Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

Większości TV ma opcje pobrani listy programów operatora, potem możesz sobie ją edytować. 

 

Ja w tym moim TCLu odkąd mam włożony moduł to codziennie albo co drugi dzień sortuję sobie programy układając własną listę po 10-15 programów. Telewizor nie ma wsparcia operatora, wszystko chodzi dobrze ale nie ma listy Canal+. Najpierw kanały które posiadam wprowadziłem do ulubionych a teraz tak jak pisałem sortuję je sobie a to bardzo męczące. No ale kiedyś to zrobię do końca 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś namieszałem, zmieniłem soft w moim Duo4kSe na OpenATV, gdy wróciłem do starego VTI 15.02 to sprzęt nie widzi modułu C+. Po tym znowu wróciłem do OpenAtv i moduł jest widoczny tylko nie działa. Co jest nie tak?. Jak znowu przy VTI moduł może zostać widoczny? Już nie wiem o co chodzi. Myślałem, że przy OpenATV moduł C+ będzie działać poprawnie....teraz mam ciemność. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam setdecznie w moim pierszym poscie na tym forum. Tak przy okazji to od 20+ lat uzywam tylko linux-a zawodowo i prywatnie a wiec wdrozenie sie w "tajemnice" enigma2 tunerow zajelo mi chwile czytajac rozne tutoriale itp. Jednak po analizie +/-  zastanawiam sie co mi realnie daje uzywanie wlasnego urzadzenia vs dekoder 4k od canal+. I to mam mały dylemat bo pomijac piracka tv to sam nie wiem... W ultrabox na unicable mozna ogladac jeden kanal a nagrywac 3... Prosiłbym doswiadzonych uzytkownikow o szczere opinie. Kupilem Vu+ duo  4k Se i dziala dobrze z VTI  . Zaznaczam, Ze piractwo mnie nie interesuje. PS uzywam czarny modul CI+ stad moj dylemat.

Edytowane przez Renegatt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Możesz normalnie tylko nagrywać oglądany kanał albo skorzystać z opcji VTI nagrywania i dekodowania po nagraniu. 

Tak wiem. Tylko zastanawia mnie po co wydawac jednak duzo pieniedzy na wlasny dekoder + modul CI+ od operatora jak to dziala podobnie albo zwlaszcza dla poczatkujacych gorzej. Czy to nie nie jest troche sztuka dla sztuki skoro i tak jest anabonament dla CI+ ? Konczy mi sie umowa i zastanawiam sie czy sprzedac vu+. chodzi mi o realny zysk uzywania wlasnego sprzetu. Tak wiem, ze piracko mozna ogladac i streamowac X kanalow ale mi nie o to chodzi. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Renegatt napisał(a):

Tak wiem. Tylko zastanawia mnie po co wydawac jednak duzo pieniedzy na wlasny dekoder + modul CI+ od operatora jak to dziala podobnie albo zwlaszcza dla poczatkujacych gorzej. Czy to nie nie jest troche sztuka dla sztuki skoro i tak jest anabonament dla CI+ ? Konczy mi sie umowa i zastanawiam sie czy sprzedac vu+. chodzi mi o realny zysk uzywania wlasnego sprzetu. Tak wiem, ze piracko mozna ogladac i streamowac X kanalow ale mi nie o to chodzi. 

 

Wszystko zależy od tego do czego będziesz używał dekoder Vu+.

 

Jeśli tylko do oglądania platformy C+ to sprzęt od operatora zwyczajnie wystarczy. Możesz wziąć od nich dekoder albo moduł CI+ i włożyć do TV.

 

Na Vu+ np Ultimo 4K - Duo 4K możesz legalnie korzystać z oferty kilku operatorów ( satelitarnych - kablowych - naziemnych ) w jednym dekoderze.

Nie mam tu na myśli sharingu tylko legalne karty - moduły z opłaconym abonamentem.

Jeden dekoder - jeden pilot - jeden zasilacz - mniej sprzętu i bałaganu oraz zużycia prądu.

 

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Renegatt napisał(a):

Konczy mi sie umowa i zastanawiam sie czy sprzedac vu+. chodzi mi o realny zysk uzywania wlasnego sprzetu.

To w jakim celu kupiłeś vu+? Nie znam nikogo kto zmienił sprzęt operatora na tego typu sprzęt i nie widział sensu takie zmiany. :)

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Renegatt napisał(a):

Witam setdecznie w moim pierszym poscie na tym forum. Tak przy okazji to od 20+ lat uzywam tylko linux-a zawodowo i prywatnie a wiec wdrozenie sie w "tajemnice" enigma2 tunerow zajelo mi chwile czytajac rozne tutoriale itp. Jednak po analizie +/-  zastanawiam sie co mi realnie daje uzywanie wlasnego urzadzenia vs dekoder 4k od canal+. I to mam mały dylemat bo pomijac piracka tv to sam nie wiem... W ultrabox na unicable mozna ogladac jeden kanal a nagrywac 3... Prosiłbym doswiadzonych uzytkownikow o szczere opinie. Kupilem Vu+ duo  4k Se i dziala dobrze z VTI  . Zaznaczam, Ze piractwo mnie nie interesuje. PS uzywam czarny modul CI+ stad moj dylemat.

Czy może ktoś pomóc by wrócić do VTI, zachciało mi się testowania. Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdamR

 

Pendrive 4 - 16 GB najlepiej. Robisz formatowanie pendrive do FAT32 w komputerze.

 

Pobierasz soft VTi w zależności od modelu - będzie spakowany w zip.

Strona wymaga zalogowania żeby pobrać soft 15.0.02

 

https://vuplus-support.org/wbb4/vtisoftware/?dir=VTi

 

Soft rozpakowujesz - będzie katalog vuplus

Przegrywasz katalog vuplus wraz z zawartością na pendrive.

 

Odpinasz dysk twardy i inne pendrive w Vu+ dla pewności.

 

Wyłączasz dekoder - podpinasz do Vu+ pendrive z softem i włączasz i lecisz z wgrywaniem w zależności od modelu Vu+.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, tweed77 napisał(a):

@AdamRwyłączasz dekoder - podpinasz do Vu+ pendrive z softem i włączasz i lecisz z wgrywaniem w zależności od modelu Vu+.

Tylko system wgrywa się idealnie, tylko po wygraniu nie widzi modułu, jak znowu wskoczę do OpenATV to moduły system widzi. Nadmieniam, że przed moim testowaniem oglądałem TV na VTI, później zachciało mi się testów i powstał problem. O co chodzi?, co muszę zrobić by móc znowu oglądać swoją telewizję na VTI?. Bardzo proszę o pomoc, dziękuję.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, AdamR napisał(a):

Tylko system wgrywa się idealnie, tylko po wygraniu nie widzi modułu

Trochę dziwne, że VTi nie widzi modułów. Może trzeba wyjąć i ponownie włożyć moduły np. pojedynczo raz, drugi a nawet trzeci aż załapie. Jak nie pomoże to może wgraj jeszcze raz VTi na ten VTi który masz zainstalowany i zaktualizuj do ostatniej wersji z 16.02.2023. VTi 15.0.02.

Zakładam że w menu-konfiguracja są opcje moduł dostępu oraz zadania modułu CI ?

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mara68 napisał(a):

Trochę dziwne, że VTi nie widzi modułów. Może trzeba wyjąć i ponownie włożyć moduły np. pojedynczo raz, drugi a nawet trzec

Zakładam że w menu-konfiguracja są opcje moduł dostępu oraz zadania modułu CI ?

Opcje są, tylko moduł niewidoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2023 o 23:32, emarti napisał(a):

Ja w tym moim TCLu odkąd mam włożony moduł to codziennie albo co drugi dzień sortuję sobie programy układając własną listę po 10-15 programów. Telewizor nie ma wsparcia operatora, wszystko chodzi dobrze ale nie ma listy Canal+. Najpierw kanały które posiadam wprowadziłem do ulubionych a teraz tak jak pisałem sortuję je sobie a to bardzo męczące. No ale kiedyś to zrobię do końca 👍

Dziś postanowiłem przeskanować Hot Birda jak to co jakiś czas zawsze robiłem na dekoderach i po zakończeniu skanowania lista ulubionych kanałów rozsypała się 😂 Sortowanie poszło na marne i teraz mam listę ulubionych ułożoną alfabetycznie. Świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, emarti napisał(a):

lista ulubionych kanałów rozsypała się 😂

Dlatego ja zapisuje kopię zapasową listy na dysku,  przed jakimnkolwiek ponownym wyszukiwaniem.

TV LG

Jeśli wywali,  przwróce ją w 2 minuty.

Chyba jeszcze wiele masz do ogarnięcia w tym tv.

Edytowane przez ircios
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...