Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, tail# napisał:

Na niebieskich modułach "zadziałało" ECP przy którym niektórzy z was się upierali, w taki sposób że skończyło się na tym że nie wiedzieli co zrobić to usunęli tier dla C+4k z kart dla niebieskich modułów. :D

To zdanie sugeruje, że włączyli ecp 

@LorDxa co to zmienia? Nic, 4k działa tylko na nich 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ty nie qumaty - widzisz znak " i w nim słowo "zadziałało" czy też nie? Chodziło mi o to, że stwierdzili że włączone ECP nic nie robi na niebieskie moduły, to usunęli uprawnienia.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy ktoś z Was może wie, albo używa ten nowy moduł CAM CI+ z telewizorem LG LA 690? Posiadam taki TV kupiony z 8 lat temu i ma on gniazdo na moduł CAM CI, ale czy jest zgodny i kompatybilny ze standardem CAM CI+ to ciężko mi to zweryfikować. Do tej pory miałem swój własny dekoder GOLDEN INTERSTAR Media Uni-Box 9080 z kartą Cameleon i w tym układzie sprzęt działał. Lecz po ostatnich zmianach operatora większość kanałów znika i pora zastanowić się, czy brać moduł CAM CI+ od operatora, czy też zainwestować w nowy dekoder z E2 np. Zgemma H9 i zostawić starego Cameleona. Z góry dzięki za porady i informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy ktoś z Was może wie, albo używa ten nowy moduł CAM CI+ z telewizorem LG LA 690? Posiadam taki TV kupiony z 8 lat temu i ma on gniazdo na moduł CAM CI, ale czy jest zgodny i kompatybilny ze standardem CAM CI+ to ciężko mi to zweryfikować. Do tej pory miałem swój własny dekoder GOLDEN INTERSTAR Media Uni-Box 9080 z kartą Cameleon i w tym układzie sprzęt działał. Lecz po ostatnich zmianach operatora większość kanałów znika i pora zastanowić się, czy brać moduł CAM CI+ od operatora, czy też zainwestować w nowy dekoder z E2 np. Zgemma H9 i zostawić starego Cameleona. Z góry dzięki za porady i informacje.

Mam LG LA692 czy jakoś tak. Moduł działa natomiast nie obsługuje ECP. Na testach C+ Now była ciemność z komunikatem ze nie można wyświetlić programu na tym module
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dla kolegów za odpowiedzi, czyli w moim przypadku faktycznie mogę oddać jednego Cameleona (do którego nie miałem żadnego sprzętu od Cyfry+) i zamienić na na kartę CAYMAN sparowaną z tym nowym modułem CAM CI+, natomiast zostawić drugą kartę starego typu CAMELEON (do której mam sprzęt od CYFRY typu SAGEMCOM WiFi BOX+). Odnośnie przyszłego wykorzystania nowego  modułu CAM CI+ tylko w TV, czy też na jakimś nowym sprzęcie / dekoderze to się dopiero okaże jak uda mi się akcja z wymianą jednego Camela na moduł CAM CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Saybusher napisał:

Odnośnie przyszłego wykorzystania nowego  modułu CAM CI+ tylko w TV, czy też na jakimś nowym sprzęcie / dekoderze to się dopiero okaże jak uda mi się akcja z wymianą jednego Camela na moduł CAM CI+.

@Saybusher Idź do salonu i powinni Ci wydać bez problemu moduł CAM CI+ ECP jako sprzęt uzupełniający w MR post Cyfra+. Jak pracownik odmówi to poproś by zaglądnął do zakładki "REKLAMACYJNE WYDANIE DEKODERA", bo jest tam opcja wydania Ci modułu CAM. Jeśli odmówi, to zażądaj by pracownik salonu zadzwonił na swoją specjalną infolinię wsparcia w tej sprawie i tam pracownik zostanie doinformowany jak ma Ci wydać w systemie ten moduł CAM CI+ ECP.

Edytowane przez lukx95
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na abo pewnie przejdziesz, ale opcji C+ 4K nie aktywujesz. Można ją aktywować na module z ECP lub ultraboxie. ECP już wkrótce będzie wymagane (w sensie, że TV musi obsługiwać, do którego jest włożony moduł). Jeśli natomiast wybierzesz ultraboxa, to na C+ 4K będzie wymagane od TV HDCP w wersji 2.2. Oprócz tego zarówno moduł jak i dek mogą doklejać do outputu wideo watermark z danymi karty, ale to nie przeszkadza legalnemu użytkownikowi, bo na nowym sprzęcie jest on niewidoczny. Jedynie stare dekodery i moduły na [beep]a wrzucały cyferki na ekran.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad @przemek1234 Z tego, co przeczytałem w drugim wątku o przyszłości nieparowanych kart w C+ to sytuacja o której kolega pisze dot. głównie osób, które już mają na swoje karty MR (obojętne czy stare Camele, czy nowe Caymany) jakikolwiek sprzęt dedykowany od operatora. A w moim przypadku na jedną z kart MR dotychczas użytkowałem swój sprzęt, i zapewne nie na darmo już pod koniec zeszłego roku dostałem info, aby udać się do punktu / salonu C+ po odbiór dedykowanego sprzętu operatora bez ponoszenia z tego tytułu żadnych opłat. Stąd też nie za bardzo rozumiem dlaczego taki punkt C+, czy też jego pracownik miałby ponosić jakiekolwiek konsekwencje za zrealizowanie takiej operacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym samym ja piszę, czyli o wydaniu do jednej z moich kart multiroom modułu CAM CI+, bez żadnych fochów i ceregieli, typu że się nie da/ nie można itp. Tak jak wcześniej pisałem w swoim poście ja posiadam multiroom z  2 starymi kartami postcyfra+ typu cameleon, a do tego mam tylko jeden sprzęt od cyfry, drugi sprzęt to był mój private dekoder. W obecnej sytuacji przestał on działać i operator C+ jak najbardziej musi zgodnie z postanowieniami regulaminu zapewnić mi możliwość odbioru (czyli na sprzęcie operatora typu dekoder,albo moduł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na abo pewnie przejdziesz, ale opcji C+ 4K nie aktywujesz. Można ją aktywować na module z ECP lub ultraboxie. ECP już wkrótce będzie wymagane (w sensie, że TV musi obsługiwać, do którego jest włożony moduł). Jeśli natomiast wybierzesz ultraboxa, to na C+ 4K będzie wymagane od TV HDCP w wersji 2.2. Oprócz tego zarówno moduł jak i dek mogą doklejać do outputu wideo watermark z danymi karty, ale to nie przeszkadza legalnemu użytkownikowi, bo na nowym sprzęcie jest on niewidoczny. Jedynie stare dekodery i moduły na [beep]a wrzucały cyferki na ekran.

Ciekawe co piszesz. Dekoder ultrabox 4K ADB a wrzucał na ekran dane karty na filmie „wilcze echa”. Jakiż to stary sprzęt? Nie będę tu pokazywał foty z danymi karty choć mam te zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyłeś szczerze powiedziawszy. Odkąd zmieniłem dekoder na ultrabox ADB, to nie dostałem żadnych śmieci na ekran, a oglądam nowe filmy. Wcześniej miałem mediabox i on wrzucał dane karty na ekran. Sądziłem więc, że zrobili to w końcu porządnie. Tym bardziej, że w specyfikacji ECP jako stopnia ochrony na stronie MovieLabs jest napisane, że mają być ukryte watermarki. Więc szczerze dziwi mnie, że zrobili to po staremu. Trochę wstyd, że dalej wrzucają cyferki na ekran.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemek1234 napisał:

Na abo pewnie przejdziesz, ale opcji C+ 4K nie aktywujesz. Można ją aktywować na module z ECP lub ultraboxie. ECP już wkrótce będzie wymagane (w sensie, że TV musi obsługiwać, do którego jest włożony moduł). Jeśli natomiast wybierzesz ultraboxa, to na C+ 4K będzie wymagane od TV HDCP w wersji 2.2. Oprócz tego zarówno moduł jak i dek mogą doklejać do outputu wideo watermark z danymi karty, ale to nie przeszkadza legalnemu użytkownikowi, bo na nowym sprzęcie jest on niewidoczny. Jedynie stare dekodery i moduły na [beep]a wrzucały cyferki na ekran.

 

Sprawdziłem u źródła. Dostałem stosowną ofertę z 4K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja właśnie przedłużyłem umowę miesiąc temu,chciałem tylko zachować Comfort+ i dostałem za 22,50 na cały okres umowy,z kartami cameleon do tego Pace i Wifibox,po dwóch tygodniach wziąłem pod pache Wifiboxa i cameleona i udałem się do punktu nc+,w pierwszym nie chcieli wymienić na moduł ci+facet nie kumaty ale w drugim po rozmowie z kierowniczką bez problemu mi się to udało wystarczyło powiedzieć że na tym wynalazku nie da się oglądać i drugi powód zakup tv Phillps Pus7334 z CI+ i jestem z Pace z cameleonem i modułem z caymanem,oczywiście był problem z parowaniem  ale po dwóch telefonach wszystko chodzi,dodatkowo dobrałem Canal+ za 25 zł i Canal+ 4K  0 zł na cały okres umowy,płacę 47 zł za całość także walczyć bo wciskają konsultanci że się nie da a w punktach nie ma problemu ,powodzenia.

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...