Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, tweed77 napisał:

Jak na razie moduł NC+/PC+ CI+ z ECP działa w dekoderze VU+.

Co wymyśli firma to wie tylko ona.

Pewnie któregoś dnia moduł przestanie w "tajemniczy sposób" dekodować sygnał, a operator, zasłaniając się brakiem kompatybilności z ECP, zaproponuje abonentowi swój "wspaniały" dekoder albo oglądanie ciemności na ekranie...

Ja im już absolutnie nie wierzę.

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ircios napisał:

Kolega @ww6 wziął dzisiaj dopiero co moduł. Nawet chyba nie sprawdził, tylko odrazu zamówił Technisia.

Dla mnie dziwne. Można było zostawić jeszcze cameleona w vu+ na 1813 i czekać na to co się wydarzy. Jeżeli nie byłoby innego wyjścia, to dopiero wtedy wymieniać na moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meckbar i tak może być - to jest właśnie zagranie poniżej pasa operatora.

Ludzie mają kilkuletnie TV z wbudowanym tunerem sat.

Dekoder jest im zbędny.

Też im nie wierzę i rozwiąże umowę bez żalu.

 

@Waldemar Szmyt nie każdy ma potrzebę ( nie stać go ) zmieniać TV na nowy. Jak starszy model działa i spełnia swoje zadanie. Tylko z powodu "zachcianki" operatora sat wymieniać TV.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby moduł CAM CI+ ECP działał poprawnie, telewizor lub dekoder, do którego podłączony jest moduł, muszą obsługiwać standard CI+ ECP. Jeśli urządzenie abonenta posiada gniazdo CI+, lecz nie obsługuje standardu ECP, to część kanałów lub programów (szczególnie treści 4K) może być zablokowana.

 

SatKurier

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie planuję przedłużania umowy po wakacjach.

Chyba, że mi pisemnie zagwarantują działanie oferty na module przez czas oznaczony w umowie lub prawo do jej zerwania, gdyby "nagle przestało działać". Mam trzyletni TV bez ECP i nie jest mi ten "wynalazek" do szczęścia potrzebny. A że takiego zapewnienia pewnie nie dostanę to... czas się rozstać po ponad 15 latach i podciągnąć się w językach obcych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział II. Zasady korzystania ze Sprzętu – typ Moduł CAM 4K
1. Sprzęt objęty niniejszym Szczegółowymi Warunkami to Moduł CAM 4K, sparowany w momencie wydania z Kartą dekodującą.
2. Sprzęt – typ Moduł CAM 4K umożliwia Abonentowi dekodowanie sygnału w jakości 4K UHD (ang. 4K Ultra High Definition; pol.
Ultra Wysoka Rozdzielczość), w urządzeniach dekodujących zgodnych z DVB-S2, CI+/CI+ECP.

 

Ja takich nie mam w abonamencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tail# napisał:

Dla mnie dziwne. Można było zostawić jeszcze cameleona w vu+ na 1813 i czekać na to co się wydarzy. Jeżeli nie byłoby innego wyjścia, to dopiero wtedy wymieniać na moduł.

Może to naiwne, ale miałem obawy, że w każdej chwili mogą przestać  wydawać moduły do gołych cameli.

Trudno stało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale na stronie canalplus z pomocą techniczną nie przewidują możliwości podłączenia modułu ECP do tunera. Są tylko informację dotyczące podłączenia do tv.

Biorąc pod uwagę fakt, że standard ECP został ogłoszony w 2015 r., a od około roku jest on w praktyce używany i nie widać nawet zapowiedzi tunerów z portami CI, które oficjalnie gwarantowałyby obsługę ECP to może się okazać, że moduły cam w przyszłości będą działały wyłącznie w telewizorach.

Co gorsza w 2015 zapowiedziano też ci+ 2.0 co miało polegać na tym, że do tv bez modułu cam, będzie można go dokupić port CI i podłączyć do usb w telewizorze, ale żaden taki sprzęt się nie pojawił, a dzisiaj rozwiązałoby to częściowo problem.

W związku z tym byłbym bardzo ostrożny co do kupowania jakiegokolwiek tunera i liczenia na to, że będzie w nim działał moduł. Wiem, że na innym forum pojawiła się informacja, że np moduł w technistar s6 działał na kanale z włączonym ECP, tylko że na dzisiaj nie wiemy czy to było ECP w pełnej wersji zabezpieczeń.

Żeby było śmieszniej PC+ nawet w przybliżeniu nie określa, kiedy będzie stosować ECP. Równie dobrze za tydzień może zacząć stosować je wszędzie.

Nie chcę nikogo krytykować. Każdy podejmuje decyzje sam za swoje pieniądze i dzisiaj nie ma mądrych, ale na chwilę obecną brałbym pod uwagę sytuację, w której z modułu, poza tv obsługującym ECP nie będzie można korzystać w sensowny sposób.

 

Śmieszne jest to, że płacąc abonament trzeba kombinować, żeby móc oglądać w cywilizowany sposób to za co się płaci.I w tym miejscu warto sobie zadać pytanie czy jest sens dalej być abonentem tej PC+.

Edytowane przez menthal
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że te wszystkie zabezpieczenia utrudnią życie zwykłym użytkownikom, a nie kombinatorom. 
Cyfrowy Polsat, z tego co wiem, oferuje zwykły moduł CI+, więc ma okazję przejąć część abonentów Platformy CANAL+. 
Pytanie komu to wyjdzie na dobre?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, menthal napisał:

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale na stronie canalplus z pomocą techniczną nie przewidują możliwości podłączenia modułu ECP do tunera. Są tylko informację dotyczące podłączenia do tv.

@menthal Instrukcja obsługi modułu CAM CI+ ECP przewiduje możliwość podłączenia modułu CAM CI+ ECP zarówno w telewizorze, jak i w dekoderze.

Zgodnie z instrukcją obsługi najnowszego modułu CAM CI+ ECP moduł jest dla odbiorników z gniazdem CI+ oraz CI+ ECP. Zabezpieczenie ECP będzie stosowane zgodnie z zapisami poniższymi tylko na wybranych audycjach na kanałach 4K.

  • Moduł współpracuje z odbiornikami satelitarnymi zgodnymi ze standardem CI+/CI+ ECP. Przed zakupem Modułu CAM CI+ ECP upewnij się u Sprzedawcy lub Producenta Twojego odbiornika satelitarnego, że jest on wyposażony w slot CI+/CI+ ECP i będzie poprawnie współpracował z takim typem sprzętu.
  • Wybrane audycje 4K będą dostępne wyłącznie na odbiornikach satelitarnych zgodnych ze standardem CI+ ECP.
  • Odbiór programów z oferty Platformy CANAL+ wymaga odbiornika satelitarnego zgodnego z DVB-S2 i MPEG-4. Konieczne jest korzystanie z odbiornika UHD. Programy nadawane w ramach oferty Platformy CANAL+ są udostępniane za pośrednictwem satelity Hot Bird 13ºE. Informacje o parametrach kanałów dostępne są na stronie canalplus.pl.

CAM-4K-instalacja-w-TV-i-odbiorniku.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukx95 napisał:

Wybrane audycje 4K będą dostępne wyłącznie na odbiornikach satelitarnych zgodnych ze standardem CI+ ECP.

Czy pisząc wybrane audycje 4K mają na myśli mecze piłkarskie również?Czy tylko filmy i dokumenty?Jak uważacie co kryje się pod tym magicznym słowem „wybrane audycje”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczałoby to, że ich wszystkie „cudowne” i czasami leciwe Boxy zostały zaktualizowane i obsługują ECP? Bo inaczej nastanie też ciemność po włączeniu ECP na zwykłych kanałach u abonentów, którzy mają np. Sagemcoma, czy źle rozumuję? 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, regedit32 napisał:

Też tak macie, że na telewizorze z modułem ECP czasami, po przełączeniu na jakiś kanał wyświetla się na chwilę "sygnał zakodowany"? Nie jest to komunikat z modułu, że kanał można wykupić itp., gdzie trzeba wcisnąć "OK", żeby zobaczyć wspomniany komunikat.

Ten typ tak ma, czy dostałem jakiś walnięty?

 

Mam podobnie na topowym TV Sony z 2018 roku XF9005.

Czasem komunikat ten pojawia się na już oglądanym kanale od jakiegoś czasu.

 

21 godzin temu, regedit32 napisał:

@lukx95 To jest oryginalna instrukcja PC+ czy materiał własny firmy Hollex?

 

To oficjalna wkładka/instrukcja z pudełka z modułem.
 

Co do postów reszty osób, problem opisywany przez @regedit32 nie jest raczej związany z ECP. Przy ECP byłaby po prostu ciemność, ewentualnie komunikat o niekompatybilności modułu. Jak już ktoś słusznie przypomniał, ECP ma być włączane na Canal+ 4K.

Edytowane przez Barti
Poprawiono cytowanie treści innego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy tylko w treściach 4k. Dzwonili do mnie kilka dni temu z C+ by odebrać cama ... zadałem pytanie, czy jest gwarancja, że ECP nie będzie uruchomione na treściach innych niż 4k - nie dostałem takiego potwierdzenia, dlatego zdecydowałem się na CAMA Moduł CAM CI+ nc+ bez ECP, ale też bez dostępu do treści 4K.

Edytowane przez Besciakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Besciakos napisał:

Nie wiadomo czy tylko w treściach 4k. Dzwonili do mnie kilka dni temu z C+ by odebrać cama ... zadałem pytanie, czy jest gwarancja, że ECP nie będzie uruchomione na treściach innych niż 4k - nie dostałem takiego potwierdzenia, dlatego zdecydowałem się na CAMA Moduł CAM CI+ nc+ bez ECP, ale też bez dostępu do treści 4K.

Jak napisała kilka postów wyżej osoba pracująca/współpracująca z APS, ECP będzie załączone jedynie na 4K.

Jest to oficjalne info z wkładki/instrukcji z pudełka od modułu. Chyba, że wierzymy w zmienność PC+.

9 godzin temu, lukx95 napisał:

@menthal Instrukcja obsługi modułu CAM CI+ ECP przewiduje możliwość podłączenia modułu CAM CI+ ECP zarówno w telewizorze, jak i w dekoderze.

Zgodnie z instrukcją obsługi najnowszego modułu CAM CI+ ECP moduł jest dla odbiorników z gniazdem CI+ oraz CI+ ECP. Zabezpieczenie ECP będzie stosowane zgodnie z zapisami poniższymi tylko na wybranych audycjach na kanałach 4K.

  • Moduł współpracuje z odbiornikami satelitarnymi zgodnymi ze standardem CI+/CI+ ECP. Przed zakupem Modułu CAM CI+ ECP upewnij się u Sprzedawcy lub Producenta Twojego odbiornika satelitarnego, że jest on wyposażony w slot CI+/CI+ ECP i będzie poprawnie współpracował z takim typem sprzętu.
  • Wybrane audycje 4K będą dostępne wyłącznie na odbiornikach satelitarnych zgodnych ze standardem CI+ ECP.
  • Odbiór programów z oferty Platformy CANAL+ wymaga odbiornika satelitarnego zgodnego z DVB-S2 i MPEG-4. Konieczne jest korzystanie z odbiornika UHD. Programy nadawane w ramach oferty Platformy CANAL+ są udostępniane za pośrednictwem satelity Hot Bird 13ºE. Informacje o parametrach kanałów dostępne są na stronie canalplus.pl.

CAM-4K-instalacja-w-TV-i-odbiorniku.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...