Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Pawel napisał:

Mowa jest zdaje się o telewizorze a nie dekoderze. ale to chyba bez znaczenia.  Po prostu przy zmianie transpondera, polaryzacji potrzeba więcej czasu niż przy kanałach nadawanych z jednego transpondera. To opóźnienie było zawsze zauważalne nawet na kanałach FTA.

A to ciekawe bo mam wrażenie u siebie że czasy odczytu karty są praktycznie takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blaugrana18 napisał:

 Może to u mnie kwestia przyzwyczajenia do dekodera ale moduł dłużej trwa odkodowanie (2sek) gdzie dekoder poniżej 0.5s. 

U mnie moduł włożony do dekodera zachowuje się tak samo. Jak ktoś ma ultraboxa i moduł to różnice widać gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, czerstwy napisał:

No to chyba nie wiem o czym pisze choć miałem karty różne w czytnikach z różnym kodowaniem i róznymi czasami. C+,HD+,Antiksat,Tivusat i mogę to sobie porównać do np PB czy Tivusat na module gdzie czasy odczytu to przepaść.

Ja porównywałem czasy przełączania kanałów na module conax i "mydelniczce" i ta zawsze była szybsza pod tym względem. Co prawda moduł siedział w budżetowym tv ale to raczej nie ma znaczenia. Odkąd pamietam moduł był zawsze wolniejszy od dedykowanego odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilkunastu lat opłacam telewizje canal+/nc+/cyfra+ i w pakiecie posiadam :

 

KARTA CAYMAN - WIFI BOX+ / SAGEMCOM DSIW74
KARTA CAMELEON - ULTRABOX+/PVR PACE (MR) (karta działa na każdym dekoderze) 

 

Chciałbym jeden z tych zestawów wymienić na kartę + moduł CI do telewizora LG C1 niestety operator odmówił sprzedaży lub wymiany twierdząc ze nie można u nich otrzymać modułu CI przy opcji multiroom.

Kika osób z infolinii twierdzi ze nie można gdyż moduł CI nie może połączyć się z WIFI i nadać uprawnienia karcie z multi-roomu. Oczywiście powiedziałem ze te karty działają niezależnie, ale i tak odmówili  i tu moje pytanie.

 

Jakie mam inne opcje ?

Z góry dziękuje za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawrzeć nową umowę tylko na moduł. 

Najprawdopodobniej przedstawią Ci ofertę na drugą umowę na bardzo dobrych warunkach. 

 

38 minut temu, ELFIS napisał:

KARTA CAMELEON - ULTRABOX+/PVR PACE (MR) (karta działa na każdym dekoderze) 

Ten sprzęt możesz wymienić na nową umowę  na pakiet extra za 15 zł z modułem 

Pod warunkiem że przedłużasz umowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2022 o 09:42, PawelTSW napisał:

Ten sprzęt możesz wymienić na nową umowę  na pakiet extra za 15 zł z modułem 

Pod warunkiem że przedłużasz umowę. 

 

Dzięki

 

Tak tez robiłem , co najlepsze mam to samo taniej o 4 złote tylko w dwóch umowach nowy + tuner 4k i moduł CI. PozdRo [WRWE]

 

[Edit w C+ dziwili się ze karta Camelon jeszcze działa bo wyłączyli je w zeszłym miesiącu i była pewne ze w tej sprawie dzwonię]

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spostrzeżenia - moduł CAM w TV Panasonic OLED TX-65FZ800E

 

W ramach aneksu umowy wymieniłem dekoder Ultrabox+ na moduł.

Potwierdzam rewelacyjną współpracę.

Jedyne, co mnie na początku wkurzało, to długi start uprawnień po włączeniu TV. Trwało to 10-12s.

Pomogło włączenie w telewizorze funkcji "TV Anywhere". Teraz start to maksimum 2s (karta prawdopodobnie jest podtrzymywana zasilaniem, z uwagi na dostępność TV w sieci).

Przełączanie kanałów b. szybkie. Nagrywanie na własny dysk również działa.

Karta dekoduje bez problemu NASA 4K UHD na kanale 198, natomiast program testowy z ECP nie (co jest zgodne z deklaracją Panasonic'a i strony Canal+).

Do dekodera już nie wrócę.

Edytowane przez robik130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mikoko napisał:

Pewnie chodzi o strefę abonenta z ecp

O ile pamiętam, to ten kanał sprawdzałem.

W każdym razie ten model Panasonic'a nie ma prawa obsługiwać ECP, co potwierdza producent (2 x CI plus, wersja 1.4).

Edytowane przez robik130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem dokładnie ten wątek i nie znalazłem informacji, że którykolwiek kanał "z treścią" jest nadawany obecnie z ECP.

Nawet powątpiewano, czy kiedykolwiek to nastąpi.

Stąd  moja świadoma decyzja o przejściu na moduł, pomimo teoretycznej niezgodności telewizora.

W przyszłości zawsze mogę:

a) zmienić TV (ale szkoda, bo jest naprawdę świetny)

b)  wrócić do dekodera

:)

Przy okazji - wymiana na moduł w trakcie trwania umowy (a moja była do 31 października) nie była możliwa.

Wypowiedziałem umowę i od razu dostałem opcję wycofania wypowiedzenia i przedłużenia na pasujących mi warunkach (z obniżeniem pakietu) wraz z modułem.

Wymiana w punkcie przy zachowaniu mojej dotychczasowej karty dekodującej.

Nowe warunki - do wyboru od zaraz, lub od listopada. 

Edytowane przez robik130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ircios napisał:

To sprawdź jeszcze raz, dla pewności. 

Bo jeśli kanał zadziała,  to znaczy, że ECP obsługuje Panaś. 

Przy ECP nie nagrasz nawet 1 sekundy. To też sprawdź. 

 

Kanał 28 - STREFA ABONENTA - komunikat "Wybrana audycja nie może być wyświetlona na tym odbiorniku: 1000"

Kanał 37 - CANAL+NOW - nie mam go w pakiecie - jest propozycja wykupienia go :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kanał 28 - STREFA ABONENTA - komunikat "Wybrana audycja nie może być wyświetlona na tym odbiorniku: 1000"
Kanał 37 - CANAL+NOW - nie mam go w pakiecie - jest propozycja wykupienia go
 

Mam dwa tv LG z 2016. Oba działaj na modułach. Jeden na niebieskim NC+, drugi C+ czarny. Oba poprawnie wyświetlają C+ nów i strefę abonenta. No wiadomo, ze niebieski nie obsłuży 4K, a drugi tak. Ale i telewizory są full hd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PWojciechowska napisał:


Mam dwa tv LG z 2016. Oba działaj na modułach. Jeden na niebieskim NC+, drugi C+ czarny.

To dziwne, w wykazie na stronie Canal+ telewizory LG działają, ale od roku 2020.

Rekomendowane nazwy modeli LG wspierających CAM ze standardem ECP:

 

Rok 2020:

**UN***

**NANO***

OLED***X

 

Rok 2021:

**UP**

**NANO**

**QNED**

OLED***1

 

Rok 2022:

**UQ**

**NANO**

**QNED**

OLED***2

* - oznacza dowolną cyfrę (0-9) lub literę (a-z ; A-Z)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...