Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, tweed77 napisał:

Z tego co jest napisane na stronach NC+ ECP ma być załączane na programach nadawanych na C+ 4K.

 

Eee to ja mam starego niezniszczalnego Pioneera Kuro, więc i tak to 4K mi zwisa, to trzeba mieniać kamela na moduł Cam zanim przestaną je rozdawać, bo obecnie kanały odpadają jak muchy, a magika od kluczy nima co by kamela ratować ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muszę udać się do nich po wymianę karty Cameleon na moduł ECP, bo tydzień temu wyłączyli mi dostęp do kanałów, i mam pytanie. Po pierwsze czy samą kartę wymienią mi na moduł ECP, a jak nie będą chcieli to co zrobić, nalegać że muszą czy iść do innego punktu, iczy ten moduł ECP będzie działał w Vu Ultimo 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zxxz napisał:

Witam. Muszę udać się do nich po wymianę karty Cameleon na moduł ECP, bo tydzień temu wyłączyli mi dostęp do kanałów, i mam pytanie. Po pierwsze czy samą kartę wymienią mi na moduł ECP, a jak nie będą chcieli to co zrobić, nalegać że muszą czy iść do innego punktu, iczy ten moduł ECP będzie działał w Vu Ultimo 4K.

Będzie działać. Powinno bez problemu wymienić na moduł. A jak nie to inny punkty lub musisz im nakazać zadzwonić na specjalną infolinię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zxxz napisał:

Witam. Muszę udać się do nich po wymianę karty Cameleon na moduł ECP, bo tydzień temu wyłączyli mi dostęp do kanałów, i mam pytanie.

A gdzie jest napisane że musisz? "Włącz" myślenie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail#

No tak, nie ma to jak osobie nietechnicznej kazać wgrywać oscamy i wpisywać klucze. Kiedy się ludzie nauczycie, że dla większości ludzi jak trzeba zmienić parametry transpondera, z którego ściąga kanały (jak miało to kiedyś na WiFiBox+), to już za dużo?

Edytowane przez przemek1234
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, przemek1234 napisał:

@tail#

No tak, nie ma to jak osobie nietechnicznej kazać wgrywać oscamy i wpisywać klucze. Kiedy się ludzie nauczycie, że dla większości ludzi jak trzeba zmienić parametry transpondera, z którego ściąga kanały (jak miało to kiedyś na WiFiBox+), to już za dużo?

Gdzie ja coś komuś kazałem? To że nie potraisz nawet anteny ustawić i wzywasz serwis, bo tak pisałeś wcześniej (żeby nie było że to ja wymyśliłem) to nie moja wina, ja tego nie kwestionuję to twoja sprawa ale przynajmniej byś się nie wymądrzał i nie pomawiał innych o coś czego nie zrobili. Nie mierz wszystkich swoją miarą. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy coś potrafi. Ty umiesz ustawić antenę, ja umiem programować w Javie, a ktoś inny umie kłaść płytki w łazience. Ale nikt nie każe być mechanikiem samochodowym by prowadzić auto albo być elektrykiem by używać pralki. Tak samo osoby, które nie mają rozległej wiedzy na temat TV SAT mogą jej używać i nie należy z każdego telewidza od razu robić speca od TV.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci wcześniej że tego nie kwestionuję o ile rozumiesz to słowo i nie obchodzi mnie to co sobie tam robisz, bo to nie moja sprawa tylko nie rozumiem dlaczego decydujesz za innych tym bardziej jak sam napisałeś że się na tym nie znasz. Czepiasz się nie wiadomo czego, daj ludziom pomyśleć i wybrać, niech każdy przeczyta i sam zadecyduje co wybrać. Wybór nie jest na zasadzie tylko moduł. Skończmy te "akademickie" dyskuje, raz że do niczego one nie prowadzą, a dwa to nie jest wątek od tego.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moduł to jedyny wybór pewny, na lata. Wybierając dekoder z E2 teraz się coś wykombinuje, by karta działała, potem operator coś innego namiesza, może też będzie lekarstwo, a za parę miesięcy w końcu wprowadzą coś, na co nie ma odtrutki i tak czy siak będzie musiał wziąć. Plus tak jak powiedziałem znam bardzo wielu ludzi, którzy doznaliby przerażenia na słowo transponder. W życiu bym im nie zaproponował takiego rozwiązania.

Edytowane przez przemek1234
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak. Wydać na sprzęt ponad 1500zł nie móc nagrywać albo oglądać innego kanału w tym czasie, to przecież drobiazg. To tak jak kupić Porsche i jeździć tylko na pierwszym biegu. Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladanie jednego kanalu , i rownoczesne nagrywanie dziesieciu innych , to nie jest opcja ktora jest wazna dla kazdego posiadacza sprzetu linuxowego .  A ta cala zabawa z Cameleonami ktora teraz trwa , to tylko dzialania tymczasowe .  Trudno powiedziec czy operator nie zastosuje kolejnych zmian , i cala zabawa zacznie sie od nowa.   Prawda jest taka ze w blizszej lub dalszej przyszlosci  bedzie do wyboru sprzet operatora , albo w postaci dedykowanego dekodera , albo w postaci modulu CI+ECP , ktory na pewno jest lepszym wyborem , mimo swoich pewnych ograniczen

Edytowane przez kedar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zxxz napisał:

Witam. Muszę udać się do nich po wymianę karty Cameleon na moduł ECP, bo tydzień temu wyłączyli mi dostęp do kanałów, i mam pytanie. Po pierwsze czy samą kartę wymienią mi na moduł ECP, a jak nie będą chcieli to co zrobić, nalegać że muszą czy iść do innego punktu, iczy ten moduł ECP będzie działał w Vu Ultimo 4K.

Ja mam ten moduł w Vu+ Ultimo 4K i działa bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tail# napisał:

Pewnie że tak. Wydać na sprzęt ponad 1500zł nie móc nagrywać albo oglądać innego kanału w tym czasie, to przecież drobiazg. To tak jak kupić Porsche i jeździć tylko na pierwszym biegu. Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać. :)

Dla mnie to drobiazg bo i tak oglądam głównie filmy HBO/Netflix/Amazon ze smart tv lub Apple TV a tam wyobraź sobie, nie ma potrzeby nagrywania, bo wszystko jest strumieniowane. Zanim zatem błędnie kogoś ocenisz to zastanów się czy nie ma on innych potrzeb, niż wgrywanie na dysk setek filmów na które nie ma potem czasu.

23 godziny temu, zxxz napisał:

Witam. Muszę udać się do nich po wymianę karty Cameleon na moduł ECP, bo tydzień temu wyłączyli mi dostęp do kanałów, i mam pytanie. Po pierwsze czy samą kartę wymienią mi na moduł ECP, a jak nie będą chcieli to co zrobić, nalegać że muszą czy iść do innego punktu, iczy ten moduł ECP będzie działał w Vu Ultimo 4K.

Wyklikaj sobie w profilu abonenta, że chcesz ten moduł i dopiero wtedy idź do punktu. Wtedy masz gwarancję promocji 0 / 0 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, vivapinata napisał:

Dla mnie to drobiazg bo i tak oglądam głównie filmy HBO/Netflix/Amazon ze smart tv lub Apple TV a tam wyobraź sobie, nie ma potrzeby nagrywania, bo wszystko jest strumieniowane. Zanim zatem błędnie kogoś ocenisz to zastanów się czy nie ma on innych potrzeb, niż wgrywanie na dysk setek filmów na które nie ma potem czasu.

Nie rozumiesz sensu posiadania takiego sprzętu i jego możliwości stąd nie ma sensu dalej o tym pisać. Dla mnie koniec tego tematu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 15:59, seatibiza napisał:

Czy Ultimo obsługuje wielostrumieniowość, czy tylko dzięki głowicom FBC potrafi nagrać kilka programów jednocześnie? Jak to w nim rozwiązano?

Nie wiem jak w Ultimo ale w DM920UHD z dwoma głowicami S2X FCB i z tym modułem i tak nie można oglądać innego kanały cyfry gdy na na drugim kodowanym leci nagrywanie. Może to kwestia wersji E2 ale w tym co używam (Newenigma) nie znalazłem opcji dekodowania offline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podstawowa sprawa że moduł NC+ CI+ z ECP ( czarny ) oraz NC+ CI+ ( niebieski ) są jednostrumieniowe.

Więc oficjalnie można oglądać / nagrywać tylko jeden kanał jednocześnie.

 

2. Dekodery VU+ z serii 4K ( dwie głowice sat - dwa kable antenowe podłączone ) mają w sofcie VTi zrobione tak że:

Można oglądać jeden program - kanał.

Można załączyć nagrywanie innego programu - kanału. Nagranie będzie zakodowane.

Zostanie zdekodowane podczas gdy dekoder jest trybie czuwania.

 

3. Głowice FBC to 2 głowice fizyczne i 6 głowic wirtualnych - w skrócie to jakbyś miał 8 głowic sat w dekoderze.

Przy wykorzystaniu konwentera TWIN można nagrywać / oglądąć kilka programów z dwóch ćwiartek pasma.

Przy wykorzystaniu konwentera Unicable jesteś praktycznie niezależny w oglądaniu / nagrywaniu z jednego satelity

 

PS. Mając moduł NC+ CI+ ( czarny z ECP albo niebieski ) można dodatkowo korzystać z karty Smart HD+ w czytniku dekodera.

Wspomóc tym sobie możliwość niezależnego oglądania / nagrywania kilku kanałów.

Oglądasz dany program z karty Smart HD+ a nagrywasz dany program z wykorzystaniem modułu lub na odwrót.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...