Jump to content
mk22

Zmiany na orbicie

Recommended Posts

Zanim ktoś zapyta wyprzedzam fakty - kolejne wydanie zmian na orbicie jest w drodze - przerwa spowodowana sezonem urlopowym (musimy sobie jakoś radzić - raz ktoś zastępuje mnie, innym razem ja kogoś ;) ). Zbiorczą aktualizację za okres od 2 sierpnia wrzucę za kilka dni - stay tuned ;)

Spokojnie - sprawa w toku; mam już 400 linii tekstu (bez zawijania czcionki - jedna linijka = 1 częstotliwość) i to jeszcze nie wszystko; całość będę musiał podzielić na kilka części ;) Gdy będę na ukończeniu dam znać na forum.

To ja proponuję odpuścić ten okres od 2 sierpnia i zrobienie zmian od bieżącego dnia np. od 22 września. Będzie mniej roboty :P

Dziś jak się uda - są praktycznie gotowe, ale ciągle mi coś przeszkadza w ich wypuszczeniu - teraz znowu Telewizja na Kartę startuje - i znowu będę miał dodatkowe zajęcie na głowie, ale spokojnie - tekst ma status do załadowania :jupi:

Przedsmak może? ;)

Express AM33 (96.5E):

- na 11.022H SR=5700 FEC=3/4 włączono niekodowany kanał GTRK Kuzbass (308/256/8190) oraz stację Kuzbass FM (-/257/8190),

- na 11.117H SR=4444 FEC=3/4 włączono niekodowany kanał Enisey Region (4130/4131/4130) oraz dwie stacje: Radio Rossii (-/4131/4130) i Russkaya Volna (-/4184/4130),

- na 11.463H SR=3200 FEC=3/4 z 11.463V SR=3200 FEC=3/4 przeniesiono kodowane (BISS): kanał GTRK Tomsk (96/97/96) oraz stacje: Radio Rossii (-/256/96) i Radio Sibir (-/257/96),

Yamal 201 (90E):

- wznowiono kodowanie (BISS) kanału Vesti z 11.092V SR=26470 FEC=3/4 (3901/3902/3901),

- na 11.671V SR=18200 FEC=5/6 włączono niekodowaną stację Radio Best FM (-/2106/2106),

Express AM2 (80E):

- pakiet Orion Express został przemianowany na Viva TV,

- na 11.044H SR=44950 FEC=5/6 w miejscu Neo Music jest tu nadawany niekodowany TV XXI (314/414/314), Ocean TV został zastąpiony przez KidsCo (320/420/320; kod.: Irdeto 2), a National Geographic Channel Russia podmieniono na Telekanal Football (324/424/324; kod.: Irdeto 2),

- na 11.500H SR=5000 FEC=3/4 z 11.498H SR=20660 FEC=3/4 przeniesiono kanał z przekazem danych HeliosNet,

- na 11.606V SR=44950 FEC=5/6 włączono kodowany (Irdeto 2) kanał Universal Channel (344/444/344). W miejscu TV XXI jest nadawany niekodowany 1Rock TV (330/430/330), Telekanal Football został zastąpiony przez National Geographic Channel Russia (339/349/339; kod.: Irdeto 2), natomiast KidsCo podmieniono na Ocean TV (342/442/342),

Reszta znajdzie się tak szybko, jak to tylko możliwe w serwisie. Przypominam, że tekst będzie obejmować cały okres od 2 sierpnia, w związku z czym odniesieniem będą zmiany z 1 sierpnia i wyliczone jest wszystko co stało się od 2.08 do dziś (trochę tego jest).

Zmiany na orbicie wreszcie się pojawiły. Dobrze, że nie zapomniano o najważniejszych - Niekodowany CNN z Hot Birda, wyłączenie Seca 2 przez Cyfrę+ i Viaccess 2.3 przez TPS.

Guest Anonymous

Czy można liczyć na aktualne zmiany na orbicie, bo ostatnie są z 5.01.2009 roku.

Można, wkrótce będzie aktualizacja zbiorcza (jak to zwykle bywa po przerwach) i ponownie codzienne wydania.

Dla osób stęsknionych za zmianami na orbicie w serwisie: jeśli nic nieoczekiwanego nie pokrzyżuje moich planów, to powinny pojawić się w nocy z niedzieli na poniedziałek (jak zwykle po przerwach: aktualizacja zbiorcza, a później tryb codzienny aż do następnej przerwy).

Jeszcze troszkę cierpliwości - musiałem przyśpieszyć oddanie tekstu o odbiorniku Golden Interstar GI-S900CI HD do SAT Kuriera 9/2009, w związku z czym prace się opóźniają, dziś też nie uda się tego puścić. Proszę uzbroić się w cierpliwość, podam nowe terminy na dniach. Przypominam, że jak pisałem kiedyś - zmiany zawsze po przerwie wrócą, mam po prostu taki natłok obowiązków, że ogarnięcie wszystkiego za jednym zamachem nie jest możliwe. W przyszłości będziemy musieli przemyśleć zmiany w formie prezentacji zmian na orbicie, aby ich składanie było mniej czasochłonne...

Witam "Mr. Orbita" mam pytanie czy i kiedy pojawią się informacje DX po 27.06.2010?

Dzięki z góry za info.

Niestety tym razem muszę rozczarować czekających - decyzją odgórną zmiany na orbicie zostały zawieszone (choć mam je przygotowane za okres do 1 sierpnia, są po prostu nieopublikowane i raczej nie będą). Ich przygotowanie zajmuje zbyt dużo czasu, nawet do 8 godzin dziennie. Nie jestem w stanie poświęcać tyle czasu tylko na jedno zadanie. W drodze jest coś, co zmiany na orbicie zastąpi, ale na tą chwilę ciężko mi wyrokować kiedy będę to w stanie zaprezentować...

Szkoda, że takie rozstrzygnięcie pojawiło się akurat zaraz po pięcioleciu prezentacji Zmian na orbicie na satkurier.pl, ale mimo najszczerszych chęci dalsza praca w takim trybie jak dotychczas nie jest możliwa, a za przeproszeniem chałtury w sieć puszczać nie chcę. W czerwcu pracowałem często po 12-16 godzin dziennie, a od początku roku zdarzały mi się nawet nocki (czyli przychodziłem do pracy, zostawałem na noc i na kolejny dzień, rekord dobiłem do bodajże 38 godzin na nogach bez przerw, byleby ze wszystkim zdążyć). Nie mogę tego dalej tak ciągnąć.

Proszę o cierpliwość, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to wrócimy ze zmianami, ale w innej, autorskiej formie.

PS: Żeby ktoś nie odniósł się do mojego wcześniejszego postu - proszę zwrócić uwagi na daty - w 2009 roku zmiany wróciły ;) Proszę też bez reklam innych serwisów.

Szkoda że już nie ma szans na powrót tego działu (choćby w formie podsumowań miesięcznych tzn. troszkę rozszerzonymi informacji w stosunku do tego co jest w Satkurierze papierowym) - muszę przyznać że nawet był ciekawy i pomagał w znajdowaniu nowych ciekawych kanałów.

A co do tego co masz już gotowe to mógłbyś to opublikować - przynajmniej opóźnienie byłoby mniejsze :)