Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, gość napisał:

Wszystko zależy od skali. Wchodzą na giełdę to żaden negatywny PR nie jest im obecnie na rękę, więc może przynajmniej spróbują jakoś dogadać sie z producentami TV, a jak nie to tylko tyle, albo aż tyle  można zrobić, jak złożenie wypowiedzenia :)

Nie sądzę, żeby była konieczność dogadywania się przez Canal+ z producentami telewizorów. Po prostu twarde zasady rynkowe zmuszą producentów telewizorów Sony, Samsung do wprowadzenia ECP, tym bardziej, że konkurencja (Phillips, Panasonic, LG) to zrobiła. Dla części osób nie będzie to miało żadnego znaczenia bo i tak wezmą ten badziew, który im oferuje Canal+, ale część po prostu weźmie model na którym będzie mogła odbierać bezproblemowo treści 4K za pośrednictwem modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie można siedzieć cicho... nikt nie ma nic przeciw zabezpieczaniu czy to poprzez ECP czy inny sposób.. tylko przeciw wprowadzaniu czegoś bez zapewnienia odpowiedniego poziomu kompatybilności na nowych sprzętach.. jeśli tak to ma działać to jedyny z najskuteczniejszych sposobów jest złożenie rezygnacji z usług a raczej ich nie kontynuowania i ja tak właśnie robie.. zawsze jakaś szansa, ze ktoś się nad tym zastanowi, bo oni są dla klientów a nie klienci dla nich :)

8 minut temu, kedar1 napisał:

Uwierz mi ze ogladalem , ale tez nie ma dla mnie znaczenia czy ogladam to w 4k czy w hd.  Wyzsza jakosc nie wplywa u mnie na podwyzszenie emocji.  Czasami odnosze wrazenie ze gdyby PC+ wprowadzilo do oferty kanal Reklama 4k i zaczelo by stosowac na nim ECP to tez ludzie by pobiegli oddawac moduly.  Bo przecierz reklamy w 4K to ,,kątet,, klasy premium ?.  Dawajcie sie tak dalej wodzic operatorowi za nos to na pewno abonent bedzie bardziej szanowany?

 

 

 

to jedynie co mogę napisać to że albo na kiepskim sprzęcie oglądałeś.. albo z 20 metrów.. lub bez okularów jeśli nosisz.. bo inaczej tego nie da się opisać.. jakość w sporcie to jest najważniejszy element - idą na to grube miliony i sport zawsze był prekursorem, aby jak w największej jakości dostarczyć rozrywkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, patryszq napisał:

I tak popędzą i tak , tutaj jest póki co szpanowanko i hojrakowanie , nie działa mi a powinno a w sumie to nawet regulamin nie wie co mi powinno  , to zerwę umowę albo i tak pójdę po dekoderek - takie tu są " wyjce " ? a dobrze podświadomie wiecie że skoro zaczęli od '' premium treści 4k " w ecp to za chwile będzie cała oferta tak zabezpieczana - kwestia czasu i tyle , ale boicie się dać tej myśli dotrzeć pod Wasze sklepienia :)

Coś mi się wydaje, że mierzysz wszystkich swoją miarą.

Chyba mało wiesz o świadomych konsumentach, będących w stanie ponieść większy koszt pod warunkiem otrzymania oferty zgodnej z oczekiwaniami.

Ale to nic nowego, że "posiadacz malucha pluje na tego, który jeździ mercedesem". Ot taka polska, bezinteresowna zawiść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac preferencje bywaja rozne .?.  Jeden bedzie sie podniecal jakoscia 4k na ultrazlomku od operatora, a inny nie zrezygnuje z wolnosci i wygody jaka daje sprzet niededykowany dla jednego marnego kanalu, jak by sobie zyczyl tego operator?

 

Edytowane przez kedar1
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Canal+ zawsze wykręci się tym, że umożliwia dostęp do kanałów 4K zabezpieczonych dodatkowo ECP tyle, że na ich sprzęcie. Czy jak ktoś wprowadzał naziemną telewizję cyfrową to kazał ludziom wymieniać telewizory. Ci co nie chcieli wymieniać telewizorów, mogli DVB-T oglądać za pośrednictwem specjalnych przystawek. Jedyna różnica była taka, że w przypadku naziemnej był odpowiedni harmonogram wprowadzania zmian i każdy był z dużym wyprzedzeniem poinformowany co ma zrobić. A Canal+ z ECP wyskoczył nagle.

Edytowane przez Maris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

5 minut temu, kedar1 napisał:

Jak widac preferencje bywaja rozne .?.  Jeden bedzie sie podniecal jakoscia 4k na ultrazlomku od operatora, a inny nie zrezygnuje z wolnosci i wygody jaka daje sprzet niededykowany dla jednego marnego kanalu, jak by sobie zyczyl tego operator?

 

Ja dla tego marnego kanału musiałem wziąć cały C+, aby mieć tylko ten jeden marny kanał 4K dla sportu... ale ciężko to komuś wytłumaczyć, gdy nie ma o tym pojęcia.. to jak tłumaczyć komuś dlaczego sportu nie da się oglądać na 25 klatkach i każdy walczy o te 50 klatek.. tak tutaj nie da się niektórym wytłumaczyć dlaczego dla innych jest tak istotna jakość jaką daje obejrzenie meczu w C+ 4K... szkoda nawet próbować to wytłumaczyć.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, gość napisał:

Wszystko zależy od skali. Wchodzą na giełdę to żaden negatywny PR nie jest im obecnie na rękę, więc może przynajmniej spróbują jakoś dogadać sie z producentami TV, a jak nie to tylko tyle, albo aż tyle  można zrobić, jak złożenie wypowiedzenia :)

Negatywny PR? Nie żartuj. Nikt nie będzie się zarzynał prócz 20 osób na krzyż stękających w tym temacie. Część wymieni na dekoder, część dostosuje się do wymagań z ECP.  To jest tylko telewizja, a nie np kredyt we frankach i kombinacje z oprocentowaniem. Tam ludzie walczą, bo jest o co.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gość napisał:

J

Ja dla tego marnego kanału musiałem wziąć cały C+, aby mieć tylko ten jeden marny kanał 4K dla sportu... ale ciężko to komuś wytłumaczyć, gdy nie ma o tym pojęcia.. to jak tłumaczyć komuś dlaczego sportu nie da się oglądać na 25 klatkach i każdy walczy o te 50 klatek.. tak tutaj nie da się niektórym wytłumaczyć dlaczego dla innych jest tak istotna jakość jaką daje obejrzenie meczu w C+ 4K... szkoda nawet próbować to wytłumaczyć.. 

Nie musisz nic tlumaczyc .  Ja przedstawiam tylko swoj punkt widzenia z odrobina ironii?.   Jesli ULTRABOX  to sprzet dla Ciebie nic mi do tego.   ?

Edytowane przez kedar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gość napisał:

Ja dla tego marnego kanału musiałem wziąć cały C+, aby mieć tylko ten jeden marny kanał 4K dla sportu

Jeżeli chodzi Tobie między innymi o polską ligę podwórkową, to faktycznie jesteś pokrzywdzony. Natomiast jeżeli chodzi o np. inne ligi, to proponuję pooglądać SKY Sport UHD lub Rai 4K z transmisjami sportowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, LorDx napisał:

Jak ktoś ma problem niech złoży wypowiedzenie, zostanie bez tv :D

 

Na szczęście jako konsument mamy takie prawo.. zawsze możemy zrozeygnowanć.. lub przynajmniej postraszyć rezygnacją.. ja składam wypowiedzenie i przez dwa miesiące będę obserwował w jaki kierunku to idzie :)

 

21 minut temu, audib6 napisał:

Jeżeli chodzi Tobie między innymi o polską ligę podwórkową, to faktycznie jesteś pokrzywdzony. Natomiast jeżeli chodzi o np. inne ligi, to proponuję pooglądać SKY Sport UHD lub Rai 4K z transmisjami sportowymi.

Przecież nie piszę że tam lecą wszystkie ligi.. zresztą tutaj nie jest gadka na temat ligi polskiej, mimo że w C+ nie leci tylko polska... tylko na temat tego dlaczego kanał 4K.. i dlaczego to jest problemem np. dla mnie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kedar1 napisał:

Jak widac preferencje bywaja rozne .?.  Jeden bedzie sie podniecal jakoscia 4k na ultrazlomku od operatora, a inny nie zrezygnuje z wolnosci i wygody jaka daje sprzet niededykowany dla jednego marnego kanalu, jak by sobie zyczyl tego operator?

Nic dodać, nic ująć ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gość napisał:

 

Na szczęście jako konsument mamy takie prawo.. zawsze możemy zrozeygnowanć.. lub przynajmniej postraszyć rezygnacją.. ja składam wypowiedzenie i przez dwa miesiące będę obserwował w jaki kierunku to idzie :)

 

Przecież nie piszę że tam lecą wszystkie ligi.. zresztą tutaj nie jest gadka na temat ligi polskiej, mimo że w C+ nie leci tylko polska... tylko na temat tego dlaczego kanał 4K.. i dlaczego to jest problemem np. dla mnie.. 

Najpierw przeczytaj swoja umowę czy tak możesz bez kar, wszak oni nie odpowiadają za twój tv tylko za moduł.

Żeby nie mieć problemów z urzędami zazwyczaj przychylają do prośby zerwania umowy nawet przed czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przeczytaj swoja umowę czy tak możesz bez kar, wszak oni nie odpowiadają za twój tv tylko za moduł.
Żeby nie mieć problemów z urzędami zazwyczaj przychylają do prośby zerwania umowy nawet przed czasem.

To tak jakby producent felg wyprodukował koła niepasujące do żadnych aut. No może Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ircios napisał:

Przykleją 6A do tego kanału i nie bedzie działał :-D . Duże szanse, że jeszcze w tym miesiacu, w takim tempie jak to robili do dzisiaj.

Nieuchronnie, ale na razie śpię spokojnie i Ty wiesz o co chodzi :D Podpieram się jeszcze Smart HD+ i mogę nagrywać i oglądać jednocześnie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LorDx napisał:

Najpierw przeczytaj swoja umowę czy tak możesz bez kar, wszak oni nie odpowiadają za twój tv tylko za moduł.

Żeby nie mieć problemów z urzędami zazwyczaj przychylają do prośby zerwania umowy nawet przed czasem.

 

To temat raczej nie na ten wątek, ale wystarczy wypowiedzieć na koniec umowy, aby nic nie płacić i niczym nie ryzykować, a dać sygnał że się nie przedłuży umowy.. u mnie to dwa/trzy miechy jeszcze, więc dostaną już teraz.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirkoz napisał:

sprawdzał ktoś z Was, jak tam tuner ax hd51 4K box z softem openATV radzi sobie na kanale C+Now z ecp. Mam moduł CI c+4K z ecp, ale nie mam tego kanału w pakiecie. Dajcie znać jato tam wygląda

 

Tu nie ma czego sprawdzać. Będzie ciemność jak na każdym linuxowym sprzęcie.  Brak certyfikacji tyczy się każdego dekodera linuxowego z E2. AX HD 51 nie będzie wyjątkiem?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę myślałem nad ta całą sytuacja z ECP i jej kompatybilności a raczej jego braku z większością naszych TV. Widzę jedno rozwiązanie dla c+. Nadawać zabezpieczoną treść na kanale 4K a równocześnie te samą treść na innym kanale c+. Obecnie tez tak robią. Na przykład teraz „Jurassic Park”7ef88833dd99e2f36200d54fe4c6c598.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikoko

Większość pozycji programowych C+ to karuzela powtórek. To co jest emitowane na C+ 4K było lub jest na pozostałych kanałach.

Mecze na C+ 4K transmitowane są równolegle np. na C+ SPORT. Więc jeśli rozdzielczość 4K nie jest sprawą "życia lub śmierci" ?

to z powodu wprowadzenia ECP nie ma po co rwać włosy z głowy.

Edytowane przez Emil33
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...