Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.08.2020 o 10:41, PawelTSW napisał:

Dostaniesz dwa moduły choć mogą próbować wciskać ci dekodery. I może będzie potrzebna wizyta w innym punkcie. Oczywiście, tak jak karty, moduły są niezależne i możesz je wkładać gdzie chcesz. 

A jeśli uda się że dostanę dwa moduły (mam teraz Pace i Sagemcom) to dalej będę miał na nich multiroom za 0zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szmatt napisał:

A jeśli uda się że dostanę dwa moduły (mam teraz Pace i Sagemcom) to dalej będę miał na nich multiroom za 0zł?

Zapomnij. Jak masz od c+ 2 dekodery w najmie to nie dostaniesz w zamian 2-ch modułów. Wiele osób mających "gołe" karty ma z tym problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bomel91 napisał:

Czy ktoś wymienił może moduł na Ultraboxa? Chyba mnie to czeka ze względu na ECP. Zastanawia mnie czy szybkość zmiany kanałów na dekoderze jest taka sama czy może działa to płynniej. Mam "zwykły" konwerter.

Tak. Kolega @mikoko też miał pełne portki z powodu ECP na module i poleciał biegiem wymienić moduł na Ultraboxa 4k jak jeszcze testy były w fazie początkowej :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelTSW napisał:

Do ecp droga daleka, ja bym się nie spieszył. 

Szybkość przełączania jest ok wg mnie, ten dekoder akurat jest  miarę udany (w porównaniu np. do wifibox) 

Zgadza się. Czekam czy w ogóle i jeśli tak, to ile będą blokować. Aczkolwiek szybsze przełączanie kanałów to mógłby być plus. Na module to jednak trochę trwa, jak również samo włączanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam moduł (ten "niebieski") w telewizorze Samsung i przełączanie kanałów platformy Canal + odbywa się tak samo szybko jak w telewizji naziemnej (telewizor podłączony do anteny naziemnej i satelitarnej). Lista kanałów własna. 

Jedynym minusem jest dłuższe włączanie bo po włączeniu TV moduł musi się "odpalić".  Zdarza się też że jak się szybko przełącza kanały (np. od 1 - 20 przyciskiem P+, P-  jeden po drugim tak że obraz nie zdąży się pojawić i przełączamy na kolejny kanał)  moduł "wypada" i kolejny kanał jest "zakodowany". Trzeba wtedy poczekać na restart modułu. To jest jednak wg. mnie wina oprogramowania TV które w tym modelu telewizora potrafi strzelać fochy.

U teścia na ultraboxie przełaczanie kanałów jest minimalnie wolniejsze jak u mnie na TV z modułem ale szybsze niż na wifiboxie który lubi się zawieszać podczas przełączania kanałów lub podczas dłuższego oglądania jednego kanału.

Jak włożę ten moduł do dekodera (Zgemma Twin) to kanały przełączają się tak jak w Ultraboxie.

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę porównać moduł ecp z starym modułem (szary) po cyfrze.

Uruchomienie tv dużo szybciej od razu wskakuje obraz nie ma monitu o wczytaniu modułu.

Co do przełączanych kanałów jeżeli robimy to z listy kanałów lub epg to wczytuje bardzo szybko, natomiast jeżeli szybko przełączymy kilka kanałów bez ich wczytywania to faktycznie wtedy lubi lekko zamulić.

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Kolega @mikoko też miał pełne portki z powodu ECP na module i poleciał biegiem wymienić moduł na Ultraboxa 4k jak jeszcze testy były w fazie początkowej default_icon_biggrin.gif

Dlaczego pominąłeś fakt o którym pisałem ze moduł przestał mi działać po aktualizacji softu w tv? Po co, no nie? Gdzieś miałem to całe ECP, brakował mi cofania na żywo i nagrywania. O vod nie wspomnie. Ale co tam możemy po[beep]yć że ktoś sie wystraszył i poleciał biegiem. Wracając do pytania. Kanały na dekoderze przełączają się zdecydowanie szybciej i nie masz żadnego komunikatu jak zrobisz to szybko ciągiem. Na module nie zdążył zdekodować kanału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłeś soft od innego modelu i dziwisz się, że coś nie działało :)

A zakładem, że kolega się podśmie[beep]e, bo przed wymianą wręcz byłeś gotów wszystko reklamować byle zachować moduł i kompatybilność z ECP.

 

Co do problemów z przełączaniem to warto wspomnieć, że mówisz o Sony, ja na LG takich problemów poza wolniejszym wczytaniem nie mam.

Cofanie i nagrywanie na LG jest możliwe przy podłączeniu zewnętrznego dysku.

Edytowane przez drq
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niektórych powyższych wypowiedzi można wysnuć wniosek, że telewizor ma fast zapping z automatu a dekoder by mieć taką funkcjonalność musi być wyposażony w kilka (osiem) tunerów. Cuda Panie :DTym bardziej, że telewizor najczęściej dysponuje jednym tunerem.

Ja mogę tylko porównać moduł conax w budżetowym TCL z mydelniczką. Kanały FTA na telewizorze przełączają się szybko ale z kodowanymi nie jest tak różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, drq napisał:

Wrzuciłeś soft od innego modelu i dziwisz się, że coś nie działało :)

A zakładem, że kolega się podśmie[beep]e, bo przed wymianą wręcz byłeś gotów wszystko reklamować byle zachować moduł i kompatybilność z ECP....

Nie inaczej. 

 

@mikoko Nie miałem zamiaru Cię urazić.  Napisałem fakt o którym wielu pamięta.  Wykorzystałem twój przykład, że można zmienić moduł na dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel napisał:

Z niektórych powyższych wypowiedzi można wysnuć wniosek, że telewizor ma fast zapping z automatu a dekoder by mieć taką funkcjonalność musi być wyposażony w kilka (osiem) tunerów. Cuda Panie :DTym bardziej, że telewizor najczęściej dysponuje jednym tunerem.

Ja mogę tylko porównać moduł conax w budżetowym TCL z mydelniczką. Kanały FTA na telewizorze przełączają się szybko ale z kodowanymi nie jest tak różowo.

To pewnie zaleźy od typu telewizora, te nowe są inteligentne i pewne operacje wykonują same, te starsze są bardziej sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukx95 napisał:

@wladek111 Karta Cayman z którą działa Ci moduł CAM jest sparowana tylko z tym modułem i nie będzie ta karta działać w dekoderze Pace PVR.

Dziękuję Ci kolego

23 godziny temu, ww6 napisał:

Zapomnij. Jak masz od c+ 2 dekodery w najmie to nie dostaniesz w zamian 2-ch modułów. Wiele osób mających "gołe" karty ma z tym problem. 

Zdałem wifi Box i dostałem moduł ale na rachunku jest 10 zl więcej.Pace zostal z camelem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, drq napisał:

ja mogę porównać moduł ecp z starym modułem (szary) po cyfrze.

Uruchomienie tv dużo szybciej od razu wskakuje obraz nie ma monitu o wczytaniu modułu.

Co do przełączanych kanałów jeżeli robimy to z listy kanałów lub epg to wczytuje bardzo szybko, natomiast jeżeli szybko przełączymy kilka kanałów bez ich wczytywania to faktycznie wtedy lubi lekko zamulić.

Dokładnie, to samo potwierdzam. Działa zdecydowanie szybciej od starego modułu. Przełączanie kanałów jak nie leci się odrazu o 5 kanałów w górę czy w dół to też szybko leci. Oczywsicię szybciej i tak jest na dekoderze z Unicable. Dodatkowo nie pokazuje się jak to wcześniej miało czasami miejsce przy przerzucaniu większości kanałów, że trwa dekodowanie - czy coś podobnego. Ogólnie dużo lepiej działa ten nowy moduł - tylko to ECP :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...