

Moduł wymieniałeś, czy dostałeś pierwszy raz?

Wczoraj pani w salonie też początkowo wzięła ten niebieski, ale odłożyła po sprawdzeniu w systemie i dostałem czarny z ECP. Zapytałem, czy mogę dostać ten moduł niebieski to odpowiedziała, że one są tylko na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bushiken napisał:

Dlatego wspomniałem, że jest na piśmie w oficjalnej instrukcji.


Wybrane audycje 4K będą dostępne wyłącznie na odbiornikach satelitarnych zgodnych ze standardem CI+ ECP.

 

Nie jest to jednoznaczne z tym, że ECP będzie stosowane wyłącznie na kanałach 4K. Ich zapisy w regulaminach trzeba czytać bardzo dokładnie i zawsze dopytywać się o szczegóły. I, dla własnego bezpieczeństwa, nagrywacie rozmowy telefoniczne informując ich o tym. To później jedyna Wasza karta przetargowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ww6 napisał:

Moduł wymieniałeś, czy dostałeś pierwszy raz?

Wczoraj pani w salonie też początkowo wzięła ten niebieski, ale odłożyła po sprawdzeniu w systemie i dostałem czarny z ECP. Zapytałem, czy mogę dostać ten moduł niebieski to odpowiedziała, że one są tylko na serwis. 

 

Obecnie mam samą kartę i zgodnie z propozycją z infolinii mam iść do wskazanego przez nich punktu i odebrać CAM'a bez ECP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ircios napisał:

Odbierzesz moduł  tylko z ECP. 

 

Nie, bo mam nagraną rozmowę i deklarację, że odbieram bez ECP. Wymiana będzie dokonana na ręcznym druku, ponieważ "system" nie pozwala na wydanie starego CAM'a, bez ECP. 

Gdybym miał pewność, że ECP będzie tylko na 4K to bym go wziął, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ircios napisał:

Docelowo mają być moduły z ECP. Starsze wyjdą z obiegu prędzej czy później.


Jeżeli moduł jest udostępniony w ramach umowy o abonament to mnie to nie obchodzi. Operator będzie zobowiązany do wymiany na nowy. 
Gorzej będą mieli ci, którzy kupili moduł na własność. Tych operator ma w baaaardzo głębokim poważaniu. Coś o tym wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bushiken napisał:

Nowszy jest szybszy, większy przesył danych. W związku z tym wyraźnie szybciej się inicjuje oraz przełączają się kanały.

Nie jest to oficjalnie potwierdzone (przynajmniej ja nie miałem czasu sprawdzić), ale nowy moduł jest więcej niż 1-strumieniowy. Na TV, czy tunerze z więcej niż 1 głowicą SAT będzie możliwość nagrywania i oglądania 2 różnych kanałów.

Tak zapewne będziesz nagrywał co innego a oglądał co innego z różnych tp.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bushiken napisał:

Nie jest to oficjalnie potwierdzone (przynajmniej ja nie miałem czasu sprawdzić), ale nowy moduł jest więcej niż 1-strumieniowy. Na TV, czy tunerze z więcej niż 1 głowicą SAT będzie możliwość nagrywania i oglądania 2 różnych kanałów.

 

Nie wiem skąd masz taką informację, ale ja przetestowałem u siebie (TV Samsung z  tunerem 2-głowicowym) i moduł na 100% jest jednostrumieniowy.

Być może jest to kwestia oprogramowania modułu i w przyszłości się to zmieni, ale obecnie albo oglądasz kanał kodowany, nagrywasz FTA, albo odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odpowiedzial na pytanie pracownik na Facebooku w lokalnym punkcie C+, co cytowalem tutaj ze ma byc dwustrumieniowy, takze byla chyba oficjalna informacja albo na Sat Kurierze w newsie, ze ma byc dwustrumieniowy. Niestety rowniez slyszalem od uzytkownikow, ze jednak nie dziala nagrywanie twin, a dla mnie nagrywanie to podstawa. Od zawsze uzywam kiedys magnetowid, pozniej, czy tez teraz tunery twin. https://www.facebook.com/canalpluskolobrzeg/photos/a.132867186892628/1416204915225509/?type=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=24219]Besciakos[/mention]

Odbierzesz moduł  tylko z ECP. 

 

[mention=40877]Bushiken[/mention] Nagrasz  co najwinajwięcej 1 kanał, a inny będziesz oglądać w tym samym czasie. Oczywiście z jednego TP. Taki to wielostrumieniowy moduł to jest.

Do tego drugi kanał musi być niekodowany . Kodowanego nie obejrzysz. Sprawdzałem. Ale może to się zmienić jak uaktualnia np soft w module

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbx napisał:

Nie jest to oficjalnie potwierdzone (przynajmniej ja nie miałem czasu sprawdzić), ale nowy moduł jest więcej niż 1-strumieniowy. Na TV, czy tunerze z więcej niż 1 głowicą SAT będzie możliwość nagrywania i oglądania 2 różnych kanałów.

Myślę, że nawet jeśli to prawda, to jeszcze tuner musi mieć możliwość to wykorzystać. Z reguły tylko stacje czołowe wykorzystują wielostrumieniowość modułów. Który z obecnych tunerów to ogarnie? Czy ktoś z kolegów wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie przedłużyć umowę na kolejne 2 lata. Mam własny stary moduł i kartę sprzed wielu lat, jeszcze z TNK. Mój telewizor (Panasonic TX-47AS750E) nie współpracuje z ECP i nie jest dostosowany do 4K, tak więc z atrakcji nowego modułu i tak nie mógłbym skorzystać. Czy mogę spokojnie podpisywać umowę, czy też są podstawy, by obawiać się, że w trakcie tych dwóch lat Canal+ zrobi coś, że nie będę mógł korzystać z TV, jak dotychczas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, udostępniają. 
Pytałeś co się stanie, jeżeli PC+ „zrobi coś” i przestanie poprawnie działać? Dostaniesz wtedy odpowiedź zaczynającą się od słów „nie ponosimy odpowiedzialności...” i propozycję dekodera. 
Wszystkie ustalenia tylko pisemnie (ewentualnie nagranie rozmowy telefonicznej). W żadne zapewnienia nie wierz, bo się przejedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...