Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam posty wcześniej i ktoś też napotkał taki problem. Jakaś awaria może c+? Ponowiłem uprawnienia póki co. Moduł wyjmowałem i jest to samo... 

 

Naprawione: Ponowienie uprawnień przez ICA i po 30 minutach wtyczkowy reset TV pomogły. 

Edytowane przez stonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam takie pytanie. Mam tv Lgc8, ktory z tego co czytałem nie wspiera Ecp, ale ma CI+. 

Jednakze  chcialbym, korzystajac z oferty C+ podpisac umowe (pakiet  Entry Sport) właśnie na ten moduł. Czy będę mógł ogladac normalnie na tym tv wykupione kanały, a tylko wybrane transmusje na C+4k będę miał zakodowane, czy jak to wygląda. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jakubros napisał(a):

Witam. Mam takie pytanie. Mam tv Lgc8, ktory z tego co czytałem nie wspiera Ecp, ale ma CI+. 

Jednakze  chcialbym, korzystajac z oferty C+ podpisac umowe (pakiet  Entry Sport) właśnie na ten moduł. Czy będę mógł ogladac normalnie na tym tv wykupione kanały, a tylko wybrane transmusje na C+4k będę miał zakodowane, czy jak to wygląda. 

 

Zrobiłem to w moim Panasonic TX-65FZ800E, który posiada dwa gniazda CI+ 1.4, a nie wspiera ECP. 

Działa tak jak tego oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy dekoder Zgemma H9 Twin posiadający slot ale na moduł CI obsłuży moduł standardu CI+ z podstawowym pakietem kanałów?

Obecnie jest na koncie karta cameleon użytkowana wZgemmie, umowa do końca maja, oryginalnie z wydanym dekoderem Philips DSR 7201.

Dekoder Philips od wielu lat już nie wspierany przez C+ próbowali mi na siłę już pare razy go wymienić ale się nie dałem.

Karta do tej pory działała w Zgemmie na 0100, obecnie pomimo braku zadłużenia dostała dezaktywacje.

Infolinia guzik wie dlaczego tak zrobili, pewnie dlatego, że umowa się kończy i chcą mi na siłę wcisnąć nowy dekoder z parowaną kartą więc jako odpowiedź na ich zagrywki poszło wypowiedzenie umowy.

Tylko ja nie chcę ich dekoderów, mogę przejść na moduł ale nie mam pewności czy takowy moduł CI+ ruszy w dekoderze ze slotem CI.

Umowa na najniższy możliwy pakiet, obecnie jest Start+ za 9,99 więc w rachubę wchodzi  Entry+ więc kanały nie parowane a tym bardziej bez EPC.

Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć czy uruchomię takowy moduł w dekoderze Zgemma?

Edytowane przez ancymonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oscam server mam taki konfig:

 

[reader]
label                         = sci0
protocol                      = internal
device                        = /dev/sci0
detect                        = cd
mhz                           = 500
cardmhz                       = 368
caid                          = 0100
ident                         = 0100:000068
group                         = 1
emmcache                      = 1,3,2,0
blockemm-unknown              = 1
blockemm-u                    = 1
blockemm-g                    = 1

 

Najpierw karta nie pobrała uprawnień na nowy okres.

Ponowiłem więc uprawnienia przez internet – też nie pomogło.

Odblokowałem przyblokowane emm (-unkown, -u, -g) i karta złapała dezaktywacje.

Oscam w wersji: 1.20_svn-r11678

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2023 o 18:45, ancymonek napisał(a):

To jak odpalić kartę na tym caid 1813?

Muszę mieć jakąś parkę NUID i CWPK0 – tyle wyczytałem w necie, tylko skąd ją wziąć?

Od magika z którym się skontaktujesz i on ci da na podstawie karty.  Oczywiście jeszcze za to sobie zapłacisz dodatkowo.  😛 

14 minut temu, Saturn45 napisał(a):

Czy jeśli tv posiada dwa tunery satelitarne jest możliwość jednoczesnego oglądania i nagrywania innego programu?

Tak , dla FTA nie ma problemu nigdy.

Jak masz moduł to tylko jednego.

Jeśli masz dwa moduły  to nie ma problemu o ile jedne program nagrywa się z z pierwszego a drugi odtwarza z drugiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ktosiu napisał(a):
Jeśli masz dwa moduły  to nie ma problemu o ile jedne program nagrywa się z z pierwszego a drugi odtwarza z drugiego. 


Dwa tunery satelitarne to nie to samo co 2 złącza CI+

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w czym widzisz problem ze tv ma dwie głowice i dwa CI? 

 

TV lepszej klasy, zwykle te z dwoma głowicami mają też dwa gniazda CI. problem tylko w tym że tylko droższe modele obsługują na raz obydwa moduły, w tanszych działa tylko jeden w danym momencie. 

 

Przy jednym module nigdy nie oglądnie programu kodowanego jeśli w tym samym czasie nagrywa kodowany. Jak ma dwa moduły i tv obsługuje oba na raz to niema prolemu dodatkowo oglądać kodowane z drugiego modułu. 

 

Bez problemu działało tak nagrywanie w Panasonic z modułem C+ i Polsatu. 

Wiadomo jak nagrywa się program jednego operatora jest tylko dostęp do programów drugiego chyba że ma się dwa moduły jednego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie sprawdzałem czy jest taka możliwość,  ale raczej nie, bo to tylko moduł, ktory ma dekodować kanały.  Będę musiał pogrzebać  w nim, bo tam coś jest z ustawieniem PIN. 

Jak nie ma to zawsze w tv pozostaje 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...