Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet na XG9505 nie ma odbioru a to nowszy model.

Panowie mam pytanie. Od kiedy to na C+4K nadają na dekoderach numer karty na filmach. Na Premier League to wiem i przywykłem ale na filmie ? Właśnie przed chwila numer karty ukazał się na dekoderze „Wilcze echa”. Widzę ze ostro biorą się za zabezpieczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było opcji za 0 zł. Dzwoniłem 3 razy i rozmawiałem za każdym razem z inną osobą. W strefie abo miałem dek za 5 zł bez dysku i 10 z dyskiem. Aktywacja 99 zł. O innej opcji nie chcieli słyszeć. Za 3 razem udało mi się zejść z aktywacja za 0 niestety miesięcznie 10 zł musiało zostać.

W końcu się poddałem i wziąłem dekoder oddając moduł. Obserwując teraz te testy i wyświetlanie nr kart nawet w trakcie filmu widzę ze na poważnie się wzięli za zabezpieczenia. Teraz mam spokojna głowę. W sumie to trochę brakowało mi pauzowania i cofania na żywo

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie kanały powoli gasną i zastanawiam się co wziąć moduł który byłby zainstalowany w moim fergusonie ariva gdyż tv ma tylko CI, czy wifiboxa?? Oraz czy jak np. wezme dekoder to bede mogł w przyszlosci wymienic na moduł i odwrotnie czy tylko teraz mam wybór??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mikoko napisał:

Nie było opcji za 0 zł. Dzwoniłem 3 razy i rozmawiałem za każdym razem z inną osobą. W strefie abo miałem dek za 5 zł bez dysku i 10 z dyskiem. Aktywacja 99 zł. O innej opcji nie chcieli słyszeć. Za 3 razem udało mi się zejść z aktywacja za 0 niestety miesięcznie 10 zł musiało zostać.

W końcu się poddałem i wziąłem dekoder oddając moduł. Obserwując teraz te testy i wyświetlanie nr kart nawet w trakcie filmu widzę ze na poważnie się wzięli za zabezpieczenia. Teraz mam spokojna głowę. W sumie to trochę brakowało mi pauzowania i cofania na żywo

To chyba standard. U mnie już tyle razy dzwonili i chcą 10zł miesięcznie za dekoder 4K. Mi na szczęście umowa kończy się w listopadzie. Może im bliżej końca tym będzie łatwiej o korzystniejsze warunki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność. Wziąłem w styczniu moduł do tv, nie mam własnego dekodera. W sumie tylko po to by ułożyć sobie własna listę. Nic innego nie oglądam tylko pakiet C+. Później okazało się ze na tv Sony na preferowanym sat w EPG zanika podgląd i dźwięk. Trzeba było skanować sat dla ogólnego z milionem kanałów i układać listę wywalając śmieci. Po kilku takich manewrach zacząłem się irytować. Teraz okazało się ze tv nie ma wsparcia dla ECP a [beep]a ich wie co będą później blokować oprócz premier league. Teraz mam doświadczenie i mogę powiedzieć ze miałem moduł i mogę się wypowiadać w tym temacie. W sumie brakowało mi tez pauzy i cofania na żywo. Wracam do korzeni. Obsługa jednym pilotem sprzętu w moim przypadku nie zdała egzaminu. Więcej problemów niż to warte. Chce wrócić z pracy i nie myśląc o niczym odpalić ulubiony kanał. „Tylko tyle i aż tyle”

Witam.Mam pytanie kanały powoli gasną i zastanawiam się co wziąć moduł który byłby zainstalowany w moim fergusonie ariva gdyż tv ma tylko CI, czy wifiboxa?? Oraz czy jak np. wezme dekoder to bede mogł w przyszlosci wymienic na moduł i odwrotnie czy tylko teraz mam wybór??

Jeśli myślisz o module to tylko teraz. Później po przedłużeniu umowy nie ma najmniejszych szans. Nawet teraz będą robić pod górkę.
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mikoko napisał:

Żeby była jasność. Wziąłem w styczniu moduł do tv, nie mam własnego dekodera. W sumie tylko po to by ułożyć sobie własna listę. Nic innego nie oglądam tylko pakiet C+. Później okazało się ze na tv Sony na preferowanym sat w EPG zanika podgląd i dźwięk. Trzeba było skanować sat dla ogólnego z milionem kanałów i układać listę wywalając śmieci. Po kilku takich manewrach zacząłem się irytować. Teraz okazało się ze tv nie ma wsparcia dla ECP a [beep]a ich wie co będą później blokować oprócz premier league. Teraz mam doświadczenie i mogę powiedzieć ze miałem moduł i mogę się wypowiadać w tym temacieemoji12.png. W sumie brakowało mi tez pauzy i cofania na żywo. Wracam do korzeni. Obsługa jednym pilotem sprzętu w moim przypadku nie zdała egzaminu. Więcej problemów niż to warte. Chce wrócić z pracy i nie myśląc o niczym odpalić ulubiony kanał. „Tylko tyle i aż tyle”


Jeśli myślisz o module to tylko teraz. Później po przedłużeniu umowy nie ma najmniejszych szans. Nawet teraz będą robić pod górkę.

A co lepiej wziąć moduł czy dekoder?? Chodzi mi drugi tv w domu i nie musi tam chodzic kanał 4k gdyżtv jest tylko fhd.Moduł mogłbym zainstalowac w fergusonie i dekoder dalej bylby uzywany, a jak wymienie na wifiboxa to ferguson juz praktycznie umarl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikoko

Nieumiejętność radzenia sobie ze sprzętem. Nie musiałeś całej sat przeszukiwać i milony śmieci znajdować, tylko trzeba było jak już tv nie ma wyszukiwania list operatora, wyszukiwać po TP. To chyba Tobie o tym kiedyś podpowiadałem. To raz, a 2 Sony to szmelc i tyle w temacie. Nie wiadomo kiedy to ECP na 4k wprowadzą.  Być może nie prędko z zaistniałej sytuacji u abonentów. Pisałeś, że nie dasz się...i Co? Już masz dekoder w domku. Sorry...nie gniewaj się, ale to przez takich napaleńców na sport, większość abonentów ma przechlapane, a operator robi sobie co chce i nabija dodatkową kasę za złomy nie warte 500zł. Tak miałeś walczyć...i co? No Coment.

Twoja sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma szukanie po operatorze pisałem sat preferowany. EPG wtedy gubi pogląd i dźwięk. Inna sprawa o której nie pisałem. Aktualizowałem XG do wersji XH i po tym za zabiegu przestał mi tv widzieć moduł i dekorować kanały i był problem ze skanowaniem satelit. Poniekąd byłem zmuszony. I tak cały czas weryfikował bez końca. I nie pisz ze się poddałem. Byłem zmuszony ale nie chciałem pisać o wszystkich problemach bo kogo to obchodzi. 76b85dca6b49d31e8a6965a3b870e897.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mikoko napisał:

Prędkość przełączania kanałów jest nieporównywalna na dekoderze

Na normalnych, dobrze skonfigurowanych sprzętach trwa to nie więcej niż jedną sekundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mikoko napisał:

Później okazało się ze na tv Sony na preferowanym sat w EPG zanika podgląd i dźwięk. Trzeba było skanować sat dla ogólnego z milionem kanałów i układać listę wywalając śmieci. Po kilku takich manewrach zacząłem się irytować. (...) W sumie brakowało mi tez pauzy i cofania na żywo. Wracam do korzeni. Obsługa jednym pilotem sprzętu w moim przypadku nie zdała egzaminu. Więcej problemów niż to warte. Chce wrócić z pracy i nie myśląc o niczym odpalić ulubiony kanał. „Tylko tyle i aż tyle”

 

Dziwnie, że aż takie miałeś problemy. Normalnie u mnie mogę przełączać pomiędzy preferowanym SAT C+ a swoim, dodatkowo backup'ujesz sobie listę programu i jak chcesz możesz ją sobie edytować na kompie albo w TV i po każdej takiej akcji na spokojnie zaczynać na nowo. A z pauzowaniem, cofaniem i ogólnie z timeshift tez nie ma problemu, czy tez potem nagrywaniem i połączeniem timeshift z nagrywaną audycją. No i zintegrowanie C+ z TV - pełni taką idealną całość, nic nie kombinujesz, nic nie włączasz dodatkowo, o nic się nie martwisz, nic nie resetujesz, po prostu działasz TV  i masz C+ i wszystko działa w TV - tak jakby odrazu było idealnie zintegrowane. Może coś jest z Twoim TV skoro takie problemy, bo watpię żeby to była aż taka różnica pomiędzy producentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Sony timeshift ani pauzowanie nie działa. Można co najwyzej nagrać oglądany kanał. W trakcie nagrywania nie przełączysz na inny kanał. Jak pisałem dla sat preferowany C+ na epg zanika podglad i głos. Znany problem od lat. Wiem ze można listę układać na kompie. Mnie męczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sony nie mam doświadczenia... na szajsungu śmiga to naprawdę, aż miło - jakby nie to pierniczone ECP, to miałbym wszystko co potrzebuje :/ A listę kanałów tez nie ustawiałem na kompie - wiem tylko że jest taka możliwość i mam backup na kompie i na dysku w TV listy kanałów którą, już nawet nie pamiętam kiedy miałem ją ustawioną, ale robiłem pare hardresetów i wtedy bez takiej listy to rzeczywiście straciłbym chyba cierpliwość, aby na nowo sobie wszystko poustawiać :) No i duży plus możesz mieć kilka list plus tą preferowaną z C+ - ja mam w sumie tyle dwie i można sobie przełączać między nimi jak potrzeba. Po prostu jak sobie porównam to z przed jakiś 10 lat to lat świetlne dla zmian w tych tunerach TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mikoko napisał:

Na Sony timeshift ani pauzowanie nie działa. Można co najwyzej nagrać oglądany kanał. W trakcie nagrywania nie przełączysz na inny kanał.

Na moim Sony z 2013 roku KDL-40W905A działa pauzowanie, na pilocie przycisk opisany TV PAUSE. Faktycznie w czasie nagrywania nic innego nie obejrzysz, podobno niektóre inne marki też tak mają. To potrafi wkurzyć, bo mogliby pozwolić oglądać kablówkę w trakcie nagrywania z satelity. Programy wyszukuję na dowolnych wybranych przez siebie transponderach. Trudno mi uwierzyć, że nowe modele tego nie potrafią. Będę ostrożny przy wyborze kolejnego TV. Sony używam od czasów "kineskopowych". Nie odpisałeś mi na pytanie, na którym module wielostrumieniowym sprawdziłeś, że mogłeś jeden kanał oglądać podczas nagrywania innego. Tak pisałeś wcześniej. 

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też początkowo używałem czarnego modułu. Na samsungu po podłączeniu dysku dało się nagrywać i pauzować oraz przewijać. Działało to jednak dużo wolniej, niż na dekoderze. Lista nagrań ładowała się dłużej. Oczywisty brak treści na żądanie. Częste chwilowe komunikaty o zakodowaniu sygnału przy szybkim przełączaniu programów. Pomimo posiadania twin tunera i dwóch osobnych sygnałów, o nagrywaniu jednego i oglądaniu drugiego kanału można było zapomnieć. Nie wspomnę już nawet o ECP,  którego telewizor, który był najnowszym modelem za niemałe pieniądze nie obsługuje (tak, wiem, że mogłem kupić inny).

 

Teraz mam dekoder, który mogę schować do szuflady i obsługiwać jednym uniwersalnym pilotem bez użycia podczerwieni. Działa idealnie, wzmacniacz też sam się włącza razem ze wszystkim. Dekoder widoczny jest jako kafelek "nc+" zaraz obok netflixów, hbo go i innych aplikacji na pasku.

 

Jak widać, moduł nie jest dla mnie. Moim zdaniem dekoder ma więcej zalet niż wad.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...