Skocz do zawartości

GLOBO HD TS1


Sławek Czajak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do Mr.Orbity chciałbym kupić tuner combo biorę pod uwagę: Technomate TM 6900HD COMBO,GoSat GS-8010 CRCI HD COMBO, Globo HD TS1combo.Który z tych tunerów jest najlepszy pod każdym względem tj:funkcjonalności itd:i gdzie je można nabyć,jak kształtują się ceny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytałeś się o to na PW, ale może ktoś będzie jeszcze zainteresowany, więc wklejam odp. także tu:

 

Nie doradzę nic konkretnego - każdy z odbiorników ma pewne plusy i minusy. Gdybym tuner kupował dla siebie - brałbym Technomate z uwagi na sprzętowy Blindscan, ale jeśli nie korzystasz z odbiornika do DX-ingu, to ten argument nie gra głównej roli. Pytaj w dziale Dobór sprzętu, nie po PW (i nie w temacie Globo TS1, bo to nie ma związku).

 

Zakup możliwy w wielu miejscach w sieci, ja opieram się na cenach z Hollex.pl

 

GoSat - 1059 zł

TM-6900 - 1299 zł

TS1 - nie jest dostępny, może być problem z jego zakupem, bo Globo od pewnego okresu nie ma go na magazynach i firmy w większości wysprzedały się już z zapasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

czy spotkał sie ktoś z takim problemem?

obecnie wgrałem oprogramowanie w wersji 24600 ze strony Globo ale coś pozmieniali w obsłudze zapisu kanałów ulubionych - o ile telewizyjne dają się zaprogramować [ jak dla mnie trochę bardziej kłopotliwie niż w wersji 23700] o tyle radiowych nie mogę dodać do list ulubionych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam problem z globo hd ts1 chodzi o to że nie chce mi nagrywać na usb na początku nagrywał teraz nie chce.Chodzi mi o nagrywanie z poziomu Epg gdy ustawie jakieś zdarzenie do nagrania wyłącze tuner.Oczywiście tuner się włącza na nastawionym

epg lecznie nie nagrywa.Nagrywa natomiast tylko gdy włącze record.Aha gdy zapisze zdarzenie w epg zaglądam do menu rezerwacja zdazenia w polu urządzenie docelowe jest sata,przestawiam na usb lecz nie zapisuje to w ustawieniach tylko pozostaje sata a mam tuner bez wyjścia sata tylko usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z globo hd ts1 chodzi o to że nie chce mi nagrywać na usb na początku nagrywał teraz nie chce.

w związku z tym mam pytanie: czy zmieniałeś oprogramowanie może :?:

ja zmieniłem na oficjalnego z globo wersja 24600 i wróciłem na 23700. zaczęły mi się dziwne rzeczy robić z nagrywaniem także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, złe działanie nowego softu 24600 ze strony Globo.

Jedyny dobry soft, to 23700, ew, 23701 z multicas, ale nie puszcza uprawnień do karty C+.

Używam oryginalnego softu, ze strony Globo w wersji 23700, działa stabilnie.

Szkoda że producent nie robi nowych softów, jego odpowiednik Vantage, jest bardziej "sprawny"...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to co mnie bolało podałem Globo mailem i odpowiedzieli że faktycznie jest nie tego z Ich softem. U mnie cyrki robiło zapisywanie kanałów radiowych do ulubionych a raczej jego brak, kłopot z ustawieniem zegara i polskimi czcionkami w EPG na TVNach. nie wiem nie nagrywałem po przejściu na 23700 ale przy tym 24600 [oryginal Globo] kończyło nagrywanie w dziwnych miejscach.

Myślę że mógłbyś [userHD] napisać do nich m@ila co się tobie udało zaobserwować. Mnie mówili że nikt nim nie daje znać o kłopotach z ich oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Moje pytanko co powoduje mały 5 sekundowy zacinkę przy przełanczanie z naziemnej jest tak przełączam obojętny na jaki program z naziemnej i w trakcie wejścia na dany kanał obraz stoi przez 5 sekund,soft to nie to bo wypróbowałem wszystkie dostępne w sieci.Czy tez tak macie,czy znacie powód problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz sygnał przy kanałach HD bo ja max zielony pasek 75 a pomarańczowy 99 i nie ma błędu przy ustawionej antenie bo jest w 100% pozytywnie ustawiona. Mam problem z odrazu oglądaniem Polsat hd bo muszę czekać z 3 sek na obraz lub wyskakuje audio zakodowane no i pozostałe hd,nie jest to wadliwy tuner bo poprzednio miałem ten sam tunerek ale bez ts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widzę że cicho tutaj.....

Małe pytanko do użytkowników HD S1 /TS1, czy macie problem z temperaturą w Waszych Globo czy są gorące ?

We wtorek zaobserwowałem że mój tunerek jest strasznie gorący, pewnie za sprawą fali upałów.

Wcześniej jakoś jak go dotykałem to był lekko ciepły a teraz jest b. gorący.

Montował ktoś wentylator wewnątrz urządzenia / w tym fabrycznie przygotowanym miejscu ?

Kombinuje że może uda się coś podłączyć na zewnątrz i zasilić z USB ? nie posiadam fotki wnętrza

nie wiadomo czy w środku są jakieś piny do podpięcia wentylka......

 

Moje pytanko co powoduje mały 5 sekundowy zacinkę przy przełanczanie z naziemnej jest tak przełączam obojętny na jaki program z naziemnej i w trakcie wejścia na dany kanał obraz stoi przez 5 sekund,soft to nie to bo wypróbowałem wszystkie dostępne w sieci.Czy tez tak macie,czy znacie powód problemu?

 

Ja mam listę TnK z Polsatem z naziemnej i zawsze jak przełączam z SAT na DVB-T jest identycznie jak u Ciebie.

Niestety ale ten tunerek najwięcej reklamacji miał właśnie na nie najlepsze działanie DVB-T :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja mam listę TnK z Polsatem z naziemnej i zawsze jak przełączam z SAT na DVB-T jest identycznie jak u Ciebie.

Niestety ale ten tunerek najwięcej reklamacji miał właśnie na nie najlepsze działanie DVB-T

czy jak dam do reklamacji to czy naprawili by to? bo szkoda tunerka sprzedawać,bo to denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Moje "Globo HD S1" zepsuło się w taki sam sposób rok temu i po przeczytaniu "posta" kolegi @marecki postanowiłem coś z tym zrobić, tym bardziej, że "Globo HD S1", to według mnie bardzo dobry sprzęt (dużo lepszy od "Golden Media Uni-Box 9060, którego od roku używałem) i okazało się, że w moim "Globo" spaliły się trzy kondensatory i po ich wymianie sprzęt jest jak nowy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , czy może ktoś miał taki problem

(tuner po włączeniu staje z komunikatem na wyświetlaczu " Loading R13 " )

pozdrawiam

 

wydaje się że to problem softu ale gdzieś na forum RU znalazłem że to wada/ uszkodzenie zasilacza ?

 

Ja tak mialem, to nie wina softu tylko usterka i przypuszczalnie w tym tunerze dość popularna. Znalazlem na forum zeby wyslac do serwisu firmy Proserwis w Gdansku. Koszt wysyłki w jedna stronę, koszt naprawy 120 zł (w cenie odsylanie tunera), i pewność ze będzie w 100% naprawiony. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony, bo tez twierdze ze to porządny sprzecik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje "Globo HD S1" zepsuło się w taki sam sposób rok temu i po przeczytaniu "posta" kolegi @marecki postanowiłem coś z tym zrobić, tym bardziej, że "Globo HD S1", to według mnie bardzo dobry sprzęt (dużo lepszy od "Golden Media Uni-Box 9060, którego od roku używałem) i okazało się, że w moim "Globo" spaliły się trzy kondensatory i po ich wymianie sprzęt jest jak nowy :D .

 

Kondensatory ok tylko które ? Ja wymieniłem 3 sztuki ewidentnie rozlane w zasilaczu i dalej to samo R13 :(

Wymienie wszystkie na nowe to koszt ok 5pln, czasami nie widać gołym okiem uszkodzonego kondensatora

 

Na 100% nie wyślę swojego do tego serwisu, 120 pln 3 miesiące gwarancji i wymienione 4-5 kondensatorów

po 50groszy /szt z żywotnością 2000 godzin

....gdyby to nowy zasilacz z 12 m-cy gwarancją kosztował 120 pln OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...