Skocz do zawartości

GLOBO HD TS1


Sławek Czajak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy Globo HD TS1 posiada funkcje blind scan? Ewentualnie czy jest ta funkcja przewidziana w nowszych softach podobnie jak w Opticum 9500Plus. Jak z odbiorem DVB-T? Producent pisze że tuner posiada bardzo czułą głowicę, zaś na forum czytałem wręcz odwrotne komentarze. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeśli chodzi o BLIND SCANNING to tuner posiada takową możliwość.

- DVB-T - u mnie nie działa [brak nadajników - Szczecin]

 

pozwolicie że dodam od siebie [z mojego Globa :> ]

lista kanałów HD TS1 z dnia 16-03-2009 dla :

19.2°E - Astra 1F/1H/1KR/1L/1M + 13.0°E - Hot Bird 6/8/9/10

http://demolek.webd.pl/demolek2/Channel%20d16-03-09.zip

lista jest ułożona w kolejności transponderów na satelitach, bez przyporządkowanych ulubionych [za wyjątkiem freeHD].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@demolek dzięki za info. Testowałeś tego blinda jak działa? Dobrze by było aby ktoś wziął na warsztat ten tuner i sprawdził jego możliwości na orbicie. Póki co trudno w Polsce o dobry tuner HDTV z blindscanem i DVB-T w jednym pudełku. :D

Bawił się ktoś tym Globo na innych satelitach? jakieś słabsze wiązki itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to funkcja blindscan z Globo nie umywa się do tej z Technomate, gdyz w Globo służy tylko do szybkiego przeskanowania całego satelity w poszukiwaniu kanałów, a w Technomate można zadać konkretny zakres częstotliwości. Chyba, że zależy to od oprogramowania i jakieś alternatywne softy (m.in. z obsługą kart C+) to umożliwiają?

 

Czułość głowicy również mnie interesuje, przydałoby się by radził sobie przynajmniej z SR 2000. Demolek, czy mógłbyś mi powiedzieć co oznaczają pozycje "emfaza" i "prawa autorskie" (ogranicza to nagrywanie?) oraz czy bitrate kanału cały czas się zmienia? W jakim formacie są nagrywane pliki na USB oraz czy są ograniczenia co do ilości satelitów na liście? Z góry dzieki, to chyba tyle z moich pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@demolek dzięki za info. Testowałeś tego blinda jak działa? Dobrze by było aby ktoś wziął na warsztat ten tuner i sprawdził jego możliwości na orbicie. Póki co trudno w Polsce o dobry tuner HDTV z blindscanem i DVB-T w jednym pudełku. :D

Bawił się ktoś tym Globo na innych satelitach? jakieś słabsze wiązki itp?

@Kris, @karol91 - bawiłem się raz tym blin'dem i musze powiedzieć że przeskanował całe satelity [Astra + Hotbird] ma możliwośc skanowania:

satelita -xxx, Frequency Step - compact(3 MHz), normal (4 MHz), polaryzacje wszystkie lub tylko V, lub tylko H

odnośnie zabawy na innych satelitach to nie próbowałem bo obrotnica jest zwykła [stara a HEED który ją obsługiwał przy którejś burzy się sypnął razem z poprzednim opticum] ustawiona na Hotbirda z zezem na Astrę.

 

Demolek, czy mógłbyś mi powiedzieć co oznaczają pozycje "emfaza" i "prawa autorskie" (ogranicza to nagrywanie?) oraz czy bitrate kanału cały czas się zmienia? W jakim formacie są nagrywane pliki na USB oraz czy są ograniczenia co do ilości satelitów na liście? Z góry dzieki, to chyba tyle z moich pytań.

@karol91 - pozycje "emfaza" i "prawa autorskie" - nie wiem nie próbowałem ale się pobawię którejś nocy i dam znać [tv w dzień opanowane przez women :cry:];

bitrate kanału według moich obserwacji jest stałe nie zmienia się [możliwe że podaje bitrate transpondera (o ile coś takiego istnieje)] ale też poobserwuję;

pliki nagrywa w formacie TRP albo TRPM [kurcze zapomniałem ale początek jest TRP] w sumie w folderze z nagraniem jest 5 plików zrobię zrzut i podrzucę

nie rozumiem z ograniczeniem satelitów? ale jeśli idzie to nagrywa max 2 programy z jednego transpondera [sprawdzałem dział nagrywa] z różnych niestety nie. to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli wycinka częstotliwości do skanowania wybrać sobie nie można- szkoda. Ciekaw jestem jak z samym wyszukiwaniem na bardziej egzotycznych satelitach, no i jak czuła jest głowica (odbiór niskich sr) Może ktoś kiedyś potestuje i podzieli się informacjami.

@karol91 jeśli chodzi o tego Technomate, to mam nadzieję że miałeś na myśli wybór opcji skanowania a nie samo skanowanie. :> :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do BlindScan - nie mam informacji jak jest teraz, ale jak go testowałem, to były dwie możliwości: albo skanowanie z czterema wybranymi wartościami SR, albo skanowanie "auto", ale to auto też skanowało w praktyce z czterema wartościami SR (27500, 22000, 26000 i jeszcze jedna - takie najpopularniejsze wstawione automatycznie w oprogramowaniu), prawdziwego Blind Scan tu nie było - taki połowiczny. Jeśli będę miał okazję - jeszcze to sprawdzę.

 

Na oprogramowaniu 022100 przykładowo próba przeszukania satelity Türksat (jeszcze zanim zaszły zmiany z porobieniem paczek MCPC, kiedy było ogrom kanałów SCPC z niskimi SR) zakończyła się znalezieniem tylko jednego transpondera - 11,996V SR=26000. W tym samym czasie normalny skan z listy transponderów znajdował wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze odnośnie Blind Scana to w wersji z oprogramowaniem o23400 po zmianie ustawień transpondera TVP z DVB-S na DVB-S2 nie znalazł żadnego programu.

 

i z innej beczki - LISTA KANAŁÓW - uzupełniona o testowy EinsFestiwal HD [na potrzeby testów WDR], lista z dnia 17-03-09 do pobrania z "podpisu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złośliwiec :evil:

a może ja coś źle zrobiłem? a może to tak miało poprzednie oprogramowanie? a może ... a może tan Blind Scan tak ma. ale znalazł za to wszystkie inne które [nawet te ponoć wyłączone] :lol:

jednak ja się tam w przeszukiwanie nie bawię i mnie to jest nie potrzebne [na razie :P ]. mam gotową listę i tego się trzymam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale taki blind scan serwują nam obecnie producenci sprzętu. Wychodzi na to że dalej trzeba posiadać dwa, trzy tunery aby mieć pełne możliwości odbioru kanałów SD/HD z satelity oraz DVB-T i dobrego blind scanu. Z tym ostatnim to już kompletna porażka i lepiej szukać jakiegoś odbiornika za granicą.

@karol91 jeśli chodzi o tego Technomate, to mam model 5400CI, i blind scan działa jak mu się podoba. Każde skanowanie daje inny wynik wyszukiwania, czasami tuner wariuje i gubi sygnał, a już dokładne przeskanowanie pasma C przekracza jego możliwości. Tak więc opcje skanowania ma dobre, zaś samo skanowanie do bani!. Ogólnie producenci w Polsce mają głęboko w d.. osoby które szukają sprzętu z wyższej półki, i w tym temacie jeszcze długo się nic nie zmieni. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to macie świetny gadzet: Blind scan który nie znajduje kanałów :brawo:

Natomiast Wy, tam w Fergusonie, nie macie w ogóle. Globo przynajmniej może to poprawić, a Wy nie umiecie tego stworzyć. :)

Zamiast atakować konkurencję takimi tekstami może stworzycie jakiś bardzo dobry BindScan i nim powalczycie z konkurentami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze szanowny moderator zacytuje stosowny fragment artykuly zwanego zartobliwie 'testem' zamieszczonego w jednym z ostanich numerow sat-kuriera ?

co tam napisano o blindscanie ?

 

#kris jak z ciebie taki znawca to napisz prosze co nie działa w fergusonie a jest opisane w instrukcji obslugi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marklar, pozwolisz że się podepnę i jeśli rzeczywiście jesteś z Fergusona, ktoś weźmie to sobie do serca:

1) Nagrywanie - co z tego, że zadziała po wyłączeniu i włączeniu tunera do prądu? Ma działać nawet miesiąc po jego wetknięciu, po milionie przeskoków między kanałami. Do tego potrafi się zawiesić przy nagrywaniu podczas skakania po kanałach z tego samego transpondera.

2) Paski sygnału i jakości - zepsuły się gdzieś daaaawno temu i do teraz wszyscy nawet w deszczu na 60 cm antenie mają 99% - ciekawe!

3) Zupełnie zapomniana funkcja - rozpoznawanie systemu kodowania! Jeśli kanał kodowany jest w jednym systemie, niezależnie od tego w jakim, wyświetla się Seca. Jeśli są dwa, mamy "SC" (Seca) i "Via" (Viacess). Przy więcej jest potem "Ird" (Irdeto), "Nds", "CO" i "CW". Co to ma być? I po co w takim razie opcja wyszukiwania kanałów po systemie kodowania?

4) Przy kanale w SD w MPEG-4 wyświetla się "SD" i "1080i". Tak przy okazji, przydałaby się jakaś informacja, że kanał jest w MPEG-4 lub DVB-S2.

5) Jeśli jeszcze mogę powybrzydzać, kontrola rodzicielska do niczego się nie przydaje, jeśli kanał nadaje inne ograniczenia wiekowe niż są w menu (np. 16 lat).

To chyba na razie tyle, z tych bardziej uciążliwych. Raczej nie znajdziemy ich w Globo, które oprócz tego że ZAWSZE nagrywa to co chcemy, do tego wyświetla poprawnie dużo więcej informacji nt. każdego z kanałów (patrz screen powyżej). Jeśli tak ma wyglądać nowa Ariva (jak stary tuner, tylko OSD w HD), to chyba nikt go nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja tez podepne kilka cytatow z innego forum zadowolonych użytkowników:

 

cytaty:

".. w dniu dzisiejszym (13.marca) ukazał się nowy soft do naszych tunerów Globo_024601 na pierwszy rzut oka na pewno poprawiona czcionka są polskie znaki.

Odtwarzanie filmów też jak by poprawione(film z którym miałem problem żeby go odpalić po chwili zaskoczył) więc chyba jakaś poprawka kodeków lub wspomagania twardego dysku(bo na takowym odtwarzam filmy) I TO BY BYŁO NA TYLE JEŚLI CHODZI O NOWINKI!

NIESTETY NIE ZOSTAŁA POPRAWIONA KOLEJNOŚĆ DOSTĘPU WARUNKOWEGO!

NADAL W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI GLOBO CZYTA MODUŁ( CI ) A NIE WEJŚCIE NA KARTĘ ( CA ).

Dla większości z was pewnie nie ma to większego znaczenia ale ja posiadam POLSAT z modułem i kartę CYFRY i w momencie kiedy przechodzę na program który jest w ofercie obu tych platform (np HBO 2 które jest niedostępne z platformy Polsat) dekoder zaczyna wariować i potrzebne jest ok 30 sekund żeby ten program zaczął działać z Cyfry.

Szkoda bo to miało to być poprawione.

Niestety podczas kilko minutowego testowania Globusik zawiesił mi się dwa razy wygląda na mało stabilny.

To na razie wszystko co w ciągu pół godziny zaobserwowałem .

 

Po dłuższym testowaniu:

Niestety czcionka nie wszystkie znaki czcionki zostały poprawione!

A filmy których nie mogłem wcześniej odpalić a teraz odpalają strasznie haczą!"

 

i nastepny:

"Niestety ale nowy soft jak dla mnie do d.. Tuner się wiesza na planete, orange sport itp..Przy odtwarzaniu filmów z dysku też się coś zacięło, szła ścieżka dźwiękowa a wizja stała w miejscu..jedyna zaleta to poprawione czcionki, ale jednak pod względem czcionek najlepszy był 23701. "

 

I jeszcze jeden:

" niestety ale bedzie posiadał te same błędy co obecne softy czyli m.in.:

- zwiechy na wielu kanałach C+

- błędy w polskiej czcionce

To co robią obecnie z softem do Vantage jest tragiczne

Myślę, że do Globo wypyszczają to coś tylko z grzeczności aby userzy nie krzyczeli, że są w tyle.

Za kilka dni będę miał moduł dostępu Aston to sprawdzę jak to działa na wersji oficjalnej softu (chodzi o zwiechy bo czcionki to nie poprawi).

Póki co na softach [beep] (czyli pod C+) jest strasznie.

"

 

No i moze jeszcze to:

"posiadam tuner globo s1 około miesiąca z wgranym softem 23701, dzisiaj przestał reagowac na zmiane kanałów, po wyłączeniu i załączeniu na wyświetlaczu pojawił sie napis Loading 13, podswietlane przyciski zaczeły migać i tuner się nie uruchomił, czy pozostaje mi tylko wysłanie tunera do serwisu?"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marklar - ponieważ jedna z wypowiedzi jest moja, zostałem niejako wywołany do tablicy..

Chciałem podkreślić iż soft 24601 nie jest softem oficjalnym wypuszczonym przez Globo!!! Generalnie na tym forum nie powinno się o nim nawet wspominać, soft 24601 jest "przeróbką" softu 24600 od Vantage z dodana obsługa mcas.

Generalnie ostatnie softy Vantage to porażka i nie wiem dlaczego i po co Globo je dostosowuje do naszych tunerów...aby była wyższa wersja :idea:

Najlepszy na chwilę obecną to 23700, na szczęście w przypadku Globo nie ma problemu z powrotem do poprzedniego softu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdnaiem wszytskie softy Globo sa 'przeróbką' VANTAGE ... ale to juz inna historia.

czyli na dzien dzisiejszy nie dziala:

- czytnik kart dla kart C+

- blindscan

 

a jak tam napisy DVB na canal+, polskie czcionki w telegazecie, dżwięk 5.1 oraz dźwięk cyfrowy 5.1 po HDMI ?

czy jest możliwosć wyboru ściezki dźwięku oraz włączania napisów z odtwarzanego nagrania ?

jak działa moduł Polsatu razem z modułem Seca i kartą C+ oraz kartą TNK ? Co się dzieje wtedy z kanałami typu AXN, czy TVN ?

czy tuner wyłącza sie po zakończeniu nagrania z timera -czytałem żę trzeba zaprogramowac nowe zdarzenie

ktoś próbował nagrań z timera i obrotnicy ?

 

Będę wdzięczny za odpowiedż.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(......)

jak działa moduł Polsatu razem z modułem Seca i kartą C+ oraz kartą TNK ? Co się dzieje wtedy z kanałami typu AXN, czy TVN ?

czy tuner wyłącza sie po zakończeniu nagrania z timera -czytałem żę trzeba zaprogramowac nowe zdarzenie

(...)

pozdrawiam

 

No własnie. Przymierzam sie powoli do kupna nowego tuner HD i interesuje mnie odbiór C+ (aston), Polsat i TNK. Czy to wszystko działa? Jak to wygląda np z HBO gdy wykupione tylko w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Tak naprawdę, to wybór zależy od tego, co potrzebujesz. Obydwa odbiorniki są w 100% identyczne pod względem oprogramowania, działania, szybkości przełączania kanałów, wyglądu OSD - absolutnie to samo. Jedyna różnica to właśnie głowica. Dlatego jeśli docelowo chcesz móc obsługiwać DVB-T jednym pilotem, a w TV nie posiadasz odbiornika DVB-T/MPEG-4, to zakup modelu TS1 byłby bardziej wskazany, bo w przyszłości to zaprocentuje - nie będziesz musiał kupować osobnego odbiornika DVB-T, aby uzyskać dostęp do naziemnej oferty cyfrowej (należy pamiętać, że DVB-T docelowo zastąpi analog i tylko posiadanie przystosowanego TV lub odbiornika pozwoli na oglądanie kanałów naziemnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...