Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Na stronie c+ faktycznie dodali AF9 i AG9 jako wspierający ECP ale nie AF8 i AG8

Hm nie ukrywam pełne zaskoczenie. A pamietam dyskusje jak to nie da się wprowadzić ecp aktualizacją oprogramowania. Skoro na liście jest XG85 to mam nadzieje ze AG8 tez znajdzie się na niej znajdzie. Softy mają w tej samej grupie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dr.STech napisał:

Na stronie c+ faktycznie dodali AF9 i AG9 jako wspierający ECP ale nie AF8 i AG8

To ciekawe, posiadam 55AG9 i niestety Strefa Abonenta - się nie wyświetla - zatem chciałbym żeby mi pokazali w jaki sposób EPC obsługuję ten model - albo rocznik wcześniejszy AF

 

Odnośnie serii AG9 - ponieważ ona wchodziła w 2019 roku i była również jako model 2020 - to wieść gminna niesie (szczególnie na amerykańskich portalach) że mogły się pojawić w nowszej rewizji sprzętowej - na pewno miały nowszy model/ typ matrycy od LG zatem może i miały nowszą elektronikę - na pewno wersje 77 cali - co do innych niestety nie  mam tak jednoznacznych informacji - zatem może tu jest haczyk, że część modeli może (podkreślam może - może ktoś takowy posiada) faktycznie posiadać zgodność a część (mój raczej nie bo jest wyprodukowany w 2019 grudzień) póki co nie są zgodne.

 

Może ktoś ma AG9 lub AF9 i to potwierdzić lub nie.

 

Inna sprawa że Sony ponad rok temu obiecywało nowe oprogramowanie które miało przybliżać Android TV do Google TV i jakoś jeszcze w oficjalnej dystrybucji nie doszło - może Canal+ dostało do testowania / albo zleciło testy na odbiornikach ostatnich rewizji.

Trzeba pisać do serwisów niech się ustosunkują dlaczego pomimo że jest informacja że spełnia standard EPC - to w praktyce nie spełnia i pewnie w ramach odpowiedzi pojawi się jakaś *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2022 o 22:36, Jaś Fasola napisał:

Mnie tam zastanawia czy w niedalekiej przyszłości nie wprowadzą szerszej ekspansji z tym ECP. Za kilka tygodni chcę przejść na moduł i tak się zastanawiam czy za rok czy później nie będzie tego typu niespodzianek.

Od półtora roku straszą tym ECP i jak na razie na straszeniu się kończy. W dalszej perspektywie oczywiście mogą to uruchomić, lecz z duża dozą prawdopodobieństwa dotyczyć to będzie treści nadawanej w 4k, czyli aż 1 kanał na ten moment. Ostatecznie zawsze klient będzie miał możliwość zmiany modułu na dekoder, więc zastanawiam się czego tu się bać. Brać i korzystać :)

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Jaś Fasola napisał:

Ja i tak przejdę na moduł

Też się zastanawiam nad modułem, tym bardziej że mój tv jest na liście urządzeń kompatybilnych z tą kartą. Jedyną wadą tej opcji jest brak jednoczesnego oglądania i nagrywania innego kanału. Mam jeszcze trochę czasu.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mruczek napisał:

Tak samo jak z wycofaniem cameleonów. Już nie wiem ile lat słyszę, że to już ich koniec, a moje obie karty śmigają w niezależnych odbiornikach, aż miło.

I w sumie będą działać dopóki C+ samo nie wypowie mi umowy :-)

To Ci pośmigają do końca umowy. A jak przejdziesz na czas nieokreślony to karta od MR zgaśnie. 

C+ nie wypowiedzenie Ci umowy. Jak nie będzie pasowała nowa oferta to sam zrezygnujesz i pa pa wtedy.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2022 o 20:03, ircios napisał:

Raczej odbiór powinieneś mieć odrazu po przełączeniu z Astry, a nie, że tv musisz wyłączać. Może tv nie radzi sobie z diseq, albo diseq wątpliwej jakości.

Wszystko gra. Trzeba było ustawić  diseq A na Hotbird i diseq B na Astre. To była metoda prób i błędów bo to moje początki z modułem do tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pvr hd napisał:

Trzeba było ustawić  diseq A na Hotbird i diseq B na Astre. 

Przecież odbiór Hotbird-a i Astry nie miał żadnego związku z modułem. To błąd w konfiguracji samej instalacji, ale człowiek uczy się na błędach. Grunt że działa.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zacząłem się mocno zastanawiać nad modułem CI+ do mojego telewizora, mój telewizor to Kiano SlimTV 24 TRAVEL z wbudowaną kieszonką na moduł CI+. Teraz pojawia się pytanie, czy mój w/w telewizor obsłużyłby bez problemu niebieski moduł CI+?:

https://hollex.pl/nc-telewizja-na-karte-modul-ci-p-4696.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...